Kalendarz

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Kalendarz

Wiadomośćprzez Powsinoga » N maja 01, 2005 7:17 pm

Najwyższa pora, by przeprowadzić konstruktywną dyskusję na ten temat. Oto, co mam do przedstawienia:

1. Pory roku (szkoda, że wyrąbałem tą pw na której miałem to zapisane) są miesiące, wiadomo, iż np. miesiąc jakiejś tam zimy ma miejsce zimą - jednakże obojętnie czy mamy miesiąc od "lodowych młotów", czy "stokrotek pod słońcem" będzie zawsze ten sam przedział pogodowy. Moim zdaniem przydałoby się, by jednak ta pogoda się różniła w zależności od pory roku. Można by też spróbować wymajstrować coś takiego - planowaliśmy kiedyś zrobienie pasma górskiego między Leanderem a Valisandrią. Gdyby np. zimą przełęcze przez takie góry miały wysoki "zjadacz punktów ruchu"?

2. Święta - w całym kalendarzu są ze 2-3 święta. Moim zdaniem przydby się np. Nowy Rok (1 dzień 1 miesiąca kalendarza) i jakieś inne święta, może jakiś ciekawy efekcik, np. na Nowy Rok w Firii elfi mag robi np. coś takiego:
Elfi mag wyciąga z poły płaszcza fajerwerk.
Elfi mag odpala fajerwerk, który wybucha na niebie, przybierając formę dziwnej postaci lecącej na kociołku...
Elfi mag krzyczy "Wiwat! Stary Rok niech ustąpi miejsca nowemu!"

Coś w ten deseń.

3. Daty urodzenia, znaki zodiaku i reszta śmiecia - może komuś by się coś takiego spodobało?

4. Astrologia, znaczenie nietypowych dat - mam na myśli, że jeśli powiedzmy ktoś urodził się w miesiącu wielkiej bitwy, to np. ma 1 więcej maksymalnej, możliwej do osiągnięcia siły, albo w... święto Naji wszyscy mają nietykalność...? (a moby zawsze przyjaźnie reagują na "zaloty" :wink: ) A jakaś Wielka Koniunkcja szybszą regenerację many?

Powiedzcie mi, że to pusta paplanina, albo "jak chcesz to sam napisz", ale... :???: no, może najpierw całą sprawę przedyskutujmy.

PS. A tak na marginesie - to kiedyś chyba było w jakimś temacie, ale nie pamiętam co, gdzie i jak, więc pytam - jakie przeliczenie ma czas lacowy do rzeczywistego? Czyli, na ten przykład godz. 17.00 18 października 2004 to na Lacu byłby...?
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Khrell » N maja 01, 2005 10:08 pm

Nowy rok już jest.

Z tym rodzeniem się to.. eee.. bez sensu.

No i pogoda też jest uzależniona chyba od miesięcy.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Re: Kalendarz

Wiadomośćprzez Lam » N maja 01, 2005 10:12 pm

Powsinoga napisał(a):Moim zdaniem przydałoby się, by jednak ta pogoda się różniła w zależności od pory roku.

Jeśli zrobisz 12 różnych opisów (inny na każdą z sześciu pór roku i inny nocą, a inny za dnia) dla każdego z choćby 5000 pomieszczeń, uroczyście przysięgam, sam jeden zrobię to samo dla reszty! :) A jak zrobisz dla 7000, to obiecuję tu przy wszystkich, zrobię, że klimat każdej krainy będzie zależał od szerokości geograficznej, że kierunek wiatru będzie decydował o wpływie klimatu jednej krainy na sąsiednie, no i oczywiścię zrobię, że dzień w zimie będzie krótszy, a noc dłuższa. Zrobię śnieg, grad, upał, monsuny i huragany zwiewające między pomieszczeniami, jakem Lam! Ale najpierw 7000 pomieszczeń w 12 wersjach każde :)

No dobra, w rzeczywistości sporo z tych pomieszczeń to prawdziwe pomieszczenia, gdzie warunki zewnętrzne nie robią różnicy, ale w zamian inne powinny mieć inną liczbę wersji niż 12, bo powinny reagować nie na porę roku, a pogodę, która z kolei byłaby zależna od pory roku. No to dwie (noc i dzień) wersje razy: grad, śnieg, mróz, chłód, burza, deszcz, mżawka, białe chmurki, słoneczko i pewnie kilka innych (aktualnie temperatura jest zawsze ta sama, zmienia się tylko ciśnienie, wtedy doszłaby temperatura i wszystkie kombinacje kilku stanów). Naprawdę, życzę powodzenia.

planowaliśmy kiedyś zrobienie pasma górskiego między Leanderem a Valisandrią

Nie planowaliśmy - ono tam jest.

przydby się np. Nowy Rok (1 dzień 1 miesiąca kalendarza)

Nazywa się to Dniem Stworzenia Świata i jest w Lacu hucznie obchodzone.

na Nowy Rok w Firii elfi mag robi np. coś takiego

Firia to kraina hobbitów, może masz na myśli dolinę elfów albo górski krater.
Coś w ten deseń. Takie zachowania jakie opisałeś oczywiście są do zrobienia w sposób dość prosty za pomocą Laca, gdyby jakiś autor krainy chciał Cię tym zadziwić, na pewno by to już napisał. Ale nawet jeśli napisał, skąd wiesz, czy tak nie jest? :) Byłeś w każdej krainie u każdego moba 1.1 któregoś roku? :)

w... święto Naji wszyscy mają nietykalność...? (a moby zawsze przyjaźnie reagują na "zaloty" :wink: ) A jakaś Wielka Koniunkcja szybszą regenerację many?

To jest do zrobienia, chociaż Naja swego czasu nie wyraziła chęci posiadania święta (być może zapomniała i przypomni sobie i zażąda czegoś podobnego do tego, co opisujesz?).

Reszta nie warta komentarza :)
Ostatnio edytowano N maja 01, 2005 10:55 pm przez Lam, łącznie edytowano 1 raz
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez muzgus » N maja 01, 2005 10:46 pm

churagany

huragany.

co do Firii, jest tam elfi mag.
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Powsinoga » N maja 01, 2005 10:48 pm

Powiedzcie mi, że to pusta paplanina, albo "jak chcesz to sam napisz", ale... zmieszanie no, może najpierw całą sprawę przedyskutujmy.
A coś miałem nosa, że mi się oberwie... :sad:

Jeśli zrobisz 12 różnych opisów
i co tam dalej - jeśli chodzi o małą zmianę w opisie/cechach pomieszczeń w ramach pory roku, to miałoby to dotyczyć... bo ja wiem - 50 to byłby szczyt wszystkiego.

Firia to kraina hobbitów, może masz na myśli dolinę elfów albo górski krater.
Hobbitów nie hobbitów, kilku innorasowców też tam jest gościnnie - widziałem, wiem.

To jest do zrobienia, chociaż Naja swego czasu nie wyraziła chęci posiadania święta
Nie to nie. To był przykład.

Reszta nie warta komentarza :)
I pięknie. Ja dziękuję za takie komentarze.

Jestem zły :mad: bardzo zły :evil:. Wbrew temu, co pewnie Wam się zdaję nie gadam dla gadania - część z tych pomysłów taka znów głupia nie jest, i temu nie zaprzeczycie. Ale, nie, jak zwykle nic się nie podoba, nie to nie, mogę się z takimi pomysłami nie odzywać, skoro tak to zaraz "przeszkadza"... :neutral:

Naprawdę, życzę powodzenia.
Mniejsza ilość jest do zrobienia - opisy jednozdaniowe, takie, jakie obecnie opisują pogodę, typu "Niebo jest pochmurne i wieje ciepły wiaterek z północy", tak samo czy "Zaczyna błyskać i grzmieć", takich możnaby dorobić kilka np. "Niebo jest zasnute ołowianymi chmurami gnanymi północnym wichrem", czy "Zaczyna padać śnieg". Z tymi pomieszczeniami będzie problem, ale na Klaczy da się zrobić odpowiednie pomieszczenia z odpowiednim modyfikatorem do ruchu, więc później, ale też się tym będę mógł zająć. Tylko konkretnie - nie zamierzam robić za "człowieka z księżyca", jak coś jest do dupy to powiedzcie, tak samo, jeśli to jest niewykonalne. Ja bynajmniej nie po to coś wymyślam i zastanawiam jak samemu jakoś przy tym pomóc żeby glindzić "a bo czegośtam nie ma, Lac jest guuuuupi!". Pomyślcie o tym, a nie paplajcie pochopnie, co? :???:
Ostatnio edytowano N maja 01, 2005 11:00 pm przez Powsinoga, łącznie edytowano 1 raz
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Lam » N maja 01, 2005 11:00 pm

Napisałem:
- co jest zrobione i nie musi nikt robić,
- co jest do zrobienia, ale nie wiadomo, czy ktoś zrobi,
- jeśli jest do zrobienia, opisałem stopień trudności wykonania różnych pomysłów,
- czego nie będzie.

Bardziej konkretnego komentarza napisać się nie da. Tylko że Ty liczyłeś, że napiszę:

Zajefajnie Saradirze Powsinogo, wszystkie Twoje pomysły zostaną wprowadzone wraz z restartem, dziś o godzinie 23:10.

No ale się przeliczyłeś. Nie bądź na mnie zły :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Powsinoga » N maja 01, 2005 11:01 pm

Dobra, dobra. Ale, naprawdę, odezwę się, jak coś skombinuję z tymi opisami. :smile:
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Lam » N maja 01, 2005 11:33 pm

Jeśli NAPRAWDĘ jesteś skłonny choćby spróbować o tym pomyśleć, mogę na szybko policzyć ilość lokacji, które nie są wnętrzami. I zakładam się, że więcej niż 50 będzie zawierało wzmianki o pogodzie lub porze dnia, a co dopiero wymagało wprowadzenia takich wzmianek, aby naprawdę było czuć klimat.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Powsinoga » Pn maja 02, 2005 10:51 am

Nie mówię o pomieszczeniach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zauważ, że obojętnie, czy to jest las, czy pokład statku, czy ulica miasta, zawsze, gdy wpiszemy "pogoda" pojawia się właśnie takie np. "Niebo jest pochmurne i wieje ciepły wiaterek z południa". Czy mam rozumieć, iż całe polecenie "pogoda" ma z założenia mieć zrobione wszystko z osobna? To ktoś się nieźle narobił kopiując i wklejając parę tysięcy razy te kilka obecnych opisów pogody.

Chyba nie zamęczasz mnie o tym, co mówiłem czyli, by niektóre pomieszczenia (w których znaczyć by to mogło więcej niż linijkę tekstu opisującego, jak pogoda wpływa na pomieszczenie) trochę się różiły w zależności od pory roku (np. jakaś 3 pomiesczeniowa przełęcz górska) Przecież dobrze wiesz, że napisanie przeze mnie tysięcy opisów wpływu pogody na dane pomieszczenie jest po prostu bzdurą.

Na dobrą sprawę cały czas wykłócam się o teksty przy tym poleceniu: http://www.lac.pl:3999/pomoc?p=Pogoda
I tym mógłbym się zająć.
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Lam » Pn maja 02, 2005 7:58 pm

Tym to ja się mogę zająć, jeśli tylko sprawisz, że nie będzie to sprzeczne z opisami różnych miejsc (i tak bywa dość często, a bywałoby wielokrotnie częściej). Wiem, że mamy w zwyczaju porywać się z motyką na słońce, ale powoli nam przechodzi i zaczynamy mierzyć siły na zamiary. Oznacza to, że lepiej dopracować coś fajnego niż nigdy nie skończyć czegoś jeszcze fajniejszego. Ale mam pewien pomysł, którego na razie nie zdradzę, a który mógłby Cię udobruchać. Jeśli będę potrzebował Twojego wsparcia, obiecuję zawołać.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Powsinoga » Pn maja 02, 2005 8:21 pm

Zgoda. Cieszę się, że mogę się do czegoś przydać w słusznej sprawie.
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości