O czarodziejach

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

O czarodziejach

Wiadomośćprzez Arthanis » Wt maja 17, 2005 9:47 am

Od jakiegoś czasu już gram na lacu magiem, ale dopiero ostatnio, porównując swój ekwipunek z pewnym zaprzyjaźnionym wojem, zauważyłem, że nie różni się on wiele...
Aktualnie używasz:
<używane jako światło> (świeci) gwiazdka nadziei [ 1]
<założone na palec> różowy pierścionek [ 1]
<założone na palec> ---
<założone na szyję> amulet [ 5]
<założone na szyję> sakiewka [ 0]
<zarzucone na ciało> czerwona kamizelka [ 10]
<założone na głowę> (świeci) wieśniacka czapka [ 8]
<założone na nogi> spodnie z ciemnej skóry [ 6]
<założone na stopy> para wzmacnianych skórzanych butów [ 11]
<założone na ręce> zwykłe pospolite rękawiczki [ 1]
<założone na ramiona> stalowo-szare naramienniki [ 10]
<używane jako tarcza> biała tarcza [ 5]
<owinięte wokół ciała> płaszcz z kapturem [ 10]
<założone na pas> pas siłacza [ 7]
<nałożone na nadgarstek> zwykłe pospolite wiązadło [ 1]
<nałożone na nadgarstek> zwykłe pospolite wiązadło [ 1]
<pierwsza broń> sztylet [ 10]
<trzymane w rękach> mapa cmentarza Midgaardu [ 1]


z tego wynika, że mój czarodziej zawadiacko wymachuje różnego rodzaju orężem, co jakiś czas rzucając jakiś czar.

Oczywiście, że zauważyłem wypasiony magiczny ekwipunek, w różnego rodzaju sklepach, czy choćby w urnie ale wszystkie ciekawsze elementy były jakoś od 40 poziomu czy jeszcze lepiej.

Rozumiem, że początkowa gra magiem powinna być trudna i też to popieram, jednak czy nie dałoby się dorobić jakiegoś ekwipunku dla czarodziejów z pełnego przedziału poziomów, dajmy na to np:
<używane jako światło> (świeci) gwiazdka nadziei [ 1]
<założone na palec> ---
<założone na palec> ---
<założone na szyję> amulet [ 5]
<założone na szyję> torba maga [ 3]
<zarzucone na ciało> czarna toga [ 8]
<założone na głowę> tiara [ 8]
<założone na nogi> wyszywane spodnie [ 6]
<założone na stopy> para wzmacnianych skórzanych butów [ 11]
<założone na ręce> ---
<założone na ramiona> czerwony kołnierz [ 10]
<używane jako tarcza> ---
<owinięte wokół ciała> czarny płaszcz [ 10]
<założone na pas> pas czarodzieja [ 7]
<nałożone na nadgarstek> ---
<nałożone na nadgarstek> ---
<pierwsza broń> różdżka magicznego pocisku [ 10] <--
<trzymane w rękach> ---

Chodzi mi przede wszystkim o broń, i podczas walki mag zamiast zadawania standardowych ciosów rzucałby jakiś cienki czar (np. magiczny pocisk) ew. można by go jeszcze osłabić.

Naturalnie pozostałaby możliwość rzucania ciekawszych czarów.
Myślę, że dobrze by było, aby zamiast wojownika z czarami był jednak mag.

P.S. UWAGA NIE narzekam, że coś jest nie tak jak bym chciał i ktoś ma mi to poprawić! Chętnie zaoferuję swoją pomoc, znam podstawy Pascala próbóję nauczyć się Delphi i C++. Jeśli jest to tylko kwesti edycji kodu gry w jednym z wymienionych języków, lub w czymś, czego taki laik jak ja może się nauczyć to chętnie zrobię i to i wiele innych sugestii graczy!!!
P.S.2 Piszę całkiem serio więc pozdrawiam i czekam na odpowiedź
"Jeśli coś wydaje się właściwe, to należy się trzy razy zastanowić, czy jest właściwe"
Emblemat użytkownika
Arthanis
 
Wiadomości: 89
Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 2:07 pm

Wiadomośćprzez Val » Wt maja 17, 2005 10:37 am

W zasadzie skoro shambler ma dodatkowy atak błyskawicami, który jest wykonywany automatycznie, to chyba jest to możliwe. Pozostaje Ci czekać na tych, którzy są upoważnieni do zjechania mnie za to co właśnie powiedziałem, i którzy powiedzą Ci, że im się nie chce. Pamiętaj tylko, że są już przedmioty, zwane różdżkami i buławami, których możesz używać, wyćwiczywszy odpowiednią umiejętność. A przedmioty te są porozsiewane na Lacu wszędzie, także w sklepach. Pozdrawiam.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Arthanis » Wt maja 17, 2005 10:50 am

Valdrab napisał(a):Pamiętaj tylko, że są już przedmioty, zwane różdżkami i buławami, których możesz używać, wyćwiczywszy odpowiednią umiejętność. A przedmioty te są porozsiewane na Lacu wszędzie, także w sklepach. Pozdrawiam.

Pamiętam, z resztą napisałem:
Arthanis napisał(a):Oczywiście, że zauważyłem wypasiony magiczny ekwipunek, w różnego rodzaju sklepach, czy choćby w urnie ale wszystkie ciekawsze elementy były jakoś od 40 poziomu czy jeszcze lepiej.

Domyślam się, że dla Was (to jest bardziej aktywnych lacowiczów) osiągnięcie 40 poziomu to kwestia 2-3 godzin, jednak chodziło mi o to, aby czarodziej od 1 poza wyglądał i walczył jak czarodziej.

P.S. W prawdzie nie wiem jak działają takie berła, czy różdżki, jednak najpewniej nie zastępują zwykłych uderzeń tylko dodają jakieś bonusy (teraz możecie oznajmić że jestem troll, bo nie czytam innych postów ani pomocy, a zaśmiecam forum...)
"Jeśli coś wydaje się właściwe, to należy się trzy razy zastanowić, czy jest właściwe"
Emblemat użytkownika
Arthanis
 
Wiadomości: 89
Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 2:07 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Wt maja 17, 2005 1:35 pm

Różdżki mają x ładunków czarów, które możesz używać z pewnym opóźnieniem wedle uznania (x to może być 1 a może i 50). Nie wiem jak ty, ale mój mag nie używa nawet broni, a jego ekwipunek od ekw. woja różni się znacznie. Co prawda nosi ciężką zbroję, ale przez to nie może mieć przy sobie praktycznie żadnych przedmiotów ( a i tak siłę wzmacnia magicznie ). Co prawda wolałbym, żeby móc częściej czarować, albo z odległości, bo to dziwne, że muszę strzelać z odległości kroku (czar, trafienie i już leci grad ciosów), wolałbym zachować odległość i go przytrzymać na odległość (w sumie to jako pomysł można by zgłosić, żeby mocniejsze czary magów potrafiły powalić na ziemię (leżący nie może atakować itd.)). No, to tyle chyba.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Arthanis » Wt maja 17, 2005 1:50 pm

Gerino napisał(a):mój mag nie używa nawet broni, a jego ekwipunek od ekw. woja różni się znacznie.

No dobra, ale Twój ma wyższy poziom :wink: a więc spróbujmy zebrać pomysły do hmm "kupy" :

Gerino napisał(a):żeby móc częściej czarować, albo z odległości
Gerino napisał(a):żeby mocniejsze czary magów potrafiły powalić na ziemię (leżący nie może atakować itd.)


A moje pytanie to:
Czy mogę (ja) w jakiś sposób pomóc w dokonaniu tych (i innych) usprawnień gry?
"Jeśli coś wydaje się właściwe, to należy się trzy razy zastanowić, czy jest właściwe"
Emblemat użytkownika
Arthanis
 
Wiadomości: 89
Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 2:07 pm

Wiadomośćprzez muzgus » Wt maja 17, 2005 3:23 pm

psionik na przykład ma dodatkowy atak co jakiś czas. (wpływ to się bodajże nazywa)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Nifir » Wt maja 17, 2005 4:46 pm

Chętnie zaoferuję swoją pomoc, znam podstawy Pascala próbóję nauczyć się Delphi i C++.

Lac został napisany w C (kiedyś był pisany w Pascalu, ale to było kiedyś ;]). Skoro nauczyłeś się Pascala, to z C również sobie poradzisz.

Chodzi mi przede wszystkim o broń, i podczas walki mag zamiast zadawania standardowych ciosów rzucałby jakiś cienki czar (np. magiczny pocisk) ew. można by go jeszcze osłabić.

Muszę przyznać, że pomysł mi się podoba. Nie jestem pewien, czy bogowie zgodzą się na zawsze wchodzący, atak magiczny. ;]
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm

Wiadomośćprzez Arthanis » Śr maja 18, 2005 8:05 am

Nifir napisał(a):Nie jestem pewien, czy bogowie zgodzą się na zawsze wchodzący, atak magiczny. ;]

Zatem maożna by sprawić, aby NIE każdy atak wchodził.
Co Wy na to?
"Jeśli coś wydaje się właściwe, to należy się trzy razy zastanowić, czy jest właściwe"
Emblemat użytkownika
Arthanis
 
Wiadomości: 89
Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 2:07 pm

Wiadomośćprzez Arastroch. » Śr maja 18, 2005 1:31 pm

Hmm, moim zdaniem chodzi po prostu o to, ze kiedy wojownikowi pisze "Twoje cięcie rani moba", umaga pisałoby "Twój czar rani moba",żebyy to jakoś wyglądało u maga magicznie a u innych inaczej.
Klnę się prawdą i nieprawdą,
Klnę się mieczem, słuszną bitwą,
Klnę się gwiazdą, tą poranną,
Klnę się weczorną modlitwą.
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Arthanis » Śr maja 18, 2005 1:35 pm

:applause: :applause: :applause:
i oto mi chodzi (teraz pytanie, czy ktoś z Laco-władnych się tym zainteresuje...)
"Jeśli coś wydaje się właściwe, to należy się trzy razy zastanowić, czy jest właściwe"
Emblemat użytkownika
Arthanis
 
Wiadomości: 89
Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 2:07 pm

Wiadomośćprzez Khrell » Śr maja 18, 2005 2:52 pm

Ataki fizyczne różnią się od ataków magicznych, nie liczyłoby się KP, tylko OPC na przykład, więc to raczej nie przejdzie.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Arastroch. » Śr maja 18, 2005 6:02 pm

No to trzeba zasugerować, że jest to rzecz zupełnie fisyczna, stworzona po prostu za pomocą magii :D, poprostu jakiś promień, który zupełnie fizycznie rani kolesia, zatrzymuje się na zbrojach itd, albo nie promiń, tylko ognisty pocisk,nie magiczny pocisk, bo to by od rau nasuwało magię. Po prostu zwykła walka, u jednego pisze cięcie, u drugiego kula ognia, u jednego blok, u drugiego tarcza ochronna, np.

"Parujesz atak moba" nawet nie wiem,jak to pisze, dwano nie grałem :D
"W ostatnim momencie nastawiasz różdżkę i zatrzymujesz atak moba"

"Twoje cięcie rani moba"
"Twoja moc rani moba" akurat tu mi nie wyszło :D

Oczywiście niekoniecznie moba :D.

Pamiętacie wizards duel w pierwszej części wp? Jak Gandalf i Saruman sie bili w komnacie Sarumana. Jeden nastawiał soją różdzkę, a drugi odlatywał, w ten sposób miałyby działac zwykłe ataki czarodzieja. Byłoby to samo, z takim samym efektem, jak teraz automatyczny atak czarodzieja, ale inaczej by po prostu pisało :P. Oczywiście dla różnego ekwipunku dla maga różnie by pisało. teraz np. jeśli mam młotek,to pisze łomotnięcie, jak sztylek,to cięcie, a jak nic nie mam... już nie pamiętam :D, tak samo u maga, nie różdżka, tylko coś innego itd :D.
Klnę się prawdą i nieprawdą,
Klnę się mieczem, słuszną bitwą,
Klnę się gwiazdą, tą poranną,
Klnę się weczorną modlitwą.
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Nifir » Śr maja 18, 2005 6:36 pm

Można coś zrobić na wzór porażającego dotyku.
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm

Wiadomośćprzez Arthanis » Cz maja 19, 2005 8:07 am

:applause: :applause:
No i właśnie coś takiego mnie interesowało, żeby po prostu dla ostrzejszego zarysowania klimatu były różne rodzaje opisów. Teraz jeśli coś takiego by przeszło, to różdżki dla magów byłyby sprzedawane w magicznym, czy z bronią?
"Jeśli coś wydaje się właściwe, to należy się trzy razy zastanowić, czy jest właściwe"
Emblemat użytkownika
Arthanis
 
Wiadomości: 89
Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 2:07 pm

Wiadomośćprzez Val » Cz maja 19, 2005 12:08 pm

Są w magicznym, będą w magicznym.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Arthanis » Cz maja 19, 2005 12:38 pm

no dobra, teraz co do realizacji, to czy najlepszym pomysłem będzie jak zamkne japę i cierpliwie poczekam, czy też mogę zrobić coś bardziej kreatywnego?
"Jeśli coś wydaje się właściwe, to należy się trzy razy zastanowić, czy jest właściwe"
Emblemat użytkownika
Arthanis
 
Wiadomości: 89
Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 2:07 pm

Wiadomośćprzez Val » Cz maja 19, 2005 1:46 pm

Napisz maila, albo prywatną notkę do Lama, a on Ci wyjaśni dlaczego to jest niemożliwe. Zazwyczaj odpowiada na rzeczowe argumenty, a potem każe Ci się zamknąć, mówiąc, że go wkurwiasz (a może to tylko na mnie tak reaguje). Niemniej jednak spróbuj. Może skoro zmieniony został cały system walki, magii i tak dalej, możnaby zrobić też coś w tym stylu.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Powsinoga » Cz maja 19, 2005 1:58 pm

Valdrab: Chyba na Ciebie, bo jeśli mówisz sensownie i podajesz równie sensowne argumenty, tudzież oferujesz swoją pomoc, i to taką, którą na pewno jesteś w stanie wykonać, a nie tylko zadeklarować, to możesz być pewien, że ani kawałeczkiem mięsa Ci się nie oberwie.
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Val » Cz maja 19, 2005 1:59 pm

Dobra, ja jestem pierdolonym zjebem. Art, napisz do niego, mówię Ci.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Powsinoga » Cz maja 19, 2005 2:12 pm

... i spodziewaj się odpowiedzi dość późno, cierpliwie czekaj na odpowiedź. Wiem z doświadczenia z prac nad kącikiem, że Lam zawsze jest czymś zajęty.
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron