Klimat

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Klimat

Wiadomośćprzez Thoran » Cz sie 11, 2005 12:14 am

Chodząc po świecie spotkałem pare osób. Ja próbuję jakoś trzymać klimat, i się trudze jak tu sformuować pytani, aby było klimatycznie. Cos tam powiedzialem (jak najbardziej w klimacie rpg) a ten ktos mi odpowiada "wpisz costam cos ;) "
To zalezy od kazdego gracza czy chce trzymac klimat czy nie? Czy to nie psuje troche gry? ...
Thoran
 
Wiadomości: 17
Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 4:08 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Cz sie 11, 2005 12:29 am

A co, zmusisz ich? Każdego będziesz kontrolował bez przerwy? Niewykonalne.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Lam » Cz sie 11, 2005 1:19 am

Zawsze można świecić przykładem zamiast mówić "inni nie trzymają klimatu, to i ja nie będę". Przynajmniej sobie nie miej niczego do zarzucenia :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Kathal » Cz sie 11, 2005 1:28 am

I ja o to kiedyś pytałem Thoran. Widocznie tak już musi być. A klimatu szkoda, fakt...:-(
Emblemat użytkownika
Kathal
 
Wiadomości: 108
Dołączył(a): N sty 30, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Wielkopolska

Wiadomośćprzez Thoran » Cz sie 11, 2005 2:43 am

Można zmusić!! jak najbardziej... Ja daje jakiemus bogowi loga z gry, a on poucza/zabija (zawsze straci doswa lub cos...)

A tak pozatym to malo graczy wieczorami... zreszta w dzien tez ;)
Thoran
 
Wiadomości: 17
Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 4:08 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Cz sie 11, 2005 11:12 am

Tak, i troje bogów będzie miało czas, by kontrolować dziesiątki, jak nie setki graczy. Życia im nie starczy :P
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Eth » Cz sie 11, 2005 3:39 pm

Thoran napisał(a):Można zmusić!! jak najbardziej... Ja daje jakiemus bogowi loga z gry, a on poucza/zabija (zawsze straci doswa lub cos...)

A tak pozatym to malo graczy wieczorami... zreszta w dzien tez ;)



a co to Bogowie maja byc zabojcami na zlecenie?:D

przeciez sam mozesz kogos zabic/pouczyc :D
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Thoran » Cz sie 11, 2005 7:40 pm

ja dostane flage zabójca, a bogowie nie dostana :P
Thoran
 
Wiadomości: 17
Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 4:08 pm

Wiadomośćprzez Nifir » Cz sie 11, 2005 8:47 pm

Ja tam zazwyczaj ginę właśnie gdy wczuwam się w gre ;]. Np. przewożę kogoś na grzbiecie, a tu podlatuje jakiś TZMowiec na 10x poziomie... łup!! dup!! i mnie nie ma ;]

Jak chcesz być klimatyczny to bądź! Po cholerę do tego jest Tobie ktoś inny? ;]
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm

Wiadomośćprzez Thoran » Cz sie 11, 2005 9:50 pm

A jednak, dużo lepiej pójść na piwo do karczmy, gdzies z beczką piwa do lasu na ognisko, w grupie a nie samemu. Chlać samemu niewypada :P
Thoran
 
Wiadomości: 17
Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 4:08 pm

Wiadomośćprzez Thail » Cz sie 11, 2005 10:30 pm

Więc naucz graczy co to klimat.
Widzisz, nie wszyscy, ktorzy grają w Laca mieli kontakt z rpg, czy innymi formami fantasy. Oni dopiero poznają ten świat i nie wiedzą, że krasnolud uwielbia chlać i walczyć. Elfy to czułe na sztukę i piękno istoty... itd.
Naucz ich tego, a nie żal się na forum, bo to wcześniej było już poruszane i nadal jest jak jest.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Thoran » Cz sie 11, 2005 10:37 pm

choćby dać wzmiankę w regulaminie, gdzies w szkole, gdziekolwiek dopisac, że obowiązuje trzymanie klimatu i ze znaczki typu : gg, ;), itp. to są nieznane runy.
Thoran
 
Wiadomości: 17
Dołączył(a): Wt sie 09, 2005 4:08 pm

Wiadomośćprzez Kathal » Cz sie 11, 2005 11:11 pm

Thail napisał:

"Widzisz, nie wszyscy, ktorzy grają w Laca mieli kontakt z rpg, czy innymi formami fantasy. Oni dopiero poznają ten świat i nie wiedzą, że krasnolud uwielbia chlać i walczyć. Elfy to czułe na sztukę i piękno istoty... itd. "

To stereotypy ;-) Ja tam jestem elfem, który lubi chlać i jestem czuły...hm...czuły zasadniczo w jednym punkcie :-]
Emblemat użytkownika
Kathal
 
Wiadomości: 108
Dołączył(a): N sty 30, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Wielkopolska

Wiadomośćprzez Alu » Cz sie 11, 2005 11:46 pm

Thoran napisał(a):choćby dać wzmiankę w regulaminie, gdzies w szkole, gdziekolwiek dopisac, że obowiązuje trzymanie klimatu i ze znaczki typu : gg, ;), itp. to są nieznane runy.

Takie rzeczy można zablokować z poziomu Laca. Ja np. grałem raz na takim jednym mudzie gdzie po wpisaniu (to był Mud po angielsku) ,,say hi =)'' wyrzucało ,,Xxx says "Hi."'' - jak widać ,,=)'' zostało obcięte, na końcu postawiona kropka oraz pierwsza litera została skapitalizowana.
Lu lu lu, I've got some apples, lu lu lu you've got some too, lu lu lu, let's make some applesauce, take off our clothes and lu lu lu. =) // k@jabber.cc // Last.fm
Emblemat użytkownika
Alu
 
Wiadomości: 84
Dołączył(a): N gru 21, 2003 10:47 pm

Wiadomośćprzez Ghrhambra » Pt sie 12, 2005 3:30 am

Thail napisał(a):Więc naucz graczy co to klimat.

I totally agree with your words Thail.

A tak na poważnie to Thail ma święta rację
Jeżeli Twoim celem nie jest uprzykrzanie życia innym, to rób swoje aż do bólu.
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez Khrell » Pt sie 12, 2005 3:27 pm

Jeśli sam się trzymasz klimatu to inni gracze dookoła Ciebie automatycznie też go trzymają (nie wszyscy bo nie wszyscy, ale duża większość).
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Kethrax » So sie 13, 2005 10:36 am

Niezły klimat na tym forum. Serio. Czasem zamiast pouczać, lepiej improwizować. Można też zmienić otoczenie. (Polecam miejsca, gdzie ostatni gracz zawitał kilka tygodni.. miesięcy temu. Cisza, spokój no i można lać doświadczenie.)
Kethrax
 
Wiadomości: 354
Dołączył(a): Pn lis 15, 2004 3:24 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez wili » So sie 13, 2005 1:26 pm

Thoran widze że jesteś kolejnym zmanierowanym wskutek gry na innym mudzie. Kto chce trzymać klimat ten trzyma. Sam nie uznaje runów typu :) , :( , ;) ale jeśli ktoś ich używa trudno, na pewno nie będę tym który będzie donosił wizom by ich usuneli. Choćby dlatego że brzydze się donosicielstwem i donosicielami.
A trzymanie się klimatu za wszelką cene to czysta głupota. Pamietam jak na arce przez trzy dni łaziłem próbując znaleźć kogoś kto w rpgowy sposób by mi wytłumaczył jak dobyć lamii.
Tym trudniejsze byłoby to na Lacu gdzie są czary, zwoje, buławy, różdżki, flety które oczarowują i harfy które sciągają błyskawice. Jak bym ci miał wytłumaczyć w rpgowy sposób jak takiego fletu użyć "zagraj śmieciarzowi na flecie"?
wili
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): So cze 11, 2005 6:51 pm

Wiadomośćprzez Kathal » So sie 13, 2005 6:35 pm

Myślę, że tu nie chodzi o jakieś totalne trzymanie się klimatu jak w RPG (podczas objaśnień to raczej niemożliwe), ale o zwyczajne nie wtrącanie do rozmów jakichś oderwanych tematów, np. z realnego świata (zresztą o tym można rozmawiać PP). Gdyby gracze stosowaliby się przynajmniej do tego, byłoby już fajnie. Tak mi się wydaje...
Emblemat użytkownika
Kathal
 
Wiadomości: 108
Dołączył(a): N sty 30, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Wielkopolska

Wiadomośćprzez Kethrax » So sie 13, 2005 6:39 pm

Marudny jesteś. Włącz sobie "gacie bALDURA" i poszalej troszkę. Hmm a DIABLO II to też RPG? Wybaczcie, nie jestem znawcą gatunku.
Kethrax
 
Wiadomości: 354
Dołączył(a): Pn lis 15, 2004 3:24 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Baarian » So sie 13, 2005 6:56 pm

Kathal napisał(a): ale o zwyczajne nie wtrącanie do rozmów jakichś oderwanych tematów, np. z realnego świata (zresztą o tym można rozmawiać PP).


Nie można (teoretycznie przynajmniej).

Kethrax napisał(a):Hmm a DIABLO II to też RPG?


Diablo to też cRPG.
Emblemat użytkownika
Baarian
 
Wiadomości: 50
Dołączył(a): So wrz 11, 2004 10:10 pm
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Kathal » So sie 13, 2005 7:09 pm

Diablo II to sieczka tak samo jak Lac, ale żaden szkielet czy ork nie pierdoli o zepsutym samochodzie swojego ojca. Nie chodzi o to pieprzone RPG, tylko o grę. Dobra, przestaję być marudny.
Emblemat użytkownika
Kathal
 
Wiadomości: 108
Dołączył(a): N sty 30, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Wielkopolska

Wiadomośćprzez (Ja)Szczurzyca » So sie 13, 2005 7:45 pm

Diablo II to hack&slash (ewentualnie hack'n'slash), czyli siekanina (zabijasz potwory, zabijasz potwory i... zabijasz potwory), jak Dungeon Siege 2 (juhuu, polska premiera już za miesiąc!)

To NIE jest cRPG, choć istnieje parę podobieństw.
Ej, dlaczego nie mogę być liszem? Ja chcę być liszem! Lisz, lisz, lisz!
Nieumarły mag - to jest to!

A Sektoidzi są super!
Emblemat użytkownika
(Ja)Szczurzyca
 
Wiadomości: 83
Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 4:51 pm
Lokalizacja: Kraków, NH

Wiadomośćprzez Baarian » So sie 13, 2005 8:41 pm

cRPG to taka gra komputerowa, gdzie zadaniem gracza jest wcielenie się w rolę jakiegoś bohatera i odgrywanie jej. Nieodłącznym elementem RPG są zadania, walka, bohaterowie niezależni, punkty doświadczenia które wpływają na statystyki postaci, no jakaś tam fabuła.

W kontekście powyższego, Diablo jest grą cRPG. "Hack&slash" to raczej podgatunek cRPG, gdzie największy nacisk położony jest właśnie na walkę.
Emblemat użytkownika
Baarian
 
Wiadomości: 50
Dołączył(a): So wrz 11, 2004 10:10 pm
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez (Ja)Szczurzyca » So sie 13, 2005 8:49 pm

Jedną z najważniejszych części cRPG są dialogi. Możliwość wybrania jednej z wielu ścieżek dialogowych jest w cRPG normą. Można także wybrać, czy stoi się po stronie dobra, czy zła. Doświadczenie zdobywa się nie tylko za walkę, ale też (a nawet przede wszystkim) za rozwiązywanie zagadek, wykonywanie zadań (w Diablo II dostaje się az to przedmioty albo punkty umiejętności). Ważna jest także mnogość questów pobocznych. Idealnym przykładem jest tutaj Planescape: Torment. Mnogość dialogów, wyborów, ścieżek, po których można dojść do celu zdumiewa. Nawet zakończenia są różne. To jest według mnie prawdziwy cRPG! No!
Ej, dlaczego nie mogę być liszem? Ja chcę być liszem! Lisz, lisz, lisz!
Nieumarły mag - to jest to!

A Sektoidzi są super!
Emblemat użytkownika
(Ja)Szczurzyca
 
Wiadomości: 83
Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 4:51 pm
Lokalizacja: Kraków, NH

Wiadomośćprzez Eth » So sie 13, 2005 11:07 pm

a na lacu jak robisz poziomy?
bo ja zabijam, siekam, dziabie, gryze, kopie, dezintegruje... potwory.
taka sama sieczka jak diablo.
a zwal jak zwal :D
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez (Ja)Szczurzyca » So sie 13, 2005 11:41 pm

Lac to MUD. Nie słyszałam, żeby ktoś nazywał Laca "cRPG". Ale chyba troszkę odbiegliśmy od tematu. :wink:
Ej, dlaczego nie mogę być liszem? Ja chcę być liszem! Lisz, lisz, lisz!
Nieumarły mag - to jest to!

A Sektoidzi są super!
Emblemat użytkownika
(Ja)Szczurzyca
 
Wiadomości: 83
Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 4:51 pm
Lokalizacja: Kraków, NH

Wiadomośćprzez Gerino » So sie 13, 2005 11:52 pm

RPG istnieje tylko i wyłącznie w postaci 'książkowej', wszystko inne to imitacje :P (No, są jeszcze LARPy, ale podobno niedługo znajdą na to lekarstwo)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Kathal » N sie 14, 2005 12:00 am

Tu zgodzę się z Tobą, Gerino. Nie ma to jak "czyste" rpg. Niestety czasy liceum i studiów minęły i nie ma z kim grać..:-(
Emblemat użytkownika
Kathal
 
Wiadomości: 108
Dołączył(a): N sty 30, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Wielkopolska

Wiadomośćprzez (Ja)Szczurzyca » N sie 14, 2005 12:33 am

Ach, wiadomo, że cRPG to nie RPG. Ale do RPG nie ma co porównywać, bo wszystko będzie gorsze.

(Oj, daje się we znaki brak Hyde Parku, daje :smile: )
Ej, dlaczego nie mogę być liszem? Ja chcę być liszem! Lisz, lisz, lisz!
Nieumarły mag - to jest to!

A Sektoidzi są super!
Emblemat użytkownika
(Ja)Szczurzyca
 
Wiadomości: 83
Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 4:51 pm
Lokalizacja: Kraków, NH

HEY

Wiadomośćprzez Azog » Cz wrz 28, 2006 6:32 pm

Hej, ludzie wiem że banowanie za brak klimatu to przesada, ale można by w tych napisach co się wyświetlają przy zakładaniu postaci dodać o utrzymaniu klimatu ( możliwe że chciaż część ludzi weźmie se to do serca )... Rozważcie ten pomysł, proszę... :eek: :grin: :pray: TRZEBA COŚ Z TYM WRESZCIE ZROBIĆ, MUSI BYĆ JAKIEŚ WYJŚCIE Z TEJ SYTUACJI... :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :roll:
Azog
 
Wiadomości: 96
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 5:58 am

Re: Klimat

Wiadomośćprzez Jaxxx » Śr sty 15, 2014 12:17 pm

:tulu:
Ostatnio edytowano Cz sty 16, 2014 11:37 am przez Jaxxx, łącznie edytowano 1 raz
Jaxxx
 
Wiadomości: 1
Dołączył(a): Śr sty 08, 2014 2:34 pm

Re: Klimat

Wiadomośćprzez Pedros » Śr sty 15, 2014 8:06 pm

Jaxxx o co Ci chodzi z tymi wypowiedziami ?
Pedros
 
Wiadomości: 10
Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 3:40 pm


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 2 gości

cron