Profesja łowcy/tropiciela/rangera

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Profesja łowcy/tropiciela/rangera

Wiadomośćprzez Grimion » Pn wrz 05, 2005 6:00 pm

Witam

Chciałbym poruszyć następującą kwestię: czy w planach LAC'a była, jest lub będzie profesja łowcy/tropiciela/rangera/itp.? Pytam bo jej brak mnie z lekka zdziwił, a od parunastu dni szukam muda dla siebie(stanęło na LAC'u) i jak narazie jest to chyba jedyny mud na którym nie ma takiej profesji(wcześniej próbowałem grać głównie na anglojęzycznych, bo inne polskie są raczej nieczytelne i niegrywalne)... No i zostałem skrytobójcą, też dobrze, chociaż to nie do końca to o co mi chodziło...
W ciemności krew jest czarna

Pozdrowienia

Grimion
Grimion
 
Wiadomości: 15
Dołączył(a): So wrz 03, 2005 4:57 pm

Wiadomośćprzez Powsinoga » Pn wrz 05, 2005 6:19 pm

Grimgionie, zasadniczo w większości RPG, czy też po prostu opowieściach fantasy atutami tego typu profesji są:

1. Biegłość w używaniu broni dystansowej
2. Zdolność krycia się, skradania
3. Zastawianie sideł
4. Tropienie, polowania, szukanie śladów
5. Umiejętnośc jakiegośtam kontaktu/wpływu na naturę

I teraz jak to się przedstawia u nas:

1. Aktualnie w świecie Laca nie znajduje siębroni dystansowej. Nawet, jeśli znajdziesz broń taką jak łuk, kusza, czy nawet balista mechanika ich użycia będzie taka sama jak przy broni do walki wręcz.
2. Tą umiejkę posiadają złodzieje i skrytobójcy.
3. jw
4. jw + chyba jeszcze wojownicy potrafią tropić ślady (w grze umiejętność tropienia nazywa się "polowanie")
5. Z tego co wiem w przygotowaniu jest profesja szamana, druida, czy kogoś takiego.

Tak się na razie rzecz przedstawia. Teoretycznie łowca czy ktoś taki mógłby powstać jako połączenie wojownika ze skrytobójcą i np. ograniczonymi zdolnościami planowanego szamana, ale z tego co wiem w ostatnim czasie stworzenie takiej profesji nie jest planowane.

Na razie więc życzę przyjemnej gry skrytbójcą. :smile:
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Gerino » Pn wrz 05, 2005 6:57 pm

Skrytobójca to największa pomyłka na Lacu. (Uprzedzając komentarz Lama: poza mną.)

Pochwycenie a zastawianie sideł to dwie rózne rzeczy. Od miesięcy sugeruję, że złodziej/skrytobójca powinien mieć coś tak elementarnego w grach RPG jak "zastawianie pułapek". Pomyślcie tylko, jakie to daje możliwości!
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Eth » Pn wrz 05, 2005 7:16 pm

odpowiednik skradania sie ma takze np psionik - ziw sie to u niego postacia cienia.
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Grimion » Pn wrz 05, 2005 7:27 pm

Hmm, dziwi mnie(znów, hehe), że to wojownicy potrafią tropić... Może wybrałem jednak złą profesję, haha.

Skrytobójca to pomyłka? Największa? Może przez to mi tak kiepsko idzie, heheh - o ile chodziło ci o jego siłę/umiejętności itp.

Mógłbyś sprecyzować o co ci chodziło Gerino...?
W ciemności krew jest czarna

Pozdrowienia

Grimion
Grimion
 
Wiadomości: 15
Dołączył(a): So wrz 03, 2005 4:57 pm

Wiadomośćprzez Reif » Pn wrz 05, 2005 7:29 pm

Skrytobojca tez moze polowac...
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Thail » Pn wrz 05, 2005 7:33 pm

Skrytobójca, to dobra profesja, ale dla gracza umiejętnego, który umie grać i zna się na tej profesji. Robiąc tępo poziomy i nie zastanawiając się nad istotą gry daną profesja uzyskuje się mierne rezultaty. Ja osobiście świetnie się bawiłem skrytobójcą i nieraz udowodniłem jego przydatność w grupowych walkach.
Co prawda ma kilka niedociągnięć, ale można na nie przymknąć oko.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Lam » Pn wrz 05, 2005 7:37 pm

Może ja spróbuję:
Skrytobójca ma chyba 4 umiejętności (z czego 2 automatyczne), których się w praktyce używa (i jest dzięki nim naprawdę mocny w starciu z mobami), reszta albo prawie nigdy się nie udaje, albo nikt nie wie, jak działają, bo pomoc tego nie mówi, albo wcale nie wpływa na wynik walki (np. wywalisz cały ruch tylko po to, żeby walkę skończyć mając 78% zamiast 76% pu). Do tego ich niewiara w magię powoduje, że mają problemy najpierw z identyfikacją przedmiotów (ocenianie w praktyce nieprzydatne), potem z przywoływaniem (nowy gracz samodzielnie nie wpadnie na nic innego niż zwoje przywołania). No i tyle. Nuda jak w grze wojownikiem, dziwny balans łatwości walki z trudnością przemieszczania się. Co pominąłem?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Reif » Pn wrz 05, 2005 7:38 pm

Tak, podstepny atak -> w tlumaczeniu, skr jest duzo mocniejszy od woja ;)
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Grimion » Pn wrz 05, 2005 8:00 pm

Thail napisał(a):Skrytobójca, to dobra profesja, ale dla gracza umiejętnego, który umie grać i zna się na tej profesji. Robiąc tępo poziomy i nie zastanawiając się nad istotą gry daną profesja uzyskuje się mierne rezultaty.
Ano fajnie powiedziane, tylko szkoda, że nigdzie na stronie nie znalazłem żadnych konkretnych porad na ten temat. Nie żebym się jakoś szczególnie czepiał, bo opisy umiejętności są w pomocy, ale czasem do ich zrozumienia trzeba trochę mudowego obycia, a ja takowego(jeszcze) nie posiadam. Co do tępoty, to "nabijanie" poziomów na pierwszych kilku poziomach to poprostu żenada... nie lepiej byłoby od razu dać wszystkim któryśtam poziom, tzn. taki który pozwalałby trochę poszwędać się po okolicy miast ścigania srających w pory bestyj? (ano rozbawił mnie ten motyw, ale za 30-tym razem to już raczej dobijał).

Ktoś wspomniał o wpływie na naturę u potencjalnych łowców. To by było niezłe - umiejętność dzięki której bohater ma np. mniejsze szanse, że zaatakuje go jakieś typowe zwierze, takie jak wilk, dzik itp.

Acha. Pytanko, albo wręcz kilka pytań: premia udeżeniowa zależy od zręczności? W jaki sposób zależy? Ile zazwyczaj wynosi, dla poszczególnych wartości Zr? Jak wygląda w skróce mechanika zbrojnego starcia...?
W ciemności krew jest czarna

Pozdrowienia

Grimion
Grimion
 
Wiadomości: 15
Dołączył(a): So wrz 03, 2005 4:57 pm

Wiadomośćprzez joerg » Pn wrz 05, 2005 8:08 pm

Skoro mój pomysł stał się odrębnym tematem, to ja chciałem jedynie nadmienić, że lekarstwem na brak tej i innych profesji, ktore mogą sobie wymyślić gracze, mogo by być tworzenie własnych profesji: http://www.lac.pl/forum/viewtopic.php?t=1164
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Pn wrz 05, 2005 10:55 pm

Żeby nie było - skrytobójca jest łatwą profesją, nawet ktoś tak niewprawny w grze jak ja w ciągu 40 godzin zrobił 7x poziom, mając najważniejsze umiejki (w tym te "dziwne" skrytkowe, które niewiadomo co robią) wyćwiczone na 100%. Jednakże skrytobójca w obecnej postaci to taki Książę Persji w jednej z ostatnich odsłon, lata z dwoma brońmi, wycina młyńce, skrzyżowany z Wiedźminem - runy i różne takie. Nie wiem, może ja jestem dziwny, ale skrytobójca to raczej taki węższy w barach koleś ubrany na czarno, którego zwykle nie widać, noszący pod płaszczem kuszę, a przy pasie zestaw trucizn i strzałek do dmuchawki.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Grimion » Pn wrz 05, 2005 11:01 pm

Gerino napisał(a):Żeby nie było - skrytobójca jest łatwą profesją, nawet ktoś tak niewprawny w grze jak ja w ciągu 40 godzin zrobił 7x poziom, mając najważniejsze umiejki (w tym te "dziwne" skrytkowe, które niewiadomo co robią) wyćwiczone na 100%. Jednakże skrytobójca w obecnej postaci to taki Książę Persji w jednej z ostatnich odsłon, lata z dwoma brońmi, wycina młyńce, skrzyżowany z Wiedźminem - runy i różne takie. Nie wiem, może ja jestem dziwny, ale skrytobójca to raczej taki węższy w barach koleś ubrany na czarno, którego zwykle nie widać, noszący pod płaszczem kuszę, a przy pasie zestaw trucizn i strzałek do dmuchawki.
Brzmi zachęcająco, chociaż wolałbym aspołecznego odluka ze szramą na ryju i trudnym dzieciństwem (;-E. Hehe.
W ciemności krew jest czarna

Pozdrowienia

Grimion
Grimion
 
Wiadomości: 15
Dołączył(a): So wrz 03, 2005 4:57 pm

Wiadomośćprzez Nifir » Wt wrz 06, 2005 7:06 pm

Skryt to taki mały czołg :). Gdyby skryt był tym czym być powienien, to większość Lacowych zabójców nie byłaby złodziejami, lecz właśnie skrytami :).
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron