Kroniki Laca

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Kroniki Laca

Wiadomośćprzez drakoorn » Pn wrz 19, 2005 4:23 pm

Na samym wstepie chcialbym zaznaczyc ze jestem raczej niedoswiadczonym lacomaniakiem wiec jezeli podobny pomysl zostal juz kiedys przedstawiony to z gory przepraszam.
Pewnego pieknego dnia zajrzalem sobie na kilka tematow na forum. Dotyczyly one miedzy innymi opowiadan, klimatu w grze czy artykolow do jakiejs gazety. Czytajac niektore opowiadania pomyslalem, ze chetnie poczytal bym cos w rodzaju historii laca czy kronik Laca.Zaczalem szukac ale znalazlem zwykle (niektore niezwykle) opowiadania. Pomyslalem wiec, ze moze kogos zainteresowalo by polaczenie opowiadan i faktycznych wydarzen z Laca - cos na wzor Tolkienowskiego Silmarilionu. Niestety sam nie mam mozliwosci pociagniecia czegos takiego. Zreszta mysle (o ile wogole ten pomysl komus sie spodoba), ze do takiego przedsiewziecia potrzebna by byla wieksza ilosc mozgow pracujacych. Mozna by bylo przeniesc to takze na teren Laca - stworzyc grupe, czy nawet klan graczy zwanych kronikarzami (kurcze podoba mi sie to okreslenie), ktorych zadaniem bylo by dowiadywanie sie i spisywanie wszelkich wazniejszych wydarzen, ktore po odpowiedniej obrobce i zestwieniu laczane byly by w calosc. Oczywiscie nie chodzi tu o wydarzenia typu "wielki bohater Bolek Rozpruwacz zawital dzis w karczmie "Pod tlustym ryjem" i nie kupil jak zwykle gutelki gorzalki tylko dwa grzane piwa". Chodzi o to aby takie opisy byly "klimatyczne" - wydaje mi sie ze dobry przykladem jest opis zamieszczony na stronie klanu Wampirow (o tych ich rodzinach i prowadzonych przez nich bataliach). Oczywiscie gracze musieliby w pewien sposob zastymolowac przebieg wydarzen w grze i musialo by to miec wymiar ogolno lacowy (nie tylko w gronie duzo dziesiatko czy setko poziomowcow). Trzeba by bylo wciagac w to graczy juz od najnizszych poziomow (np. niech jakis bohater zbierze grupke niskopoziomowych graczy i hajda na druga grupke stworzona przez innego bohatera). Mysle, ze to by spowodowalo wieksze zainteresowanie Lacem (gdzies czytalem o narzekaniach stalych graczy ze Lac upadnie bo nie ma nowych graczy, a jezeli nawet sie znajda to sa jacyc wyjalowieni) i jednoczesnie polepszylo by klimat rozrywki.
Na razie zrobie przerwe w tym miejscu bo mam jeszcze troche pomyslow a juz wyzej opisane nie sa jecze do konca wyczerpane. Czekam na wasza opinie na ten temat.
Ps. przepraszam za brak polskich znakow ale cos nie dziala bo ich nie moge wpisac a ze nie korzystam ze swojego kompa to nie chce nic robic bo cos jeszcze zepsuje.
Ps2. Za wszelkie bledy ortograficzne rowniez przepraszam
Ps3. A tak wogole to moja pierwsza dluzsza wypowiedz na jakimkolwiek forum wiec jezeli cos zrobilem nie tak to tak od razu nie mieszajcie mnie z blotem.
Maszeruj śmiało według muzyki którą tylko ty słyszysz...
Emblemat użytkownika
drakoorn
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): So lip 30, 2005 12:31 am

Wiadomośćprzez Gerino » Pn wrz 19, 2005 4:43 pm

Powsinoga cię rozniesie na kawałki ;)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez zydek » Wt wrz 20, 2005 5:21 am

Gerino napisał(a):Powsinoga cię rozniesie na kawałki ;)

lub wrecz przeciwnie, Powsinodze przyda sie pomoc "mlodej krwi"
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Alandil » So wrz 24, 2005 5:12 am

Klimatyczna mogłaby być historia świata, ale nie obok, tylko w grze... rozpoczynająca rozgrywkę, ale dostępna również później, powiedzmy spod krain - wtedy różniąca sie nieco, albo dodająca od nich inną część opowieści.Taka saga, opowieść o bogach, bohaterach i stworzeniu, dodatkowo spinająca grę.Pewnie już to ktoś obmyślił i skoro nie ma znaczy upadło, a jeśli nie to oferuję się w przyszłości, chociażby do opisania poza grą.
Alandil
 
Wiadomości: 1
Dołączył(a): Śr wrz 21, 2005 7:47 am
Lokalizacja: z Tael'yenh

Wiadomośćprzez drakoorn » N wrz 25, 2005 7:40 am

Takie rozwiazanie tez mi przyszlo do glowy. Mozna by stworzyc jakies lokacje typu biblioteka, w ktorej mozna by poczytac o jakis wydarzeniach czy bohaterskich czynach. Ewentualnie dodac moba-bajarza opowiadajacego rozne historie.
A co do opisu "poza gra" mysle, ze to moglo by wypalic. Chodzi mi taka jedna rzecz po glowie, ze jakby poszukac jakiegos wydawcy mozna by na tym pare groszy zarobic (oczywisce na konto laca, bo w koncu lac jest mozna by powiedziec pasja dla wielu z lacowcow). W tym miejscu pewnie niektorzy pomysla, ze takie cos zkomercjalizuje (nie wiem czy to dobre okreslenie) laca, a to moze sie nie podobac no bo w koncu lac to hobby, pasja, rozrywka - lac to po prostu lac i taka zmiana pewnie go by zmienila.
Maszeruj śmiało według muzyki którą tylko ty słyszysz...
Emblemat użytkownika
drakoorn
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): So lip 30, 2005 12:31 am

Wiadomośćprzez Gerino » N wrz 25, 2005 9:37 am

Nie napisałeś nic, kompletnie nic odkrywczego. Serio =)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Val » N wrz 25, 2005 10:40 am

Drakoorn, mob - bajarz jest nam niepotrzebny, od bajania mamy Saradira. Poproś go ładnie o opowiedzenie historii, albo zaśpiewanie ballady, to sam zobaczysz.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Powsinoga » N wrz 25, 2005 12:56 pm

Chyba wreszcie się odezwę...

Owszem, był taki pomysł - http://forum.lac.pl/viewtopic.php?t=898 - pod tym linkiem możesz drakoornie zobaczyć, jak się rozpoczął i jak skończył.

A propo tej całej grupy kronikarzy - tak, zapamiętuję różne ciekawe zdarzenia i obrabiam je potem w opowieści i ballady, ale powierzam je zwykle własnej pamięci, a nie papierowi. (pamięci komputera). Stworzenie grupy która zajmowała by się notowaniem - cóż, nie sądzę.

np. niech jakis bohater zbierze grupke niskopoziomowych graczy i hajda na druga grupke stworzona przez innego bohatera

Ja tam się cieszę, że na ostatnim organizowanym przeze mnie "Wielkim" Turnieju udało się uzbierać z 7-8 graczy zainteresowanych walką. Ostatecznie część się z różnych powodów powykruszała i walczyło ostatecznie 6, w tym 4 w zaimprowizowanej kategorii graczy na poziomach 10-44.

A tak wogole to moja pierwsza dluzsza wypowiedz na jakimkolwiek forum wiec jezeli cos zrobilem nie tak to tak od razu nie mieszajcie mnie z blotem.

Coś dziwnie jesteś do mnie podobny, ja też zaczynałem udział na forach dyskusyjnych od tego forum, i też wyskakuję z pomysłami, kronikami, kącikami w magazynach internetowych i czym tam jeszcze :wink: Nie no, pomysły niezłe, ale naprawdę nie są odkrywcze, no i wiesz, znaleźć ludzi przeprowadzić co trzeba - praktycznie niemożliwe.

Co do pomysłu Alandila - nie, naprawdę nie widzę możliwości i sensu by wprowadzać elementy takiej historii w grze.


Mozna by stworzyc jakies lokacje typu biblioteka, w ktorej mozna by poczytac o jakis wydarzeniach czy bohaterskich czynach.

Są opowiadania, był plan stworzenia kroniki. Ale naprawdę, przerzucić takie teksty do Laca, to "zalewajka ekranu". Możnaby oczywiście się bawić w jakieś substytuty. Ech, gdyby, jakby, możnaby, zrobiłobysię... ;)

Ewentualnie dodac moba-bajarza opowiadajacego rozne historie.
Na samym Lacu nie ma aż tak wielu zapaleńców-klimaciarzy-opowiadaniowców, mało kto by go słuchał. Trzebaby drania odpowiednio zaprogramować i przepuścić przez niego hektilitry tekstu, które każdemu zainteresowanemu zalałyby ekran i narobiły zamętu... nie, też niestety nie da rady.

poszukac jakiegos wydawcy mozna by na tym pare groszy zarobic
Dla takiej komercjalizacji też przejścia osobiście nie widzę.

Nie napisałeś nic, kompletnie nic odkrywczego. Serio =)

Muszę się z tobą zgodzić, zgredzie, (i dobrze wiesz, o co mi jeszcze chodzi) ale nie podzielam twojej wesołości.

Drakoorn, mob - bajarz jest nam niepotrzebny, od bajania mamy Saradira. Poproś go ładnie o opowiedzenie historii, albo zaśpiewanie ballady, to sam zobaczysz.
Zawsze do usług.

To by było na tyle. :roll:
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Lam » N wrz 25, 2005 1:48 pm

Powsinoga napisał(a):Na samym Lacu nie ma aż tak wielu zapaleńców-klimaciarzy-opowiadaniowców, mało kto by go słuchał. Trzebaby drania odpowiednio zaprogramować i przepuścić przez niego hektilitry tekstu, które każdemu zainteresowanemu zalałyby ekran i narobiły zamętu... nie, też niestety nie da rady.

Mylisz się - wielu by chętnie czytało, także nie-zapaleńcy-klimaciarze, z możliwością (i wysokim prawdopodobieństwem) nabrania przez nich zapału i klimatu. Wszystko inne zostało już powiedziane (że nie ma kto tych hektolitrów z siebie wypuścić, chociaż wszyscy to innym regularnie proponują).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron