Kolory

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Kolory

Wiadomośćprzez Kathal » Śr lip 26, 2006 1:19 pm

O co chodzi z tymi kolorami w opisie? Powstał jakiś limit? Może mi to ktoś objaśnić?
Emblemat użytkownika
Kathal
 
Wiadomości: 108
Dołączył(a): N sty 30, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Wielkopolska

Wiadomośćprzez Lam » Śr lip 26, 2006 1:39 pm

Powstał, możesz zmienić kolor maksymalnie cztery razy w jednym tytule. Precz z choinkami!
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Kathal » Śr lip 26, 2006 2:05 pm

Precz z preczem! :hand: Barwny mud to jest to! Do tego to uderza mocno w klany. Co komu przeszkdzadzała taka, dajmy na to, flaga Evi?
Emblemat użytkownika
Kathal
 
Wiadomości: 108
Dołączył(a): N sty 30, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Wielkopolska

Wiadomośćprzez Lam » Śr lip 26, 2006 2:36 pm

Kolor Evi się nie zmienił. Evi sama zmieniła barwy, żeby członkom swojego klanu oddać jeden kolor do dyspozycji (sama nie miała żadnej kolorowej choinki przed "godłem" i jej to w ogóle nie dotknęło).

Czy mocno uderza w klany? Pisałem już Evi, że inne klany (UG i Loralhal) nie mają tych głupich nawiasów i nie mają takiego problemu. Chcecie mieć choinki - Wasz wybór. Dałem Wam 4 możliwe zmiany koloru, to wystarczyło nawet na poprzednią choinkę BŻ (ale na resztę tytułu już nie). Jeśli władze klanu każą graczom zużyć 3 z 4 zmian koloru na cele klanowe, to nie ja uderzam w klany, tylko władze klanów w swoich członków! Precz z mistrzami klanów i ich narzuconą władzą! ;)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Thail » Śr lip 26, 2006 3:00 pm

Jeśli władze klanu każą graczom zużyć 3 z 4 zmian koloru na cele klanowe, to nie ja uderzam w klany, tylko władze klanów w swoich członków! Precz z mistrzami klanów i ich narzuconą władzą! ;)

Eeeeeeee władze klanu [TZM] nigdy wcześniej nie sądziły, że tworząc taką kolorystykę wynikną w przyszłości takie dziwne zjawiska :alkoholik:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Lam » Śr lip 26, 2006 3:17 pm

Z drugiej strony, członkowie TZM są chyba oddani sprawie, nie? :)

Ja nawiązywałem do rzekomego anarchizmu BĘC jedynie :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Kathal » Cz lip 27, 2006 12:31 am

Dlaczego rzekomego? :wink: Chcemy kolorów!
Emblemat użytkownika
Kathal
 
Wiadomości: 108
Dołączył(a): N sty 30, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Wielkopolska

Wiadomośćprzez Mistrz wojowników » Cz lip 27, 2006 10:11 am

Mi to nie przeszkadza. A przecież nie musi być tych skrótów w tytułach. Zresztą to dziwactwo. Niech zyje 2 barwny mud
Mistrz wojowników
 
Wiadomości: 18
Dołączył(a): Pn lip 17, 2006 4:39 pm

Wiadomośćprzez Kathal » Cz lip 27, 2006 11:57 am

Konformista.
Emblemat użytkownika
Kathal
 
Wiadomości: 108
Dołączył(a): N sty 30, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Wielkopolska

Wiadomośćprzez joerg » Cz lip 27, 2006 3:49 pm

Ja bym poszedł jeszcze dalej i w ogóle nie zezwalał na kolory w tytułach, jednocześnie umożliwiając dodanie sobie kolorowego skrótu nazwy klanu zaraz za tytułem (w ogóle to powinien być on dodawany i usuwany w zależności od przynależenia do jakiegoś klanu, ale takiego "mechanicznego" przynależenia, ale tego jak na razie nie ma).
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Wiadomośćprzez Lam » Cz lip 27, 2006 4:02 pm

Właściwie jest i to od dawien-dawna, ale to namiastka klanów, więc nie będę nią ośmieszał Laca. Sprowadźcie Ulryka i przypominajcie mu, co naobiecywał! :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Eth » Cz lip 27, 2006 10:19 pm

bo 3 kolory sa mniej oczojebne niz 6 kolorow.
bo po 3 kolorach chce sie mniej zygac niz po 5.
naukowo to jest udowodnione i zrobione zapewne dla dobra graczy.


szkoda ze na stronie laca nikt kolorow nie narzucicl :>
( a co! mniej cyferek w kodzie by bylo! toya by zadowolona byla!)

do wyboru bialy czarny niebieski i czerwony ]:-p

po co komu kolorowe strony?:D

kijowe narzucanie komus ze moze miec akurat tyle i ani odrobiny wiecej.
nie zmieniajace w grze zasadzie nic.
oprocz samopoczucia kogos kto na ten pomysl wpadl i samopoczucia komus komu on sie podobal.

przeciez mozna w laca grac bez kolorow. jak komus one przeszkadzaja.

ktos wspominal o niezezwalaniu na zmiane kolorow w tytulach. szkoda ze bez uzasadnienia. chetnie bym poczytal.

ja tam lubilem bawic sie kolorkami :D lubilem razic nimi po oczkach i byly takie pocieszne.

spiewac pp sie nie daje.
kredkami do woli bawic sie nie mozna.
lam nadal tam siedzi.

jednym slowem ch..nia :D
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Reif » Cz lip 27, 2006 10:36 pm

Chcesz mnie kolorki? Nic prostrzego, wiele klientow pozwala na to. Ustawiasz sobie brak kolorow i kolorujesz tak jak Ci sie podoba.

Nie chce Ci sie robic? To sie zamknij i przyjmij do wiadomosci jak jest teraz. W czyms to przeszkadza? Nie, ale Ty musisz krzyczec jaki ten swiat jest niesprawiedliwy.

Dla wielu osob "ch..nia" jest akurat to ze grasz w Laca, ale nie przestana one grac z Twojego powodu tak jak Ty nie przestaniesz grac z powodu zmian w kolorach.

Pretensje do ewolucji tez masz? Np. czemu baby nie maja trzeciego cycka na plecach?
Ostatnio edytowano Cz lip 27, 2006 10:40 pm przez Reif, łącznie edytowano 1 raz
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Lam » Cz lip 27, 2006 10:43 pm

Eth napisał(a):nie zmieniajace w grze zasadzie nic.
Skoro tak, to graj dalej. Że też chciało ci się generator uruchomić dla zmiany, której nie ma, bo niczego nie zmienia :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Eth » Cz lip 27, 2006 10:46 pm

Lam napisał(a):
Eth napisał(a):nie zmieniajace w grze zasadzie nic.
Skoro tak, to graj dalej. Że też chciało ci się generator uruchomić dla zmiany, której nie ma, bo niczego nie zmienia :)


oczywiscie kolor w tytule dla mnie gra nie ejst.
zupelnie inaczej definiuje to slowo.
gra bedzie gdy napisze m z kat
zabawa bedzie gdy napsize paw lam

zyciem bedzie gdy napisze .jestes glupi jak lam


ps. idz spac reifie i przestan zmieniac sens watku :)
(jesli to nie ty to to wybacz) ale nawe lam nie edytuje postow "wstecz" i zacznij czytac watki zanim je skomentujesz :>
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Reif » Cz lip 27, 2006 10:51 pm

Tak patrze na czas edycji i nie wiem o co Ci chodzi? 21:40 - nastepna wiadomosc w temacie 21:43 ... Ale miejsza o to.

Ty zacznij czytac to co napisales.
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Lam » Cz lip 27, 2006 10:52 pm

Szanowny Ethu!

Kiedy atakujesz czyjeś zdanie w temacie, chćby bardzo agresywnie, jest to żywa dyskusja.

Kiedy atakujesz kogoś, zamiast jego opinie, jest to świadectwo poziomu kultury poniżej bariery, którą życzą sobie czytelnicy tego forum.

Z tego miejsca otrzymujesz oficjalne ostrzeżenie. Postępuj tak, a dołączysz do wąskiego grona osób, którym nie wolno zabierać tu głosu.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Eth » Cz lip 27, 2006 10:52 pm

Reif napisał(a):Dla wielu osob "ch..nia" jest akurat to ze grasz w Laca, ale nie przestana one grac z Twojego powodu tak jak Ty nie przestaniesz grac z powodu zmian w kolorach.


nie klam (jak zawsze) pewnie jakies 2 miesiace nie gram w laca :)

ps reif: edytowalem bo brakowalo / :grin:
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Eth » Cz lip 27, 2006 10:54 pm

Lam napisał(a):Szanowny Ethu!

Kiedy atakujesz czyjeś zdanie w temacie, chćby bardzo agresywnie, jest to żywa dyskusja.

Kiedy atakujesz kogoś, zamiast jego opinie, jest to świadectwo poziomu kultury poniżej bariery, którą życzą sobie czytelnicy tego forum.

Z tego miejsca otrzymujesz oficjalne ostrzeżenie. Postępuj tak, a dołączysz do wąskiego grona osób, którym nie wolno zabierać tu głosu.



wybacz ale "zamknij sie" jest atakiem na mnie.
szanowny lamie.
w dodatku zmeinianie sensu watku jest ciosem ponizej pasa.
dobrze wiesz co ja napsialem i co odpisal reif.

moja opdowiedz dotyczyla tego co juz dawno "wyparowalo"

mozecie sobie edytowac i usuwac wpisy i zminiac sens moich wypowiedzi - ale pamietaj to swiadczy tylko o was i o tym jak malymi ludzmi jestescie.
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez muzgus » Cz lip 27, 2006 10:54 pm

To po co się tu wypowiadasz?
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Lam » Cz lip 27, 2006 10:55 pm

Drugie ostrzeżenie.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez muzgus » Cz lip 27, 2006 11:00 pm

Sam przyszedłem, jesteś lepszą rozrywką niż oglądanie filmów.
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Lam » Cz lip 27, 2006 11:00 pm

Ostatnie ostrzeżenie. Jeśli masz coś do powiedzenia w temacie, zabierz głos teraz albo zamilknij na wieki.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Eth » Cz lip 27, 2006 11:05 pm

to bedzie w temacie.


Wyświetlanie 549 miliardów kolorów ( 8192 odcienie szarości )
PS-63P5H.

ten samung jak choinka nie wyglada.
jak rozumiem wolisz czarno bialego rubina.

Nie powstrzymałem się przed osobistym atakiem i głupim komentarzem.
Edytowałem wiadomość wydłużając ją czterokrotnie po publikacji.
Nie rozumiem, do czego służy opcja edycji wiadomości.

==

tak bo od tego jest edycja.

nie usuwalem nic jedynie dodawalem.

nie lubie pisac posta pod postem.
tak mnie nauczyli na sportsboard.pl
wiec sie odzajaczkuj i grzeb sobie w swoich postach - jak ci nie podoba co tu pisze wywal mi konto i tyle.
znecac sie nad uzytkownikiem SWOJEGO FORUM nie musisz.
mogles sobie napsiac to pod tym co napsialem.
==

co nei zmienia faktu ze liczbe kolorow sie podnosi ;]
trend jest wznoszocy ;p

oprocz laca oczywiscie gdzie postanowiles cos przyciac :)


to moze napisz wprost - nagle zaczely cie bolec oczy?
dlaczego akurat taka liczba jest ogranicznikiem?
dlaczego nie ejst to np 6 albo 7? (nawet nie pameitam ile kolorow jest na lacu;p)
gdzie zaczyna sie granica oczojebnosci a gdzie sie ona konczy?
komu ta zmiana sluzy - czy komus czasami nie szkodzi?
czy zostala wprowadzona dla dobra laca? czy dla dobra grupy osob?

ja juz wspomnialem - ja za kolorami sam nie przepadam mi one do niczego. jednak z tego co znam ludzi, z tego co znam np irca... jest grupa ludzi ktora kolorki wrecz uwielbia.

dla mnie ta zmiana jest po ch... i tyle.
wiem ze keidys ktos wlezie i bedzie sapal dlaczego moze tylko 4(?) a nie 5.

wiem tez ze ktos wlezie i zapyta dlaczego ktos smie alczyc zielony z czerwonym - bo jego to razi i nie odpowiada jego gusta estetycznym.

zreszta nie chce mi sie juz z wami gadac i was przekonywac :)
wprowadziliscie ogranicznik ogranicznika i sobie go broncie.
ja ograniczen nie lubie i bede sobie narzekal.

tak.
lubilem spiewac pp.

tak ustawialem sobie oczojebne tytulki.
bo moglem....

4 zmiany kolorow i tak moga i beda dawaly po oczach i tak i to tyle w tym temacie ode mnie.
Ostatnio edytowano Cz lip 27, 2006 11:36 pm przez Eth, łącznie edytowano 3 razy
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Lam » Cz lip 27, 2006 11:17 pm

Nie widzę korelacji między miliardami kolorów, które potrafi odwzorować kineskop (który i tak ma bardzo mały gamut w porównaniu do całości światła, a nawet w porównaniu do barw widzianych przez nasze oczy), a tym, co rzeczywiście wyświetla. Jakiś monitor czy telewizor (nie napisane) może wyświetlić wiele spośród 550 miliardów kolorów, ale nie wszystkie naraz, bo nie ma takiej rozdzielczości. Ale to też nieważne, bo liczy się to, co wyświetla. To nie monitor wygląda jak choinka, on może wyświetlać coś, co ja nazwę choinką (inni mogą powiedzieć "oczojeb", bo być może nie zrozumiałeś, co rozumiem pod pojęciem "choinki").

I całkiem trafne jest porównanie wyglądu "kto" w Lacu do strony WWW. Proszę porównać kolorową (!) stronę Laca, gdzie ilość kolorów jest ograniczona, do strony choinki, http://www.republika.pl/web_4_all/ (to oczywiście strona-żart).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Eth » Cz lip 27, 2006 11:26 pm

co nei zmienia faktu ze liczbe kolorow sie podnosi ;]
trend jest wznoszocy ;p

oprocz laca oczywiscie gdzie postanowiles cos przyciac :)


to moze napisz wprost - nagle zaczely cie bolec oczy?
dlaczego akurat taka liczba jest ogranicznikiem?
dlaczego nie ejst to np 6 albo 7? (nawet nie pameitam ile kolorow jest na lacu;p)
gdzie zaczyna sie granica oczojebnosci a gdzie sie ona konczy?
komu ta zmiana sluzy - czy komus czasami nie szkodzi?
czy zostala wprowadzona dla dobra laca? czy dla dobra grupy osob?

ja juz wspomnialem - ja za kolorami sam nie przepadam mi one do niczego. jednak z tego co znam ludzi, z tego co znam np irca... jest grupa ludzi ktora kolorki wrecz uwielbia.

dla mnie ta zmiana jest po ch... i tyle.
wiem ze keidys ktos wlezie i bedzie sapal dlaczego moze tylko 4(?) a nie 5.

wiem tez ze ktos wlezie i zapyta dlaczego ktos smie alczyc zielony z czerwonym - bo jego to razi i nie odpowiada jego gusta estetycznym.

zreszta nie chce mi sie juz z wami gadac i wasprzekonywac :)
wprowadziliscie ogranicznik ogranicznika i sobie go broncie.
ja ograniczen nie lubie i bede sobie narzekal.

tak.
lubilem spiewac pp.

tak ustawialem sobie oczojebne tytulki.
bo moglem....

4 zmiany kolorow i tak moga i beda dawaly po oczach i tak i to tyle w tym temacie ode mnie.
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Lam » Cz lip 27, 2006 11:40 pm

To koniec Etha na forum. Żegnamy.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Pt lip 28, 2006 12:01 am

Faszysta.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Pt lip 28, 2006 12:37 am

Powtarzam, rozmawiajmy o poglądach na kwestię zamiast obrażać ludzi głoszących inne niż własne. A taka koncentracja na osobach zamiast temacie jak w powyższej wiadomości jest prostą drogą do wygnania, co udowodniono dziś już raz. Nie warto mnie testować, z góry zapewniam, że zdławię każde zamieszki.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez joerg » Pt lip 28, 2006 1:43 am

bo 3 kolory sa mniej oczojebne niz 6 kolorow. (...) naukowo to jest udowodnione i zrobione zapewne dla dobra graczy.
Nikt tak nie powiedział. Uznano, że 4 zmiany to limit i już. Inna sprawa czy to ograniczenie jest słuszne i o tym zaraz.

szkoda ze na stronie laca nikt kolorow nie narzucicl
Tam nie ma takiej potrzeby, bo żadna niepowołana osoba (jak Eth) nie zrobi ze strony Laca "kiecki cyganki". A w mudzie do tej pory można było nasrać i to w ważnym miejscu, bo na liście graczy. Teraz srać za bardzo się nie da i to jest dobre.

przeciez mozna w laca grac bez kolorow. jak komus one przeszkadzaja.
A jeśli chcę pograć z namiastkami kolorów bo z jednej strony mud bez kolorów mi się nie podoba, a z drugiej strony - obsługa wszystkich kolorów to dla mnie w pewnych sytuacjach zbyt wiele danych? Wtedy taki ktoś jak Eth wchodzi z oczojebnym tytułem (na dodatek z mnóstwem zmian jasne-ciemne-jasne) i to mi się nie podoba.

ktos wspominal o niezezwalaniu na zmiane kolorow w tytulach. szkoda ze bez uzasadnienia. chetnie bym poczytal.
Bo tytuł, według mnie, nie jest do przekazywania barw. Tytuł to przydomek, ksywa i takie tam. Chcesz być "czerwonym diabłem" to wpisz sobie to tekstem o zwykłym kolorze, od czerwonego napisu nie staniesz się bardziej czerwonym diabłem.

ja tam lubilem bawic sie kolorkami :D lubilem razic nimi po oczkach i byly takie pocieszne.
Właściwie to w tym temacie mógłbyś powiedzieć właśnie to i nic więcej i "dyskusja" by się tak nie rozwinęła. Przyznałeś, że choinka w tytule to sposób na przeszkadzanie graczom, i że ty właśnie lubiłeś to robić w taki sposób. Dlatego bezzasadne wydają się twoje pytania i jęki, że to ograniczenie nie ma sensu, skoro właśnie ogranicza przeszkadzanie graczom w sposób, jaki sobie upodobałeś.

to moze napisz wprost - nagle zaczely cie bolec oczy?
To pytanie nie do mnie, ale nie dopatrzyłem się odpowiedzi, która przecież jest oczywista. To nie uczulenie na oczojebność jest nagłe, po prostu wprowadzenie tego ograniczenia takie jest, bo wymaga chwili (z perspektywy gracza, tj. restart muda).

gdzie zaczyna sie granica oczojebnosci a gdzie sie ona konczy?


komu ta zmiana sluzy - czy komus czasami nie szkodzi?
Szkoda, że już tu nie zawitasz, z chęcią dowiedziałbym się kto jest potencjalnym poszkodowanym w tej sytuacji. A zmiana służy oczywiście wyłącznie Lamowi, który z własnym mudem śmie robić co mu się tylko zachce (!).

czy zostala wprowadzona dla dobra laca? czy dla dobra grupy osob?
Moim zdaniem - dla dobra graczy, którym "kiecki cyganek" w tytułach nie są obojętne. Pewnie większości nie obchodzą takie rzeczy, ale z drugiej strony nie sądzę, żeby zwolenników takiej sztuki było wielu.

Bardzo ciekawi mnie równiez aspekt jakiejś grupy osób, której miałoby to służyć. To mi pachnie jakąś korupcją, szkoda że nie opowiesz nam o swoich domysłach więcej.
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Wiadomośćprzez Val » Pt lip 28, 2006 2:23 am

joerg napisał(a):To nie uczulenie na oczojebność jest nagłe, po prostu wprowadzenie tego ograniczenia takie jest, bo wymaga chwili (...).
.
Lam z innego tematu napisał(a):(...) oczy mam notorycznie przekrwione jako alergik, a jak mi jeszcze przydymisz, to zdycham.
Lam, przyznaj, to wszystko przez to :wink: , wiedziałem od początku :dance: .
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Pt lip 28, 2006 3:13 am

Potwierdzam. Uczulenie na oczojebność ;) Jeśli jednak ktoś uważa, że pojawiło się znienacka przedwczoraj, jest w błędzie. Wystarczy spytać kilku osób, które kilkakrotnie straciły tytuły, a nawet możliwość używania kolorów w ogóle. Ostatnio latał taki jeden "zblazowany", ale ominęły go represje właśnie dlatego, że już czekał automat.

To nie pierwszy raz, kiedy zmiana ratująca skóry grupy osób przed boskim gniewem jest mylnie odbierana jako jakieś nowe ograniczenie. Podtrzymuję swe zdanie, że cztery zmiany to akurat tyle, ile potrzeba klanom, bo poza typowymi trzema pozostaje jeden na tytuł (co i tak jest zbędne, co więcej, nigdy nie używałem kolorów w tytule - wolę wyróżniać się mową i czynami niż kiecką cyganki :)). Jak wykazała praktyka, większość graczy miała już wcześniej tytuły spełniające kryteria (czyli uznajmy, że nie nadużywające kolorów). Dziękuję im za to - Lac jest dla Was.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Kathal » Pt lip 28, 2006 10:51 am

joerg napisał(a):Bo tytuł, według mnie, nie jest do przekazywania barw. Tytuł to przydomek, ksywa i takie tam. Chcesz być "czerwonym diabłem" to wpisz sobie to tekstem o zwykłym kolorze, od czerwonego napisu nie staniesz się bardziej czerwonym diabłem.


To po co w ogóle kolory? Tłumaczenie strasznie nagięte...
Jeden lubi być czerwonym diabłem - choinką, inny czerwonym diabłem bezbarwnym. I o to chodzi. Lam zdecydował o ograniczeniu i pewnie zdania nie zmieni, ale każdy może wyrazić swoje. Mi się to nie podoba i tyle.
Emblemat użytkownika
Kathal
 
Wiadomości: 108
Dołączył(a): N sty 30, 2005 12:52 pm
Lokalizacja: Wielkopolska

Wiadomośćprzez Thail » Pt lip 28, 2006 1:09 pm

Hmmmm miałem nie zabierać głosu na forum, bo to i tak nie zmieni już powstałej zmiany:-P i jestem tu na tyle, żeby dobrze o tym wiedzieć.
Jednakże zmiana ta, godzi trochę (bo zawsze mogą być inne zmiany:-P) np. w osoby należące do klanu [TZM], [BŻ] itd. Familiae ma jeden kolor, czerwony i nawet, gdyby został jeden kolor, to im to będzie zwisać (kreatywni są i przebiegli jak szakal:-P). Zmiana sama w sobie ma niby na celu pomóc graczom w oszczędzaniu oczu itp. lecz, czy gracze, pisząc kolorowe tytuły nie chcieli coś wyrazić? To właśnie barwy i kolory w wielkich dziełach potrafią oddać, to czego nie można przedstawić za pomocą pisma, czy innych form sztuki.
Śmieszne? Chyba tylko dla osób, które uważają, że czerwony, to tylko kolor czerwony. Dla mnie ten kolor kojarzy się z ogniem, krwią, gorącem, walką i miłością, głębokim i szczerym uczuciem! Tego nie wyrazi się w słowach, tak samo jak jadowite gady i płazy nie mają napisane, że są śmiertelnie jadowite itp. Po prostu ich znakiem ostrzegawczym są właśnie barwy!
Dlatego często stosowałem wielobarwną kolorostykę, aby oddać cechy charakteru swojej postaci. Owszem, mogę napisać w opisie, kilka zdań na temat jego przebiegłości i bezwzględności, ale, czy ciemno-czerwony z jasno-czerwonym do spółki nie oddaje tego lepiej? To swoiste ostrzeżenie dla potencjalnych przeciwników, że jeśli zaatkuje, to pójdzie do piachu szybciej niż katapultujący się pilot ze spadającego samolotu.
Tak jak w życiu, charaktery ludzkie są różne i można je różnie interpretować za pomocą kolorów, np. biały - czysty, szlachetny, prawdomówny itp. ciemno-biały - neutralny, niezdecydowany itp.
Nie są to oczywiście kolory umowne i każdy gracz może je interpretować jak chce i to dodatkowo wpływa na plus dla więcej niż 10 zmian kolorów, bo w końcu 10 zmian, to nie:

{GC{gi{Ga{gł{Go {gm{Gł{go{Gd{gz{Gi{ge{Gń{gc{Ga {gz{Ga{gm{Gi{gg{Go{gt{Ga{gł{Go {gi {Gz{gn{Gó{gw {Gp{go{Gj{ga{Gw{gi{Gł {gs{Gi{gę {Gs{gt{Ga{gr{Gz{ge{Gc{g.

Pozdrawiam!
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Lam » Pt lip 28, 2006 2:19 pm

W wielu punktach muszę się nie zgodzić.

Do celów tytułów klanowych UG używają dwóch kolorów (nie jednego, jak napisałeś), TZM, BĘC i BŻ trzech (BŻ dotąd czterech), a Loralhal w ogóle. Czyli zgoda - zmiana ta godzi w jeden klan bardziej, w inny mniej. Jeżeli jednak sugerujesz, że jest to jej założeniem, jesteś w błędzie. Nie było i nie ma takich planów. Dlatego limit wynosi 4, a nie 0 czy 1, żeby tych klanów nie dotknąć.

Całkowicie rozumiem, że nie ma nigdzie poza tytułem miejsca na wpisanie przynależności do klanu, a kolory są sposobem na kompresję danych nt. stopnia w klanie (BŻ), kasty w obrębie klanu (TZM) czy tym podobnych. Te klany dają swoim członkom dużo więcej miejsca na własny tytuł niż UG czy Loralhal (gdzie stopień i członkowstwo do mniejszej części klanu jest wyrażone napisami, a nie z góry ustalonymi kolorami). Jeżeli kiedyś pojawi się mechanizm ustalania hierarchii klanu, ustalania przynależności członków i opisywania tego automatycznie w "kto" i "kimjest", znikną znaczki klanów z tytułów i problem z głowy. Na razie jest jak jest i nie podminowałem tego wcale. Za to resztę tytułu sprytnie zabezpieczyłem.

Dalej ciekawy cytat:
Thail napisał(a):To właśnie barwy i kolory w wielkich dziełach potrafią oddać, to czego nie można przedstawić za pomocą pisma, czy innych form sztuki.
Sugerujesz więc, że zdjęcie albo nawet malowany obrazek jakichś chwastów lepszy jest od "gdzie bursztynowy świerzop, gryka jak śnieg biała, gdzie panieńskim rumieńcem dzięcielina pała"? Jeżeli rzeczywiście tak jest, nie powinieneś grać w mudy. Miejsce gry tekstowej w świecie gier wideo jest takie, jak książki w świecie telewizji. Wspomniałem "Pana Tadeusza". Uwielbiam go i mam takie ładne wydanie na kredowym papierze, gdzie jest kilka ilustracji (po jednej na rozdział), ale jednak nie ma ani jednej kolorowej literki. Mimo tego ja tam widzę więcej kolorów niż na monitorze Etha. Myślisz, że wydawcy nie było stać na kilka kolorów farby drukarskiej i dlatego nie pokolorował liter?

Dalej piszesz o wężach. Najbardziej jadowite węże są szare i niepozorne. Kolorowe są właśnie te, które same nie potrafią się bronić, więc udają, że są groźne, ubarwieniem. Widzisz podobieństwo do swoich postaci w kolorach krwi, ognia, walki i miłości? :)

A dalej już przeczysz sam sobie, bo przyznajesz, że każdy może zinterpretować Twoją kieckę cyganki inaczej. Oznacza to, że każdy może odczytać i na pewno odczyta w Twojej choince coś kompletnie odwrotnego niż to, co chciałeś mu przekazać. Choćby to, że zamiast się bać koloru krwi i umierania szybciej niż katapultowanie z MIG-a, pomyśli, że obdarzasz go
Thail napisał(a):miłością, głębokim i szczerym uczuciem!


Podsumowując to wszystko widać jak na dłoni, że kolor tytułu nie może nieść ze sobą żadnego przesłania, może być jedynie próbą wyróżnienia się z tłumu postaci, które nijak inaczej wyróżnić się nie potrafią.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez joerg » Pt lip 28, 2006 6:04 pm

To po co w ogóle kolory? Tłumaczenie strasznie nagięte...
Kolory w mudzie są po to, żeby wyróżniać ważne elementy gry. Tytuły postaci nie są ważnym elementem gry.
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Wiadomośćprzez zayl » Śr sie 02, 2006 6:54 pm

To może i ja coś napisze.

Dla mnie ten kolor kojarzy się z ogniem, krwią, gorącem, walką i miłością, głębokim i szczerym uczuciem! Tego nie wyrazi się w słowach


Może i tak, ale zawsze można napisać: Gorący (i ten przykładowy) czerwony diabeł, obdarzony szczerym i głębokim uczuciem miłości czerwony diabeł. Ale czy warto zamienić kolor na długość tytułu? chcecie mniej kolorów? Dobrze, ale czy nie zmieni to długości tytulów u osób które potrafią interpretować barwy?

tak samo jak jadowite gady i płazy nie mają napisane, że są śmiertelnie jadowite


Zapewne interesująco by to wyglądało :)

Nie warto mnie testować, z góry zapewniam, że zdławię każde zamieszki.


Pozwolisz, że na początku wyciągne własną interpretacje: Każdy kto miał więcej niż 4 kolory miał Twoim zdaniem "choinkowy" tytul? jeżeli nie możesz czytać dalej :) w takim razie jeżeli 4 kolory nie oznaczają choinki, to dlaczego jest taki ogranicznik? a w ogóle po co jest ogranicznik jak masz zamiar tępić wszelki bunt? jak do tłumienia wszelkiegu buntu dodał być "choinkowy" tytuły chyba tak wiele pracy by Cie nie spotkało.
Emblemat użytkownika
zayl
 
Wiadomości: 47
Dołączył(a): N sie 21, 2005 10:27 pm

Wiadomośćprzez Val » Śr sie 02, 2006 7:03 pm

Nie rozumiesz. Chodzi o to, że czerwony - sama nazwa tego koloru - dla każdego, który nie jest daltonistą się z czymś kojarzy. I kojarzy się każdemu inaczej. Gdyby więc nie było zmian kolorów, i tak musieliby pisać w tytule coś w stylu "gorący czerwony diabeł", żeby nie dopuścić do niekorzystnej dla nich interpretacji.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Thail » Śr sie 02, 2006 8:36 pm

W sumie temat jest do zamknięcia, a biadolenie nad faktem dokonanym niczego nie zmieni, Lam po prostu nie lubi Świąt Bożego Narodzenia i ma do tego prawo!
Pozdrawiam.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez zayl » Cz sie 03, 2006 9:33 am

Co racja to racja :) co się stało to się nie odstanie :)
Emblemat użytkownika
zayl
 
Wiadomości: 47
Dołączył(a): N sie 21, 2005 10:27 pm


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron