Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Phitherek » N lip 05, 2009 3:36 pm

Niniejszym ogłaszam, że stworzyłem Uruchamiacz Laca dla Uniksa w wersji 0.1. Jest to prościutki, ale bardzo pomocny programik w C++. Oczywiście open source. Program można pobrać z http://www.phitherek.xwp.pl/download.html, a jego opis znajduje się na http://www.phitherek.xwp.pl/projects.html. Polecam skopiowanie go po pobraniu do "/usr/bin", wtedy z Lacem będzie można się połączyć, wpisując komendę "lac". Zachęcam do korzystania oraz... ulepszania.

UWAGA: Adresy są aliasami i nie są od razu aktualizowane. Często trzeba poczekać, aby zobaczyć aktualną wersję strony (i plików)!
Ostatnio edytowano N lip 05, 2009 7:17 pm przez Phitherek, łącznie edytowano 1 raz
Posted by Phitherek_
z klanu Thoron
--
Każdy człowiek jest wyjątkowy. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie znajomości z każdym.
Emblemat użytkownika
Phitherek
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 6:10 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Azog » N lip 05, 2009 3:50 pm

Ciekawe jaka burza będzie w tym temacie :P pewnie będzie masę gadania że niepotrzebne, blablabla, krytyki robienia czegoś nowego, krytyka wyglądu strony Ph_ itp. :P częściowo słuszne, a częściowo nie...

W każdym razie pewnie będzie ubaw ;] czekam na lekturę xD

PS. Piotrek (Phitherek_), weź zrób coś z wyglądem Twojej strony ;)

2PS. Jeżeli chodzi o ten uruchamiacz. Uważam że można zrobić drugą wersję graficzną - znaczy taką która włączy (cytuję z moich skrótów klawiaturowych w Enlightenment -cie E17 -ście: ["gnome-terminal --window-with-profile=Kąsola --command "bash -ic 'lac'"] ). W końcu niektórzy użytkownicy Linuxa nie są haxorami i nie używają na codzień konsoli ;) albo nie chce im się robić profili kolorów w urxvt (tak, to ja ;P). Po za tym poprawka na: "rlwrap -A telnet lac.pl 4000", ponieważ bez przełącznika "-A" to się sypie przy wielolinijkowych zgłoszeniach ;)

3PS. Podziękowania dla Lama za znalezienie rlwrap ;)

4PS. Po co to? Po to że dzięki rlwrap można strzałką do góry przywołać ostatnio wpisywane polecenie,a także beztrosko jeździć strzałkami po tym co wpisujemy ;)
Azog
 
Wiadomości: 96
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 5:58 am

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Phitherek » N lip 05, 2009 5:56 pm

Wprowadziłem poprawkę. Dzięki za pomoc. Proszę też, aby zgłaszać mi wszelkie uwagi odnośnie programu.
A jeżeli chodzi o wersję graficzną - to zrobiłem 7: glac(gnome-terminal), klac(konsole), lxlac(lxterminal), xlac(xterm), Elac(Eterm), alac(aterm) i urxvlac(urxvt).
Wszystkie do pobrania z tego adresu, co Uruchamiacz. Wersje graficzne wymagają Uruchamiacza skopiowanego do "/usr/bin" bez zmienionej nazwy (ma zostać "lac", czyli /usr/bin/lac).
Ostatnio edytowano N lip 05, 2009 6:50 pm przez Phitherek, łącznie edytowano 1 raz
Posted by Phitherek_
z klanu Thoron
--
Każdy człowiek jest wyjątkowy. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie znajomości z każdym.
Emblemat użytkownika
Phitherek
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 6:10 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Azog » N lip 05, 2009 6:05 pm

Zgłaszam że GtHEr ! th D RGE gg.r.. .eg rG R WE ! eg gre RW .!

A tak na serio: przydałoby się zrobić pakiet i PKGBUILD -a pod Arch -a; *.deb na *buntu i Debiana; *.rpm na Fedorę, Mandrivę, PLD, SuSe; no i ebuild -a pod GętÓ.

;)
Azog
 
Wiadomości: 96
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 5:58 am

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Phitherek » N lip 05, 2009 6:52 pm

Na wszystkie wersje graficzne? Poza tym jest problem - ja nie użyłem make, to jak zrobię na przykład PKGBUILDA bez make?

EDIT: Dodałem logowanie, log z Laca zapisywany jest w ~/Lac-Dziennik.log.
EDIT2: Dodałem chronologiczne logowanie (oprócz zwykłego), logi zapisywane są w ~/Lac-Dziennik-Chronologiczny/. I na tym kończę wersję 0.1.
Ostatnio edytowano N lip 05, 2009 7:33 pm przez Phitherek, łącznie edytowano 2 razy
Posted by Phitherek_
z klanu Thoron
--
Każdy człowiek jest wyjątkowy. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie znajomości z każdym.
Emblemat użytkownika
Phitherek
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 6:10 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Azog » N lip 05, 2009 7:06 pm

Hmm... a do PKGBUILD -a nie wpisuje się po prostu skryptu?

Wiesz. Przyznam że nigdy nie robiłem... nie chciało mi się (dlatego mam nieaktualny system bo jest prześmiecony, przepchany i ma wszystko wszędzie, i nie masz katalogu gdzie nie ma jakiegoś single-userowego napisanego po rusku skryptu który robi Bóg-wie-co... ;) )
Azog
 
Wiadomości: 96
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 5:58 am

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Lam » N lip 05, 2009 11:42 pm

Tak jak pisałem na ircu, tee nie gada z rlwrapem (poza tym, że zżera zachęty, do dziennika lecą zbędne śmieci). Nie ma też potrzeby robienia dwóch dzienników jednocześnie. Ustaliliśmy, że wystarczy rlwrap -l do jednego pliku. Jak chcesz jeden wielki z datowanych - cat *. A dopóki nie chcesz, szkoda miejsca na dysku i lepiej zostawić wyłącznie datowane.

Program ma na sztywno łańcuchy w UTF-8 (a nie każdy używa UTF-8 w terminalu).

A tak w ogóle, nie widzę najmniejszego sensu w pisaniu tego w C++, skoro wystarczy do tego jednolinijkowy alias powłoki. Co więcej, Twój program używa system(), więc sam zostaje nadal w tle, chociaż nie pełni żadnej funkcji. man 3 exec. Zresztą czego by nie używał, kompilowany program nigdy nie będzie tak przenośny jak skrypt powłoki. Skrypt powłoki odpali się pod dowolnym Uniksem, a ten Twój wynalazek po skompilowaniu będzie zależny od systemu jak i architektury. A gdyby nie te zbędne komunikaty, naprawdę wystarczyłby alias :)

Łatwiej sprawdzić, czy w $PATH znajdują się programy o których mowa, niż pytać o to użytkownika. Poroniony pomysł z tym pytaniem :) Zwłaszcza, że w zdrowej dystrybucji taki program po prostu dostałby zależność od pakietów rlwrap, telnet i coreutils i problem znika.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Azog » Pn lip 06, 2009 12:11 am

O, dzięki ;) miałem mu to napisać po naszej ostatniej rozmowie na IRC (oprócz tego o system i UTF-8, na to nie wpadłem), ale mi się nie chciało ;)

A tak w ogóle - wielkie dzięki za pomoc w tym temacie ;) Bo gdyby nie Ty to bym nawet rlwrap -a nie znał ;)
Azog
 
Wiadomości: 96
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 5:58 am

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez joerg » Pn lip 06, 2009 1:28 pm

Ciekawe jaka część graczy Laca używa uniksa w trakcie gry w Laca.
Boże spraw, by nam się chciało, tak jak nam się nie chce.
Alan Alexander Milne
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Lam » Pn lip 06, 2009 6:27 pm

Jakby zobaczyć statystyki z ostatniego miesiąca, to raczej kilka pierwszych miejsc pod względem ilości poświęconych godzin przypadłoby linuksowcom :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez zayl » Pn lip 06, 2009 10:50 pm

joerg napisał(a):Ciekawe jaka część graczy Laca używa uniksa w trakcie gry w Laca.

Ciekawa jaka część graczy używa czegokolwiek, aby połączyć się z Lacem.
"Jestem tak podekscytowany, że chyba umyje dzisiaj wszystkie zęby."
Woody Allen
Emblemat użytkownika
zayl
 
Wiadomości: 47
Dołączył(a): N sie 21, 2005 10:27 pm

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Gerino » Wt lip 07, 2009 2:08 pm

To ktoś jeszcze gra? :>
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Phitherek » Wt lip 07, 2009 3:44 pm

Przepraszam, że przerywam offtop. Chciałem tylko ogłosić, że pojawiła się wersja 0.2. Zmiany:
- użycie rlwrap zamiast tee do logowania, bo wywoływało to błędy
- usunięcie pytania o zależności, można je włączyć argumentem --deps
- możliwość wyłączenia polskich znaków argumentem --nopl i logowania argumentem --nolog
- pomoc :)

Proszę o dalsze uwagi, naprawdę :).
Posted by Phitherek_
z klanu Thoron
--
Każdy człowiek jest wyjątkowy. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie znajomości z każdym.
Emblemat użytkownika
Phitherek
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 6:10 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Gerino » Wt lip 07, 2009 4:24 pm

Tak ogólnie to nie rozumiem idei, no ale ja to truskawki cukrem.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Phitherek » Wt lip 07, 2009 4:52 pm

Idea jest taka, aby uniksowcy mogli wpisać "lac" w linii komend + ewentualne parametry i cieszyć się, że wszystko im działa tak jak trzeba. Poza tym ten program datuje i zapisuje dzienniki z gry, co też jest według mnie przydatną funkcją.

A tak na marginesie - jeżeli ktoś ma 64-bitową architekturę, to proszę o kompilację tego programu i przysłanie mi binarki - byłbym wdzięczny.

A jeszcze tak do przenośności tego programu - właśnie dlatego udostępniłem kod źródłowy, żeby można było uruchomić to wszędzie.
Posted by Phitherek_
z klanu Thoron
--
Każdy człowiek jest wyjątkowy. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie znajomości z każdym.
Emblemat użytkownika
Phitherek
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 6:10 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Lam » Wt lip 07, 2009 5:57 pm

Kod źródłowy da się uruchomić, ale tylko pod warunkiem, że jest to kod w interpretowanym języku, zwany skryptem. Twojego kodu nie da się uruchomić, trzeba go kompilować, a na egzotycznych maszynach, na których mógłbym wypróbować jego przenośność, albo nie ma kompilatora w ogóle, albo nie ma kompilatora C++, albo jest kompilator C++ na tyle stary, żeby nie poszły te nowinki z przestrzeniami nazw. Porównaj to do poprawnego skryptu w czystym, czterdziestoletnim sh :)

Osobna sprawa, że nie wolno oczekiwać, że ktokolwiek będzie się bawił w kompilację programu, którego jedynym zadaniem jest odpalenie jednolinijkowego polecenia :)

A jeszcze bardziej osobna sprawa, to że i tak dostarczasz skrypty, których jedynym zadaniem jest uruchomienie jednego polecenia, które odpala twój program, który też odpala jedno polecenie. To dopiero wysoki stopień... komplikacji :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Lam » Wt lip 07, 2009 6:28 pm

A teraz uwaga, nastąpi POPRAWNE ROZWIĄZANIE:

Dostarczyć tylko jeden plik lac.desktop, a dokładnie /usr/share/applications/lac.desktop o treści:

[Desktop Entry]
Name=Lac
Comment=Play Lac
Comment[pl]=Graj w Laca
Encoding=UTF-8
Exec=sh -c 'mkdir -p ~/Lac-Dziennik-Chronologiczny; rlwrap -l ~/Lac-Dziennik-Chronologiczny/`date +%%Y-%%m-%%d_%%H:%%M:%%S` -A telnet lac.pl 4000'
Terminal=true
Type=Application
Categories=Game;ActionGame;


Pojawi się w każdym zdrowym DE. W każdym z nich pojawi się w odpowiednim miejscu w menu ("gry akcji", a co!) W każdym z nich zostanie uruchomiony w domyślnym terminalu (przeważnie gnome-terminal w GNOME, Konsole w KDE).

Gdyby to zapakować w rpma i zrobić zależność od rlwrapa i telneta, instalacja byłaby dwoma kliknięciami (w adres rpma na stronce oraz w "zainstaluj" kiedy PackageKit o to zapyta). Potem można sobie kopiować (jednym przeciągnięciem) z menu na pasek/na pulpit i odpalać też jednym kliknięciem.

A nie zabawy w dziesięć warstw abstrakcji uruchomienia jednej linijki :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez joerg » Wt lip 07, 2009 9:26 pm

Phitherku, skoro Lam wyręczył cię w tym zadaniu, to może byś spróbował pododawać jakieś bajery do Putty?
Boże spraw, by nam się chciało, tak jak nam się nie chce.
Alan Alexander Milne
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Azog » Śr lip 08, 2009 2:54 pm

Hmm... w wmii to nie ruszy ;P (entry Lama), w Ratpoisonie też nie. Ale jak ktoś tego używa to jest na tyle haXxXxorem że napisze sobie własny skrypt. ;) Więc problem z głowy.

@Phitherek -> A słyszałeś o cross-kompilacji?

@joerg -> Pod Windowsa są programy które umożliwiają to co ten Phitherka. Tamten powstał chyba tylko dlatego że mi kodowanie w żadnym linuksowym tego typu programie nie działało jak trzeba, więc poprosiłem Lama o pomoc i napisałem sobie skrypta. A potem Phitherek zrobił z tego program.

@Gerino -> Ja też jem truskawki z cukrem xD

@joerg po raz drugi :P -> Ale to dobry pomysł żeby zrobić takie do putty ale to mogło by być trochu skomplikowane :P
Azog
 
Wiadomości: 96
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 5:58 am

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Lam » Śr lip 08, 2009 3:14 pm

Już kiedyś dodałem linię poleceń do PuTTY w 10 minut. Pełną funkcjonalność pewnie da radę zrobić w kilka godzin. I może trochę dłużej na przewijanie z podglądem aktualnej sytuacji, ale to by zrobiło klienta ze wszystkim, co potrzeba :) Co więcej, joerg kiedyś już namierzył taką wersję PuTTY. Masz gdzieś jeszcze namiar?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Phitherek » Śr lip 08, 2009 7:40 pm

@Azog: Nie, nie była to przeróbka Twojego skryptu, ty swój zrobiłeś niezależnie.

@all: Powiem tyle. Ja robię coś, a czy ludzie będą z tego korzystać to ich sprawa. Sam robię to też trochę dla nauki, a poza tym nie jestem (jeszcze) profesjonalistą. Jak ktoś chce, niech robi swój program czy skrypt, chyba mój w niczym tu nie przeszkadza? Dla mnie jest wystarczający, a nawet postarałem się o opcje także dla innych. Włożyłem w to trochę pracy i nie moja wina, że ktoś nie potrafi tego docenić... Mimo wszystko: zachęcam do korzystania.
Posted by Phitherek_
z klanu Thoron
--
Każdy człowiek jest wyjątkowy. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie znajomości z każdym.
Emblemat użytkownika
Phitherek
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 6:10 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez joerg » Śr lip 08, 2009 8:17 pm

Lam napisał(a):Już kiedyś dodałem linię poleceń do PuTTY w 10 minut. Pełną funkcjonalność pewnie da radę zrobić w kilka godzin. I może trochę dłużej na przewijanie z podglądem aktualnej sytuacji, ale to by zrobiło klienta ze wszystkim, co potrzeba :) Co więcej, joerg kiedyś już namierzył taką wersję PuTTY. Masz gdzieś jeszcze namiar?
http://forum.lac.pl/viewtopic.php?f=1&t=1631
Boże spraw, by nam się chciało, tak jak nam się nie chce.
Alan Alexander Milne
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Azog » Cz lip 09, 2009 9:42 pm

Jakby nie patrzeć kto Ci dał polecenia basha których użyłeś w programie ;)? Lam mi. A ja Tobie :P Aczkolwiek w sumie racja, to było na bazie całości poleceń skryptu bez "#!/bin/bash", racja więc... było to użycie poleceń z mojego skryptu a nie przeróbka mojego skryptu. Przepraszam za nieścisłość ;);) :D
Azog
 
Wiadomości: 96
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 5:58 am

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Phitherek » Pt lip 10, 2009 5:26 pm

Cóż, dobre polecenia są po to, aby ich używać...

No tak, początkujący programista chciał napisać coś, co będzie przydatne... A wyszło jak zwykle... Dobrze, że chociaż mi ten program się przyda.

Wiadomo, z Lamem nie mam co konkurować... W końcu on jest profesjonalistą...
Posted by Phitherek_
z klanu Thoron
--
Każdy człowiek jest wyjątkowy. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie znajomości z każdym.
Emblemat użytkownika
Phitherek
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 6:10 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez joerg » Pt lip 10, 2009 5:37 pm

Taki z niego profesjonalista, że nie skumał http://xmpp.org/extensions/xep-0022.html i jeszcze twierdził, że przykład drugi to "zwyczajna wiadomość, że się wylogowujesz" ;)
Boże spraw, by nam się chciało, tak jak nam się nie chce.
Alan Alexander Milne
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Lam » Pt lip 10, 2009 5:45 pm

Ty dużo dłużej twierdziłeś, że jesteś dżdżownicą ;)

A profesjonalistą w dziedzinie programowania nie jestem i nie zamierzam zostać :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Phitherek » Pt lip 10, 2009 5:51 pm

Wiesz, Lam, w końcu to Ty stworzyłeś Laca :). I nikt raczej nie ma do Ciebie o to zastrzeżeń... Więc, dobra, nie jesteś profesjonalistą, ale jesteś w tym dobry. A ja dopiero raczkuję :P.
Posted by Phitherek_
z klanu Thoron
--
Każdy człowiek jest wyjątkowy. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie znajomości z każdym.
Emblemat użytkownika
Phitherek
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 6:10 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Tzeentch » Pt lip 10, 2009 6:32 pm

Dobry to on jest wtedy, jak mu się bardzo, bardzo chce. Ponieważ jednak od BAAARDZO dawna nie chciało mu się - to czy można jeszcze powiedzieć, że jest w tym dobry? :???:
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Phitherek » Pt lip 10, 2009 11:26 pm

No dobra, podsumowując:
Obaj jesteśmy programistami, obaj myślimy podobnie, mówimy tylko różnymi językami.
Posted by Phitherek_
z klanu Thoron
--
Każdy człowiek jest wyjątkowy. Dlatego tak ważne jest utrzymywanie znajomości z każdym.
Emblemat użytkownika
Phitherek
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Śr wrz 20, 2006 6:10 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Gerino » So lip 11, 2009 10:34 am

Ustawienie pralki nie czyni programistą. Chyba, że jesteś kobietą.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Re: Uruchamiacz Laca dla Uniksa

Wiadomośćprzez Azog » So lip 18, 2009 8:23 pm

[obrazek ładował się dwie minuty --moderator]
[racja, dam po prostu linka --Azog]
http://img128.imageshack.us/img128/4554/864ur.jpg
Sven, trzeba było złapać pralkę!
Phitherek, trzeba było napisać to w asemblerze!
xDxD

A tak do rzeczy i serio: uważam że rozwiązanie Lama jest bardzo dobre, tylko trzeba je zapaczkować pod każde distro.
;)
Azog
 
Wiadomości: 96
Dołączył(a): Wt wrz 19, 2006 5:58 am


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron