Na prawdę podstawa: jak się zalogować ?

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Na prawdę podstawa: jak się zalogować ?

Wiadomośćprzez Aht » Pt maja 09, 2003 9:48 pm

Łączę się z pod Debiana telnetem, wydaję polecenie: telnet lac.pl i otrzymuję:

Trying 217.113.224.6...
Connected to lac.pl.
Escape character is '^]'.
Toya:Net Serwer

lazir login:

No i co teraz ? Nigdzie, dosłownie nigdzie nie znalazłem nawet słowa o jakiejś rejestracji :cry: Dziwne, odpowiedzcie, bo chciałbym wypróbować laca.
Aht
 
Wiadomości: 2
Dołączył(a): Pt maja 09, 2003 9:37 pm

Wiadomośćprzez Grzechu » Pt maja 09, 2003 10:14 pm

Człowieku! Myśleć!
Wystarczy wejść na stronę http://www.lac.pl
albo w wyszukiwarce wpisać: mud lac
czy coś podobnego.
Ale nie będę taki, powiem: rozwiązaniem jest podanie portu 4000, na którym chodzi Lac. Normalnie to co robiłeś, to logowanie na serwer, prawda?

Mam nadzieję że teraz już się dostaniesz, ale widząc takie już na wstępie problemy, nie wróżę ci owocnej gry, chociaż życzę :)
Jak już się dostaniesz do gry to, uprzedzając pytanie, ostrzegam: postać możesz zapisać dopiero po zdobyciu 2 poziomu czyli 2000 punktów doświadczenia. Poza tym używaj często POMOCY. O większości poleceń można przeczytać pisząc: pomoc polecenie lub ?polecenie
Grzechu [LAC]
Emblemat użytkownika
Grzechu
władca Valisandrii
 
Wiadomości: 353
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: W-wa

Wiadomośćprzez Aht » So maja 10, 2003 6:58 am

Dobra, dzięki, zmyliło mnie to, że na arkadii nie trzeba było podawać numeru portu. Pogram sobie psionikiem, nie lubię grać postacią u której można olać inteligencję 8)
Aht
 
Wiadomości: 2
Dołączył(a): Pt maja 09, 2003 9:37 pm

Wiadomośćprzez Jemkit » So maja 10, 2003 10:06 am

Nawet grając wojownikiem nie opłaca sie olewać intligencji :P
Przynajmniej ja lubię wojownikiem czarować...
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Glow » Wt wrz 16, 2003 9:00 pm

To jak już jest temat o zupełnych podstach... niech mi ktoś powie jak najlepiej zacząć przygodę. Chodzi mi o wybór krainy i pierwsze kroki w szkole. Ponoć wybrałem sobie trudną krainę bo mam daleko do piekarni hm... Na stronie http://www.lac.pl krainy są opisane tylko pobieżnie. Czy to ma znaczenie w jakiej krainie się zaczyna?
Glow
 
Wiadomości: 27
Dołączył(a): Pn wrz 15, 2003 4:07 pm
Lokalizacja: Solace

Wiadomośćprzez Jemkit » Wt wrz 16, 2003 9:16 pm

Glow napisał(a):Ponoć wybrałem sobie trudną krainę bo mam daleko do piekarni hm...


Hmmm..., niezle sie usmialem- odleglosc od piekarni wyznacznikiem trudnosci. Ciekawe co za debil to wymyslil, jak to zmierzyl i skad - bo jak z oltarza w Leanderze do piekarni w Solace to faktycznie masz daleko, natomiast od "kornika" jest calkiem blisko. Piekarnia jest na poludniowo zachodnim krancu miasta.

Glow napisał(a):
Czy to ma znaczenie w jakiej krainie się zaczyna?
.

Pewnie ze ma :smile:
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Glow » Wt wrz 16, 2003 10:20 pm

Źle zadałem pytanie... to raczej oczywiste, że miejsce zamieszkania ma duży wpływ. Chodziło mi jakie płyną korzyści i zagrożenia z wyboru tego czy innego regionu. Nie dokońca rozumiem opisy:

"Stając się obywatelem Leanderu, wybierasz prostą drogę"
- to znaczy, że co nic się nie dzieje? Szybciej się zdobywa poziomy? Hmmm...
"Valisandrię zamieszkują żywiące niechęć do większości ras ciemne elfy"
- to znaczy, że jest tu więcej zadym dzięki nim ?
"Elfy, jako bardziej dumne, wolały wynieść się wcześniej z tego obszaru, niż mieszkać razem z ludźmi w jednym miejscu."
- jestem krasnoludem a to chyba duży atut jak na miejsce zamieszkania :->
"W wyniku współpracy ludzi i krasnoludów niedługo potem pojawiły się przedstawiciele rasy zwanej półkrasnoludami"
- he he he... no i nie zapominajcie o półludziach :-P
Agrch... te ogolone kobitki!
Glow
 
Wiadomości: 27
Dołączył(a): Pn wrz 15, 2003 4:07 pm
Lokalizacja: Solace

Jedzenie i picie

Wiadomośćprzez Slug » Wt paź 07, 2003 10:00 pm

Ja mam problem z piciem(nie alkoholu). Mianowicie jestem sobie w szkole. Skręcam sobie na wschód i dostaje ciastko i butelke oranżady. No to sobie zjadam ciastko, ale wypić oranżady już nie mogę. :???:
Daje polecenie: pij oranżade, pij oranżade z butelki i tak jeszcze kilka i niestety, nie udało mi się wypić tej oranżady.

Po drugie: Czy na LACu zawsze będzie się chciało co 10minut(realnych)pić i jeść?

Bardzo prosze o odpowiedź i z góry dziękuje!!
Szybkość należy do ślimaków
Slug
 
Wiadomości: 3
Dołączył(a): Wt paź 07, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: X-City

Wiadomośćprzez Morfoth » Wt paź 07, 2003 10:10 pm

Spróbuj 'pij butelka'. Na Lacu argumenty tego typu wpisuje się w mianowniku.
2B || !2B
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Re: Jedzenie i picie

Wiadomośćprzez Lam » Śr paź 08, 2003 9:55 am

Daje polecenie: pij oranżade, pij oranżade z butelki i tak jeszcze kilka i niestety, nie udało mi się wypić tej oranżady.

Arkadiowiec?
Lac jest typowym mudem typu Diku, co oznacza, że polecenia wydaje mu się tak, jak komputerowi, a nie, jak człowiekowi. Innymi słowy, mud nie przyjmuje poleceń w formie zdań (w jakimkolwiek języku), a jako polecenia i ich argumenty (w przypadku Laca te są polskie, co nie oznacza wcale, że będą z tego zdania). Argumenty zawsze są nazwami przedmiotów. Dlatego piszesz "w", a nie "przejdź do pomieszczenia położonego na zachód względem tego, w którym obecnie przebywam". I dlatego piszesz "j chl" zamiast "zjedz bochenek chleba z inwentarza". Gdybyś uważnie czytał dostępną Ci pomoc oraz plakaty w szkole, na pewno byś to wiedział. W szczególności, doczytałbyś się:
Po zakupie jedzenia lub picia zjedz ("JEDZ") albo wypij ("PIJ") to.
Za chwilę zapewne kupisz bukłak - napisz "PIJ BUKŁAK" aby pić wodę z bukłaka.
Po drugie: Czy na LACu zawsze będzie się chciało co 10minut(realnych)pić i jeść?

Te 10 minut to jest cały dzień dla Twojej postaci. Chciałbym móc nie głodnieć przez cały dzień (realny).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Slug » Pt paź 10, 2003 1:07 am

Dziękuje za odpowiedzi i nagany ze strony Lam'a. Nie jestem Akradowcem, dopiero zaczynam kontakt z MUDami.
Co się tyczy plakatów, to czytam wszystkie, gorzej może się mieć sprawa z pomoca wyświetlającą się co minute, więc pewnie musiałem to przeoczyć :(
Pozdrawiam
Szybkość należy do ślimaków
Slug
 
Wiadomości: 3
Dołączył(a): Wt paź 07, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: X-City

Wiadomośćprzez Lam » Pt paź 10, 2003 11:17 am

Gdzie tam była ta nagana?
A za Arkadiowca przepraszam :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Slug » Pt paź 10, 2003 3:53 pm

Lam napisał(a):Gdzie tam była ta nagana?
A za Arkadiowca przepraszam :)


Znaczy chodziło mi o zwrócenie uwagi, na to, na co nie zwróciłem uwagi =] Sorki za zbyt mocne sformułowanie =]
Co się tyczy Arkadowca.. nie ma sprawy.

Dobra, koniec wzajemnego przepraszania, bo tak to można w nieskończoność :lol: :lol:
Szybkość należy do ślimaków
Slug
 
Wiadomości: 3
Dołączył(a): Wt paź 07, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: X-City


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron