Mam Pomysła

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Mam Pomysła

Wiadomośćprzez pan_bik » So gru 13, 2003 1:32 pm

Mam pomysł.Mozna by zrobic taką komendę która by pokazywała historię postaci.Tak jak sie to robi w 'papierowych' rpg'kach.Naprzykład hist lam
(i wyświetla sie hakaś historyjka napisana przez niego)
All Your Base Are Belong To Us
Emblemat użytkownika
pan_bik
 
Wiadomości: 37
Dołączył(a): N lis 16, 2003 6:20 pm
Lokalizacja: Wadowice

Wiadomośćprzez Sirith » So gru 13, 2003 2:00 pm

Jeśli to wszystko zakodujesz, to ok, Lam może się zgodzi.
"Welcome to dying!"
"Ashes to ashes, dust to dust..."
Emblemat użytkownika
Sirith
 
Wiadomości: 158
Dołączył(a): So kwi 26, 2003 9:47 am
Lokalizacja: Gildia Złodziei w Leanderze

Wiadomośćprzez Khrell » So gru 13, 2003 2:22 pm

Swoją historię można umieścić w opisie postaci.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Ludzix » Wt kwi 13, 2004 11:02 am

dla mnie swietny pomysł, odgrzebuję ten temat bo może być ciekawe
Ludzix
 

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Wt kwi 13, 2004 11:05 am

Wpisanie sobie zmyślonej historii postaci do jej opisu?
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Gerino » Wt kwi 13, 2004 11:18 am

Hmm dziwne, wpadłem tydzień temu na identyczny pomysł, jednak uznałem go za zbyt idiotyczny :)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Idril » Wt kwi 13, 2004 12:02 pm

Gerino: i miałeś rację.
Idril Kelebrindal
Emblemat użytkownika
Idril
 
Wiadomości: 300
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: godzinę drogi od Grzecha i dwie od Lama

Wiadomośćprzez Val » Wt kwi 13, 2004 10:22 pm

Pomysł rzucony przez Pana Bika był całkiem porządny. Cieszę się, że temat został odgrzebany, bo nie czytałem. Lamie, a co Ty sądzisz na ten temat?
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Wt kwi 13, 2004 10:49 pm

Sądzę to, co Khrell.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Wt kwi 13, 2004 10:52 pm

Dla mnie opis postaci to opis:
1. Wyglądu
2. Zachowania
A nie na przykład pochodzenia, czy historii życia.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Mole » Śr kwi 14, 2004 7:46 am

No i z przykrością musze stwierdzić, że sie zgadzam z Valdrabem.
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Gerino » Śr kwi 14, 2004 12:08 pm

Gdy patrze na kogoś, raczej nie dowiaduje się, że urodził się w w Valisandri i nie zabił smoka w Ofcoolu (chyba że nosi jego łeb pod pachą...) ale raczej widzę, że nosi to i to, ma takie a takie oczy, chodzi w ten i ten sposób itd.

Mam pewien co do historii postaci, a mianowicie zaprząc do tego Karczmarza, bądź ustawić w karczmie/restauracji/barze jakiegoś moba, który np. za butelke piwa opowie ci historię wybranej postaci, która jest akutalnie w grze. To co opowiadał by mob, było by tym, co dana postać wpisała sobie jako historia. Przydało by się też jakoś hmm... nie powiem, że zmusić, ale nakłonić graczy do pisania tych historii, choć kilka zdań.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Verlog » Śr kwi 14, 2004 12:27 pm

Dobry pomysł jestem za :D
Emblemat użytkownika
Verlog
 
Wiadomości: 303
Dołączył(a): Pn sty 05, 2004 10:32 pm

Wiadomośćprzez Mole » Śr kwi 14, 2004 12:48 pm

Gerino ma dobry pomysł... tylko kto to zrobi... Lam jest i tak przemeczony wiec musiał by się tym zająć ktoś inny, ale kto to by mógł być??? :think:
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Lam » Śr kwi 14, 2004 2:09 pm

Mylicie pojęcia. Zrobić polecenie do wpisywania historii to minuta roboty (no, tak naprawdę to 3 do 5 minut). Zrobić, żeby dało się te historie czytać za pomocą specjalnego moba w wyznaczonej karczmie w mieście, w którym urodził się dany gracz to też robota na pół godziny. Ale zmuszenie graczy do wpisania swoich historii to jest coś.

P.S. Jak na razie nikt mnie nie zmotywował do napisania sobie opisu :) A co dopiero jakiejś historii :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Śr kwi 14, 2004 2:28 pm

A po co ich zmuszać? Jak ktoś jest Lamem to nie ma sensu go do tego przekonywać. A tak poza tym, to ciekawe komu by nie było smutno, gdyby jego historii nie możnaby usłyszeć od np. karczmarza?
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Lam » Śr kwi 14, 2004 2:55 pm

Mi. Zmuszać po to, żeby to zrobili, bo dobrowolnie na pewno nie zrobią. Jesteś pewien, że chodziło ci o to, komu by NIE było smutno?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gerino » Śr kwi 14, 2004 3:00 pm

Marchewką i kijem. Można zrobić, że np. postać z opisem i historią dostaje czary od uzdrowiciela, a ta bez, słyszy tylko: Nie wiem kim jesteś, skad się tu wziałeś. Idź sobie!
Na mój gust powinno wystarczyć, ew. bardziej zradykalizować to.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Lam » Śr kwi 14, 2004 3:24 pm

opis dupa
historia dupa
'cześć uzdrowicielu, wyskakuj z czarów!

To by zrobili. No, może z innym doborem słów. Mam doświadczenie w zmuszaniu graczy do robienia różnych rzeczy, wiem, jak reagują :) (100% przekory, żeby nie powiedzieć wprost, że buntu, choćby nawet sami wiedzieli, że mam rację).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gerino » Śr kwi 14, 2004 3:24 pm

O tym też pomyślałem, ale kontrola ilości tekstu też nie ma sensu. Może dać bohaterom/nieśmiertelnym możliwość sprawdzania jaki ktoś ma opis, by ewentualnie upomnieć delikwnta z 'dupną' historią...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Val » Śr kwi 14, 2004 3:26 pm

Niech najpierw każda historia idzie najpierw do specjalnie powołanych do tego ludzi, którzy by sprawdzali, czy jest ok. Nie sądzę, żeby przeczytanie historii było bardzo męczącym zajęciem.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Śr kwi 14, 2004 3:32 pm

Myślę, że najlepiej świecić przykładem. Wprowadzić modę na opisy i historie. Wiecie, "Gerino to ekstra chłopak, a widziałaś jego historię? Hihi!", "Nie masz historii, nie gadamy z tobą, phi!", "Widzicie tu kogoś? - Nie, jesteśmy tylko my, z ładnymi opisami" itd. :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gerino » Śr kwi 14, 2004 3:32 pm

Tych ludzi powinno być sporo, Bogów jest za mało, po za tym mają inne zajęcia. A chyba nie muszę wspominać, jak wielka jest chęć pracy kilka dni/tygodni po jej rozpoczęciu...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Lam » Śr kwi 14, 2004 3:35 pm

Taka jak Valdraba do moderowania? :)
Jak to było, "nie sądzę, by przeczytanie kilku wiadomości było bardzo męczącym zajęciem" :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Śr kwi 14, 2004 4:26 pm

Lam, jak tylko mam czas, to się tym zajmuję. I wiesz co? Ty też jesteś zapisany jako moderator. Czy to też Ciebie do czegoś nie obliguje? Jak czytasz jakąś wiadomość, to zamiast krzyczeć: "VALDRAB, CHOLERA!!!", sam możesz zablokować.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Khrell » Śr kwi 14, 2004 4:32 pm

Pomysł z karczmarzem jest świetny! Ci co potrafią to zrobić, zamiast gadać o przekonywaniu mogliby się zabrać.;)
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Lam » Śr kwi 14, 2004 4:35 pm

Valdrab napisał(a):Ty też jesteś zapisany jako moderator.

1. Jestem moderatorem honorowym - robię inne rzeczy dla Laca i nie zajmuję się moderowaniem bzdur na forum, które z Lacem ma coraz mniej wspólnego.
2. Jeśli coś mi się nie podoba, mogę to moderować nie będąc moderatorem, bo jestem administratorem tego forum (i wyobraź sobie, że nim faktycznie administruję), ale jestem tam napisany jako postrach :)
3. Jak wielka by nie była moja wina, nie umniejsza Twojej.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Śr kwi 14, 2004 4:41 pm

Zgadza się, Lamie. Przepraszam, że wymyślono święta Wielkiej Nocy. To wszystko Ich [Oni są wszędzie!!!] wina! Przepraszam też za świat, który uczynił mnie człowiekiem o jakiś zasadach, do których zalicza się jeżdżenie na rodzinne święta. I przepraszam, że żyję. To się więcej nie powtórzy. Zanim się zabiję, wyślę Ci maila, żebyś mniie skasował z listy moderatorów.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Thail » Śr kwi 14, 2004 4:50 pm

Słuchając Was dochodzę do wniosku, że nie powinno być niektórych świąt.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Gerino » Śr kwi 14, 2004 6:17 pm

Wracam do tematu:
Jestem pewien, że do sprawdzania opisów znajdą się chętni, sam mógłbym się zgłosić na ochotnika. W najgorszym wypadku można by zrobić jakiś szablon dla kazdej z ras, gracz wybierałby kilka cech z zestawu. To naprawde irytujące, gdy patrząc na kogoś "Nic-nie-moge-powiedzieć" albo "Co-się-tak-gapisz".
Ma ktoś jakiś inny pomysł?
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Verlog » Śr kwi 14, 2004 6:28 pm

A może do tej histori dało by sie zachęcić w następujący sposób:
Jeżeli ktoś nie ma jeszcze opisu to przy wejściu na Laca po zalogowaniu swojej postaci wyświetli sie wpisz swoją historie i nie wejdzie na laca dopuki tego nie wpisze :D
Emblemat użytkownika
Verlog
 
Wiadomości: 303
Dołączył(a): Pn sty 05, 2004 10:32 pm

Wiadomośćprzez Val » Śr kwi 14, 2004 6:31 pm

A jk ktoś akurat nie będzie miał czasu? To jest metoda kija, a nie marchewki.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Idril » Śr kwi 14, 2004 6:35 pm

Verlog: wtedy właśnie wpisze 'dupa' i wejdzie. Owszem, można zablokować brzydkie słowa, ale wtedy wpisze 't3gf3wh6t'.
Mógłby być konkurs na najlepszą historię i np. jakiś fajny przedmiot do wygrania. Wtedy każdy by sie starał.
Co do sprawdzania, czy w historyjkach nie ma bzdur, mogłabym to robić. Aczkolwiek nie sprawdzę, czy są choć trochę zgodne z prawdą. A ludzie pewnie zaczną sobie przypisywać niesamowicie heroiczne czyny.
Idril Kelebrindal
Emblemat użytkownika
Idril
 
Wiadomości: 300
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: godzinę drogi od Grzecha i dwie od Lama

Wiadomośćprzez Gerino » Śr kwi 14, 2004 6:42 pm

I oto chodzi. Przecież nikt nie będzie wypisywał 18 ślimaków ubitych na arenie. Każdy się przechwala, ale jeżeli robi to w ładny sposób, to wydaje mi się, że jest to dobre...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Val » Śr kwi 14, 2004 7:00 pm

Nie wiem, Gerino czym my moglibyśmy się pochwalić. Zabiłeś kiedyś Kata poniżej setki? Albo jakiegoś mobka 20 poziomów twardszego?
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Ludzix » Śr kwi 14, 2004 7:24 pm

I widzicie?
Wszyscy gadają że jestem gópi śfińtóh :) a odgrzebałem taki fajny temat! :)))
A co do sprawdzania opisów idę na to. Pomysł z konkursem też jest kól :)
(no dobra konkurs RULEZ! zrobimy manifestację przed domem Lama! :))

PS One. Przepraszam cię Lam, jeśli mieszkasz w bloku - to się nie powtórzy... :'(
PS2. Może jakieś zapisy do sprawdzania historii? A poza tym jakim cudem robisz nową komendę w minutę? Mi to trochę zajmuje, no ale ja jestem nowy w robieniu mud00f :)
Ludzix
 

Wiadomośćprzez Gerino » Śr kwi 14, 2004 7:46 pm

Jush fidze tf00j opis Ludzix.....

Valdrab - ciężko mi sobie wyobrazić zabicie kata poniżej setki, ale bicie mobków 20 poz wyżej to już nie takie trudne. Poza tym, naprawde chyba nie chodzi o wypisywanie listy zabójstw, ale np. gdzie postać się urodziła, gdzie (teoretycznie) uczyła się walczyć itd. Ba, może być coś takiego, jak kiedyś pisał Thail na forum...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Val » Śr kwi 14, 2004 7:51 pm

Nie tylko Thail. Parę osób coś takiego napisało. Z tego co wiem to ja, Morfoth, chyba Ty, ale nie pamiętam... A kata poniżej setki robił ponoć Ulryk. Ja tam wierzę, nie mam powodu nie wierzyć. I wiem, że nie chodzi o robienie listy. Nawiązywałem tymi przykładami do jakiś dość heroicznych czynów, a przynajmniej jednego, bo jest czynem heroicznym - godnym herosa - załatwić mobka o ponad 60 poziomów twardszego. :bow: , Ulryk, :bow:
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Gerino » Śr kwi 14, 2004 9:48 pm

Po prostu nadałoby to pewnego posmaku, nadałoby graczom osobowość, której teraz tak bardzo brakuje. Może byłby to pierwszy krok w kierunku stworzenia klimatu, nakłonienia graczy by wchodząc do świątyni nie mówili: No, 5 ds mi do poziomu brakuje, ale słuchaj, zagadaj do mnie na GG, to pójdziemy na szluga. Nie mówię o jakiejś archaizacji języka, ale choć troche wczuć się w odgrywaną postać. Woj krasnolud, który przez lata zajmował się tylko machaniem toporem nagle okazuje się (W Postaci) świetnym rozmówcą na temat Magii Wysokich Energii...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Verlog » Śr kwi 14, 2004 10:08 pm

A wampiry powinny żyć w ukryciu tak żeby jakiś gracz czasem w karczmie powiedział wiesz co mnie spotkało zobaczyłem przemykającego ukratkiem wampira tak sie wystraszyłem.....

Nie mówie tego wcale na złość
Emblemat użytkownika
Verlog
 
Wiadomości: 303
Dołączył(a): Pn sty 05, 2004 10:32 pm

Wiadomośćprzez Lam » Śr kwi 14, 2004 11:06 pm

Lubię wspominać tę historię, ale kiedyś moja postać na 42 prawie zabiła Lipka znanego także jako Meafir, mającego wówczas poziom 65. Prawie, bo w samej końcówce długiej i ciężkiej walki przylazł Bunia na poziomie 3 i zadał mu ostatni cios (nie pytajcie, jakim cudem :)). Myślę, że ma co opowiadać wnukom. :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Qwercik » Śr kwi 14, 2004 11:32 pm

Ech, byla kiedys taka postac - Trond.
Postac, ktora potrafila Laca wywalic, bo tyle mial rzeczy w przechowalni ;)
Postac, ktora w przyplywie zadzy zysku, stosujac metode imc Midasa, skonczyla z wynikiem -2 miliardy sztuk zlota na koncie ;)
Postac, ktorej przez pomylke dano 'lecdo' na 10 poziomie :)
Postac, ktora nawet na 40 poziomie by dala rade katu, bo przypadkiem znalazla sklepikarza sprzedajacego napoje z 'zupelnym uzdrowieniem' :P
Oj, duzo wiecej tego byl, oj bylo :)
Pisanie historii na wlasny temat nie ma sensu, bo kazdy zaraz niestworzone rzeczy wymysla. Na Lacu zdazylo sie wiele wydarzyc, tylko wlasnie nie ma kto tego teraz opowiadac. Ech...
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Kerod » Śr kwi 14, 2004 11:59 pm

Bardzo mi się podoba pomysł z karczmarzem opowiadającym historie postaci. Proponuje również by opowiadał ją częściami i trzeba by było stawiać mu piwo za każdą część. Treść historii była by dzielona np. na połowe przyczym nie była by przerywana w połowie zdania. Nie zgadzam się z pomysłem by zmuszać graczy do pisania historii. Uważam, że skoro nie ma wymogu opisu dlaczego ma być taki wymóg. Zresztą klimat gry tworzą gracze. Na Lacu istnieją pseudoklany ich założyciele mogą wymusić na swych "członkach" posiadanie historii, może to być np. wymóg przystąpienia do klanu. Jeśli gracz nie zdecydował by się na opisanie historii swojej postaci powinna być ona generowana automatycznie. Np: może być to informacja o mieście, z którego pochodzi, data urodzenia(rok oraz miesiąc lacowy założenia postaci) inforamcja o morlaności postaci oraz o tym jaki to gracz(na podstawie stosunku zgonów do zabójstw generowane by było np: uważaj to świetny wojownik). Takie rozwiązanie nie wymuszało by na postaciach posiadanie historii oraz nie musiał by nikt ich sprawdzać.
PS Przepraszam za analfabetyzm
Kerod
 
Wiadomości: 74
Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 10:56 am

Wiadomośćprzez Lam » Cz kwi 15, 2004 8:40 am

Kerod napisał(a):Proponuje również by opowiadał ją częściami i trzeba by było stawiać mu piwo za każdą część.

Karczmarz mówi 'i WtEDy sZZzEnNnek pooojEczhAł Do joaskahinnnI sSzssMokaa UhhuhvbRAhNy w sSzssReBrnNnąa zBrojęh.'
Karczmarz mówi 'PooOoLejJ!'
Ostatnio edytowano Cz kwi 15, 2004 8:47 am przez Lam, łącznie edytowano 1 raz
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lam » Cz kwi 15, 2004 8:46 am

Qwercik napisał(a):Na Lacu zdazylo sie wiele wydarzyc, tylko wlasnie nie ma kto tego teraz opowiadac. Ech...

Potrzebujemy po prostu kronikarzy, którzy by spisywali historie z życia Laca i te historie by faktycznie mogli opowiadać karczmarze i bardowie. Historie takie mogliby sobie przypominać pytani o ich bohaterów, lub czasami losowo. Bo opowiadanie przez moje moby tych wszystkich błędów, które Wy narobicie w swoich historiach tworząc je samodzielnie jest nie do przyjęcia :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Ludzix » Cz kwi 15, 2004 2:18 pm

ja mogę być kronikarzem

AAA!! Co mam robić?! Iwan mnie zarombał i mam cały czas minus 2 hp i mi sie nie regeneruje... Co robić?
Ludzix
 

Wiadomośćprzez Ludzix » Cz kwi 15, 2004 2:23 pm

fiuu Gimza big thanx

bez ciebie bym tam w zyciu nie przezyl :)
Ludzix
 

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Cz kwi 15, 2004 2:40 pm

Dlaczego wychodzicie wszyscy z założenia, że każdy musi mieć swoją historię, bo jak ma ją mieć tylko część graczy, to już lepiej, żeby nikt nie miał? Czy może chodzi tu o coś oczywistego, czego nie rozumiem?
Ostatnio edytowano Cz kwi 15, 2004 3:50 pm przez xxŁoś(EOB), łącznie edytowano 1 raz
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Ludzix » Cz kwi 15, 2004 2:46 pm

a ja ciebie nie rozumiem... ;(
Ludzix
 

Wiadomośćprzez Gerino » Cz kwi 15, 2004 3:25 pm

Myślałem także o generatorze, ale w innym stylu niż Kerod, ale wydaje mi się, że jego pomysł jest lepszy, i wart uwagi. Co do przymusu to się zgadzam, nie każdy musi mieć. Opis także mógłby być jakoś generowany, ze względu powiedzmy na rasę i profesje (kilkadziesiąt kombinacji).
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Następna strona

Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron