Mała dygresja....

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Mała dygresja....

Wiadomośćprzez Thiruel » Cz sie 26, 2004 9:56 pm

Mam małe pytanko czy można by zrobic by podczas walki rzucane czary itp byly w jakims kolorze? Niestety mam wolne polaczenie z internetem i czeste lagi... wiec czasami jak rzuce oslepienie nie widze tego i rzucam dalej... dlatego bardzo by ulatwilo gdyby pisalo w jakims kolorze Ork Oślepł myśle ze to nie jest problem a ułatwiło by to gre...
Emblemat użytkownika
Thiruel
 
Wiadomości: 210
Dołączył(a): Pt lip 16, 2004 12:31 am
Lokalizacja: Pabianice

Wiadomośćprzez Lam » Cz sie 26, 2004 10:10 pm

Chciałbyś mieć możliwość przyporządkowania innego koloru każdej umiejętności, czy jednego wszystkim?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Jemkit » Cz sie 26, 2004 10:31 pm

Oczywiście jednego wszystkim, już kiedyś o tym gdzieś pisałem, że brakuje mi wyróżnienia kolorowego w momencie gdy rzucany czar "wszedł" na postać z którą walczysz, np.:
Jemkit jest zdezorientowany!
Jemkit oślepł!
Chodzi tu raczej tylko o czary działające przez jakiś czas (osłabienie, spowolnienie, oślepienie, dezorientacja,otrucie, itp.), bo chyba nie ma sensu kolorować każdego udanego czaru ofensywnego typu "mroźny dotyk".
P.S. Przepraszam, że się wtrąciłem...
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Thiruel » Cz sie 26, 2004 11:11 pm

Wiesz to mi akurat juz nie robi roznicy po prosty by to bylo lub bym mogl ustawic to w kolorze
Emblemat użytkownika
Thiruel
 
Wiadomości: 210
Dołączył(a): Pt lip 16, 2004 12:31 am
Lokalizacja: Pabianice

Wiadomośćprzez Lam » Cz sie 26, 2004 11:47 pm

Akurat mroźny dotyk działa przez jakiś czas, Jemkicie. Może ci chodziło o płonące dłonie, które po prostu zadają obrażenia? Jak odróżnić takie czary?

Czy tylko wychodzenie czarów zostawiających wpływy chcecie widzieć? Może oddzielna barwa na nie wychodzenie takich czarów?

Czy jeśli ktoś inny w pomieszczeniu kogoś oślepia, chcecie to widzieć w tym kolorze, w którym widzicie, kiedy Wy kogoś oślepiacie, czy w jakimś innym?

Może jeszcze barwa na utratę koncentracji?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Thiruel » Cz sie 26, 2004 11:52 pm

Jesli chodzi o mnie to wystarczy jesli bede widzial te czary ktore wyszly czyli sie udaly np na czerwono hm... na zolto np te ktore nie wyszly a innych postaci tez powinny byc w kolorze np jak gram w grupie bym widzial ze dany czar juz dziala ;)
Emblemat użytkownika
Thiruel
 
Wiadomości: 210
Dołączył(a): Pt lip 16, 2004 12:31 am
Lokalizacja: Pabianice

Wiadomośćprzez Ghrhambra » Pt sie 27, 2004 12:59 am

Oczywiście znowu narobię zamętu (bo chciałbym coś innego niż wszyscy),
ale z mojego punktu widzenia wystarczyłoby żeby czary w ogóle były odrębnego koloru.
Teraz w profilu kolorów jes do ustawienia "walka" i na mój gust samo dołożenie "kolorowanych czarów" już by je wyraźnie uwidoczniło.

Przyznam się szczerze, że zaraz po wprowadzeniu profilu kolorów zacząłem kombinować czy się to da zrobić.
(Zapewniam, że to co napisałem powyżej nie jest narzekaniem :) )
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez Jemkit » Pt sie 27, 2004 9:52 pm

Lam napisał(a):Akurat mroźny dotyk działa przez jakiś czas, Jemkicie. Może ci chodziło o płonące dłonie, które po prostu zadają obrażenia? Jak odróżnić takie czary?

No tak, mroźny dotyk to nie był zbyt szczęśliwy przykład i chodziło faktycznie o czary które zadają obrażenia.
Lam napisał(a):Czy tylko wychodzenie czarów zostawiających wpływy chcecie widzieć? Może oddzielna barwa na nie wychodzenie takich czarów?

Czy jeśli ktoś inny w pomieszczeniu kogoś oślepia, chcecie to widzieć w tym kolorze, w którym widzicie, kiedy Wy kogoś oślepiacie, czy w jakimś innym?

Może jeszcze barwa na utratę koncentracji?


Wyczuwam tu pewien sarkazm... Jeden kolor na wejście czaru powinien wszystkim wystarczyć (bez względu na to kto rzucał ten czar). W sumie ciekawy pomysł z tym wychodzeniem czarów - w końcu jak z kimś walczę a jestem jakimś mnichem to powiniennem bez problemu ocenić czy ktoś jest nadal zdezorientowany, czy też już nie :razz:
A ta barwa na utratę koncentracji... hmmm... Chodzi o dekocentrację gracza?
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Gerino » Pt sie 27, 2004 10:09 pm

Nie, gdy Lac wykryje, że gracz się zdekoncentrował, i nie skupia się na grze, zaczyna pisać na rózowo.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez zydek » N sie 29, 2004 5:06 pm

Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron