Paladyni

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Czy sadzisz ze umiejetnosci Paladyna powinny ulec zmianie?

Ankieta wygasła Śr paź 13, 2004 12:58 pm

Tak
2
25%
Nie
6
75%
 
Liczba głosów : 8

Paladyni

Wiadomośćprzez Raven » N paź 03, 2004 12:58 pm

Paladyni - nowa klasa w swiecie Laca.

Wydaje mi sie ze czegos tu brakuje...
Czy Paladyni jako osoby gleboko wierzace nie powinny miec mozliwoscie blogoslawienia innych osob (siebie zreszta tez ?) ?

Czy istnieje gildia paladynow ?
Zwiedzilem na razie ulice Leandry i Tolarii, oczywiscie moglem przegapic takowa instytucje... Ale chyba jej nie ma.. a jezeli juz zaistnialaby, powinna byc chyba w poblizu swietych miejsc ? ze wzgledu na religijny sposob zycia Paladynow ?

Hmm co jeszcze? Sadze ze Paladyni powinni miec umiejetnosc leczenia siebie i innych, nie chodzi mi tu o leczenie Slepoty, czy Trucizny, lecz ogolnie, punktow zycia. Wiem jednak, ze wtedy Paladyni mogliby byc bardzo trudni do pokonania, skoro atakowali by mieczem i wkolko sie leczyli.. Wiec moge sobie to odpuscic.. :-)

Pozdrowienia.
- - - - - - - - - - - - - -
Ktos mi powiedzial :
Milosc to nie jest materac,
ani puchowa poduszka,
wiec nie traktuj jej, Misiu
jako dodatku do lozka !
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
GG: 2407932
Raven
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): N paź 03, 2004 12:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Wiadomośćprzez muzgus » N paź 03, 2004 1:04 pm

a czy ty w ogóle grałeś kiedykolwiek paladynem?

Leandra - nie ma takiego miasta, jest Leander, ale to strefa... chyba o Midgaard chodzi?
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Gerino » N paź 03, 2004 1:18 pm

A czy ty grałeś (Raven) w Laca? :>
Cóż, nie wiem jak czy coś się zmieniło, ale o ile pamiętam, to Paladyni mają całkiem słusznie dobrany zestaw umiejętności.
Gildii pewnie nie ma, jak nie było przez jakiś czas neków.
Punkty trafień - nie ma czegoś takiego. Die Nacht des Raben?
A z jakiego chuja mają się leczyć? Bogowie mogą zesłać na nich uleczenie, siłę itd. - nie wiem jak działa "cud", więc nie mogę stwierdzić jednoznacznie co umie paladyn. Leczą się klerycy, paladyn to taki fanatyk religijny, wytrenowany w walce bronią białą, znający podstawy magii, opartej na głebokiej wierze, nie przyrodzie, nie żywiołach, nie śmierci i żadnym innym gównie. Czary paladynów (naprawdę, nie pamiętam co umie paladyn, więc przypuszczam jedynie) czary paladynów służą głownie do niszczenia złych stworzeń, powstałych przy udziale magii, na przykład nekromantycznej, bądź będących przeklętymi - wampiry.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Raven » N paź 03, 2004 1:40 pm

Dobra.

Wlasnie gadalem z Lamem i wiem juz wszystko prawie....

Rozumiem juz blogoslawienstwo i cud i tym podobne.

Paladynem gram - 6 poziom, klerykiem, ktorym zaczalem wczesniej 3.
Wiec w Laca gram, ale jak wspomnialem an poczatku, krotko
- - - - - - - - - - - - - -
Ktos mi powiedzial :
Milosc to nie jest materac,
ani puchowa poduszka,
wiec nie traktuj jej, Misiu
jako dodatku do lozka !
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
GG: 2407932
Raven
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): N paź 03, 2004 12:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Wiadomośćprzez Raven » N paź 03, 2004 1:41 pm

Ale jeszcze jedo...

Zrobilem w miare glupia rzecz i wybralem polelfa na paladyna...

Wiem, slabo z sila i przesadnie z magia, ale coz...
Trudno, bede gral dalej bo mi sie tak podoba :D

Inna sprawa ze nie moge miec dobrej moralnosci....
A jako Paladyn.. no coz.. sami rozumiecie

Ale wiem ze raczej z tym nie da sie nic zrobic, a postaci kasowac nie bede :D
- - - - - - - - - - - - - -
Ktos mi powiedzial :
Milosc to nie jest materac,
ani puchowa poduszka,
wiec nie traktuj jej, Misiu
jako dodatku do lozka !
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
GG: 2407932
Raven
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): N paź 03, 2004 12:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Wiadomośćprzez Gerino » N paź 03, 2004 1:54 pm

O, to już paladyn jest? No proszę. Ja chyba nigdy nie zrozumiem wypuszczania profesji bez gildii ;]
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Raven » N paź 03, 2004 2:55 pm

hehehehehe..

No wiesz.. ja mam nadzieje ze a gildia wnet powstanie...
- - - - - - - - - - - - - -
Ktos mi powiedzial :
Milosc to nie jest materac,
ani puchowa poduszka,
wiec nie traktuj jej, Misiu
jako dodatku do lozka !
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
GG: 2407932
Raven
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): N paź 03, 2004 12:47 pm
Lokalizacja: Kraków

Wiadomośćprzez Mole » Pn paź 04, 2004 9:42 am

No widzę, że tu się sami eksperci od paladyna wypowiadają się. Wsadźcie te swoje wypowiedzi sobie głęboko w dupe.
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Nifir » N paź 10, 2004 4:34 pm

Ostatnio obiło mi się o uszy, że część umiejętności nie będzie działała paladynowi wampirowi. Jednak w pomocy (dotyczącej tej profesji) nie doczytałem się niczego na ten temat. Czy sa to tylko plotki, czy po prostu pomoc jest tak słabo dopracowana??
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm

Wiadomośćprzez Gerino » N paź 10, 2004 5:15 pm

Pewnie ochrona przed zwampirzeniem nie będzie działać :>
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Mole » Pn paź 11, 2004 10:23 am

Przedmiot 'Swiety Grabiezca' jest typu bron, dodatkowe flagi: swieci magia antywampirze swiete lojalne ssace_mane.

Przedmiot 'paladynski mlot' jest typu bron, dodatkowe flagi: swieci magia antywampirze swiete lojalne.


Może to ci troche rozjaśni cała sprawe
Umiejetność stworzenie grabieżcy bedzie dla ciebie dostępna jak najbardziej ale nie bedziesz mógł korzystać z owoców jej użycia. Tak samo bedzie w przypadku stworzenia młota. Jedyna umiejetność jakiej na pewno nie bedziesz mogł wykorzystac to robłysk, ponieważ by go zrobić musisz mieć w reku młot a tego wziąść do ręki nie będziesz mógł.

Co za idiotyczny pomysł stworzyć paladyna wampira.
Ostatnio edytowano Pn paź 11, 2004 11:10 am przez Mole, łącznie edytowano 1 raz
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Qwercik » Pn paź 11, 2004 11:46 am

Hm, z tego co widze, to oprocz tego co napisal juz Mole, paladyn wampir nie moze rzucic: 'swieta aura' i 'duchowa zbroja'. Co znaczy 'slabo dopracowana'? Slabo dopracowana to jest wtedy, jesli jakakolwiek umiejetnosc paladyna zadziala wampirowi ;)
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Lam » Pn paź 11, 2004 12:02 pm

Myślę, że już sama pomoc "paladyn" jest niedopracowana, bo mówi o osobach dobrych i praworządnych, stojących po stronie słabszych i uciśnionych, o świętych i walce z siłami zła, ale nigdzie nie wspomina, że ten opis mógłby nie pasować do wampira, który przecież z natury jest dobry, mieszka spokojnie w mieście razem z ludźmi, których bardzo lubi, zawsze im pomaga i nie żywi się ich krwią i jest wysłannikiem bogów reprezentującym sobą samą ich dobroć. Całkowicie więc zgadzam się z Nifirem, że ta pomoc jest niedopracowana, tak samo, jak cała profesja świętego wojownika, którym każdy wampir powinien móc zostać.

Na dodatek pomoc "wampir" jest też niedopracowana, bo przedstawia wampiry - świętych wojowników w jakimś niekorzystnym świetle. To na pewno jakaś zmowa bogów z masonami przeciwko praworządności i wartościom rodzinnym.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Nifir » Pn paź 11, 2004 12:51 pm

Więc nie może być dobrego wampira? A jeżeli paladyn zostanie ugryziony przez wampira (dajmy na to, że zapomniał/spadło mu pozytywne dołądowanie) to już jest przekreślony? Nic dalej nie zrobi, bo nie będzie miał umiejek?
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm

Wiadomośćprzez Mole » Pn paź 11, 2004 1:02 pm

Nifir napisał(a):Więc nie może być dobrego wampira? A jeżeli paladyn zostanie ugryziony przez wampira (dajmy na to, że zapomniał/spadło mu pozytywne dołądowanie) to już jest przekreślony? Nic dalej nie zrobi, bo nie będzie miał umiejek?


Jak dal sie ugrysc wampirowi to dupa a nie paladyn, a poza tym ma jeszcze egzorcyzm.
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Nifir » Pn paź 11, 2004 1:14 pm

Qwercik napisał(a):Hm, z tego co widze, to oprocz tego co napisal juz Mole, paladyn wampir nie moze rzucic: 'swieta aura' i 'duchowa zbroja'. Co znaczy 'slabo dopracowana'? Slabo dopracowana to jest wtedy, jesli jakakolwiek umiejetnosc paladyna zadziala wampirowi ;)

Słabo dopracowana tzn., że nigdzie w pomocy o tym nie pisało.

Podobnie można powiedzieć, że umiejek paladyna nie powinni używać mordercy czy złodzieje. Przecież oni też nie są święci!!
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm

Wiadomośćprzez Lam » Pn paź 11, 2004 1:50 pm

Nifir napisał(a):A jeżeli paladyn zostanie ugryziony przez wampira (dajmy na to, że zapomniał/spadło mu pozytywne dołądowanie) to już jest przekreślony? Nic dalej nie zrobi, bo nie będzie miał umiejek?

No jeżeli mimo, że ma możliwość pozytywnego doładowania... jeżeli mimo, że może tworzyć bronie zabezpieczające przed zwampirzeniem... jeżeli mimo, że powinien mieć cały czas wysoką moralność, bo pewne umiejętności nie zadziałają... jeżeli mimo, że ma egzorcyzm od 30 poziomu (kleryk ma od 40)... da się zwampirzyć, to nie zasługuje na miano paladyna i zostanie potępiony, kończąc jak Ty.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lam » Pn paź 11, 2004 1:54 pm

Hehe, dlaczego się zmieniłeś w skrytobójcę? :) Wyzwanie okazało się dla Ciebie za duże? :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Nifir » Pn paź 11, 2004 2:14 pm

Może dlatego że już wkurwiało mnie: "Głupi wybór", "Wiesz co zrobiłeś", "(...)i zostanie potępiony, kończąc jak Ty" i wiele innych. Ale nie martw się następną setke zrobie wampirem Paladynem(specjalnie dla Ciebie :P).
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm

Wiadomośćprzez Lam » Pn paź 11, 2004 2:37 pm

Zobaczymy! :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gerino » Pn paź 11, 2004 5:48 pm

Tak przy okazji... czy nie lepszym wyjściem byłoby kształtowanie się pewnych profesji z innych? Np. paladyni z wojowników, od pewnego poziomu? (Nekromanci z magów itd.)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Februs » Pn paź 11, 2004 7:14 pm

Z jednej strony podoba mi sie ten pomysł, ale z drugiej nie. Faktycznie, dobrze by było się wtajemniczać w nowe profesje tą samą postacią, w ogóle duża frajda, ale przecież jak ktoś jest wojem a tu nagle paladynem się staje, to trochę to wkurza, chyba że będzie się miało jakiś wybór, ale zdaję mi się że mud jest po to aby rozwijać, wtajemniczać się w wybraną profesję
End
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez Deamwendt » N paź 17, 2004 11:48 am

Dajcie spokój! Paladyn powinien być "fanatycznie dobrą i praworządną" postacią. Jeżeli moralność spadnie np. poniżej poziomu "dobra moralność"
stawałby się upadłym paladynem(a starą klasę mógłby odzyskać tylko dzięki "dobrym i szlachetnym uczynkom" tj. załatwianiu złych mobków. Jednym słowem paladyn nie powinien ganiać i załatwiać różnych druidów , mieszkańców miast itd. W zamian za to powinien być obdarzony wszystkimi zdolnościami wojownika i całą gamą potężnych zaklęć (co powinno zrównowarzyć niedogodność utrzymywania wysokiej moralnośći) paladynami oczywiście nie mogłyby zostać wampiry. Gra paladynem byłaby wtedy trudna lecz dawałaby mnóstwo satysfakcji. No i paladyn byłby doskonałą postacią do walki ze złymi postaciami. (np. postacią o złej moralności zadawałby dodatkowe obrażenia powiedzmy ,że po 20 za każdy poziom moralności w dół) . Wtedy postać nie tylko trzymałaby się kupy pod względem fabularnym ale byłaby równierz bardzo ciekawą postacią do gry( chociaż miała by zwykle niższy poziom niż typowa postać). I co o tym sądzicie? Jakieś komentarze?
Na zbudowanie imperium potrzeba wielu lat, ale żeby je zniszczyć wystarczy kilka miesięcy.
Historia wciąż pisze się na nowo.
Emblemat użytkownika
Deamwendt
 
Wiadomości: 33
Dołączył(a): Śr wrz 08, 2004 6:10 pm
Lokalizacja: Z dalekich stron...

Wiadomośćprzez Val » N paź 17, 2004 11:54 am

Czy gra sektoidem wojownikiem trzyma się kupy?
Pozdro, Malven:].
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Khrell » N paź 17, 2004 4:30 pm

W zamian za to powinien być obdarzony wszystkimi zdolnościami wojownika i całą gamą potężnych zaklęć (co powinno zrównowarzyć niedogodność utrzymywania wysokiej moralnośći)

A może będzie jeszcze nieśmiertelny? Tak! Przecież taaaak strasznie trudno utrzymać dobrą moralność, że powinno się być nieśmiertelnym.

paladynami oczywiście nie mogłyby zostać wampiry

Już teraz baardzo ciężko jest grać paladynem wampirem.

Gra paladynem byłaby wtedy trudna

Och tak, strasznie trudno byłoby mieć dobrą moralność, nie być wampirem i mieć wszystkie umieje wojownika i potężne zaklęcia.

lecz dawałaby mnóstwo satysfakcji.

Z pewnością.

No i paladyn byłby doskonałą postacią do walki ze złymi postaciami. (np. postacią o złej moralności

Już jest.

Ogólnie to nie wiem o której Ty grze mówisz, bo chyba nie o LACu.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Deamwendt » Pn paź 18, 2004 1:03 pm

Cóż wydawało mi się ,że mówię o Lacu o nie o LACu ale nie ma co dyskutować ze specjalistą :grin: Jeśli jednak chodzi o utrzymywanie moralności to pamiętaj ,że wielu graczy pragnie awansować swoimi postaciami jak najszybciej a często(szczególnie na niższych poziomach) najlepszymi przeciwnikami są akurat neutralne lub dobre postacie(druidzi ,gnomy ,kobiety z brodą ,mieszkańcy Tolarii itd.)
No i zauważ ,że zostanie upadłym paladynem mogłoby się wiązać z poważnymi konsekwencjami. Co do umiejętności - no może rzeczywiście trochę mnie fantazja poniosła. Mogli by mieć ich mniej. Ale o czym my tu rozmawiamy. Paladyni są jacy są i raczej nasza debata ich nie zmieni.
Na zbudowanie imperium potrzeba wielu lat, ale żeby je zniszczyć wystarczy kilka miesięcy.
Historia wciąż pisze się na nowo.
Emblemat użytkownika
Deamwendt
 
Wiadomości: 33
Dołączył(a): Śr wrz 08, 2004 6:10 pm
Lokalizacja: Z dalekich stron...

Wiadomośćprzez GImza » Wt paź 19, 2004 7:48 pm

stawałby się upadłym paladynem

-była taka koncepcja ale upadla :grin:

wielu graczy pragnie awansować swoimi postaciami jak najszybciej a często(szczególnie na niższych poziomach) najlepszymi przeciwnikami są akurat neutralne lub dobre postacie

-grac wojem :grin:
GImza
 
Wiadomości: 55
Dołączył(a): Pn mar 18, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Poznan

Wiadomośćprzez Februs » So paź 23, 2004 10:37 pm

Wy tu huczycie o paladynach a o skrytobójcach nikt nie wspomniał.
PS. Raven zdobądź np. 11 poziom paladynem to nie będziesz narzekał. Ja mam 11 poziom paladynem i aż chciało mi się raz wejść na pp i pochwalić jego zdolności.
PPS. Paladyni dobrze biją tym i tym szczególnie złe stworki
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez zydek » N paź 24, 2004 3:11 pm

Februs napisał(a):Wy tu huczycie o paladynach a o skrytobójcach nikt nie wspomniał.
PS. Raven zdobądź np. 11 poziom paladynem to nie będziesz narzekał. Ja mam 11 poziom paladynem i aż chciało mi się raz wejść na pp i pochwalić jego zdolności.
PPS. Paladyni dobrze biją tym i tym szczególnie złe stworki

juz sie pochwaliles wczoraj obronco ucisnionych ^^
jak to bylo ?? Niech ktos z tss tu pzyjdzie i mi pomoze ten imandil chce mnie zabic :) hehe i ty chcesz klan zakladac pomagajacy slabszym ;)
a kto bedzie wam pomagal ??:P
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron