Zwampirzenie

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Zwampirzenie

Wiadomośćprzez Hellebron » Pn paź 11, 2004 9:37 pm

Sprawa wygląda następująco: silniejsza postać napada cię w centrum Vergardu, kiedy ledwie dyszysz i czekasz na leczenie przez uzdrowiciela, zwampirza cię (wbrew twojej woli)- utrudniając ci życie na Lacu i psując przyjemność z grania.

Ponieważ ta sama postać zabiła mnie po raz kolejny w podobnych okolicznościach, apeluję do bogów Laca o przywrócenie mojej postaci poprzedniej rasy (napisałem notę w tej sprawie, ale nie doczekałem się reakcji). Z tym sukinsynem sam dam sobie radę.

Pozdrawia mudoholik Hell :???:
Hellebron
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): Pn wrz 27, 2004 6:23 pm

Re: Zwampirzenie

Wiadomośćprzez zydek » Pn paź 11, 2004 9:46 pm

miej dobra moralnosc to tylko umrzesz a nie zamienisz sie w wampira :)
a poza tym mozesz poprosic o egzorcyzm i po sprawie
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Lam » Pn paź 11, 2004 10:01 pm

Tak, napisałeś notę, próbowałem cię odwampirzyć, ale wyszedłeś z gry 5 sekund po wysłaniu noty. Nie jestem aż tak szybki, przepraszam.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Khrell » Wt paź 12, 2004 4:29 pm

Ojej. Przyszedł duży wampir i nie podał ręki na dzieńdobry tylko dobił Cię bez skrupułów. Dziwne, nie?
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Sirith » Wt paź 12, 2004 4:38 pm

Uch, och. Przecież nie da się grac wampirem, wampir ma cholernie trudne nieżycie.
Graczu, podejmij czasem wyzwanie...
Granie na "easy" to nie granie...
"Welcome to dying!"
"Ashes to ashes, dust to dust..."
Emblemat użytkownika
Sirith
 
Wiadomości: 158
Dołączył(a): So kwi 26, 2003 9:47 am
Lokalizacja: Gildia Złodziei w Leanderze

Wiadomośćprzez Thail » Wt paź 12, 2004 8:29 pm

Graczu, podejmij czasem wyzwanie...
Granie na "easy" to nie granie...

Wampirze przyjmij wyzwanie kogoś kto może mu sprostać!
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Mole » Śr paź 13, 2004 9:49 am

Sirith napisał(a):Uch, och. Przecież nie da się grac wampirem, wampir ma cholernie trudne nieżycie.
Graczu, podejmij czasem wyzwanie...
Granie na "easy" to nie granie...


Sirith, z tego co pamietam, wiekszość z was wielkich wampirów nie grała od pierwszego poziomu jako wampir (nawet po restertach), Więc nie pierdol, że nieżycie wampira nie jest ciężkie bo ciężkiego życia (nieżycia) wampirem możesz dopiero zakosztować.

Gra w Laca dla poczatkujacego gracza, nawet normalna rasą (Krasnolud, człowiek itd) nie jest łatwa. Wiem, żę ty jesteś "rewelacyjna" i "wspaniała", i grasz "sama bez niczyjej pomocy", i "radzisz" sobie z Łowcami wampirów, ale inni mogą tego nie umieć. Więc radze ci schowaj swoje kły i siedź cicho.
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Val » Śr paź 13, 2004 4:29 pm

Mam dwie wampirze postaci. Pierwszą zwampirzyłem gdy miałem koło 40 poziomu. Wtedy, po restarcie, nie było możliwości gry wampirem od razu, ale zwampirzyłem się od razu, gdy tylko zdobyłem 11 poziom. Po skasowaniu postaci, nie zdobyłem jeszcze setki, więc restart był niemożliwy. Drugą postać teraz również przed ukończeniem pierwszej setki, również zwampirzyłem, gdy miała 1x poziom, nie pamiętam który, ale jeśli wyżej niż 11 to tylko przez niedopatrzenie.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Khrell » Śr paź 13, 2004 9:42 pm

Ja byłem wampirem pierwszą swoją postacią i pierwszym Khrellem zarazem od 11 poziomu:P
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Kerod » Cz paź 14, 2004 12:36 am

Co nie zmienia faktu, że Ci z was którzy najgłośniej krzyczeli jacy to nie są mocarze (Geriono i Sla) robili więkoszość poziomów jako krasnoludy.
Kerod
 
Wiadomości: 74
Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 10:56 am

Wiadomośćprzez Lam » Cz paź 14, 2004 12:41 am

Bo mieli głęboko w okrężnicy jakieś wzniosłe zasady czy tam ideały. Ważne, że jak już rozegrali to po swojemu, byli mocnymi wampirami na najwyższych poziomach. A to, że ciągle widywaliśmy ojców wampirzych rodzin, którzy byli krasnoludami, a tylko ich dzieci grały jak prawdziwe wampiry, to szczegół, którego nikt już nie pamięta :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Kerod » Cz paź 14, 2004 12:54 am

Hmm w sumie jak by się zastanowić to jawnie wykorzystywali niedoskonałość gry. Czy nie lepiej by było gdyby możliwość stania się wampirem ograniczono powiedzmy do 50siatego poziomu ? Później nieostrożny gracz zaminieniał by się w jakąś zdechłą hybryde wampira bez bajeranckich umiejętności za to z pożywieniem(np wilkolołak bądz wilk ,jeżozwierz albo sarenka ;))
Kerod
 
Wiadomości: 74
Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 10:56 am

Wiadomośćprzez Lam » Cz paź 14, 2004 1:40 am

Dlaczego niedoskonałość gry? Dlaczego na wysokich poziomach miało by nie być możliwości zarażania wampiryzmem? To by właśnie była niedoskonałość.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Eowyna » Cz paź 14, 2004 8:26 am

Sirith ma racje.
Ostatnio edytowano Cz gru 09, 2004 3:46 pm przez Eowyna, łącznie edytowano 2 razy
"We krwi jest światło,
a w świetle jest życie
Dla miłości życia,
dla miłości życie"
Emblemat użytkownika
Eowyna
 
Wiadomości: 77
Dołączył(a): Pt lut 27, 2004 4:28 pm

Wiadomośćprzez Mole » Cz paź 14, 2004 8:43 am

Valdrab napisał(a):Mam dwie wampirze postaci. Pierwszą zwampirzyłem gdy miałem koło 40 poziomu. Wtedy, po restarcie, nie było możliwości gry wampirem od razu, ale zwampirzyłem się od razu, gdy tylko zdobyłem 11 poziom. Po skasowaniu postaci, nie zdobyłem jeszcze setki, więc restart był niemożliwy. Drugą postać teraz również przed ukończeniem pierwszej setki, również zwampirzyłem, gdy miała 1x poziom, nie pamiętam który, ale jeśli wyżej niż 11 to tylko przez niedopatrzenie.


Khrell napisał(a):Ja byłem wampirem pierwszą swoją postacią i pierwszym Khrellem zarazem od 11 poziomu:P


Jakbyście raczyli zauważyć napisałem większość a nie wszyscy.
Istnieją chlubne wyjątki jak ywżej wymienieni Khrell i Valdrab. Osobiście znam jeszcze jedynie przypadek Luary która grała jako wampir o 11 poziomu (jeśli kogos pominołem to z góry przepraszam) Reszta to dupy nie wampiry.
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Kalia » Cz paź 14, 2004 12:47 pm

Sam jesteś dupa. Troche szacunku. Ja na Ciebie nie wjeżdżam, nie przechwalam się, więc daj mi i innym spokój.
"Ani mnie zgnębią zórz krwawe zawiście,
Ni złote groźby słonecznej potęgi!
Grzbiet mój na złość słońcu czerni się plamiście
w przeciwsłoneczne, przeciwzłote pręgi!"
Emblemat użytkownika
Kalia
 
Wiadomości: 181
Dołączył(a): So mar 29, 2003 9:25 pm
Lokalizacja: Toruń

Wiadomośćprzez Takishi » Cz paź 14, 2004 1:06 pm

Mole Ty jesteś dupa. Ja grałem od 15 wampirem i to pariasem więc mnie jeszcze familiae ścigała.
Wysłannik Żwyiołów
Emblemat użytkownika
Takishi
 
Wiadomości: 30
Dołączył(a): N sty 25, 2004 12:18 pm

Wiadomośćprzez Februs » Cz paź 14, 2004 1:31 pm

Moim zdaniem, trzeba by było dorobić Łówców Wampirów (tak jak buffy :)), żeby skosili tych wampirzych wyrostów. Kołek górą!
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez Val » Cz paź 14, 2004 2:01 pm

Kołek Ci w okrężnicę.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Alucard-away » Cz paź 14, 2004 3:29 pm

Februs napisał(a):Moim zdaniem, trzeba by było dorobić Łówców Wampirów (tak jak buffy :)), żeby skosili tych wampirzych wyrostów. Kołek górą!

Moim zdaniem, trzeba by było dorobić Łówców('Łówców', LOL) Debili, żeby skosili tych idiotów, czyli Febusy i tym podobne. Odbyt górą! ;]]]]
Emblemat użytkownika
Alucard-away
 
Wiadomości: 180
Dołączył(a): Wt sty 06, 2004 4:22 pm

Wiadomośćprzez Khrell » Cz paź 14, 2004 5:31 pm

Februs, zacznij sam a inni dołączą. I tak was zniszczę. Łychaaa!
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Hellebron » Cz paź 14, 2004 6:45 pm

Sirith napisał(a):Uch, och. Przecież nie da się grac wampirem, wampir ma cholernie trudne nieżycie.
Graczu, podejmij czasem wyzwanie...
Granie na "easy" to nie granie...


Nie musisz tak ironizować, to naprawdę niepotrzebne. Nic mnie to nie obchodzi, czy wampir ma dla Ciebie trudne życie, czy nie. Ja po prostu nie wybrałem takiej rasy i nie chcę nią grać, a czym jest wampir dla Ciebie- to już Twoja sprawa i nie wnikam w to.

Ten dwuwiersz też lepiej zachowaj dla postaci, która mnie zwampirzyła właśnie wtedy, kiedy miałem zaledwie 10 PU i ledwo żyłem, nie będąc w stanie się bronić. Tak, rozumiem, świat Laca jest brutalny itp., więc nie dziwi mnie, że silniejsza postać zabija słabszą dla kasy i PD, ale wyzwaniem bym tego nie nazwał.

Lamie - rzeczywiście, opuściłem grę zaraz po wysłaniu noty (nie gram długo i nie wiedziałem, że muszę być obecny, abyś mógł mnie odwampirzyć). Z chęcią się zrehabilutuję, jeżeli któryś z bogów byłby tak dobry i zmienił mi rasę.

Tyle o strasznych i mrocznych wampirach. Trzymajcie swoje kły z daleka ode mnie.
Hellebron
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): Pn wrz 27, 2004 6:23 pm

Wiadomośćprzez Kain » Cz paź 14, 2004 7:59 pm

A ja wcale nie wybierałem, że chcę się urodzić w Polsce - a patrz, żyję tu. Tysięce ludzi wcale nie wybierało, że chcą stracić pracę - a ją stracili. Samo życie. Ciesz się, że bogowie są tak mili, że odwampirzają graczy którzy po zwampirzeniu nie z własnej woli, tej rasy nie chcą. (W sumie możnaby chyba dać taką zdolność Uzdrowicielowi, iż powiedzmy w ciągu 48 godzin po zwampirzeniu przywraca nieszczesnika do poprzedniej postaci. Kosztem powiedzmy hmm PD / PZ ? )

A przy okazji - nie rzucaj się, bo ktoś cię znowu zwampirzy, spuści wpierdol, okradnie, albo naśle Februsa i każe wysłuchiwać jego wywodów.

PS Jak się nazywał wampir, który cię zwampirzył?
Emblemat użytkownika
Kain
 
Wiadomości: 47
Dołączył(a): Śr paź 13, 2004 5:56 pm
Lokalizacja: z Ankh - Morpork

Wiadomośćprzez Hellebron » Cz paź 14, 2004 8:12 pm

Kain napisał(a):A ja wcale nie wybierałem, że chcę się urodzić w Polsce (...)Ciesz się, że bogowie są tak mili, że odwampirzają graczy którzy po zwampirzeniu nie z własnej woli, tej rasy nie chcą. (...)A przy okazji - nie rzucaj się, bo ktoś cię znowu zwampirzy, spuści wpierdol, okradnie, albo naśle Februsa i każe wysłuchiwać jego wywodów.


Nie uważam, żeby kwestię Twoich narodzin w Polsce można było jakoś zmienić dzięki pomocy bogów Laca. Moją można- właśnie dlatego, że bogowie są tak mili (co budzi we mnie nieskrępowaną radość).

Przy okazji- nie rzucam się, jestem zupełnie spokojny, w przeciwieństwie do większości ludzi, którzy wypowiadają się tutaj o wyzwaniach w mudzie/wyższości wampira nad .../ innych takich. W przeciwieństwie także i do Ciebie, bo w ostatnim zdaniu nie widzę żadnych konkretów, które mogłbyby mi (i innym w podobnej sytuacji) pomóc, tylko otwarte szukanie zaczepki.

Z drugiej strony, pomoc uzdrowiciela bardzo by się przydała. Zdążyłem się już zorientować, że nie mają w ofercie egzorcyzmów, a "zdjęcie klątwy" to nie to samo. Można by to zmienić, a tym samym uniknąć w przyszłości takich dyskusji jak ta.
Hellebron
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): Pn wrz 27, 2004 6:23 pm

Wiadomośćprzez Mole » Pt paź 15, 2004 11:35 am

Kalia napisał(a):Sam jesteś dupa. Troche szacunku. Ja na Ciebie nie wjeżdżam, nie przechwalam się, więc daj mi i innym spokój.


Mnie tylko wkurwiła twoja ironia z jaka się zwróciłaś do nowego gracza.

Takishi napisał(a):Mole Ty jesteś dupa. Ja grałem od 15 wampirem i to pariasem więc mnie jeszcze familiae ścigała.


Naucz się czytać to co piszą inni
Mole napisał(a):(jeśli kogos pominołem to z góry przepraszam)
a dopiero pozniej się odzywaj.
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Kalia » Pt paź 15, 2004 7:25 pm

Kalia napisał:
Sam jesteś dupa. Troche szacunku. Ja na Ciebie nie wjeżdżam, nie przechwalam się, więc daj mi i innym spokój.

Mole napisał:
Mnie tylko wkurwiła twoja ironia z jaka się zwróciłaś do nowego gracza.


Może mi przypomnisz do kogo i kiedy? Chyba mnie mylisz z kimś innym...
"Ani mnie zgnębią zórz krwawe zawiście,
Ni złote groźby słonecznej potęgi!
Grzbiet mój na złość słońcu czerni się plamiście
w przeciwsłoneczne, przeciwzłote pręgi!"
Emblemat użytkownika
Kalia
 
Wiadomości: 181
Dołączył(a): So mar 29, 2003 9:25 pm
Lokalizacja: Toruń

Wiadomośćprzez Tzeentch » Pt paź 15, 2004 8:11 pm

Jakbyście raczyli zauważyć napisałem większość a nie wszyscy.
Istnieją chlubne wyjątki jak ywżej wymienieni Khrell i Valdrab. Osobiście znam jeszcze jedynie przypadek Luary która grała jako wampir o 11 poziomu (jeśli kogos pominołem to z góry przepraszam) Reszta to dupy nie wampiry.


Dla Twojej informacji - ja grałem wampirem jakoś od dwudziestego poziomu, po trzydziestym już miałem flagę mordercy, co wcale mi nie przeszkodziło w osiągnięciu setnego poziomu.

Potem grałem już na szybcika. Po chuj miałem się ZNOWU męczyć? Moim celem była postać wampira na poziomie 102, co też osiągnąłem. To, że nie chciało mi się opędzać od hord moich wrogów to moja sprawa - mi zależało na czasie. Mogłem się wampirzyć o wiele wcześniej - chyba przyznasz mi, że co jak co, ale grać na Lacu potrafię przednio. Powtórzę - dałbym bez problemu radę, ale robiłbym te poziomy o wiele dłużej, czego akurat NIE chciało mi się czynić. Zastanów się nad tym.

Ale gdyby za czasów mojego ostatniego restartu była możliwość gry wampirem - nie zawahałbym się. Zawsze kilka pu do przodu. No i nie zniósłbym tego, że ktoś BYŁBY moim ojcem.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Mole » Pn paź 18, 2004 9:49 am

Kalia napisał(a):Może mi przypomnisz do kogo i kiedy? Chyba mnie mylisz z kimś innym...

Masz racje to naprwade byl moj blad, nie wiem dlaczego pomylilem ciebie z Sirith
Przepraszam
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Sirith » Pn paź 18, 2004 5:35 pm

Edit: Obudziłam się, otrzeżwiałam i widzę - jednk do mnie.
Ostatnio edytowano Wt paź 19, 2004 7:34 am przez Sirith, łącznie edytowano 1 raz
"Welcome to dying!"
"Ashes to ashes, dust to dust..."
Emblemat użytkownika
Sirith
 
Wiadomości: 158
Dołączył(a): So kwi 26, 2003 9:47 am
Lokalizacja: Gildia Złodziei w Leanderze

Wiadomośćprzez Volrath » Wt paź 19, 2004 3:25 am

Ale się zamieszanie z wampirami zrobiło :P
Ja mam 2 postaci wampiry (59 i 75 poziom) i grałem nimi z tego co pamiętam od kilkunastego / dwudziestego-któregoś poziomu. Grałem z wyboru i dlatego, że życie wampira jest łatwiejsze (lub było ponad rok temu) niż innej rasy (a ściślej krasnoluda). Całkiem niezłe statsy, przechodzenie przez drzwi, widzenie niewidzialnego, niezłe bonusy do walki... Mi się ta rasa podobała.

P.S. Ciekawe czy jestem teraz kogoś dziadkiem lub wujkiem jak chodzi o ród wampirów... :P
Volrath
 
Wiadomości: 12
Dołączył(a): Wt paź 19, 2004 3:18 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Februs » Pt lis 12, 2004 1:47 pm

Jak nie należysz do żadnej wampirzej rodziny to nie jesteś niczyim wujkiem ani dziadkiem. Jesteś pariasem.
Aha, dziś na lacu zabiłem parę wampirów a potem powędrowałem sobie do Yggdrasilu i walczyłem z jakimś mobem który zmienił mnie w wampira. Zwiałem na ołtarz no i na nieszczęście były tam chyba dwa wampiry. Prowokowały mnie, ale ja byłem na ook bo czekałem aż przemiana zejdzie. Gdy wampiry polazłem to poszedłem zasmakować życia wampira. Wyssałem krew z goblina. Ale i tak takie życie mi się nie podoba. I muszę się strzec bo tamte wampiry mówiły, że mnie zwampirzą w końcu. Ale ja w to wątpie :wink: . Mimo wszystko, walka z wampirami to nie taka łatwa rzecz.
PS. Aha, jednym wampirem była Auril (pozdro. Eowyna) i Vesanix, lecz o tym drugim mało wiem.
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez Gość » Pt lis 12, 2004 2:11 pm

Musisz o tym pisać? I to tutaj? Napisz o tym, skoro musisz, na HP albo zrób opowiadanie. Albo zapisz sobie w zeszyciku, i schowaj do szuflady.
Gość
 

Wiadomośćprzez Khrell » Pt lis 12, 2004 4:17 pm

Februs - Chodź kurwa do mnie! Chodź, chodź do WRW, spróbuj nas zniszczyć, a Twój łeb padnie na ziemię.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez zydek » Pt lis 12, 2004 6:33 pm

jakos nie wierze ze pokonales vasenixa skoro nie mogfles pokonac nawet mnie
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Eowyna » So lis 13, 2004 12:04 pm

On bał się nawet Auril, żałość.
"We krwi jest światło,
a w świetle jest życie
Dla miłości życia,
dla miłości życie"
Emblemat użytkownika
Eowyna
 
Wiadomości: 77
Dołączył(a): Pt lut 27, 2004 4:28 pm

Wiadomośćprzez Kethrax » Pn lis 15, 2004 5:07 pm

Tak tak... a ja tam uważam że wampir jest do d... ale gram z przyzwyczajenia. I tak już zostanie. I myślę sobie, że wampirem powinno sie zostawać na własne życzenie a nie w kiblu za rogiem bo ktos cię dorwie jak ledwo dyszysz.
Kethrax
 
Wiadomości: 354
Dołączył(a): Pn lis 15, 2004 3:24 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez tharanduril » Pn lis 15, 2004 5:22 pm

Według mnie to z wampirem sprawa jest na tyle dyskusyjna, że nim nie zostaje się (czy też nie powinno zostawać) na własne życzeńie - jest to przekleństwo, ale i dar. Wobec tego ów, obrazowo mówiąc, kibel za rogiem jest w jak największym porządku. Ba, uważam, że bogowie wampiryzm zdejmować powinni w wypadkach _ekstremalnych_.
Z drugiej strony, nie każdy gracz życzy sobie zostać wampirem(no, życzy to slowo ciut niewłaściwe - nie chce być wampirem , bo całe życie wampiry zwalczał), pisze więc notę do boga, w której pisze: A bo ja byłem słaby/zatruty/kupę mi się chciało (niewłaściwe skreślić), a niedobry wampir mnie zaataklował i zwampirzył.
Podsumowując, uważam, że bogowie wampiryzmu nie powinni zdejmować (chyba że sytuacja naprawdę jest nietypowa), a jeśli ktoś sobie nie życzy nim być, to sorry - łowca wampirów powinien mieć dobrą moralność. Nie tylko zresztą łowca - ktoś, kto wampirem sobie nie życzy być ani zostać, niech utrzymuje moralność. Albo nosi czosnek.

Edit: to jest 15555 wiadomość na forum ;)

Edit by Valdrab: już nie.
"Jak eksploduje bomba, to widać zmiany. Dziura w ziemi, jakieś flaki na drzewie. Słowem, widać zmiany."
tharanduril
 
Wiadomości: 166
Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: zwykle z domu

Wiadomośćprzez Kethrax » Pn lis 15, 2004 6:14 pm

Jasne, tylko że bycie wampirem to (jak już było powiedziane) dar.
A dar (jak wynika z etymologii tego słowa) jest czymś wyjątkowym, na co trzeba się wcześniej przygotować. No i jak ktos zostaje wampirem na 11 poziomie i to jest jego/jej pierwsza postać to mi się śmiac chce.
Tak, tak - jestem nietolerancyjny, głupi ham, ale i tak swoje powiem - wampirem nie powinno sie zostawać ot tak. Trzeba tę decyzję przemyśleć i nie powinno być już od niej odwrotu - nawet po ewentualnym restarcie.
Kethrax
 
Wiadomości: 354
Dołączył(a): Pn lis 15, 2004 3:24 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez tharanduril » Pn lis 15, 2004 6:26 pm

11 poziom, pierwsza postać to jest wg mnie jedna z tych wyjątkowych sytuacji.
Według mnie, wampirem:
-można być chętnie
-olewać to i po prostu się przystosować
-można też się na to nie godzić.
W ostatnim wypadku powinien taki ktoś nosić ten czosnek, mieć właściwą moralność, bo "nie znasz dnia ani godziny".
Lac pretenduje do miana realistycznego muda. Gdyby wampiry istaniały naprawdę, to jak myślisz, pytałyby się Ciebie, czy chcesz zostać zwampirzony? Czy miałbyś odwołanie do Boga?
Natomiast restart w moich oczach jest to "nowe życie" (jesli się poważnie mylę, poprawcie mnie). Wampirem nikt się nie rodzi, ale od biedy, dla "tradycji" postaci, tę rasę można by wybrać na początek gry.

Tak, tak - jestem nietolerancyjny, głupi ham,
Nie jestem jakimś purystą, ale cham pisane przez samo "h" razi. A swoją drogą, to szkoda, że masz tak niską samoocenę.
"Jak eksploduje bomba, to widać zmiany. Dziura w ziemi, jakieś flaki na drzewie. Słowem, widać zmiany."
tharanduril
 
Wiadomości: 166
Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: zwykle z domu

Wiadomośćprzez Arastroch. » Pn lis 15, 2004 9:15 pm

No właśnie, ktoś zostaje wampirem a nie chce nim być,ma stosunkowo niski poziom, więc może zrobić restart postaci, ale tak jest tylko w Lacu, bo jak już powiedziałeś, gdyby wampir istniał na prawdę, to nie mógłby się przeież zabić, no nie?
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Val » Pn lis 15, 2004 9:22 pm

Tharandurilu, po restarcie można wybrać rasę wampira.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Natahan » Wt lis 16, 2004 2:09 am

Ta, można wybrać tą zjebaną rase.
Mam do niej uraze, i cały czas będę miał.
Pozdrawiam, Artek.
Ad ultrumque paratus..
Emblemat użytkownika
Natahan
 
Wiadomości: 15
Dołączył(a): Pn lut 23, 2004 5:12 pm
Lokalizacja: lac.pl 4000

Wiadomośćprzez zydek » Wt lis 16, 2004 2:10 am

czemu zjebanej ?? przecierz to swietna rasa, wedlug mnie jedna z najlepszych ale i najciezej sie nia gra :/
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Val » Wt lis 16, 2004 12:13 pm

Najlepsza rasa to ta, którą się najłatwiej gra. Sam sobie zaprzeczasz, Zydek:].
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Khrell » Wt lis 16, 2004 5:34 pm

Apeluję o stworzenie klanu łowców wampirów.
Zydek - najtrudniej gra się rybą i jej podobnymi.:P
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Powsinoga » Wt lis 16, 2004 5:44 pm

1. Taki klan jak najbardziej mozna stworzyć, i dobrze by to wpłynęło na klimat gry. Mały sęk w tym tkwi w tym że nie wiadomo ilu by się doń przyłączyło jak by mu szła działalność, organizacja (jak będą burdy wewnątrzklanowe to bye, bye)

2. Zgadzam się z kwestią realizmu. Od czeg czosnek i moralność? A teoretycznie można to też usunąć za wstawiennictwem bogów, to tak w szczególnych wypadkach.

3. Można by też dodać takie coś, (tak mi się przynajmniej wydaje, mam nadzieję, że to nie będzie pomyłka jak przy "Mordercy" ;( ) że gdy ktoś zwampirzony uzyska anielską moralność w trakcie bycia wamprem - wampiryzm znika. Można też tą "pokutę" udostępnić tylko słabszym graczom (kto to to wdział by zwampirzać kogoś na niskm poziomie - skandal!)
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Khrell » Wt lis 16, 2004 5:55 pm

Klimat na pewno byłby interesujący i w ogóle, bo wampiry można sobie lać jak się chce, dostaje się tylko zabójcę. A więc w klanie będzie co robić.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Powsinoga » Wt lis 16, 2004 6:01 pm

A co sądzicie o "pokucie"? :???:
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez zydek » Wt lis 16, 2004 6:10 pm

ale mozna by tez wprowadzic ograniczenie ze mozna bic wampy o np.15 poziomow slabsze. bo co moze zrobic taki wampir na powiedzmy 20 poziomie?? powsaniw klan lowcow wampow to powiedzy bedzie tam 5 postaci powyrzej 50 poziomu to taki gracz bedzie bezustannie mordowany. Dlatego przydalo by sie jakies ograniczenie a za zlamanie go flaga mordercy
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Arastroch. » Wt lis 16, 2004 6:19 pm

Właśnie dlatego wampiry dostały swój świat mroku, żeby czuć się/być bezpiecznym.
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Następna strona

Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron