IP (??)

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

IP (??)

Wiadomośćprzez Volrath » Wt paź 26, 2004 12:36 am

Mam pytanie: jak to jest gdy 2 postaci grają z tego samego IP?

Jeśli cała sieć radiowego dostępu do internetu TVM w Żyrardowie ma jedno IP i każdy przez to jest widoczny z zewnątrz pod 1 IP to czy 2 osoby mające połączenie z internetem z takiej sieci i grające na 2 różnych komputerach (co można udowodnić chociażby puszczając traceroute i podając wyniki) mogą grać w LAC jednocześnie czy też nie?

A co wtedy gdyby te 2 osoby (o ile mogą grać z jednego IP) chciały chodzić razem w grupie?
Volrath
 
Wiadomości: 12
Dołączył(a): Wt paź 19, 2004 3:18 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Val » Wt paź 26, 2004 6:54 am

Ogólnie to Lac nie ma automatycznej funkcji banowania tych samych IP, więc: Gdy nie będziecie sobie pomagać i sprawiać wrażenia, jakby jeden gracz prowadził dwie postacie, to nikt się do Was nie przypieprzy, a nawet jeśli, to takie tłumaczenie spokojnie pozwoli Wam nawet na chodzenie w grupach.
NIE WOLNO POMAGAĆ SWOJEJ POSTACI DRUGĄ, a nie wchodzić dwiema różnymi z tego samego IP.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Wt paź 26, 2004 10:16 am

Pozwoliłem sobie trochę ocenzurować dwie poprzednie wiadomości.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nikt nie pomyśli, że grasz dwiema postaciami, tylko na podstawie połączeń, wykup u swojego dostawcy publiczny adres IP. Jeśli tego nie zrobisz, możesz zostać oskarżony, ale nie z góry ukarany (pisał już o tym Valdrab). Jeśli zostaniesz oskarżony, na pewno znajdziesz sposób, aby się wybronić.

A osoby pomagające same sobie korzystając z różnych adresów i tak z czasem odkrywamy :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Wt paź 26, 2004 12:40 pm

W mojej wiadomości nie zauważyłem żadnej cenzury, a wcześniej czegokolwiek, co możnaby ocenzurować, ale to była siódma rano, a ja strasznie śpiący.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Volrath » Pt paź 29, 2004 12:59 pm

Dzięki za odpowiedź.

Możliwości wykupienia IP nie mam niestety - nie mają w ofercie (a jeśli nawet to podejrzewam, że byłoby zbyt drogo).

Ale jeśli zostanę oskarżony to zawsze mogę się wybronić - o ile wystarczy:
1. Traceroute z naszych komputerów do tpsa.lac.pl. Będzie pokazywało, że ścieżka zaczyna się od 2 różnych komputerów i przechodzi przez ten sam serwer providera - którego IP jest widoczne jako nasze.
2. Będzie widać w logach, że czasem piszemy w tej samej chwili szybko i efektywnie dwie różne rzeczy - a wiadaomo, że na jednej klawiaturze praktycznie nie da rady tak robić.
3. Ewentualnie zaświadczenie z TVM, że łączymy się z różnych komputerów.

P.S.
Moje postaci: Volrath, Crovaks, Crovax
Postać mojego brata, Pawła: Risandell
Postać Piotrka: Cyric
Volrath
 
Wiadomości: 12
Dołączył(a): Wt paź 19, 2004 3:18 am
Lokalizacja: Żyrardów


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

cron