Bluzgi bogów

Bezkarność wypowiedzi gwarantowana!

Bluzgi bogów

Wiadomośćprzez Gość » Pn cze 02, 2003 4:34 pm

Wiele razy na tym forum był poruszany problem,nazwijmy to "jeżdzenia bogów po śmiertelnikach". Na początku uważałem to za wielce niesprawiedliwe,ale po tym kiedy sam zostałem zjechany parę razy uważałem co i gdzie piszę.Dzisiaj kiedy widzę bogów tępiących różnych ciekawych ludzi dostrzegam oczywistą prawdę - to są IDIOCI (nie bogowie tylko ludzie).A co wy o tym myślicie?
Gość
 

Wiadomośćprzez Jemkit » Pn cze 02, 2003 10:29 pm

I po co kurwa taki temat skoro się nie podpisałeś debilu???. Naubliżać na "boskiej niewidce" można każdemu, tylko jaki to ma sens?
Po drugie bogowie nie tępią ciekawych ludzi, tylko kretynizmy przez nich wymyślane (no chyba że się mylę)...
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Lam » Wt cze 03, 2003 1:57 pm

Z racji bycia administratorem niniejszego forum, znane mi są personalia autora pierwszej wiadomości. Jest to osoba, która sama o sobie potrafi mówić, że jest debilem, więc raczej jej nie urazisz. Mimo, że nazywanie siebie samych debilami jest popularne wśród bogów, nie sugeruj się - tym debilem nie jestem ani ja, ani żaden z wysoko postawionych w świecie Laca. Nie wiem, z czego wynika chęć owej osoby do nie podpisania się, jednakże nie uważam, by nazywanie kogoś "na niewidce" (tu nie boskiej) debilem jest tak samo nie na miejscu jak nie podpisywanie się, ale nie podpisywanie się akurat w tym miejscu jest dozwolone. Statutowym założeniem "Hyde Parku" jest dopuszczenie wiadomości anonimowych, więc nie masz prawa krytykować anonimów, możesz jedynie komentować ich treść bez względu na swój stosunek do autora. I to jest dobre, ale ty nie rozumiesz założeń takiego postępowania, co czyni cię gorszym od osoby, którą nazwałeś debilem.

Ponieważ zabrałem już głos, muszę napisać, że nie wiem, czy owa osoba napisała to szczerze, czy może jest to forma prowokacji wycelowana przeciwko mojej osobie, nie będę się opowiadał za lub przeciw, bo właściwie moje zdanie jest znane (jestem tu w końcu "stroną"), potwierdzę jednak, że owszem, bogowie tępią ludzi, ale nie ciekawych, a "ciekawych". Ci ludzie jednak muszą się czymś "wykazać".

Chcę nadmienić, że pewne boskie działania, które niektórzy bardzo biorą sobie do serca, są dla bogów zupełnie rutynowe, dlatego nie każda forma dręczenia gracza za karę musi oznaczać późniejszą wrogość do tego gracza i niemożliwość rehabilitacji. Powiem więcej, fakt, że Slaanesh pojawia się na mudzie jest najlepszym przykładem na to, że rehabilitacja jest możliwa. Nie jest może osobnikiem lubianym, ale nie różni się od przeciętnego ojca wampirzej rodziny w tym względzie. Zaś osobniki krnąbrne są represjonowane dotąd, aż zaprzestaną herezji. Jeśli nie przestają, są męczone, to przecież naturalna zależność. Bogowie zawsze będą zsyłać gromy z nieba na heretyków. Jest to nieuniknione, głupotą jest więc czynienie zła, skoro czeka nas za nie kara. Stąd pomijając dywagacje na temat poziomu intelektualnego autorów konkretnych wypowiedzi, są głupi choćby z tego powodu :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gość » Wt cze 03, 2003 2:40 pm

Umiejętność posługiwania się językiem ojczystym w stopniu podstawowym to coś pięknego. Jak widać ja jej jeszcze nie posiadłem.

Dzisiaj kiedy widzę bogów tępiących różnych ciekawych ludzi dostrzegam oczywistą prawdę - to są IDIOCI (nie bogowie tylko ludzie).


Niestety jak wynika z powyższych wypowiedzi zostałem zrozumiany na opak . Moim zamiarem nie było obrarzać bogów lecz poprzeć ich działania w gaszeniu ciekawych elementów .

Jemkit napisał(a):I po co kurwa taki temat skoro się nie podpisałeś debilu???. Naubliżać na "boskiej niewidce" można każdemu, tylko jaki to ma sens?


1.Jest to Hyde Park więc mogę słać anonimowo wiadomości
2.Jest to tylko i wyłącznie moja sprawa czy zrobię to anonimowo czy będąc zalogowanym . Może miałem taki kaprys .

Lam napisał(a):Z racji bycia administratorem niniejszego forum, znane mi są personalia autora pierwszej wiadomości

A to już jest ciekawe . Zapewne chodziło o ksywkę jaką się posługuje , a nie o moje dane osobowe .

Lam napisał(a):Jest to osoba, która sama o sobie potrafi mówić, że jest debilem, więc raczej jej nie urazisz

Wolę nazywać się debilem i być debilem niż być debilem a nazywać się wszystkowiedzącym . To taka mała aczkolwiek znacząca różnica .

Bogowie zawsze będą zsyłać gromy z nieba na heretyków

Tak było , jest i być powinno .
Gość
 

Wiadomośćprzez Lam » Wt cze 03, 2003 4:19 pm

Oczywiście, że ksywkę, zwaną także pseudonimem. Dla mnie to wystarczające dane do identyfikacji danej osoby i odróżnienia jej od innych graczy Laca, dlatego nazwałem je personaliami, tym bardziej, że znam płeć , wiek i takie tam dane postaci. A co, gdybym się dowiedział "prawdziwego" adresu? Bałbyś się, że bogowie Laca zrobią Ci nalot? :)

P.S. Czy ja nazwałem się wszechwiedzącym? To było w Twojej obronie przecież, nie obrażaj się.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Semeion » Wt cze 03, 2003 4:28 pm

A jak właściwie celuje się gromami? Jeśli to nie tajemnica na miarę wampirzych pohukiwań, oczywiście.
Za stodołą gdzieś na płocie
Kogut gromko pieje
Zaraz przyjdę, miła, do cię
Tylko się odleję
Emblemat użytkownika
Semeion
 
Wiadomości: 49
Dołączył(a): So maja 31, 2003 1:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Gość » Wt cze 03, 2003 4:45 pm

Lam napisał(a):Czy ja nazwałem się wszechwiedzącym?

To był po prostu przykład , a nie aluzja do twojej osoby.

A właśnie jednym z powodów , dla których pisałem tą wiadomość anonimowo było to , żeby mnie potem nie posądzano o wazeliniarstwo.
Gość
 

Wiadomośćprzez Jemkit » Wt cze 03, 2003 9:17 pm

Lam napisał(a): Statutowym założeniem "Hyde Parku" jest dopuszczenie wiadomości anonimowych, więc nie masz prawa krytykować anonimów, możesz jedynie komentować ich treść bez względu na swój stosunek do autora. I to jest dobre, ale ty nie rozumiesz założeń takiego postępowania, co czyni cię gorszym od osoby, którą nazwałeś debilem.

Lamie ja w pełni rozumiem założenia "Hyde Parku", tylko w tym konkretnym przypadku pojawia się problem. Podsunął on temat jako gość, więc później jest ciężko kontrolować (rozwijać) dyskusje w momencie gdy pojawią się inni goście. Gdyby się zalogował jako jakiś Grzegorz Brzęczyszczykiewicz, czy też inna cholera nie byłoby problemu, a tak stwarza innym możliwość do podszywania się pod niego. No chyba, że jego założeniem było podsunięcie tematu do dyskusji abyśmy nawzajem sobie naubliżali, a wiadomość miała być jednorazowa.
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Sea » Wt cze 03, 2003 10:09 pm

Semeion napisał(a):A jak właściwie celuje się gromami? Jeśli to nie tajemnica na miarę wampirzych pohukiwań, oczywiście.


Ja sobie myślę, że ten temat rozwija się wyłącznie dzięki temu, że kolega Jemkit nie umie czytać ze zrozumieniem, więc pozwolę sobie na małą dygresję.
Twoje zapytanie Semeionie wydało mi się godne przemyślenia. Możliwe, że takie gromy naprowadza się na cel i odpala. Możliwe, że powstałe na skutek pewnych napięć wyzwalają się same. Nie jest mi dane wiedzieć jak to jest naprawdę, ale powiem szczerze, że zabiłeś mi ćwieka ;)
Sea
 
Wiadomości: 91
Dołączył(a): Cz lis 01, 2001 2:00 am
Lokalizacja: z Nigdzie

Wiadomośćprzez Jemkit » Wt cze 03, 2003 11:59 pm

Ja sobie pozwolę na dygresję za Seasee, ponieważ dziś widziałem owe gromy, a było to tak:

Rozpoczal sie Dzien Chwaly Ulryka. Kto nie wypije jego zdrowia, temu placz i zgrzytanie zebow, piekielne meki i przypalanie ogniem po wsze dni.
Swietujmy!

Malven nawija 'ja nie wypije, nie zebym Ulryka nie lubil, ale chce zobaczyc czy sie spelnia grozby :)))'
Malven stwierdza 'lagi jak cholera'
Fundin przemawia 'niestyety'
Grom z nieba razi Malvena.
Slaanesh oznajmia 'hehehe'
Malven oswiadcza 'uu niezle'
Malven oznajmia 'czekam na wiecej :)'
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Jak celować gromami?

Wiadomośćprzez Lam » Śr cze 04, 2003 10:35 am

Niniejszy artykuł powstał, by wyjaśnić pojawiające się w społeczeństwie Laca wątpliwości na temat mechanizmu spadania na głowy krnąbrnych heretyków gromów z jasnego nieba. Wątpliwości owe przerodziły się już w coraz głośniejsze głosy zadawanych pytań, stąd potrzeba rozwikłania owej zagadki.

Zaczniemy od wyjaśnienia, że wszędzie w świecie istnieją maluteńkie duszki, zwane ładunkami elektrycznymi. Istnieją dwa główne typy tych duszków, zwane ładunkami dodatnimi i ujemnymi. Duże zbiorowiska ładunków jednego typu na pewnej powierzchni przyjęło się nazywać ładunkiem danej powierzchni i mówić o tej powierzchni, że jest w dany sposób naładowana. Duszki owe są bardzo towarzyskie między swoimi typami, które możnaby nazwać płciami, gdyby nie fakt, że nie rozmnażają się płciowo. Mimo to dążą do kontaktów, które możnaby nazwać heteroseksualnymi. Dość nadmienić, że bardzo szybkim sposobem transportu dla ładunków są błyskawice, szybsze od najszybszych rumaków. Przepływ ładunków przez ciało bywa nieprzyjemny, szkodliwy, a nawet śmiertelny dla wielu stworzeń, jednak błyskawice czerpią z niego olbrzymią przyjemność, dlatego starają się zapewnić sobie jak największy przepływ ładunków biegając między miejscami jak najbardziej różnie naładowanymi.

Jak wiadomo, zanim gromem będzie można wycelować, należy go mieć. I bogowie, by móc zrzucać z nieba pioruny, muszą je w jakiś sposób tworzyć i przenosić między miejscami pobytu kolejnych ofiar. Powszechnie znany jest fakt, że do przechowywania wody służą nam bukłaki. Tak samo, do przechowywania błyskawic służą chmury. Każdy co bardziej znaczący bóg posiada przynajmniej jedną małą przenośną chmurkę służącą do gromadzenia w niej błyskawic. Chmurkę taką bardzo łatwo się napełnia - wystarczy swą boską mocą sprawić, by ładunki ujemne przeskoczyły ku jej spodniej części, a górna część pozostała naładowana dodatnio. Posiadając tego typu chmurkę, napełnioną błyskawicami, można już przystępować do zsyłania ich na głowy śmiertelników.

Nie będziemy w niniejszym opracowaniu poruszać arcyciekawej, acz nie mającej niczego wspólnego z tematem, kwestii doboru ofiary porażenia piorunem. To zagadnienie było już poruszane i z całą pewnością jeszcze będzie przez innych prelegentów. Tymczasem zajmiemy się najbardziej interesującym zagadnieniem - celowaniem. Bogowie swoją mocą mogliby sprawić, by piorun zjawił się znikąd i trafił dokładnie tam, gdzie chcą. Jednak bogom znudziło się dawno takie działanie, stali się bowiem bardziej przebiegli i znaleźli sobie nową rozrywkę - celowanie piorunami wyzwolonymi spod ich kontroli. Jak bowiem wiadomo, błyskawice są pomniejszymi żywiołami, w związku z czym mają własne myśli i drogi. Bogowie miast narzucić im swoje myśli, odnajdują uciechę w takim sterowaniu światem, by błyskawica sama obrała taką drogę, jaką bóg dla niej wyznaczył, a jednocześnie myślała, że jest wielce przebiegła i sama kieruje swoim losem.

I tak bóg, mając napełnioną chmurkę, zanim wypuści z niej błyskawicę, sprawia, że z głowy ofiary uciekają ładunki ujemne, rozprzestrzeniając się na całej okolicy, która jest naładowana ujemnie. W ten sposób naładowana dodatnio głowa delikwenta jest smakowitym kąskiem dla mającej być za chwilę uwolnioną błyskawicy. Wtedy bóg wypuszcza żądną wyładowania błyskawicę, która zauważa natychmiast wyjątkowo dla niej przyjemne miejsce, którym w tym przypadku jest głowa krnąbrnego heretyka, upatrzonego przez boga na ofiarę. Błyskawica z prędkością charakterystyczną dla błyskawic, spada z impetem na głowę delikwenta, odbija się od niego i powoduje przepływ ładunków między głową a chmurką, widoczny jako świetlisty trakt na niebie. Bogowie doszli już do takiej wprawy, że potrafią błyskawice nakłaniać do uderzania w heretyków z odległości kilku, a nawet kilkudziesięciu kilometrów, chociaż niektórzy wciąż nie wierzą, że na takich odległościach nie używają swoich boskich mocy by zabronić błyskawicy zboczenia z trasy.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Sea » Śr cze 04, 2003 10:47 am

Ach, więc to tak! Dziękuje Lamie za obszerne potraktowanie tematu oraz rozwianie moich wątpliwości :)
Sea
 
Wiadomości: 91
Dołączył(a): Cz lis 01, 2001 2:00 am
Lokalizacja: z Nigdzie

Wiadomośćprzez Semeion » Śr cze 04, 2003 1:06 pm

Jako autor pytania okazałbym się ostatnim niewdzięcznikiem, gdybym nie dołączył do podziękowań z najgłębszym ukłonem.
Za stodołą gdzieś na płocie
Kogut gromko pieje
Zaraz przyjdę, miła, do cię
Tylko się odleję
Emblemat użytkownika
Semeion
 
Wiadomości: 49
Dołączył(a): So maja 31, 2003 1:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Gerino » Śr cze 04, 2003 7:52 pm

Hmm... a nie łatwiej obdarować ofiarę gustowną czapeczką ze stali bądź innego dobrego przewodnika, z domontowaną na szczycie trzymetrową iglicą?
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Malven » Śr cze 04, 2003 8:01 pm

Czytając to co napisał Lam uśmiałem się jak nigdy!! :) Warto zaglądać na to forum, żeby poczytać takie wspaniałe dokumentacje ;) Kto wie, może kiedyś dzięki nim uda się komuś uniknąć trafienia raz wycelowanym piorunem, tak jak się niegdyś komuś udało wyważyć pole siłowe.. hmmm... niewyważalne. Pozdrawiam ;)
Malven
 
Wiadomości: 35
Dołączył(a): So mar 02, 2002 2:00 am

Wiadomośćprzez Gerino » Śr cze 04, 2003 8:09 pm

Eee tam, ja Ci udowodnię, że 1=2 i to na symbolach ogólnych :P
A jak ci to nie wysatarczy, to ci skrzyżuję linie równoległe :D
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Semeion » Cz cze 05, 2003 1:38 pm

Ależ uniknięcie trafienia jest w tym kontekście naprawdę proste. Niektórzy w ogóle nie muszą się go obawiać. Aktywność elektryczna ich mózgu jest tak niska, że wzbudzemie tkanki celem uwolnienia elektronów zagotowałaby zawartość czaszki, zanim jeszcze błyskawica obudziłaby się i zauważyła, że coś ją swędzi. :P
Za stodołą gdzieś na płocie
Kogut gromko pieje
Zaraz przyjdę, miła, do cię
Tylko się odleję
Emblemat użytkownika
Semeion
 
Wiadomości: 49
Dołączył(a): So maja 31, 2003 1:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Semeion » Cz cze 05, 2003 1:39 pm

A pozostałym proponuję lobotomię.
Za stodołą gdzieś na płocie
Kogut gromko pieje
Zaraz przyjdę, miła, do cię
Tylko się odleję
Emblemat użytkownika
Semeion
 
Wiadomości: 49
Dołączył(a): So maja 31, 2003 1:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Gerino » Cz cze 05, 2003 7:38 pm

I lewatywę mielonka.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez xxslimak » Śr cze 25, 2003 8:57 am

Zaczniemy od wyjaśnienia, że wszędzie w świecie istnieją maluteńkie duszki, zwane ładunkami elektrycznymi. Istnieją dwa główne typy tych duszków, zwane ładunkami dodatnimi i ujemnymi. Duże zbiorowiska ładunków jednego typu na pewnej powierzchni przyjęło się nazywać ładunkiem danej powierzchni i mówić o tej powierzchni, że jest w dany sposób naładowana.


Bedziesz dobrym ojcem.

Duszki owe są bardzo towarzyskie między swoimi typami, które możnaby nazwać płciami, gdyby nie fakt, że nie rozmnażają się płciowo. Mimo to dążą do kontaktów, które możnaby nazwać heteroseksualnymi.


Chociaz...
xxslimak
 

Wiadomośćprzez Grzechu » Śr cze 25, 2003 2:19 pm

Pewnie że dobrym będzie :]

Chociaż... co chociaż? Przynajmniej normalnym ojcem co z dzieckiem pogada o "tych" sprawach, a nie będzie się zachowywał jak co poniektórzy rodzice, dewoty zasrane, hipokryci, księża i cholera wie co jeszcze... ;)
Grzechu [LAC]
Emblemat użytkownika
Grzechu
władca Valisandrii
 
Wiadomości: 353
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: W-wa

Wiadomośćprzez Gość » N maja 22, 2005 8:27 am

Gość I completely agree with you.
Gość
 

Wiadomośćprzez Thail » N maja 22, 2005 10:15 am

Gość I completely agree with you. :cool:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)


Powrót do Hyde Park



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

cron