Mag vs Wampir

Bezkarność wypowiedzi gwarantowana!

Kto wygrałby w starciu :Wampir vs Mag??

No jasne, że mag.
14
41%
Wampir wyrwałby magowi wątrobę.
12
35%
Jestem głupi/a i nie obchodzi mnie to.
8
24%
 
Liczba głosów : 34

Wiadomośćprzez Filonikus » Śr lip 14, 2004 12:51 pm

<807pu(100%) 1285m(100%) 652r XXXXXdś 253599$>
Zatrute dźgnięcie Valkira drapie kapitana straży.
Cięcie kapitana straży ćwiartuje Valkira.
Uderzenie płomieni Valkira łaskocze kapitana straży.
Cięcie kapitana straży - chybia - Valkira.
Cięcie kapitana straży miażdży Valkira.
Uderzenie płomieni Valkira łaskocze kapitana straży.
Cięcie kapitana straży KALECZY Valkira.
Uderzenie płomieni Valkira łaskocze kapitana straży.
Cięcie kapitana straży *** UNICESTWIA *** Valkira!
Uderzenie płomieni Valkira łaskocze kapitana straży.
Cięcie kapitana straży *** UNICESTWIA *** Valkira!
Uderzenie płomieni Valkira łaskocze kapitana straży.
Valkir został ZABITY!
Dostajesz 5 punktów doświadczenia.
Valkir bryzga krwią na twą zbroję.


1:0 dla maga.

[0%]<414pu(51%) 1104m(85%) 652r XXXXXXX 224035$><1327pu 100m>
Valkir szepcze 'snofoztakailla baarj'.
Ból Valkira rani cię.

[1%]<378pu(46%) 1105m(85%) 652r XXXXXXX 224035$><1327pu 100m>3
Twój wybuch plazmowy *** UNICESTWIA *** Valkira!
Uderzenie płomieni Valkira łaskocze cię.
Valkir został ZABITY!
Dostajesz 15 punktów doświadczenia.
Dostajesz 35223 złotych monet.
Słyszysz śmiertelny płacz Valkira.


2:0 dla maga.

<295pu(36%) 1133m(88%) 652r XXXXXX 258117$>
Valkir nadchodzi z północy.

<295pu(36%) 1135m(88%) 652r XXXXXdś 258117$>
Cięcie kapitana straży * DEZINTEGRUJE * Valkira!
Uderzenie płomieni Valkira łaskocze kapitana straży.
Cięcie kapitana straży *** UNICESTWIA *** Valkira!
Uderzenie płomieni Valkira łaskocze kapitana straży.
Valkir został ZABITY!
Dostajesz 3 punkty doświadczenia.
Słyszysz śmiertelny płacz Valkira.
Wydajesz rozkaz.


3:0 dla maga

Myślę, że te loga rozwiewają wszelkie wątpliwości dotyczące tego tematu. Mag reprezentuje wyższość nad wampirem i nic tego nie zmieni :angel:

Na środku Jeziora Crystalmir
[Wyjścia: północ wschód południe zachód dół]
Znajdujesz się w samym środku jeziora Crystalmir. Woda cały czas jest jak lustro.
Wielki szczur wyjada ziarno.
(Niewidka) (Biała Aura) (Płonie) Valkir czlonek rodziny Setytow stoi sobie tutaj.


Ps.Szacunek dla wampira Valkira, gdyż stawił mi czoła 3 razy i moze by wygrał, gdyby nie był wampirem:)
Ps.1. Chyba zadnych wątpliwości już nie ma? :grin:
Filonikus
 

Wiadomośćprzez Khrell » Śr lip 14, 2004 1:10 pm

Po chuj piszesz w tym temacie?
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Filonikus » Śr lip 14, 2004 1:30 pm

Bo mam dość tych durnych tematów, które maja tyle wspólnego z Lacem co rogalik z księżycem. Chciałbym choć raz przeczytać coś mniej debilnego i tematycznego niż to co jest w tematach powyżej i poniżej. Proste? Czy może Cię razi, że ktoś chciałby coś napisać z sensem?
Ewentualnie, czy swędzą cię kły wampirze?! :mad:
Filonikus
 

Wiadomośćprzez Val » Śr lip 14, 2004 1:34 pm

Czy ktoś tutaj lubi smażone kartofelki? Bo ja uwielbiam.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Filonikus » Śr lip 14, 2004 1:40 pm

Ja tam uwielbiam byle były robione z głową :wink:
Filonikus
 

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Śr lip 14, 2004 1:40 pm

Myślę, że te loga rozwiewają wszelkie wątpliwości dotyczące tego tematu.

Ostatnie logo podoba mi się najbardziej.
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Gerino » Śr lip 14, 2004 2:42 pm

Mi się podoba Logo Komeniusz (Ta, jassne ;))) )
A co do "tematu" - Obiłeś jakiegoś wampirka, i uważasz, że rządzisz. A kotwica ci w plecy.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Gość » Śr lip 14, 2004 3:33 pm

Przyznajcie mi rację i tyle:)))))
Gość
 

Wiadomośćprzez Qwercik » Śr lip 14, 2004 3:34 pm

Ze glupi jestes? Przyznaje.
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Filonikus » Śr lip 14, 2004 3:55 pm

Ale tu chodziło, żeby mi przyznać racje Qwerciku bo i tak wszyscy wiedzą, że jesteś głupi i nie musisz tego przypominać bo dodasz jeszcze sobie: debil.
Filonikus
 

Wiadomośćprzez Khrell » Śr lip 14, 2004 6:07 pm

Filonikus - pytam po chuj, bo ten temat już jest stary i dawno w nim nikt nic nie pisał, po drugie jest już skończony. Wampir też może być magiem itp itd więc się kurwa pierdol, co Ty byś chciał mieć na forum Laca? No powiedz, ale konkretnie, a nie "coś z sensem". Poza tym mam zabić maga i pokazać Ci, że wampir też może zabić maga? Jakieś wątpliwości?
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Śr lip 14, 2004 7:27 pm

To Thail, nie warto klawiatury na niego.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Khrell » Śr lip 14, 2004 7:34 pm

Co z tego, że Thail - gracz jak każdy inny.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Adonnar » Śr lip 14, 2004 8:37 pm

Wracając do tematu (Khrellu, mam nadzieję że mi pozwolisz, co? pomimo tego że temat stary...).
Autorowi tego tematu chyba chodziło o rozważania dotyczące zmagań magów z wampirami ogólnie. Niekoniecznie w mudzie "Lac".
Moje zdanie jest takie:
Jeśli mag jest młodym uczniem to raczej nie ma szans w starciu z wampirem. Choć i jemu się może czasem udać, gdy np. wiedząc że wampir zaatakuje, rzuci odpowiednio szybko kulę ognia (zakładam że tego typu czary są uczone na wczesnym etapie szkolenia).

Od pewnego momentu rozwoju na sciezce magicznej kariery ;) mag jest niezwyciezony w starciu z wampirem.
Począwszy od teleportacji bądź niematerialności (po prostu zwieje przed kłami), przez spowolnienie swojego przeciwnika (zium - i juz wampirek ma kołek w sercu), aż po: zamianę w kamień, bryłę lodu, sparaliżowanie, implozję i takie tam inne bajery.
W spójnych i logicznych światach fantasy magowie zawsze są przedstawiani jako najpotężniejsze istoty. Sprostać im można albo posiadając jakieś magiczne artefakty, albo atakując z zaskoczenia, albo atakując dużą ilością ludzi/elfów/krasnoludów itp. (tam gdzie ludu kupa i Herkules dupa).
Ewentualnie szansę mają też rasy niemagiczne (nie pamiętam nazw, ale są takie).

Na Lacu jest to w penym stopniu zachwiane - każdy gracz może sobie od pewnego momentu używać buławy/różdżki/zwoju/pergaminu* (*niewłaściwe skreślić) i "rozpraszać" czary. Troszkę to naciągane - bo jak właściwie wypowiedzieć inkantację gdy dookoła świstają kule ognia, lodowe pociski itp.? Przy prostych czarach to pestka, ale jeśli czar jest skomplikowany (a rozproszenie imho jest...) to nie ma szans by wyszedł w takich warunkach.
A już używanie magii przez krasnoludy zakrawa mi na absurd.

Ale nic to - zadna gra nie jest doskonala i pomimo tego Lac zapewnia duzo doskonalej zabawy :-)

Przenosząc dywagacje na temat wyniku starcia mag vs. wampir na płaszczyzne LACa -> Mag raczej nie ma szans. Polecam ?strefa ciszy, ?wyciszenie.

Ps. Khrellu - temat nie jest skończony. Gdyby tak było, to byłby zamkniety bez możliwości pisania postów.
Nie podoba Ci się ten temat - nie czytaj.
Przeszłość konstytuuje przyszłość, a przyszłość wpływa na przeszłość.
Życie zaś jest tylko jedną z wielu form materii.
Emblemat użytkownika
Adonnar
 
Wiadomości: 63
Dołączył(a): Wt cze 15, 2004 9:34 pm

Wiadomośćprzez muzgus » Śr lip 14, 2004 8:46 pm

a od czego buława dźwięku, Adonnarze?

Myślę, że wiele osób, które ze mną walczyły, może potwiedzić, że nie zawsze zdąży się rzucić następną strefę na czas - co jakiś czas rozproszenie musi wejśc. Magiem nie jestem, ale mnich to też profesja czarująca.
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Adonnar » Śr lip 14, 2004 8:55 pm

Może i masz rację. Nie wiem, magiem nie grałem, dlatego napisałem "raczej".
Ale jeśli się maga wyciszy i oslepi to nic mu buława dźwięku (a co ona dokładnie robi?) nie pomoże.
Bo ponownie można go wyciszyć, a ileż buława może mieć ładunków?
Przeszłość konstytuuje przyszłość, a przyszłość wpływa na przeszłość.
Życie zaś jest tylko jedną z wielu form materii.
Emblemat użytkownika
Adonnar
 
Wiadomości: 63
Dołączył(a): Wt cze 15, 2004 9:34 pm

Wiadomośćprzez muzgus » Śr lip 14, 2004 9:03 pm

Przedmiot 'buława dźwięku' jest typu berło, dodatkowe flagi: magia.
Waga: 5, wartość: 2704, poziom: 102.
Ma 16(3) ładunków 220 poziomu czaru 'zdjęcie ciszy'.
Wpływa na manę o 30.


16 jak widać. Można ich unieść bardzo dużo. To się sprawdza. A oślepienie - jest problemem, ale przynajmniej na 102 z powodu bardzo niskiej OPC rzadko wchodzi.
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Adonnar » Śr lip 14, 2004 11:32 pm

Heh :-)
No to w takim wypadku trzeba by to było przetestować empirycznie.
Stoczyć kilka testowych walk między magiem a wampirem-wojownikiem na tych samym lub zblizonym poziomie.
Zakładam, że poziomy tych postaci nie przekraczałyby poziomu 10x, w którym dostaje się umiejki dostępne innym profesjom. Możliwość taka raczej by zniekształciła wyniki walki. Zresztą graczy, którzy mają takie możliwości jest chyba mniejszość w porównaniu z liczbą osób poniżej 10x poziomu.

Oczywiście jakiekolwiek inne kombinacje "inna_niż_wojownik_profesja - wampir" są bezsensowne. Bo choć możliwe na Lacu, to poza nim raczej nie.
No chyba że ktoś się spotkał gdzieś w literaturze z magiem-wampirem, nekromantą-wampirem, złodziejem-wampirem i takie tam ;)
Jeśli tak to proszę o źródła - chętnie poczytam :)
Przeszłość konstytuuje przyszłość, a przyszłość wpływa na przeszłość.
Życie zaś jest tylko jedną z wielu form materii.
Emblemat użytkownika
Adonnar
 
Wiadomości: 63
Dołączył(a): Wt cze 15, 2004 9:34 pm

Wiadomośćprzez Tzeentch » Cz lip 15, 2004 3:20 am

magiem-wampirem, nekromantą-wampirem


Większość potężnych wampirów w literaturze i grach RPG była potężnymi magami. A czary nekromantyczne wampiry rzucały nieomal instynktownie.

Polecam choćby zagranie w Warhammer: Dark Omen.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Val » Cz lip 15, 2004 8:36 am

Adonnar napisał(a):Jeśli mag jest młodym uczniem to raczej nie ma szans w starciu z wampirem. Choć i jemu się może czasem udać, gdy np. wiedząc że wampir zaatakuje, rzuci odpowiednio szybko kulę ognia (zakładam że tego typu czary są uczone na wczesnym etapie szkolenia).
Wtedy wampir bez problemu uniknie owej kuli, albo po prostu przyjmie ją na klatę i parsknie śmiechem, bo przecież kula ognia jakiegoś młodzika nie będzie mogła równać się z kulą ognia arcymaga.
Adonnar napisał(a):Od pewnego momentu rozwoju na sciezce magicznej kariery ;) mag jest niezwyciezony w starciu z wampirem.
Począwszy od teleportacji bądź niematerialności (po prostu zwieje przed kłami), przez spowolnienie swojego przeciwnika (zium - i juz wampirek ma kołek w sercu), aż po: zamianę w kamień, bryłę lodu, sparaliżowanie, implozję i takie tam inne bajery.
Chyba, że nie zdąży zamachać rączkami, kiedy wampir go "capnie". Od czego buławy ze strefą ciszy?
Adonnar napisał(a):Na Lacu jest to w penym stopniu zachwiane - każdy gracz może sobie od pewnego momentu używać buławy/różdżki/zwoju/pergaminu* (*niewłaściwe skreślić) i "rozpraszać" czary. Troszkę to naciągane - bo jak właściwie wypowiedzieć inkantację gdy dookoła świstają kule ognia, lodowe pociski itp.? Przy prostych czarach to pestka, ale jeśli czar jest skomplikowany (a rozproszenie imho jest...) to nie ma szans by wyszedł w takich warunkach.
A jak można wypowiedzieć jakąkolwiek inkantację, jeśli ktoś macha Ci koło szyi półtorametrowym mieczem? A jak, jeśli właśnie ktoś pierdolnął Cię nim przez czerep?
Adonnar napisał(a):A już używanie magii przez krasnoludy zakrawa mi na absurd.
A już używanie broni białej i drzewcowej przez kosmitów zakrawa mi na absurd. Kosmici powinni mieć pistolety laserowe! Zzziuuut!!! Bzzzzyyyyt!!! I nie ma ani wampira, ani maga! Haha! I problem rozwiązany! Najlepsi są ufici!!
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Khrell » Cz lip 15, 2004 9:45 am

Adonnar - temat, w którym ostatnie słowa zostały powiedziane i gracze zaczęli gadać o głupotach to temat SKOŃCZONY, zamykane są tylko niektóre tematy. Kurwa, ale Ty mnie wkurwiasz, nie znam żadnego Aramisa itp. nic o Tobie nie wiem - ale jesteś WKURWIAJĄCY!
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Val » Cz lip 15, 2004 9:51 am

To go olej, kretynie, jak Ci się nie podoba, a nie wpierdalaj się tam, gdzie tylko coś powie, żeby mu nawrzucać.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Qwercik » Cz lip 15, 2004 5:03 pm

Valdrab napisał(a):A jak można wypowiedzieć jakąkolwiek inkantację, jeśli ktoś macha Ci koło szyi półtorametrowym mieczem? A jak, jeśli właśnie ktoś pierdolnął Cię nim przez czerep?

Hm, mozna miec odbyt zdolny inkantowac szybko zaklecia i wtedy problem z czerepem znika.
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Val » Cz lip 15, 2004 10:54 pm

Miej na uwadze to, że nie każdy jest bogiem;].
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Qwercik » Pt lip 16, 2004 8:31 am

Filonikus napisał(a):Ale tu chodziło, żeby mi przyznać racje Qwerciku bo i tak wszyscy wiedzą, że jesteś głupi i nie musisz tego przypominać bo dodasz jeszcze sobie: debil.

Tak, jak oczekiwalem, odpowiedz na poziomie ucznia szkoly podstawowej, brawo :P
------
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna -- to rozkosz dla smakosza. [Georges Courteline]
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Filonikus » Pn lip 19, 2004 10:21 am

Qwerciku obejrzyj swoją wcześniejszą wypowiedź i powiedz na jakim ona była poziomie?
Oczekiwałeś odpowiedzi na poziomie ucznia szkoły podstawowej, ale to tak jak z "Na głupie pytania, głupie odpowiedzi", tak: na głupie odpowiedzi, jeszcze głupsze odpowiedzi - Rozumiesz? Czy nie bardzo?
Jeśli nie ma się szacunku do osoby, której się nie zna, to jak chcesz, żeby ktoś inny miał do Ciebie szacunek? Może twój avatrek ma to sprawić?
Co do Gerina:
Może Twój poziom umysłowy jako praktycznie dziecka z kompleksami nie dotrze to co napiszę, ale spróbuję:
Co z tego, że to Thail?
Po prostu Thail nie byłby takim durniem, żeby tracić czas na takiego matoła jak Ty (Bez wypominania co napisałem o szacunku - On nie zasługuje na szacunek co już nie raz udowodnił).
Jeśli chodzi o ten temat: Ja rozumiem, że wolicie jakieś śmiecie w innych tematach nie związanych ze swiatem fantasy, a tym bardziej z Lacem, gdzie nawet taki Qwercik może pokazać jaki to poziom dojrzałości reprezentuje itp.
Ja osobiście lubię jak ktoś się kłóci w tematach typu: Jak krasnolud przechodzi przemianę w wampira? Czy wojownik to tępy i nic nie rozumiejący osiłek?
Mnie osobiście podobają się takie tematy, ale nieeee... Bo taki Gerino i pare innych osób woli sobie pogadać ile wypierdziało w krzesło pisząc nową wiadomość itp.
Trochę to nużące i głupie.
Cholercia, ale się rozpisałem, a to dlatego, że mam trochę czasu:)
Gerino jak Ci sie coś nie podoba, to zrób restart, a może (Nie gwarantuje tego) we wrześniu coś zobaczysz;)
Narcia.
Za błędy przepraszam, odzwyczaiłem się od pisania na klawiaturze.[/quote]
Filonikus
 

Wiadomośćprzez Qwercik » Pn lip 19, 2004 10:52 am

Filonikus napisał(a):Qwerciku obejrzyj swoją wcześniejszą wypowiedź i powiedz na jakim ona była poziomie?
Oczekiwałeś odpowiedzi na poziomie ucznia szkoły podstawowej, ale to tak jak z "Na głupie pytania, głupie odpowiedzi", tak: na głupie odpowiedzi, jeszcze głupsze odpowiedzi - Rozumiesz? Czy nie bardzo?

Ojej. Poziom byl w sam raz, na poziomie czytajacego ;)
Glupot nawypisujesz, a pozniej sie dziwisz, ze ktos sie Ciebie czepia '- Rozumiesz? Czy nie bardzo?'
I masz racje, na glupie pytania, glupie odpowiedzi wiec o co Ci chodzi? :)
Do mnie nie trzeba miec szacunku - do mnie trzeba pisac z sensem, bo inaczej bedzie bolalo ;)
Nie chce mi sie rozpisywac, wiec powtorze tylko jedyna sensowna wiadomosc na tej stronie tego tematu:
Khrell napisał(a):Filonikus - pytam po chuj, bo ten temat już jest stary i dawno w nim nikt nic nie pisał, po drugie jest już skończony. Wampir też może być magiem itp itd więc się kurwa pierdol, co Ty byś chciał mieć na forum Laca? No powiedz, ale konkretnie, a nie "coś z sensem". Poza tym mam zabić maga i pokazać Ci, że wampir też może zabić maga? Jakieś wątpliwości?

EOT z mojej strony.
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Filonikus » Pn lip 19, 2004 11:23 am

Qwercik => Niektóre przypadki są beznadziejne...(I nie tyczy się to mnie<=więc plisss bez wycinania moich wiadomości i przyklejania swoich nalepek)
Co do Khrella, to będzie miał okazje pokazać dzisiaj jak zabija maga :cool: o ile nie znajdę lepszego zajęcia.
Po drugie: Khrell chce pokazać, że zabije maga, więc niech to zrobi i prześle Nam fotki (No chyba, że w RL nie jest wampirem i nie ma magów). Jeśli ktoś jeszcze nie załapał poza Adonnarem i Muzgusem jest to temat czysto teoretyczny i nie musi się tyczyć tylko "ramek" Laca.
Owszem wampir może być magiem, ale nie będzie mógł używać wszystkich zaklęć. Wampir może używać czarów, lecz jest to raczej prymitywna magia operająca się trochę na zdolnościach psionika, szamana, nekromanty i maga. Raczej (Nie twierdzę, że tak jest) wampir nie będzie używał tak zaawansowanej magii jak mag, który szkolił się w określonych arkanach nie myśląc przez większość czasu, gdzie by tu ryja umoczyć w ludzkiej, czy też świńskiej krwii. Owszem, wampir może też być bardzo potężnym magiem, ale może, to też być czarodziej, który przybrał taką formę na własne potrzeby lub w wyniku jakiegoś nieszczęśliwego wypadku stał się dzieciem nocy.
Tak więc możliwości jest bardzo dużo, a tylko brak wyobraźni niektórych nie pozwala rozwiajać tego tematu i zakładać nowych o podobnej tematyce.
Jeśli kogoś bardzo razi ten temat, to niech go nie czyta, a jeśli lubi pogawędzić: co by było, gdyby, to czemu nie?
Nie rozumiem wpierniczania się niektórych osób. Wejdzie Ci taki cwel, poczyta, posepleni pod nosem i pisze post do każdego tematu. Mnie jak coś razi lub nie interesuje, to nie piszę nic.
Czy to takie trudne?
^
||
Czy może, to było pytanie retoryczne lub niezrozumiałe?
*Za błędy przepraszam.
Filonikus
 

Wiadomośćprzez Jemkit » Pn lip 19, 2004 6:00 pm

Filonikusie, powiem krótko, pierdolisz! Których to czarów Skifr nie może używać? Możesz to wyjaśnić, bo nie bardzo rozumiem?
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Gerino » Pn lip 19, 2004 6:11 pm

On ma WIZJĘ! (i polsat cyfrowy pewnie też....) Bo rozumiecie :wink: on patrzy szerzej, rozumiecie :wink: on na codzień chodzi w szatach arcymaga, i szuka wampirów, żeby im fajerbola puścić....
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Kalia » Pn lip 19, 2004 9:41 pm

Jeśli kogoś bardzo razi ten temat, to niech go nie czyta, a jeśli lubi pogawędzić: co by było, gdyby, to czemu nie?


Nikt już o tym nie chce dyskutować, zostałeś tylko ty.

..wampir nie będzie używał tak zaawansowanej magii jak mag, który szkolił się w określonych arkanach nie myśląc przez większość czasu, gdzie by tu ryja umoczyć w ludzkiej, czy też świńskiej krwii.


Jeżeli świńska to tylko twoja..
"Ani mnie zgnębią zórz krwawe zawiście,
Ni złote groźby słonecznej potęgi!
Grzbiet mój na złość słońcu czerni się plamiście
w przeciwsłoneczne, przeciwzłote pręgi!"
Emblemat użytkownika
Kalia
 
Wiadomości: 181
Dołączył(a): So mar 29, 2003 9:25 pm
Lokalizacja: Toruń

Wiadomośćprzez Filonikus » Wt lip 20, 2004 3:30 am

Cytat:
..wampir nie będzie używał tak zaawansowanej magii jak mag, który szkolił się w określonych arkanach nie myśląc przez większość czasu, gdzie by tu ryja umoczyć w ludzkiej, czy też świńskiej krwii.


Jeżeli świńska to tylko twoja..

Hmmm bardzo ciekawe spostrzeżenie tym bardziej, że większość nisko poziomowych wampirów sączy krew ze zwierzątek.

Cytat:
Jeśli kogoś bardzo razi ten temat, to niech go nie czyta, a jeśli lubi pogawędzić: co by było, gdyby, to czemu nie?



Nikt już o tym nie chce dyskutować, zostałeś tylko ty.


Przeczysz sama sobie, ale może tego nie zauważyłaś :lol:
Filonikus
 

Wiadomośćprzez Filonikus » Wt lip 20, 2004 6:52 am

Będzie bez kolejności:
Gerino napisał:
On ma WIZJĘ! (i polsat cyfrowy pewnie też....) Bo rozumiecie on patrzy szerzej, rozumiecie on na codzień chodzi w szatach arcymaga, i szuka wampirów, żeby im fajerbola puścić....

Tak, to bardzo miło, że się podzieliłeś z Nami swoją wizją, ale mi chodziło o wypowiadanie się w temacie itd. Nie ubieram się jak arcymag itp. i nie szukam żadnych wampirów. Po prostu chciałem zobaczyć co wymyślą inni gracze na ten temat jako, że niektórzy mają szeroką wiedzę i dużo czytali jak ja.

Jemkit napisał:
Filonikusie, powiem krótko, pierdolisz! Których to czarów Skifr nie może używać? Możesz to wyjaśnić, bo nie bardzo rozumiem?


Mi nie chodzi tylko o realia Laca. Czary to nie tylko kula ognia i magiczna osłona. Mogą być też czary, które opierają się częściowo na promieniach słonecznych i już wampir miałby spore kłopoty, żeby tego używać, ale w Lacu jest inaczej (tak jak ktoś wspomniał wyzej, że są przegięcia), ale ja tego nie kwestionuję bo ktoś już sobie tak ułożył Laca i tak ma być. Dlatego nie ograniczam się tylko do Laca.

Qwercik napisał:
Hm, mozna miec odbyt zdolny inkantowac szybko zaklecia i wtedy problem z czerepem znika.


Tu trafne spostrzeżenie, ale można rzucić też czar, który jest podobny do regeneracji z tym, że szybciej działa. Za każdym razem, gdy mag otrzymuje cios jego rany goją się. Świetnie to było pokazane w opowiadaniu o krasnoludzie Yarpenie, które kiedyś czytałem.

Valdrab napisał:
Adonnar napisał:
Jeśli mag jest młodym uczniem to raczej nie ma szans w starciu z wampirem. Choć i jemu się może czasem udać, gdy np. wiedząc że wampir zaatakuje, rzuci odpowiednio szybko kulę ognia (zakładam że tego typu czary są uczone na wczesnym etapie szkolenia).

Wtedy wampir bez problemu uniknie owej kuli, albo po prostu przyjmie ją na klatę i parsknie śmiechem, bo przecież kula ognia jakiegoś młodzika nie będzie mogła równać się z kulą ognia arcymaga.


To wcale nie jest takie pewne bo parskać, to może, ale krwią... Nie wiadomo przecież jak silna jest kula ognista arcymaga (Nie na darmo jest arcymagiem, a nie magiem). Dla przykładu kula ognista arcymaga może zmiatać miasta (ewentualnie wsie) za jednym zamachem. Więc kula ognista zwykłego maga, nawet młodego może wyrządzić niezłe kuku wampirowi, które chce przyjąć taką kuleczkę na klatę.

Adonnar napisał:
Od pewnego momentu rozwoju na sciezce magicznej kariery ;) mag jest niezwyciezony w starciu z wampirem.
Począwszy od teleportacji bądź niematerialności (po prostu zwieje przed kłami), przez spowolnienie swojego przeciwnika (zium - i juz wampirek ma kołek w sercu), aż po: zamianę w kamień, bryłę lodu, sparaliżowanie, implozję i takie tam inne bajery.
Chyba, że nie zdąży zamachać rączkami, kiedy wampir go "capnie". Od czego buławy ze strefą ciszy?


A magiczne osłony i tarcze? Jeśli maga otacza wystarczająco potężna bariera, to może zjeść obiadek, wypić herbatkę (W tym czasie wampir drapie i gryzie jego zasłonę magiczną), a później zmieść z powierzchni ziemi swojego przeciwnika.

Możliwości jest bardzo wiele...
*Za błędy przepraszam.
Filonikus
 

Wiadomośćprzez Thail » Wt lip 20, 2004 11:45 am

Życzę udanych wakacji :grin:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Wt lip 20, 2004 12:11 pm

Ja uwarzam jednak, że już wszystko zostało powiedziane... Biorąc pod uwagę, że mag jest człowiekiem, jak to zwykle jest (poza Lacem), a wampir wojownikiem, to wampir ma bardzo nikłe szansne w starciu z magiem, chyba że ten jest bardzo niedoświadczony. Jest też możliwość, że bardzo potężny wampir, zetknie się z arcymagiem. Gdyby wampir znał jakąś sztuczkę, w postaci wyciszenia itp. może dałby radę.
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Gerino » Wt lip 20, 2004 12:16 pm

Zignoruję twoje uwagi co do mnie i to, iż sam sobie zaprzeczasz. Skupię się na temacie:
Wampiry są istotami silniejszymi od ludzi, szybciej goją się im rany, mają niezwykłe, nadludzkie zdolności, są jednak wrażliwe na słońce, które zadaje im ból (zależnie od wersji - spopiela na miejscu), było też coś z kołkami. Wydaje mi się oczywistym, że uzbrojonego wampira (jak sobie życzył Filonikus nie skupiam się na Lacu) nie pokona byle rycerz. A mag? Tu trzeba coś wyjaśnić, gdyż na Lacu nawet potężny mag swoimi czarami zadaje - trzeba przyznać - średnie obrażenia. Jak dla mnie to normalne, iż mag inkantuje zaklęcie, potem wielkie bum, a przeciwnik jest rozsmarowany na ścianie. Jednak, wg pewnych źródeł, wampiry dysponują także pewną mocą, magiczną i nie magiczną, która pozwala im wyczuwać zagrożenie, poruszać się z niewiarygodną prędkością, i inne takie. Umiejętności zależą pewnie od wieku i doświadczenia wampira, tak więc w starciu mag vs. wampir wygrałby ten, który lepiej się przygotowywał do walki.
Jeszcze słówko na temat magicznych tarcz i osłon. Na (W?) Lacu wszystkie osłony, tarcze itd. polepszają Klasę Pancerza - zawsze wydawało mi się, że taka osłona to sfera utworzona mocą magiczną przez maga, która zabezpiecza czarującego przed wszystkimi atakami, kosztem many, każdy cios przeciwnika osłabia maga - nie rani go, ale zużywa manę. Co innego kamienna/twarda skóra, które rzeczywiście mogą wpływać na KP (mniejsze obrażenia, to jasne) a jeszcze inaczej inne czary...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Filonikus » Wt lip 20, 2004 2:45 pm

I o taki komentarz mi chodziło.
Dziękuję.
Ps. Było tak odrazu, to bym nic więcej nie pisał :wink:
Filonikus
 

Poprzednia strona

Powrót do Hyde Park



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron