ban dla februsa

Bezkarność wypowiedzi gwarantowana!

Czy chcecia aby Februs dostał bana

tak
16
53%
nie(chyba nikt tego nie zaznaczy;)
14
47%
 
Liczba głosów : 30

ban dla februsa

Wiadomośćprzez zydek » Pn lis 01, 2004 5:57 pm

Zwracam sie z uprzejama prosba do Lama o zbanowanie Fenrusa z forum, i usuniecie jego postów. Jesli mialo by to sie wiazac z usunieciem i mnie to sie zgadzam, przynajminej zrobie cos dobrego dla spoleczenstwa ;)
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Re: ban dla februsa

Wiadomośćprzez zydek » Pn lis 01, 2004 5:59 pm

achai jesli mozecie drodzy czytacze, napiszcze tu imoina postaci Februsa jakie znacie z Laca :). Bedzie wiadomo z kim mozna sie w "chowanego" pobawic ;)
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Khrell » Pn lis 01, 2004 6:50 pm

Ja zaznaczyłem nie, bo chcę by na Lacu było więcej pogromców plugastwa.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez zydek » Pn lis 01, 2004 7:32 pm

tylko co to za pogromca który sie boji walczyc ;) i blaga o pomoc silniejszych hehe
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Februs » Pn lis 01, 2004 8:55 pm

Spierniczaj żydzie :mad: . Lam mnie zbanuje gdy będzie chciał, ty nie masz na to najmniejszego wpływu.
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez muzgus » Pn lis 01, 2004 9:14 pm

masz coś do żydów? ty pierdolony faszysto. Do murzynów pewnie też? Jak Cię spotkam, to masz wpierdol ode mnie. I od Ernesta też.

A tak poza tym, to to jest Zydek.
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Malis » Pn lis 01, 2004 10:04 pm

Rasista. pfuj. bleh...
Noc jest zła, jest zła, jest zła.....
Malis
 
Wiadomości: 198
Dołączył(a): Wt cze 10, 2003 2:42 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wiadomośćprzez zydek » Pn lis 01, 2004 10:36 pm

:grin: Dziekuje Muzgusie
A co do ciebie Februsie to masz racje, Lam zbanuje cie jak bedzie chcial, ale mijemy nadzieje ze nasze prosby przyspiesza jego decyzie i sie wiecej na forum nie spotkamy
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Alucard-away » Pn lis 01, 2004 11:03 pm

Wreszcie ktoś się zmusił i założył taką ankietę. :D Widzę 7 głosów na 'tak' i 6 na 'nie'? Coś mi się wydaję, że te 6 nie są tak całkiem uczciwe, bo przecież kto by chciał z Februsem obcować. :)
Emblemat użytkownika
Alucard-away
 
Wiadomości: 180
Dołączył(a): Wt sty 06, 2004 4:22 pm

Wiadomośćprzez Val » Pn lis 01, 2004 11:41 pm

Ja się pomyliłem! Powinno być 6 na tak, a 7 na nie! Przepraszam!
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez zydek » Wt lis 02, 2004 9:27 am

To juz przesada, rasista obronca ucisnionych ^^
buahahahaha wydaje mi sie ze to jemy by sie pomoc przydala
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Wt lis 02, 2004 11:39 am

Będzie druga tura?
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Qwercik » Wt lis 02, 2004 11:42 am

Zadziwia mnie naiwnosc tego typu ankiet. Od kiedy na Lacu mamy demokracje? :)
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Wt lis 02, 2004 12:02 pm

To Tobie się coś pomyliło - to nie referendum, tylko ankieta.
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Februs » Wt lis 02, 2004 12:54 pm

A od kiedy wam się zapomniało, że takie ankiety to Lam pierdoli? Jak będzie chciał to mnie zbanuje. Powtarzam <b>nie macie na to żadnego wpływu</b>, i ta ankieta to strata czasu.
PS. Nie mam nic do żydów ani murzynów, ale do azjatów tak.
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez muzgus » Wt lis 02, 2004 12:58 pm

a ja mam do Ciebie w takim razie.
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Val » Wt lis 02, 2004 1:30 pm

Jebać Azjatów i kol(ej)arzy!
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Malis » Wt lis 02, 2004 2:58 pm

Pfuj....
Noc jest zła, jest zła, jest zła.....
Malis
 
Wiadomości: 198
Dołączył(a): Wt cze 10, 2003 2:42 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wiadomośćprzez Aron. » Wt lis 02, 2004 3:09 pm

Ja głosowałem na na: NIE
Dlaczego?
Proste.
Kto dał WAM prawo do decydowania kto ma dostać bana, a kto nie?
Mówicie o nietolerancji, a Wy jacy jesteście?

Valdrab pisał:
To dobry pomysł. Może być konkurencją dla TSS. Popieram.


Khrell pisał:
Szacunek za ironię, lub szacunek za głupotę.


Pamiętacie skąd:http://forum.lac.pl/viewtopic.php?t=759


Byliście przychylni pomysłom Februsa na początku. Jedyne kto nie zmienia swojego zdania jak rękawiczki to Khrell i jeszcze kilka innych osób. Proste.
Pozdrówka.
Aron.
 

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Wt lis 02, 2004 3:11 pm

Nie miałem żadnych wątpliwości zaznaczając opcję ankiety. Zdecydowanie tak. A do Februsa... (pierdolony rasisto), to jak ja bym był tak poniewierany już dawno bym odszedł z forum i z Laca.
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Val » Wt lis 02, 2004 3:21 pm

Thail, a ja? A ja?
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez zydek » Wt lis 02, 2004 3:25 pm

skoro nie mamy wplywu na to czy dstaniesz bana czy nie, to chcial bym sie zapytac czy jest jakas opcja aby mi nie wyswietlalo wiadomosci pisanych przez wybranych urzytkowinikow (na kilku forach widzialem taka opcie) wiec zastanwaiam sie czy nie mozna by jej tu wprowadzic.
A ty Februsie pierdol sie bo uwarzam, ze jestes nadzwyczaj niedorozwiniety na te swoje 11 lat, piszesz idioto ze chcesz cos zrobic a robisz cos zupelnie odwrotnego co jescze pogorsza twoja sytuacie wiec nie miej do nas pretesji ze cie nie lubimy (przynajmniej czesc z nas)
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Februs » Wt lis 02, 2004 3:29 pm

Eh, ja mam 10 lat.
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez Bifar » Wt lis 02, 2004 4:02 pm

Februs napisał(a):Eh, ja mam 10 lat.

Podczas rejestracji na forum, co wybrałeś?
Zgadzam Się na te warunki i mam powyżej 13 lat

Zgadzam Się na te warunki i mam poniżej 13 lat
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota,
chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
Emblemat użytkownika
Bifar
 
Wiadomości: 66
Dołączył(a): Pn mar 22, 2004 7:57 pm
Lokalizacja: Wyszków

Wiadomośćprzez _Gerino_ » Wt lis 02, 2004 4:08 pm

Zrozum, większość z nas jest absolutnie nie zainteresowana, ile masz lat. Możesz mieć 10, możesz mieć 50 - jeżeli pierdolisz od rzeczy, albo (np. w opowiadaniach) robisz idiotyczne błędy, nie możesz zasłaniać się wiekiem. Jeżeli głupoty wynikają z twojego wieku - nie pisz aż podrośniesz. Rozumiesz? Jakby co, to mogę wyjaśnić.
_Gerino_
 

Wiadomośćprzez Arastroch. » Wt lis 02, 2004 4:25 pm

Na przycisnąłem na nie, tylko Ja wiem dlaczego :). Co do rasizmu Februsa, to mi sie wydaje, że po prostu nie macie się do czego uczepić... W sumie to macie się do czego przyczepić, ale komu by się tam cały czas to samo gadać chciało. Ja tez na przerwie z kolegami gadam:
Brak szacunku dla murzynów!
Jestem Afu-Al Jazzir, do boju Al-Kaido!
Brak szacunku dla nauczycieli!
I inne o Żydach, Arabach, Pigmejach :P. Ale nie jestem rasistą, mój "rasizm" to tagie gadanie, żeby sie pośmiać, Februs użył zwrotu "Żydzie", ponieważ chciał cię obrazić, co nie oznacza, że uważa że Żydzi są gorsi, i że ty jestes gorszy i może was do siebie porównywac, bojakby chciał to zrobić, to by cie nazwał Azjatą, bo to ich nie lubi, co znowu nie oznacza, że on uważa, że są od niego gorsi. Zydzie powiedział tylko dlatego, bo masz ksywkę zydek, i jak Cię poznałęm, to też zaraz mi przyszedł na myśl ŻYD.
Ostatnio edytowano Wt lis 02, 2004 4:43 pm przez Arastroch., łącznie edytowano 1 raz
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Aron. » Wt lis 02, 2004 4:34 pm

Gerino ma rację, ale to nie oznacza, że WY macie prawo jakie kolwiek (Chyba, ze jesteście administratorami tego forum lub moderatorem) do mówienia: kto co i jak?
Osobiście mnie Wasze (Kilku wybrańców pierniczących bez sensu) zdanie GÓWNO obchodzi i nikt nie bedzie mi narzucał kogo mam lubić, a kogo nie. Jeśli chcecie być na równi z nazistami i faszystami, to jesteście na najlepszej do tego drodze. Mnie osobiście to co pisze Februs nie razi tak, że muszę wszystko rzucać i zasłaniać rękoma oczy krzycząc z bólu i rozpaczy... Sam nie wiem czemu? Może jestem bardzo/bardziej tolerancyjny(od Was[Kilku wybranych osób]) nawet na głupotę.
A propo rasizmu itd. Hitler też uważał, że ma rację i prawo dane przez boga do wydawania wyroków na całe narody. Chcecie być tacy, proszę bardzo. Nie, to nauczcie się tolerancji i zacznijcie najlepiej od zaraz.
Pozdrówka.
Aron.
 

Wiadomośćprzez Arastroch. » Wt lis 02, 2004 4:41 pm

Aron ma rację, ja w poprzednim poście napisałem tylko to, że mylicie się nazywając kogoś rasistą. Mam kilku kolegów, którzy sa mulatami, jest jedna dziewczyna, murzynka, ale nie znam jej za bardzo, co do tych mulatów, to bardzo fajni kolesie, w ogóle ich nie tępię, znam jehowów, ewangelików, buddystów(dogładnie buddystkę) i ateistów, tego ostatniego to z kolegami pół ocy na koloniach przekonywaliśmy do nawrócenia się, ale dało to tylko tyle, że obudzilismy się za pużno, zostaliśmy zwiezienie do podnuży góry i musieliśmy wbiec na nią w 5 minut (nie bylo tego dużo, ale musieliśmy biegać, ehhh). Ja nic do nikogo nie mam.
Rasistą to ja bym nazwał tego, kto oburza się, kiedy jest nazwany żydem, oznacza to po prostu, ze uważa zyda za kogoś mniejszego i to rani jego dumę.
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Val » Wt lis 02, 2004 4:42 pm

Zastanawia mnie jedno. Skoro masz 10 lat, to czemu starsi pozwalają Ci tak długo siedzieć przed komputerem, a nie zmuszają do nauki. Czwarta klasa zobowiązuje!
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Ger;) » Wt lis 02, 2004 5:22 pm

Ja tam nie widzę w tym nic dziwnego ;)
Z tym, że za moich czasów, to się modemów po ździerczych cenach używało ;)
Ger;)
 

Wiadomośćprzez Khrell » Wt lis 02, 2004 6:57 pm

My chcemy pogromców zła!
A wy? Czy na początku szło wam tak strasznie dużo lepiej od niego w grze? Co z tego, że nie udzie mu tak dobrze jak graczowi po restarcie? Przecież zrobi 20 poziomów i się nauczy. Ważne że wybrał drogę niszczenia zła i tego potrzebujemy na Lacu. Mniej graczy neutralnych. (Potrzebujemy również postaci złych do szpiku kości - z tym zgłaszajcie się do mnie:P)
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez _Gerino_Dragonslayer » Wt lis 02, 2004 7:00 pm

Do szpiku kości to ty możesz mieć co najwyżej białaczkę.

Palancie!
_Gerino_Dragonslayer
 

Wiadomośćprzez zydek » Wt lis 02, 2004 7:21 pm

czemu go tak bronicie ?? niech sam to robi , skoro pisze take debilne tematy i [wiadomości?] to chyba moze od czasu do czasu napisac cos na swoja obrone. Uwarzam Februsa za totalnego idiote(czesc osob tak mysli o mnie) ale ja w odruznieniu od niego wiem kiedy przestac, a ten kretyn nie dosc ze powtarza swoje stare bledy to jeszcze popelnia nowe o wiele glupsze od poprzednich i nie zwraca uwagi na prosby innych aby przestal, wiec jesli czesc osob chce aby ktos nie mial prawa pisania na forum to uwarzam, ze admin powinien uszanowac wole wiekszosci
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Val » Wt lis 02, 2004 7:23 pm

Niech więc dwustu osiemdziesięciu sześciu spośród użytkowników naszego forum zagłosuje za wywaleniem Februsa. Wtedy będziesz miał prawo mówić o sobie jako o większości.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Wt lis 02, 2004 7:25 pm

Valdrab, chyba ponad połowa nie napisała ani jednego posta.

A przykładem debilizmu niech będzie http://forum.lac.pl/viewtopic.php?t=786

A, Thail, jestem tolerancyjny, ale wybacz, są pewne granice.
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez _Gerino-Dragonslayer_ » Wt lis 02, 2004 8:27 pm

Ja jestem tolerancyjny, ale nie ma litości dla takich idiotów. Czy raz go prosiliśmy, ostrzegaliśmy? Nie. Więc, nu pagadi, Februs....
_Gerino-Dragonslayer_
 

Wiadomośćprzez _Gerino-Dragonslayer_ » Wt lis 02, 2004 8:31 pm

Przy okazji tematu w http://www.lac.pl - jest coś takiego, jak polecenie "nowości", to raz, a dwa: Muzgus, ty chodziłeś w koszulce "TRENER POKEMONÓW", więc nic juz mnie nie zdziwi ;)
_Gerino-Dragonslayer_
 

Wiadomośćprzez Val » Wt lis 02, 2004 8:31 pm

Nie ma litości? Stary, gadasz jak Cezary Baryka.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez _Gerino-Dragonslayer_ » Wt lis 02, 2004 8:43 pm

Ty się kurwa zakochałeś w literaturze polskiej? I to tej najbardziej porąbanej (moim zdaniem). Ja rozumiem, jest wiele ciekawych dzieł, ale ty jak nie z Mickiewiczem to z Żeromskim wyskakujesz...
_Gerino-Dragonslayer_
 

Wiadomośćprzez muzgus » Wt lis 02, 2004 8:44 pm

Gerino: robiłem dużo rzeczy, których nie śniło się największym myślicielom tego świata :)
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Arastroch. » Wt lis 02, 2004 8:55 pm

Ojeju, dajcie moda komu, on zrobi porządek z niepotrzebnymi tematami Februsa i już koles będzie wyglądał lepiej. Moze nie zauwazyliście, ale ostatniocoraz mniej pisze bezmyślnych tematów, ale corazto kolejne wpadki są powodowane przez Was, tak samo jak z tym, "Zamknij się żydzie", taki najbliższy przykład, on by tego nie powiedział, jakby Zydek nie najeżdzał na niego, zostawcie kolesia w spokoju.

(chciałem być kiedyś zły do szpoku kości, ale jestem na to za słaby... chociaż moze kiedyś :P, na swiętego też jestem za słaby, to jest właśnie broblem większości tych neutralnych)
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Gość » Wt lis 02, 2004 8:56 pm

Napisz ksiązkę ;)

->http://users.dolinka.net.pl/~elmo/tmp/mniejsze/dscn1690.jpg
Gość
 

Wiadomośćprzez Arastroch. » Wt lis 02, 2004 9:06 pm

To tego to by sie nadawał komiks :).
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Val » Wt lis 02, 2004 9:41 pm

Gerino, jeśli nie czytałbym literatury, pisałbym pewnie tak jak, nie szukając daleko, Februs[wybacz, ale robisz błędy i to nie obelga, ale stwierdzenie faktu], który jeszcze lektur tak prawidłowo i ładnie napisanych nie czytał, nie potrafi więc pisać poprawnie. Ty też potrafisz pisać poprawnie, więc nie wybrzydzaj na książki, bo wiem, że też je czytasz, pseudowywrotowcu:].
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Arastroch. » Wt lis 02, 2004 9:53 pm

Ja lubię czytać książki... Kiedyś ktoś do mnie dzwoni i sie pyta: Co dzisiaj czytasz?, ja odpowiadam, że nic, to ona (bo to była ona) mówi, że sobie w kalendarzu zapisze: "Andrzej dzisiaj nie czyta książki"...

Valdrab po prostu chce wyjść na inteligentnego człowieka, mi to na tym forum nie wychodzi...
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Wt lis 02, 2004 10:10 pm

Valdrab napisał(a):Gerino, jeśli nie czytałbym literatury, pisałbym pewnie tak jak, nie szukając daleko, Februs[wybacz, ale robisz błędy i to nie obelga, ale stwierdzenie faktu], który jeszcze lektur tak prawidłowo i ładnie napisanych nie czytał, nie potrafi więc pisać poprawnie. Ty też potrafisz pisać poprawnie, więc nie wybrzydzaj na książki, bo wiem, że też je czytasz, pseudowywrotowcu:].

Ja czytam jedną książkę rocznie. Piszę chyba lepiej niż Februs.
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Val » Wt lis 02, 2004 10:22 pm

Tak, ale spójrz na Pawła - on czyta dwie rocznie i spójrz co on potrafi zrobić z językiem polskim. Tak profesjonalnie spierdolić czegoś, to nawet Lam nie potrafi.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez _Gerino-Dragonslayer_ » Wt lis 02, 2004 10:24 pm

A pewnie, że czytam. Ale wybitnie nie lubię tak pasjonujących powieści jak "Przedwiośnie", "Ludzie bezdomni", "Chłopi" i - choć wyjdę już na zupełnego chama - "Pana Tadeusza". Wolę coś lekkiego, jak "Zemsta", bądź dającego do myślenia, nie szukając daleko - "Proces" Kafki.

Po prostu odrzuca mnie, gdy czytam, jak to młody, dzielny i zakochany osobnik płci zapewne męskiej, zostaje zrządzeniem losu wygnany, bądź zmuszony do opuszczenia stron rodzinnych, i tęski do ojczyzny, do rodziny i do żony/narzeczonej. A przy okazji na co drugiej stronie znajdują się porywające wstawki narodowowyzwoleńcze (z myślnikiem czy bez?).

To jak w tym starym kawale:
Pewien profesor przedstawia wykład o miłości połączony z prezentacją slajdów. Mówi, iż miłość bywa bardzo różna, można na przykład wyróżnić miłość kobiety do mężczyzny... Studenci krzyczą:
- Chcemy zobaczyć slajdy!
Jednak lektor mówi dalej - jest jeszcze miłość kobiety do kobiety i ...
Studenci znowu przerywają prosząc o pokaz slajdów. Profesor nie zwraca na to uwagi i wymienia kolejny typ miłości: mężczyzna kocha mężczyznę. Słuchacze znowu podnoszą głos:
- Chcemy zobaczyć slajdy! Slajdy, slajdy, slajdy!
- Poczekajcie chwileczkę... można wyróżnić jeszcze, zupełnie inny rodzaj miłości...Mianowicie miłość do ojczyzny .. O i tu możecie popatrzeć na slajdy! - rzekł dumnie profesor
_Gerino-Dragonslayer_
 

Wiadomośćprzez Val » Wt lis 02, 2004 10:36 pm

W Chłopach nie ma chyba żadnych wątków narodowo - wyzwoleńczych, nie?
Ostatnio edytowano Śr lis 03, 2004 7:00 pm przez Val, łącznie edytowano 1 raz
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez _Gerino-Dragonslayer_ » Śr lis 03, 2004 12:12 am

Nie ma. Są za to nużące opisy etnograficzne, i ogólnie cały ten folklor jest nudny ;)
_Gerino-Dragonslayer_
 

Następna strona

Powrót do Hyde Park



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron