Wieczna wojna

Opowiadania o historiach dziejących się w świecie Laca.

Moderatorzy: Thail, łowcy trolli

Wieczna wojna

Wiadomośćprzez Sirith » So cze 28, 2003 9:59 pm

Ciemna postać przeskoczyła z dachu piekarni w Midgaardzie za dach zbrojowni. Poruszała się szybko, skakała po dachach lepiej niż kot, w dodatku noc była bezksiężycowa. Skakała niby chaotycznie, ale tylko po to, żeby zmylić ewentualną pogoń. Światło z jednego z okien padło w miejsce, gdzie była twarz postaci. To była wampirzyca. Szybko poruszała się w kierunku Gildii Złodziei, wiedziała, że tam będzie bezpieczna. Jeśli tam dotrze. Na wszelki wypadek zatrzymała się na chwilę i rzuciła na siebie czar powiększający siłę. „Dobrze zrobiłam, że uparłam się na naukę niezbędnych czarów” – pomyślała. Zeskoczyła z dachu apteki na główne skrzyżowanie, na którym było tylko kilku zwykłych przechodniów, których uważała za niegroźnych, bo całe NWO szukało siedziby Camarilli w innej części miasta, o czym poinformowały ją jej „oczy i uszy” w NWO.
-– Nagła zmiana planów, Sirith! – Usłyszała w swojej głowie głos Reifa. – Postanowiono, że pewna część zakonu, której przewodniczyć będzie Gloin, będzie szukać po całym mieście wampirów i ich kryjówek! Ustalono, że najpierw przeszukają okolice... – kontakt telepatyczny nagle się urwał.
– Reif? Reif! Reeeif!!! – Wrzeszczała bezgłośnie, usiłując nawiązać kontakt ponownie. Nie zdołała. Zaklęła siarczyście, bo w końcu dzięki Reifowi, jedynemu stronnikowi zakonu, który nie zabijał wampirzyc, dotychczas nikt jej nie złapał. Zaklęła na głos. Źle zrobiła.
„Zwykli przechodnie” z medalionami NWO z Gloinem na czele obskoczyli ją. Ojciec zakonu nie wiadomo kiedy wyciągnął kołek i zaatakował ją, celując w od dawna niepracujące serce. Ale ona była złodziejką, w dodatku wampirzycą z elfickim pochodzeniem. Poza tym nie miała zamiaru dać się zabić.
Wyskoczyła z dużą siłą w górę, żeby szybciej wylecieć w górę. Spóźniła się o małą część sekundy, kołek ją ranił, chociaż nie dosięgnął serca, dlatego zdołała dolecieć do ściany budynku za Gloinem. „Latanie... Kolejna przydatna wampirza umiejętność” - pomyślała. Ukryła się przed wszelkim światłem, dotknęła miejsca, gdzie kiedyś biło jej serce. Syknęła z bólu. Kołek zrobił paskudną, długą i głęboką bruzdę w jej ciele. Głupio nastawiła się na bezszmerowe poruszanie się i nie założyła żadnej części ekwipunku z żelaza oprócz broni, chroniły ją tylko czary. Postanowiła, że jednak pójdzie do wampirzej kryjówki, bo w NWO jest paru złodziei, a w Rodzinie ani jednego oprócz niej.

***

Cała Rodzina była już w umówionej kryjówce, pozornie opuszczonym domu w północno-zachodniej części miasta. Nie było tylko Sirith. Wszyscy martwili się o nią, ale nikt chyba tak jak Gerino, Slaanesh, Tharr czy Khrell. Gerino głównie dlatego, że był jej Ojcem, pozostali Starsi martwili się, ponieważ Sirith i Demonico były jedynymi wampirzycami w Rodzinie. Poza tym Sirith przynosiła mnóstwo przydatnych wiadomości na temat NWO, np. o ich planach. Nie wiedzieli, skąd ona je brała, ale zawsze były sprawdzone. Zresztą od początku dobrze się zapowiadała... Napięcie powiększało się. Khrell kiwał się miarowo. Uderzyła go myśl, że to przecież z powodu Sirith wyrobił u siebie ten nawyk. Zawsze, jak czymś się martwiła albo miała fatalny humor, to kiwała się miarowo, w przód i w tył, w przód i w tył... A on kiwał się razem z nią. Ostatnio nawet zrobili sobie zawody, które z nich ma lepsze wyczucie rytmu i które trudniej z rytmu wybić. Sirith wygrała... Część wampirów nerwowo pocierała swoje tatuaże. Angilip wreszcie stwierdził, że zaraz nie wytrzyma i musi sprawdzić, co z nią jest. Już w przedsionku mieszkania, w którym się znajdowali, rozległ się krzyk ulgi i zaskoczenia:
– SIRITH!!??
– Angilip, nie wytrzeszczaj oczu, tylko mi pomóż, bo to draństwo naprawdę boli, jestem wyczerpana. – Dał się słyszeć głos młodej wampirzycy.
Wszystkim kamień spadł z serca. Angilip właściwie wniósł do gościnnego pokoju wysoką wampirzycę i położył ją na kanapie. Kiedy wreszcie Sirith została doprowadzona do stanu używalności, starannie ją wypytano. Klnąc jak szewc, jak to ona, wyjaśniła wszystko. Dodała też parę wniosków od siebie.
– Sądzę, że dobre czasy się skończyły, pewnie odkryli, że Reif, mój informator...
– REIF??? – Rozległy się zdziwione krzyki.
– ...Przesyłał informacje do Rodziny – Kontynuowała Sirith – A w dodatku któryś z nich chyba domyślił się, że te informacje przesyłał konkretnie do mnie i raczył uświadomić w tej sprawie tego cholernego fanatyka, Gloina. Mówiąc krótko – Reifa zabili, teraz pewnie chcą zabić mnie.

Być może CDN.
"Welcome to dying!"
"Ashes to ashes, dust to dust..."
Emblemat użytkownika
Sirith
 
Wiadomości: 158
Dołączył(a): So kwi 26, 2003 9:47 am
Lokalizacja: Gildia Złodziei w Leanderze

Wiadomośćprzez Reif » So cze 28, 2003 11:19 pm

Kurna, ze jej alkohol kupuje to jedna rzecz - a tu ze mnie kapusia zrobila. Teraz beda mnie mieli za jakiegos konfidenta :P.

A co do opowiadania:
Nawet, nawet ... :)
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Sirith » N cze 29, 2003 10:49 am

Przepraszam, Reif, musiałam z ciebie zrobić kapusia i ukatrupić cię na potrzeby opowiadania. A alkoholu już mi podobno nie dostarczasz, ale to swoją drogą.
"Welcome to dying!"
"Ashes to ashes, dust to dust..."
Emblemat użytkownika
Sirith
 
Wiadomości: 158
Dołączył(a): So kwi 26, 2003 9:47 am
Lokalizacja: Gildia Złodziei w Leanderze

Wiadomośćprzez Gerino » N cze 29, 2003 12:35 pm

No ładnie :). Ale, choć niby wszystko było na swoim miejscu, nie wiem dlaczego, nie porwało mnie. Ale do poczytania dobre.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Sirith » N cze 29, 2003 12:52 pm

Ale ja wiem, Gerino, Khrell już mi wyjaśnił, jakiebłędy popełniłam, w następnej części poprawię.
"Welcome to dying!"
"Ashes to ashes, dust to dust..."
Emblemat użytkownika
Sirith
 
Wiadomości: 158
Dołączył(a): So kwi 26, 2003 9:47 am
Lokalizacja: Gildia Złodziei w Leanderze

Wiadomośćprzez Gerino » N cze 29, 2003 12:56 pm

A juz myslałem że mi się oberwie za próbę krytyki-> :klatwa:
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Khrell » N cze 29, 2003 2:11 pm

Hmmm... aby uprzedzić uwagi innych:
Opowiadanie jest całkiem spoko, ale niektóre rzeczy psują ten "smaczek", przez pewien czas wytrzeszczam gały czytając a potem nagle tracę klimat... to przez albo źle zbudowane i niepotrzebne zdania...

Hmm nie wiem czy mam prawo aż tak krytykować, sam bym lepiej pewnie nie napisał :)
Co do mojego pisania, niedługo wyjdzie moje opowiadanko. (mam taką nadzieję :P)
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Tzeentch » N cze 29, 2003 2:18 pm

Hmmm Sirith... Ogólnie przyjemnie się czyta... Mam jedynie dwa zastrzeżenia, które łatwo wyeliminować:

a) zbyt wiele powtórzeń,

b) zbytnio opierasz swoje opowiadanie na gruncie mechaniki Laca - te czary, latanie...

Czekam na więcej, pozdrawiam.
Ostatnio edytowano So wrz 13, 2003 1:39 am przez Tzeentch, łącznie edytowano 1 raz
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Sirith » N cze 29, 2003 2:27 pm

Khrell, nie piernicz, każdy może napisać opko lepsze od mojego, wystarczy się postarać. I każdy ma prawo krytykować. Tzeentch - uwagi przyjmuję, uwzglednię podczas pisania.
"Welcome to dying!"
"Ashes to ashes, dust to dust..."
Emblemat użytkownika
Sirith
 
Wiadomości: 158
Dołączył(a): So kwi 26, 2003 9:47 am
Lokalizacja: Gildia Złodziei w Leanderze

Wiadomośćprzez Khrell » N cze 29, 2003 2:39 pm

No dobra, dobra, widzę że się zdenerwowałaś moimi uwagami ;) mysle ze drugie Twoje opko bedzie lepsze. A to nie było złe.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Valadir » Pn cze 30, 2003 8:21 pm

Fajne, fajne... tylko czemu ja w tym nie gram? :grin: Tak, czy owak, jestem na tak!
Jam jest syn Tuhaj-Beja
Emblemat użytkownika
Valadir
 
Wiadomości: 8
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 5:18 pm
Lokalizacja: Siedlce

Wiadomośćprzez Khrell » Pt wrz 12, 2003 9:02 pm

No Sirith, gdzie następna część, tak w ogóle widzę że powoli odrywasz się od Laca(?)
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Sirith » So wrz 13, 2003 12:23 pm

Nie będzie następnej części, za dużo rzeczy się zdarzyło naraz... A od Laca odrywam się dlatego, że to nie ten klimat, co kiedyś... jak zaczynałam. Gdzie się ci wszyscy cudowni ludzie i nieludzie podziali, co?
"Welcome to dying!"
"Ashes to ashes, dust to dust..."
Emblemat użytkownika
Sirith
 
Wiadomości: 158
Dołączył(a): So kwi 26, 2003 9:47 am
Lokalizacja: Gildia Złodziei w Leanderze

Wiadomośćprzez Gerino » So wrz 13, 2003 2:42 pm

Są w krainie wiecznych lodów :P
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Thail » So wrz 13, 2003 3:07 pm

Hmm raczej powinnaś spytać dlaczego nie ma tego klimatu, w końcu to gracze go tworzą i każda indywidualna jednostka się do tego przyczynia ( Ty też Sirith ).
Ale zacznijcie pisać opowiadania :evil: A na Lacu powspominamy przy butelce gardłogrzmotu o starych dobrych czasach. :grin:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Arvena » Pn lis 17, 2003 10:45 am

No, no Sirith ostatnio chwale wszystko co gnoi Gloina albo nazywa go innymi epitetami!! Ale widac w tym opowiadaniu twoj talent!! (Dobry podliz nie jest zly) I nie odrywaj sie od Laca!! Jak masz z tym trodnosci to powiedz kupie Ci kropelke :grin:
Emblemat użytkownika
Arvena
 
Wiadomości: 80
Dołączył(a): So lis 08, 2003 10:42 pm


Powrót do Opowiadania



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości

cron