"KARCZMA POD ZŁOTYM SMOKIEM"

Opowiadania o historiach dziejących się w świecie Laca.

Moderatorzy: Thail, łowcy trolli

Czy podoba mi się ten pomysł ???

Ankieta wygasła So sty 03, 2004 11:42 pm

Tak.
5
42%
Nie.
6
50%
I tak nic nie zmienię :)
1
8%
 
Liczba głosów : 12

"KARCZMA POD ZŁOTYM SMOKIEM"

Wiadomośćprzez Thail » Pn gru 22, 2003 11:42 pm

Stoisz przed piętrową karczmą pod złotym smokiem.
Została zbudowana kilka wieków temu i teraz jest ostoją spokoju dla zmęczonych podróżników takich jak Ty. Drewno z której ją zrobiono nosi wyraźne oznaki starości, ale nic nie zapowiada, aby zajazd miał się zawalić, gdy do niego wejdziesz. Przez zabrudzone szyby w oknach dostrzegasz sylwetki tańczących w budynku ludzi. Przez szczeliny w drewnianych ścianach nieznacznie ulatnia się przyjemne ciepło, które zachęca do obejrzenia karczmy od wewnątrz.
Jasna błyskawica przeszywa niebo zapowiadając ulewną i zimną noc.
Teraz już nie masz wyboru i perspektywa dalszej podróży w chłodzie i deszczu nie wchodzi w rachubę.
Uchylasz drzwi i ciepły strumień powietrza delikatnie owiewa Ci twarz, a nozdrza wypełnia zapach alkoholu.
Muzyka nie ustaje, lecz przybiera na sile wraz ze śmiechem i śpiewem.
Pomieszczenie wydaje się większe i bardziej przestronne niż z zewnątrz. W rogu stoi szynkwas, gdzie gruby i spocony karczmarz podaje trunki kolejnym klientom. Kilka metrów nad głową do ścian przymocowano galeryjki na których znajdują się muzycy. Po Twojej prawej stronie stoją stoły przy, których goście delektują się piwem. Po lewej na podium siedzi kilku bardów i staruszków, którzy z zapartym tchem opowiadają zasłyszane historie i legendy
Siadasz przy jednym ze stolików i z rozmarzeniem słuchasz kolejnych historii o wampirach, smokach, rycerzach, bohaterach i wielkich wojnach.
Nagle staje przed Tobą karczmarz i z szerokim uśmiechem na twarzy mówi, że pierwsze piwo dla nowego gościa zawsze jest darmowe i czy nie podać jakiejś strawy na ciepło ?
Po chwili dostrzega, że interesują cię opowiadane historie.
Trzymając kufle piwa w ręce zaprowadza Cię do stołu, gdzie siedzi kilku podróżnych, którzy tak jak Ty przybyli z daleka. Okazuje się, że i oni uwielbiają opowiadane w tej karczmie historie i pragną się podzielić swoimi spostrzeżeniami z innymi.
Muzyka cichnie, wszyscy siadają na swoje miejsca i po wysłuchaniu kolejno każdego opowiadania udzielają komentarzy, porad i spostrzeżeń.
Karczmarz z rozbrajającym uśmiechem zachęca Cię do dodania własnego komentarza.

...

Tak, od dzisiaj chciałbym prosić, aby wszelkie komentarze do opowiadań znajdowały się właśnie w tym temacie ponieważ robi się wielki bałagan. Ktoś napisze opowiadanie i pod nim zaraz pojawia się milion uwag, które później dość utrudniają czytanie tego opowiadania i psują klimat.
Dlatego, aby było choć trochę porządku i miłosierdzia nad innymi graczami, którzy nie czytają forum na bieżąco proszę o umieszczanie komentarzy właśnie tutaj, np.:

Opowiadanie Astery o tytule tym i tym podoba mi się z tego i tego powodu bo ...

To tylko niecałe 30 sekund pisania: Tytuł opowiadania i imię autora.
Dziękuję z całego serca w imieniu przyszłych graczy, którzy będą chcieli coś odnaleźć do czytania na tym forum.
Thail.
Ostatnio edytowano Wt kwi 27, 2004 5:35 pm przez Thail, łącznie edytowano 1 raz
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Khrell » Wt gru 23, 2003 1:08 pm

Nie, tak nie może być, będzie jeszcze gorszy bałagan, autorzy na pewno chcieliby czytać komentarze w swoich tematach, a nie szukać między komentarzami do innych opowiadań. Możnaby zrobić 2 tematy do każdego opowiadania ale straszny bałagan z tematami by był.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Lam » Wt gru 23, 2003 1:27 pm

Nie wiem jak autorzy, bo autorem nie jestem, ale jako teoretyczny czytelnik mam problemy z wyszukiwaniem opowiadań w gąszczu nie związanych z tematem (albo niczego do tematu nie wnoszących) komentarzy. Komentarzy raczej i tak się nie pozbędziesz, chyba, że będziesz je usuwał po jakimś czasie (autor swoje usłyszał, komu to potem potrzebne?). Ewentualnie można po prostu zrobić stronę z opowiadaniami, ale wtedy powstałyby problemy natury administracyjnej (albo ktoś by siedział i te opowiadania poprawiał, albo autorzy by mieli do nich dostęp, czyli po prostu byłoby fo forum z zamkniętymi tematami). Pomysł karczmy jest dobry, ale nie zmusisz ich do przystania na to. Chociaż... co ja tam wiem? Powodzenia :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Wt gru 23, 2003 1:55 pm

A ja mam jeszcze inny pomysł. Gdy pojawi się nowe opowiadanie, niech sobie ludzie piszą komentarze w tym temacie. Gdy trochę ucichnie szum wywołany pojawieniem się tego opowiadania, można przenieść komentarze do oddzielnego tematu (zaznaczająć, skąd one pochodzą).

Aby wyróżniać niektóre tematy, zdaje się, że jest możliwość ich przypinania (tutaj to chyba nazywa się ogłoszenie, co sugeruje coś trochę mocniejszego, niż wyróżnienie, ale trudno)
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez Lam » Wt gru 23, 2003 3:22 pm

Mamy zarówno ogłoszenie, jak i przyklejenie. A przenoszenie do innego tematu? To już lepiej kopiować opowiadania do drugiego, kolejnego tematu z kłódeczką. Ale przecież tego oni nie chcą.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Thail » Wt gru 23, 2003 4:31 pm

Hmm i najwyraźniej trzeba będzie tak robić :)
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Morfoth » Wt gru 23, 2003 4:51 pm

Nie wiem czego się czepiacie. Jest dobrze, czytelnie, łatwo można znaleźć opowiadanie jakie się chce. Nigdy mi to nie zajmuje więcej niż 15 sekund od wejścia na forum opowiadań. Po co gmatwać, utrudniać, kręcić i pogarszać?
2B || !2B
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Wiadomośćprzez Khrell » Śr gru 24, 2003 11:02 am

Ja bym zostawił wszystko tak jak jest i ewentualnie założył stronkę z opowiadaniami (jakąś prostą, sam tekst). Hmm.. zrobię wersję testową, napisze jak będzie gotowa:>
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Wildeath » Śr gru 24, 2003 4:03 pm

Uwazam ze pomysl jest blee. Zeby przeczytac jakis komentarz bedzie trzeba szukac czytac wszystko i bedzie jeden wielki smietnik. A tak jest kilka malych smietnikow w kilku tematach :)
Wildeath
 
Wiadomości: 117
Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 1:45 pm

Wiadomośćprzez Thail » Wt mar 02, 2004 2:16 pm

No to wrócimy do starego tematu.
Dzisiaj na talerzu jest opowiadanie Eowyny:
Prosimy o komentarze :lol:
Ostatnio edytowano Wt mar 02, 2004 2:24 pm przez Thail, łącznie edytowano 2 razy
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Lam » Wt mar 02, 2004 2:19 pm

Wyręczę wszystkich i zacytuję Natahana:

Marne.

Nie ma sensu więcej komentować, wszystko zawarło się w jednym słowie.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Thail » Wt mar 02, 2004 2:42 pm

Ja powiem to co wcześniej:
Dobrze, że napisałaś, czekam na więcej mając nadzieję, że będzie znacznie lepsze :applause:
Ps. komentarze były naprawdę tam niepotrzebne :???:
Pozdrawia Thail :alkoholik:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Quandarthall » Wt mar 02, 2004 3:01 pm

Myślę, że taka karczma, to całkiem niezły pomosł. Lecz zrobiłbym to troche inaczej. Samą karczmę dałbym jako oddzielny dział, załóżmy pod opowiadaniami. Każdy nowy temat w opowiadaniach tworzy nowy temat o takiej samej nazwie w dziale Karczma. Myślę, że stworzenie relacji nie byłoby trudne, a nawet można to zrobić w jednej tabeli. Należałoby jeszcze dodać dwa przyciski do opowiadań: Skomentuj i Przeczytaj komentarze, a w Karczmie przycisk zamiast Przeczytaj komentarze dałbym Przeczytaj opowiadanie. Myślę, że to by rozwiązało problem.
when all else fails, read the instructions
Quandarthall
 
Wiadomości: 29
Dołączył(a): Śr kwi 09, 2003 1:03 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Lam » Wt mar 02, 2004 3:08 pm

Gdyby była możliwość blokowania tematu przez samego autora tegoż tematu, wystarczyłoby, żeby autor pisał opowiadanie i dopisywał odnośnik do wątku na sąsiednim forum z komentarzami do niego. To sekunda roboty i nie byłoby z tym problemu. Problemem jest fakt, że tylko moderatorzy mogą blokować tematy, co dodaje im pracy. Jeśli Thailowi się chce, można zawsze go do tego zmusić. Nawet, jeśli jakieś komentarze zdążą się pojawić zanim ktoś się nimi zainteresuje, ma tam guziczek do dzielenia tematu. No ale i tak wszyscy zakrzykną "veto!", bo nie chce im się otwierać drugiej zakładki w przeglądarce, albo używają MSIE i musieliby otwierać drugie okienko, żeby oglądać opowiadanie i komentarze jednocześnie...
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Cosmathy » Wt mar 02, 2004 4:35 pm

No i co z tego, że zakrzykną? Porządek będzie. Mnie się nowy tab w Mozilli otwiera dłuuuugo, a nie narzekam :P. Róbcie, jak chcecie.... byle mądrze.
| uwolniony |
Cosmathy
 
Wiadomości: 189
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 1:16 pm

Wiadomośćprzez Lam » Wt mar 02, 2004 5:36 pm

Cosmathy napisał(a):Mnie się nowy tab w Mozilli otwiera dłuuuugo, a nie narzekam

U mnie zakładka otwiera się pewnie jeszcze dłużej (tzn. samo ^T trwa ~3 sekundy, ale potem strona się tam musi poustawiać i to jest dopiero czekanie), ale co to zmienia? Nie każdy ma Mozillę, nie każdy ma szybki komputer, nie każdy rozumie, po co chcemy to wprowadzić, nie każdego obchodzi, że mi przeszkadza to, co on robi. Chcesz wprowadzić coś mądrego w sposób demokratyczny? Większość musiałaby być mądra. Czy muszę tę myśl rozwijać?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Wt mar 02, 2004 5:54 pm

Bylyfyzytsyf? :drool:
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Cosmathy » Wt mar 02, 2004 6:28 pm

Ale ja mam Mozillę po angielsku...
| uwolniony |
Cosmathy
 
Wiadomości: 189
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 1:16 pm

Wiadomośćprzez Lam » Wt mar 02, 2004 8:45 pm

Does it make any difference?

Obaj lepiej posługujemy się językiem polskim niż angielskim, nie kompromitujmy się usiłowaniem.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Cosmathy » Wt mar 02, 2004 10:10 pm

Dobra, masz rację. Przekonałeś mnie. Nie przejmujcie się tym, co mówię...
| uwolniony |
Cosmathy
 
Wiadomości: 189
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 1:16 pm

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Śr mar 03, 2004 12:19 am

Invision board daje możliwość zakluczenia tematu, jego autorowi.

Ogólnie, dużo przyjemniejszy to skrypt. Obawiam się jednak, że komercyjny... dobrze mi się wydaje?
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez Cosmathy » Śr mar 03, 2004 12:46 pm

A czy nie da się przerobić phpBB tak, by autor mógł zakluczać?
| uwolniony |
Cosmathy
 
Wiadomości: 189
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 1:16 pm

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Śr mar 03, 2004 1:37 pm

Cosmathy: cierpliwości ;)
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez Thail » Pt mar 05, 2004 1:23 pm

Komentując ostatnie opowiadania, ale albo mi się tak wydaje albo one naprawdę mają jakiś podtekst propagandowy? :???:
Khrell pisze jakie to wampiry są szlachetne i wspaniale obyte,a Eowyna pisze jakie to są okrutne i kłamliwe (Ja osobiście spotkałem się najwięcej z tą druga wersją :wink: ).
Ludzie dajcie sobie trochę na wstrzymanie i piszcie coś porządnego bo jak się wkur.... i coś napiszę, to odechce się Wam żyć :evil:
Pozdrawia Thail :bow:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Val » Pt mar 05, 2004 4:52 pm

Zamknij dziób i sam coś napisz :wink: ! Jak tak popatrzyłem, to ostatni temat założony na tym forum przez Ciebie był [o ironio!] 11 września.
Ostatnio edytowano Pt mar 05, 2004 6:32 pm przez Val, łącznie edytowano 1 raz
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Khrell » Pt mar 05, 2004 5:58 pm

Czy zabicie dziewczynki, zmasakrowanie 10poziomowca i zabicie Sawantry jest szlachetne?
Karczma be, karczma śmierdzi! Nie chcemy komentować opowiadań w karczmie!
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Thail » So mar 06, 2004 3:24 pm

Hmm więc nawiązując do następnej części opowiadania, które dałem.
Jest słaba i brak czasami w niej składni, ale jest i zamierzam je dokończyć. Nie lubię zostawiać niedkończonych spraw i kiedyś ścignę o ich załatwianie innych autorów :smile:
Ps. Następna część będzie bardzo ostra i naprawdę dobra, więc nie spisujcie jeszcze mnie na straty :wink:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Thail » Pn mar 08, 2004 10:34 am

Jak zapewne niektórzy zdążyli zauważyć dałem dzisiaj trochę kłódeczek na niektóre tematy. Już dawno nikt ich nie komentował, ani nie dopisał nic nowego do nich. Uznałem te opowiadania za zakończone (Jak się mylę, to niech mi bogowie wybaczą :doh: - Jednym słowem trudno, wiecie, gdzie mnie szukać).
Kilka zostawiłem, gdyż nie są skończone, a mistrzem w zostawianiu niedokończonych opowiadań jest ..... GERINO!!!
TY jasna cholero jak nie zaczniesz kończyć ich, to nie wiem co Ci zrobię!!!! :evil:
Hmmm ogólnie to czytając stare wypowiedzi i niektóre opowiadania zastanawiam sie jakim cudem ja tamtego nie skasowałem kiedy jeszcze nie było w dziale "Zabytki"?
Pozdrowionka Thail :alkoholik:

PS.
Jeśli ktoś bedzie miał nowe części opowiadania do zablokowanych tematów, to prosiłbym bardzo o kontakt ze mną lub napisanie wiadomości w karczmie co jest równoważne z tym pierwszym :smile:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Eowyna » Pn mar 08, 2004 1:36 pm

Thail napisał(a): Eowyna pisze jakie to są okrutne i kłamliwe:bow:


A nie są?
Emblemat użytkownika
Eowyna
 
Wiadomości: 77
Dołączył(a): Pt lut 27, 2004 4:28 pm

Wiadomośćprzez Lam » Pn mar 08, 2004 6:18 pm

W najnowszym opowiadaniu p.t. "MROCZNY DAR", Arvena najpierw zdaje się opisywać stosunek płciowy, potem zaś sugeruje, że bogowie też by z nią chcieli. Muszę się temu kategorycznie przeciwstawić. Proszę o jak najszybsze dopisanie dalszej części, aby nie było żadnych nieporozumień!

Aha, Arveno, naprawdę, mogłabyś chociaż raz przeczytać to ze zrozumieniem zanim wysyłasz. Zdania bez podmiotu albo orzeczenia naprawdę ciężko zrozumieć. Ja wiem, że słowo pisane ma pobudzać wyobraźnię, ale w końcu kto jest autorem, ja, czy Ty?

Poza tym mniej marne niż ostatnie Twe wypociny, oby tempo zbliżania się do normalności nie osłabło.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Arvena » Pn mar 08, 2004 8:07 pm

Nie bój się Lamie, będę pisać dużo opowiadań, bo mój kochany ojciec zablokował mi Laca:( Więc strzeszcie się, opowiadania Arveny nadciągają!

PS-Wszystkie pretensje co do tego stanu rzeczy prosze kierować do powyżej przedstawionego sprawcy tego koszmaru.
...
Emblemat użytkownika
Arvena
 
Wiadomości: 80
Dołączył(a): So lis 08, 2003 10:42 pm

Wiadomośćprzez Lam » Pn mar 08, 2004 8:44 pm

Arvena napisał(a):ojciec zablokował mi Laca:(

Nie wiem, jak można komuś zablokować Laca, ale za to należy mu się wielki dzban piwa! :applause: :bow: :applause: :db: :db: :db:
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gerino » Pn mar 08, 2004 8:47 pm

A może zajmiesz się malarstwem? Ewentualnie szydełkowaniem.
Thail: kiedyś dokończę. Jak mi się będzie chciało. Rzecz w tym, że się nie chce.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Cosmathy » Pn mar 08, 2004 8:50 pm

Lam napisał(a):
Arvena napisał(a):ojciec zablokował mi Laca:(

Nie wiem, jak można komuś zablokować Laca

A ja wiem. I to wcale nie jest śmieszne, kiedy firewall grzecznie odcina wszystkie połączenia do lac.pl i wszystkie na porcie 4000. Miałem takiego "uczynnego" kumpla, co chciał mnie odlacożyć. Na szczęście mu się nie udało, co widać na załączonym obrazku. Aha, ja wiem, że można się dogadać i zrobić tunel, ale nie wszyscy od tym wiedzą, tak jak w/w Arvena, co również widać na owym obrazku.
| uwolniony |
Cosmathy
 
Wiadomości: 189
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 1:16 pm

Wiadomośćprzez Khrell » Pn mar 08, 2004 11:11 pm

Sami widzicie co powstaje z tej karczmy, ja nie mam komentarzy do opowiadania, Arvena też nie, jedyne komentarze pochodzą od Thaila i Lama, a tu jest burdel.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Thail » Wt mar 09, 2004 12:14 am

Khrell karczma jest stworzona, żeby własnie taki burdel nie robił się w opowiadaniach, czy to, aż tak trudno zrozumieć?
Ja nie ubię jak podczas czytania opowiadania musze się przewijać przez kilkanaście kometarzy typu:
A co było na śniadanie?
A może niedługo coś napiszę lub zrobię...
Tolerować można wszystko, ale do granoc roządku.
W końcu dojdzie do tego, ze autorzy bedą musieli przepisać swoje opowiadania na nowo i natychmiast bedą blokowane.
Czy tego chcesz???
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Lam » Wt mar 09, 2004 12:51 am

Chwilowo zajmuję się usuwaniem wszystkich komentarzy pojawiających się gdziekolwiek poza tym miejscem. Ta karczma to taki opowiadaniowy lokalny malutki Hyde Park. Tu sobie można wyjść na środek i popierdolić od rzeczy. Inne tematy to OPOWIADANIA. To jest forum na OPOWIADANIA. OPOWIADANIA.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Arvena » Wt mar 09, 2004 8:35 am

Kerrigan ja się boję, że on zablokował wszystkie programy z wyjątkiem mozilli :( Choć bardzo była bym ci wdzięczna gdybyś napisał mi jak zrobić ten tunel bo ja zaraz zwariuję!



Lac uzależnia: "Święte słowa"
...
Emblemat użytkownika
Arvena
 
Wiadomości: 80
Dołączył(a): So lis 08, 2003 10:42 pm

Wiadomośćprzez Khrell » Wt mar 09, 2004 10:06 am

Na pewno mniejszy burdel był w pojedynczych opowiadaniach, teraz cały skupi się tutaj. Szkoda tylko że innym nie chce się tu wchodzić i komentować opowiadań. Przez to taki gracz sobie nie wciśnie odpowiedz i nie skomentuje np. mojego opowiadania.
Żeby nie robić burdelu: Arvena, nie jest marne, tylko mogłabyś skończyć poprzednie opowiadanie zanim zaczniesz pisać kolejne.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Thail » Wt mar 09, 2004 10:12 am

Więc tak:
Arveno, musisz jeszcze poćwiczyć i staraj się, aby opowiadania były troszkę dłuższe, gdyż nie dość, że trudno się je czyta, to kończą sie za szybko za nim ktoś załapie o co tak naprawdę w nich idzie. Poczytaj kilka innych opowiadań, większość ma jakiś wstęp...
Jak skończysz opowiadanie wklej je najpierw do Worda, a on wskaże Ci podstawowe błędy.
Khrell, ja mówiłem, że Twoje opowiadanie jest dobre, ale zmień może chciaż trochę klimaty, bo urywane ręce i głowy hmmm miłe, ale co za dużo to nie zdrowo.
Napisz jakieś długaśne wojenne opowiadanko i tam się wyszalej :wink:

Hmm skomentowałem dwa opowiadania i ani mi ręki nie urwało :eek: , ani głowy... więc może jest to możliwe???
Pozdrawia Thail.
Długimi chwiejącymi krokami wraca ze sceny i siada przy stoliku w rogu karczmy. :grin:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Khrell » Śr mar 17, 2004 5:42 pm

Sawantra, szczerze to marne. Po pierwsze przypomina pamiętnik, a po drugie w ogóle taki inny klimat, to nie do Laca!:P
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Sawantra » Śr mar 17, 2004 8:22 pm

Mój drogi wampirku :] raczej to pamiętnikiem moim nie będzie a czy nadaje się do Laca powiesz ] po zakończeniu a nie na samym początku :]
Niech Lam ma Thaila w swojej opiece :)
Emblemat użytkownika
Sawantra
 
Wiadomości: 92
Dołączył(a): N maja 11, 2003 5:10 pm
Lokalizacja: Skarżysko-Kam

Wiadomośćprzez Khrell » Cz mar 18, 2004 4:14 pm

Coś długi ten początek. A co do pamiętnika to chodzi mi o formę wyrażenia. To nie jest opowiadanie.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Lam » Cz mar 18, 2004 4:37 pm

Khrell napisał(a):Coś długi ten początek

No wiesz, czytywałem dłuższe wstępy i posłowia niż najdłuższe z opowiadań, które tu się pojawiają. Patrzysz w innej skali, a może ona faktycznie pisze coś do czytania na długie deszczowe wieczory?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Khrell » Pn mar 29, 2004 8:19 pm

Sawantra tak szczerze to marrrrne;)
1 - błędy
2 - w jednym zdaniu, bez przecinków jakby jednym tchem mogłabyś opisać całą walkę bogów:P
3 - trochę nie trafiłaś w mój charakter:P
Mam nadzieję że fabuła okaże się ciekawa:)
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Wt mar 30, 2004 1:44 pm

a ja ???? :D:D:D:D
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Lam » Wt mar 30, 2004 2:50 pm

Ty też mamy nadzieję, że okażesz się ciekawy.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gloin » Cz kwi 22, 2004 4:20 am

Moja historia:
Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem
Lubię mieć fajne sny.
Pozdrawiam.
Ashes To Ashes, Dust to Dust...

"Khazad! Khazad! Baruk khazad! Khazad ai-menu!
Emblemat użytkownika
Gloin
 
Wiadomości: 287
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Thail » Wt kwi 27, 2004 12:08 am

Ponieważ od pewnego czasu na forum opowiadań nie pojawiły się żadne kontynuacje już istniejących niedokończonych-opowiadań postanowiłem je zablokować, aby Lam miał mniej do kasowania.
Pamiętajcie, że komentarze umieszczamy w Karczmie!
Ps. Jak zaliczę ten semestr, to mam nadzieję ukończyć opowiadanie "Mróz" i oddać kilka nowych. Jeśli jakiś autor nagle dozna olśnienia na dokończenie swojego dzieła, to wiadomo, gdzie mnie szukać.
Jeśli nie, to pisać wiadomość prywatną.
Pozdrawiam Thail.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Val » Wt kwi 27, 2004 12:11 am

Ueeeee!!! Zablokowałeś moje Warzywo!!!
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Następna strona

Powrót do Opowiadania



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron