Przedmioty klanowe

Sprawy ponadklanowe, międzyklanowe i ogólnoklanowe.

Moderator: łowcy trolli

Przedmioty klanowe

Wiadomośćprzez Februs » N lut 13, 2005 7:54 pm

Czy jest [?będzie?] coś takiego jak przedmiot klanowy? Amulet, czy coś co musi nosić każdy członek klanu? Często coś takiego widziałem przy opisach postaci należących do jakiegoś klanu, ale chyba należałoby to umaterialnić. Nie wiem, no np. przy składaniu przysięgi, koleś dostaje rycerski pas - dający korzyści i zaszczyt :smile: .
Albo w wypadku konfliktu zbrojnego, w siedzibie zawsze jest dużo jakiegoś klanowego sprzętu, którego użyją członkowie. To raczej dotyczy siedziby, ale coś takiego jest dozwolone [?będzie?]?
I poruszając kwestię siedzib: czy ten kto siedzibę napisał, będzie zobowiązany stworzyć do niej drogę? Czy siedziby mają ograniczoną wielkość (np. 60 pomieszczeń)?
Czekam na odpowiedź.
Pozdrawiam
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez g3rino » N lut 13, 2005 7:58 pm

Temat stary i wielokrotnie poruszany. Poszukaj starych tematów.
...:::Vado mori:::...
Emblemat użytkownika
g3rino
 
Wiadomości: 127
Dołączył(a): Pt sty 14, 2005 5:47 pm

Wiadomośćprzez Val » N lut 13, 2005 8:07 pm

Temat poruszany w ramach innego, Gerino, to nie temat, tylko offtop. Niektórzy offtopu nie czytają.
Februsie, każdy klan powinien mieć taki indywidualny przedmiot dla siebie. Jeśli chcesz, to poproś Bogów, aby stworzyli kilka unikatowych, powiedzmy sygnetów, dla Twojego klanu. Jeśli mają dobrą wolę i chcą pomóc wkręceniu się w klimat, to na pewno Ci pomogą. A Ty, po otrzymaniu takich sygnetów, mógłbyś je rozdać ludziom z klanu i dumnie byście je nosili!
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Thail » N lut 13, 2005 8:21 pm

W każdej siedzibie można zrobić takie przedmioty w miarę swoich własnych możliwości. Po co truć bogom tyłek?
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Val » N lut 13, 2005 8:28 pm

Nie każdy jest taki uzdolniony jak Ty, a już w szczególności nie dziesięcioletni chłopak. Pomyśl.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Thail » N lut 13, 2005 8:49 pm

Myślę, że dziesiecioletni chłopak może sobie nie poradzić z tworzeniem swojego klanu... jeśli nie umie zrobic tak prostej rzeczy jak wymyśleć kilka przedmiotów, no to cóż...
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Val » N lut 13, 2005 8:53 pm

Wymyślenie kilku przedmiotów, a stworzenie dobrej krainki to co innego i dobrze o tym wiesz.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Thail » N lut 13, 2005 8:57 pm

Hmmm, jeśli bogowie uznają, że jego klan rozwija się dobrze, będzie miał wielu starszych członków, to co przeszkadza w zbronieniu kilku przedmiotów, czy własnej krainki? Przecież mogą ja robić ludzie, którzy się znają na tym, a którzy należą do jego klanu, czyż nie?
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Val » N lut 13, 2005 9:02 pm

Początki Familiae były bez żadnych krainek, czy przedmiotów. TSS do tej pory nie ma krainki. Klan Februsa dopiero raczkuje.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Nifir » N lut 13, 2005 10:40 pm

Niegdyś miała powstać twierdza TSS, lecz ten pomysł upadł i Thail teraz pisze krainę TZM.
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm

Wiadomośćprzez Val » N lut 13, 2005 10:53 pm

Nie kituj, był pomysł twierdzy TSS? Bo ja od zawsze pamiętam to, że Thail tworzył wielką krainkę TSS, ale nie twierdzę.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Thail » N lut 13, 2005 10:58 pm

Bo to nie miała być twierdza tylko zamek, a ta kraina miała być przeciwwagą dla Miasta Duchów :grin: Stało się jednak inaczej, może kiedyś wrócę do tej krainy, ale teraz mam inne plany.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Val » N lut 13, 2005 11:01 pm

Otóż to, dobrze zapamiętałem... A jaka różnica miałaby być między twierdzą, a zamkiem?
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Thail » N lut 13, 2005 11:08 pm

Zamek miał być znacznie lepszy :grin: a tak poza tym, inne moby, inne ustawienie lokacji i takie tam rzeczy. Zamek miał być dla żywych, a Twierdza jest dla umarłych...
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Nifir » Pn lut 14, 2005 12:22 am

A nie przypadkiem jedno miało być dla klanowiczów, a drugie dla wszystkich??
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm

Wiadomośćprzez Thail » Pn lut 14, 2005 12:33 am

A nie chodziło przypadkie o różnicę między zamkiem TSS, a Twierdzą Familiae?
Jeśli chodziło różnicę między krainą, a zamkiem, to miało być tak jak mówił Nifir.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Februs » Pn lut 14, 2005 9:58 am

Valdrab napisał(a): Klan Februsa dopiero raczkuje.

Od kiedy ja mam klan :D:D?
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez g3rino » Pn lut 14, 2005 10:08 am

Właśnie! On ma przynajmniej ze trzy! :lol:
...:::Vado mori:::...
Emblemat użytkownika
g3rino
 
Wiadomości: 127
Dołączył(a): Pt sty 14, 2005 5:47 pm

Wiadomośćprzez Arastroch. » Pn lut 14, 2005 8:02 pm

Moim zdaniem przedmiot klanowy, taki, który powinien mieć każdy klanowicz powinien być tylko jeden, ewentualnie dwa, albo trzy :P. Ale powinny one być dużo lepsze od uzbrojenia które można zdobyć zabijając jakiegoś moba i na niższy poziom, niż to do zdobycia. Nie daję tutaj żadnych stronniczych wniosków, moim zdaniem po prostu takie przedmioty zachęcałyby graczy do tworzenia/proszenia o dołączenia do klanu, przez co rozwijałby si klimat gry, dla wielu graczy lac nie oznaczałby tylko zabijanie mogów, tworzenie silnej postaci, czasem gra w grupach, ale także uczestniczenie w życiu klanu. VCzyli przedmioty klanowe jako zachęta do uczestniczenia w jego życiu.
Klnę się prawdą i nieprawdą,
Klnę się mieczem, słuszną bitwą,
Klnę się gwiazdą, tą poranną,
Klnę się weczorną modlitwą.
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Reif » Pn lut 14, 2005 8:05 pm

i kazdy bylby w jakims klanie... no bo jak grac bez klanu, przeciez ci w klanie maja lepszy sprzet

nie

:grin:
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez zydek » Pn lut 14, 2005 8:07 pm

o tak niech daja klanowicza czarna obraczke na 1 poziom, albo ze 2 do pary :lol:
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Arastroch. » Pn lut 14, 2005 8:16 pm

Ehh, nie zrozumieliście, ale nadal uważam, że jakiś przedmiot klanowy powinien zachęcić gracza, do wstąpienia do klanu.
Klnę się prawdą i nieprawdą,
Klnę się mieczem, słuszną bitwą,
Klnę się gwiazdą, tą poranną,
Klnę się weczorną modlitwą.
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Reif » Pn lut 14, 2005 8:18 pm

Nie, do wstapienia do klanu powinno zachecac:
1) cele klanu
2) reputacja klanu
3) ludzie z klanu ;)
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Arastroch. » Pn lut 14, 2005 8:21 pm

eee, tam, kto dzisiaj na to patrzy :P
Klnę się prawdą i nieprawdą,
Klnę się mieczem, słuszną bitwą,
Klnę się gwiazdą, tą poranną,
Klnę się weczorną modlitwą.
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Powsinoga » Pn lut 14, 2005 8:26 pm

Jeśli ludzie zwracaliby uwagę na punkty wymienione przez Reifa, to przedmioty klanowe byłyby wtedy bardzo ciekawym dodatkiem dopełniającym całość, a nie głównym bodźcem by "panowie interesowni" wstępowali do klanu.
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Mole » Wt lut 15, 2005 9:21 am

Wiecie.. kiedyś były klany, nie było żadnych przedmiotów klanowych a i tak ludzie garneli się do klanów. Łączyły ich cele i sami ludzie.
Przedmioty mogą być ale dlaczego miały by być dużo lepsze? Dostajesz przedmiot za friko, tylko za to, że wstąpiłeś do klanu? To raczej jakaś pomyłka. Dobrze niech już będą te przedmioty, ale niech dostanie ich łączy się z wykonaniem jakiegoś zadania które jest w krainie klanu, zadanie do ktorego można podejść tylko jeden raz i w wypadku porażki ma się gówno a nie jakiś supre wypasiony przedmiot. Zadanie nie powinno być trywialne tak by sobie poradził z nim każdy łoś jaki zostanie przyjety do klanu.
powiedzialem
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Februs » Wt lut 15, 2005 5:03 pm

Zgadzam się z Arastrochem.
Przedmiot klanowy powinien być bardzo dobry, lecz tylko dlatego by klan był silniejszy. I w ogóle, żeby wstąpić do klanu powinno się wykonać jakieś zadanie.
Nabór do klanów nie byłby takim dialogiem:
- ej, siema, chce dolaczyc do waszego klanu
- ok, jestes w nim, masz tu sprzet i spadaj
...tylko ceremonią i przysięgą, ale niekoniecznie. Zgłoszenia powinny być dostarczane do mądrej osoby, takiej, która powinna wiedzieć czy dany człek dołącza do klanu tylko ze względa na sprzęt. Tzw. mistrza, lub tzw. głównego doradcę lub tzw. mędrca klanowego.
Sprzęt zwiększałby poziom wraz z poziomem jego użytkownika. Albo wyżsi stopniem członkowie, posiadali by lepszy sprzęt.
Pozdrawiam.
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez Khrell » Wt lut 15, 2005 6:57 pm

Ja pierdolę, Februs.

powinien być

żeby (..) powinno się

nie byłby

niekoniecznie, wybaczę wam jak zrobicie inaczej:P

powinny być

Tzw (..) lub tzw. (..) lub tzw.
zwanego przez kogo?:P
zwiększałby

posiadali by


Przeczytaj to i się kurwa zastanów, robisz to samo w którymś temacie z kolei. Masz masę pomysłów (nie powiem, że durnych, bo nie mnie to oceniać), ale chuj z tym? Pewnie później będziesz pierdolił, że chciałeś dobrze, chciałeś pomóc i w ogóle pomagałeś w tworzeniu Laca.:P
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Lam » Śr lut 16, 2005 10:45 am

Mole napisał(a):Wiecie.. kiedyś były klany, nie było żadnych przedmiotów klanowych a i tak ludzie garneli się do klanów. Łączyły ich cele i sami ludzie.

Były dwa klany, które w ogóle miały jakiekolwiek cele, a ludzie garnęli się do klanów, bo dostawali klanowe przywołanie powyżej 50 poziomu, klanową urnę (dlatego warto było iść do klanu, gdzie było sporo graczy, zwłaszcza na podobnych poziomach) i klanową sypialnię. Taki klan to nie był żaden klan, tylko abonament na taksówkę do hotelu i hotel, a potem taksówka do miasta.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lam » Śr lut 16, 2005 11:16 am

Februs napisał(a):Przedmiot klanowy powinien być bardzo dobry, lecz tylko dlatego by klan był silniejszy.

Co za bzdura? Tym sposobem każdy klan mógłby mieć przedmiot lub kilka przedmiotów "przekręconych" w sposób, w jaki zechcą tego władze klanu. Tym sposobem każdy klan będzie miał taką samą lub podobną ilość podobnie "przekręconych" przedmiotów. Podobnie, czyli w podobnym stopniu wzmacniających postać, bo zrozumiałe jest, że klan wojowników zechce inne wpływy niż klan magów, ale liczy się wpływ, jaki dany przedmiot wywrze na bojowych umiejętnościach postaci. Gdyby więc każdy klan miał podobnie "dopalone" przedmioty, żaden klan nie byłby silniejszy od innego klanu dzięki przedmiotom. W zamian członek dowolnego klanu byłby silniejszy od postaci nie zrzeszonej, co nie ma żadnego uzasadnienia. Wprost przeciwnie - takie podejście spowodowałoby, że do klanów warto byłoby się zapisać wyłącznie dla dobra postaci, bez żadnej ideologii, a tego błędu powtarzać nie chcemy.

Klanowe przedmioty powinny być w większości słabsze niż inne dostępne w grze przedmioty na dany poziom i dane miejsce założenia. Z tego, co wyszpiegowałem na ich forum, TZM ma oficjalne barwy "do chodzenia" i są one słabsze niż sprzęt "do walki". Taki ubiór jest oznakiem dumy z przynależności do klanu i w sumie im jest słabszy, tym bardziej postać okazuje poświęcenie dla swojego ugrupowania. A przecież o to chodzi w klanowym ubiorze - o oddanie klanowi, a nie obwieszenie się dopalaczami.

Nieco wzmocnione mogłyby być insygnia wyższych urzędników klanu. Jeśli klan jest dość potężny, zrozumiałe jest, że jego członkowie wytworzą lub zdobędą moc większą niż postacie nie zrzeszone, ale tylko koncentrując ją na kilku przedmiotach mogą w nie tchnąć zauważalną różnicę. Takie przedmioty ze względu na swoją nieliczność są przeznaczone dla osób znaczących w klanie najwięcej, mogą więc pełnić rolę insygniów, a zarazem "dopalaczy" dla najpotężniejszych. Nawet, jeśli takie rozwiązanie ma podobną wadę jak powyższe (czyli może być "marchewką"), jest to motywacja do pracy dla klanu, bo zwykły członek-opierdalacz, który myśli tylko o sobie, nigdy nie zostanie wpisany w poczet władz i nikt rozsądny nie da mu najważniejszych klanowych relikwii (w znaczeniu przenośnym ;)). Tym sposobem działamy dla dobra klanu i klanów ogólnie.

I w ogóle, żeby wstąpić do klanu powinno się wykonać jakieś zadanie.
Nabór do klanów nie byłby [...] tylko ceremonią i przysięgą

Widać od razu, że nie próbowałeś się dostać do żadnego klanu. Familiae i TZM mają wymagania (TZM w sumie chyba nie ma zbyt wielkich, bo sami szkolą) i testy (ta sama uwaga o TZM), a potem ceremonie i przysięgi.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez g3rino » Śr lut 16, 2005 11:50 am

klanowych relikwii

Zabalsamowana głowa Slaanesha :lol:

Przepraszam, musiałem :lol:

Co do przedmiotów - nie wiem jak inni, ale ja chętnie nosiłbym coś, co nie ma żadnej mocy, ale jest czymś "unikalnym", dostępnym tylko dla nielicznych. W sumie można by tworzyć bardziej "podkręcone" sprzęty, ale żeby nie burzyć tego co jest, to najprościej brać z danego poziomu dobry (i oczywiście popularny, prawie każdy wie, gdzie dana błyskotka jest) powiedzmy pierścień i nadawać mu stosowną nazwę. I tak dla postaci na =<20 poziomie pierścień o właściwościach podobnych do różowego, potem powiedzmy z otchłani itd.

W takiej jednak sytuacji nie dziwiłbym się jednak klanowi, który rozdawałby "cukierki" swoim członkom ot tak sobie, by tylko wstąpili. Dlatego sądzę, że każda sztuka takiego sprzętu powinna po prostu kosztować klan kasę, by nie była używana jako przynęta na nowych członków, a była swego rodzaju nagrodą. Nie "przegnie" mocy postaci, ale nieźle wyposażona postać w barwach klanu będzie mobilną reklamówką ;)
...:::Vado mori:::...
Emblemat użytkownika
g3rino
 
Wiadomości: 127
Dołączył(a): Pt sty 14, 2005 5:47 pm

Wiadomośćprzez Lam » Śr lut 16, 2005 12:27 pm

Na wszystkie pomysły Rentora! Po to napisałem, że w znaczeniu przenośnym, żebyś nie mógł tak tego zinterpretować, a Ty i tak wyrwałeś z kontekstu!

Te "cukierki" powinny mieć ograniczoną ilość, a nie cenę. Ich istnienie nie zależy od zebranych pieniędzy, tylko od magicznej mocy/życiowej siły zebranej w klanie. Jeśli klan ma 5 członków na niskich poziomach, dostanie sam-wiesz-co, a nie cukierka, bez znaczenia, czy dostanie zapomogę finansową od inych postaci lub czy będzie latami okradał jeden skarbiec.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Eth » Śr lut 16, 2005 2:57 pm

Mi sie podoba pomysl G3rino.
Wystarczy zmienic nazwy kilku poularnych przedmiotow - wg mnie wcale nie trzeba ich podkrecac mysle iz kazdy klan z wielka checia przemianowalby psia obroze na klanowy naszyjnik :)
zamiast "wrrr.... cos tam cos tam" zrobil cos w stylu "poczules przyplyw dumy.."
Istotna byla by nie tyle "moc" przedmiotu co faktycznie duma iz nosi sie cos co jest dostepne tylko dla czlonkow klanu. Cos co jest specyficzne, oryginalne. Mysle takie przedmioty tez nie powinny byc dawane kazdemu zrzeszonemu w klanie. Klanowicze powinni sami chciec je nosic, sami powinni miec tez zapal, ktory by sprawil iz je otrzymaja.
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Śr lut 16, 2005 6:52 pm

To prawda. Przedmioty takie powinny być tylko dla członków zasłużonych, i z najdłuższym stażem.
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Februs » Pt lut 18, 2005 3:45 pm

Każdy członek powinien mieć przedmiot, chociaż dla dumy :naughty: . Lecz gdy taki przedmiot, nic nie będzie dawał to potrafi "osłabić", czyli mając jakąś dobrą tarczę, musisz ją wywalić i założyć klanową rezygnując z ochrony.
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez zydek » Pt lut 18, 2005 4:15 pm

Lam napisał(a):Z tego, co wyszpiegowałem na ich forum, TZM ma oficjalne barwy "do chodzenia" i są one słabsze niż sprzęt "do walki". Taki ubiór jest oznakiem dumy z przynależności do klanu i w sumie im jest słabszy, tym bardziej postać okazuje poświęcenie dla swojego ugrupowania. A przecież o to chodzi w klanowym ubiorze - o oddanie klanowi, a nie obwieszenie się dopalaczami.


Februsie aby cos zyskac musisz cos poswiecic, nie ma nic za darmo ;)
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Pt lut 18, 2005 4:30 pm

Ewentualnie w pojedynku zawsze taką tarcze można zdjąć...
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Arastroch. » Pt lut 18, 2005 4:41 pm

Ale jak jakiś facet sobie zarzyczy, żeby przedstawiciel klanu założył sprzęt klanowy, to już gorzej.
Klnę się prawdą i nieprawdą,
Klnę się mieczem, słuszną bitwą,
Klnę się gwiazdą, tą poranną,
Klnę się weczorną modlitwą.
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Thail » Pt lut 18, 2005 4:50 pm

Przedmioty klanowe będą miały jakieś wartości, ale nie większe niż można znaleźć przy normalnym sprzęcie obecnie dostępnym na Lacu. Osobiście planuję przygotować bardzo ładną broń w krainie, ale zdobycie jej będzie kosztowało każdego BARDZO DUŻO pracy i ogólnie, to bedzie trzeba zebrać dużo chłopa z poziomów 10X i iśc po tą broń :cool: co i tak nie gwarantuje sukcesu :smile: Nagrodą dla tych, którzy przeżyją (a mam duuuże wątpliwości) będzie właśnie takowa broń.
Ps. Nieśmiertelni nic tam nie pomogą, bo to walka tylko dla śmiertelników.
Thail Mistrz [TZM]
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Arastroch. » Pt lut 18, 2005 5:04 pm

Mówisz o tym mieczu tego całego faceta na E... Jakiś tam król... A ja myłśałem, że to będzie stniejąca broń, ale do której nie możnaby się dostać (zamknięta w grobowcu tego króla).
Klnę się prawdą i nieprawdą,
Klnę się mieczem, słuszną bitwą,
Klnę się gwiazdą, tą poranną,
Klnę się weczorną modlitwą.
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

O!

Wiadomośćprzez Ladzix » Pt lut 18, 2005 5:10 pm

Może dać gdzieś jakiś Excalipoor, dla zmyłki - coś w stylu FF5? Teoretycznie ma on doskonałe parametry, ale w walce jest po prostu do keetoo XD
"Złość piękności szkodzi. Słowem, widać zmiany."
Emblemat użytkownika
Ladzix
 
Wiadomości: 170
Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 4:56 pm
Lokalizacja: z domu :)

Wiadomośćprzez Februs » Pt lut 18, 2005 9:40 pm

Ale przedmiot musiałby być niezdejmowalny, aby nikt nie nosił go tylko w miejscach publicznych (np. ołtarz)
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez Val » Pt lut 18, 2005 9:49 pm

Od tego ma się symbol podróżników.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez g3rino » Pt lut 18, 2005 11:08 pm

Dlaczego? Przecież to mój powiedzmy pierścień i zakładam go kiedy chcę. Nikt mi nie będzie dytkował czy mam go zdjąć czy nie. Jeżeli klan ustali zasadę, że mam go nosić cały czas, to będę, albo nie - narażając się na gniew szefów klanu. Proste...
...:::Vado mori:::...
Emblemat użytkownika
g3rino
 
Wiadomości: 127
Dołączył(a): Pt sty 14, 2005 5:47 pm

Wiadomośćprzez Thail » So lut 19, 2005 3:17 am

Mówisz o tym mieczu tego całego faceta na E... Jakiś tam król... A ja myłśałem, że to będzie stniejąca broń, ale do której nie możnaby się dostać (zamknięta w grobowcu tego króla).

Nie Arastrochu, przedmiotów tego Pana nikt nie będzie nosił ponieważ nie istnieją ludzie godni tego sprzętu. Poza tym, rzeczy o których mówisz szybko nie wejdą na Laca, ponieważ kraina którą robię, to niestety nie jest ta, którą masz na myśli;P

Ale przedmiot musiałby być niezdejmowalny, aby nikt nie nosił go tylko w miejscach publicznych (np. ołtarz)

Włąśnie nie powinno tak być. Fajnie będzie, gdy zaatkujemy kolesia w barwach klanowych,a on w przeciągu kilku sekund przebiera się i robi nam kuku :lol:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)


Powrót do Klany



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron