Księga z siłą olbrzyma-jak korzystać?

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Księga z siłą olbrzyma-jak korzystać?

Wiadomośćprzez wili » Pn lip 04, 2005 8:49 pm

Wiem, wiem o taką błahostkę mogę zapytać na Lacu, ale akurat nie było kogo zapytać. Wpadła mi w ręce ta księga i próbowałem rzucić na siebie ten czar poprzez czaruj "sila olbrzyma" sie ale bez efektu. Księgę miałem oczywiście w ekwipunku. Będę wdzięczny za pomoc w tej sprawie a potem temat zawsze przecież będzie można usunąć żeby nie zaśmiecał. Poza tym nigdzie nie uzyska się bardziej wyczerpującej odpowiedzi niż od forumowiczów :wink: .
Ostatnio edytowano Wt lip 05, 2005 8:48 am przez wili, łącznie edytowano 1 raz
wili
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): So cze 11, 2005 6:51 pm

Wiadomośćprzez Thail » Pn lip 04, 2005 9:11 pm

c sila
c 'sila olbrzyma' Imię Twojej postaci
c 'sila olbrzyma'
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Jemkit » Pn lip 04, 2005 9:13 pm

Thailu, a mi się wydawało, że księge należy najpierw przeczytać...
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Wildeath » Wt lip 05, 2005 7:12 am

Wili zostało to juź napisane przezSkifra ale mogłeś niezauważyć. Musisz księge przeczytać. Czytaj ksiega. A potem już normalnie czarujesz c sila sie.

Pozdrawiam
Wiladeath
Ostatnio edytowano Wt lip 05, 2005 7:54 am przez Wildeath, łącznie edytowano 1 raz
Wildeath
 
Wiadomości: 117
Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 1:45 pm

Wiadomośćprzez Thail » Wt lip 05, 2005 7:31 am

WooW rzeczywiście :doh: ale tak to jest jak Cię młdosza siostra gania od komputera.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez wili » Wt lip 05, 2005 10:17 am

Dziękuje, istotnie księge trzeba przeczytać, przy czym musi znajdowac się ona w inwentarzu nie w ekwipunku (jak ja to próbowałem zrobić)! Po przeczytaniu ulega ona zniszczeniu. Wszystko co z tego mamy to umiejętność siła olbrzyma na 45%. W związku z tym rzucenie czaru jest delikatnie mówiąc trudne. Ciągle się traci się koncetracje a wskutek tego prawie całą mane :sad: . Umiejętności nie można wytrenować na wyższy poziom u trenera ani przez przeczytanie drugi raz zdobytej księgi z siłą olbrzyma (sprawdziłem). W związku z tym odradzałbym raczej zdobywanie tej umiejętności w ten sposób. Chyba że ta księga wpadnie w ręce wojownikowi. Ten nie zużywa many w walce więc może poświęcić kilka minut i mane na próby rzycenia na siebie tego czaru. Dzieki za pomoc.
wili
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): So cze 11, 2005 6:51 pm

Wiadomośćprzez Thail » Wt lip 05, 2005 10:30 am

Hmmm Wili, to nie jest tak do końca jak mówisz :naughty:
Otóż wcześniej też były i nadal są księgi z których można uczyc się zaklęć i również na niskim % -entowaniu :cry: ale... to lepsze niż nie mieć czaru wcale. Dla przykładu ksiega z 'lekkim leczeniem' teraz uczy tego czaru na 25%. Jednakże czar ten jest przydatny i naprawdę warto poświecic troche czaru, aby go wyćwiczyć na więcej. Użwyasz tego czaru, a Twoje zaawansowanie wzrasta w postaci % i mniejszej ilości dekoncentracji :grin:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Khrell » Wt lip 05, 2005 1:51 pm

wili napisał(a):Dziękuje, istotnie księge trzeba przeczytać, przy czym musi znajdowac się ona w inwentarzu nie w ekwipunku (jak ja to próbowałem zrobić)! Po przeczytaniu ulega ona zniszczeniu. Wszystko co z tego mamy to umiejętność siła olbrzyma na 45%. W związku z tym rzucenie czaru jest delikatnie mówiąc trudne. Ciągle się traci się koncetracje a wskutek tego prawie całą mane :sad: . Umiejętności nie można wytrenować na wyższy poziom u trenera ani przez przeczytanie drugi raz zdobytej księgi z siłą olbrzyma (sprawdziłem). W związku z tym odradzałbym raczej zdobywanie tej umiejętności w ten sposób. Chyba że ta księga wpadnie w ręce wojownikowi. Ten nie zużywa many w walce więc może poświęcić kilka minut i mane na próby rzycenia na siebie tego czaru. Dzieki za pomoc.


Rzucenie czaru jest trudne, ale ubierz się tak by mieć wysoką inteligencję i rzucaj ten czar na wszystko co możesz, czar będzie się ćwiczył o 1% co jakiś czas i będziesz dostawał 10dś.:) Wojownicy nie umieją czytać, ani czarować.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Baarian » Wt lip 05, 2005 2:28 pm

Wojownicy nie umieją czytać, ani czarować


A właśnie że umieją czytać:) Zarówno księgi jak i zwoje.
Emblemat użytkownika
Baarian
 
Wiadomości: 50
Dołączył(a): So wrz 11, 2004 10:10 pm
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez zydek » Wt lip 05, 2005 3:01 pm

baarian napisał(a):
Wojownicy nie umieją czytać, ani czarować


A właśnie że umieją czytać:) Zarówno księgi jak i zwoje.

ale nie sa w stanie sie nauczyc czarow z ksiag, podobnie jak zlodzieje, skrytobojcy i paladyni
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Nifir » Śr lip 06, 2005 8:00 pm

Też mi fachowa pomoc...
1) Masz niski poziom dlatego "siła olbrzyma" tak wiele cię kosztuje.
2) Paladyni/skrytobójcy/złodzieje/wojownicy potrafią czytać, lecz tylko księgi pisane mniej skomplikowanie :]. Znaczy to, że będąc wojownikiem nie będziesz w stanie przeczytać wszystkich ksiąg (bo księgi chyba dostosować nie można :]). Na pocieszenie dodam, że nawet magowie nie potrafią przeczytać wszystkich ksiąg, jedne są przeznaczone dla tych profesji, inne dla innych.
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm

Wiadomośćprzez Val » Pt lip 08, 2005 12:16 pm

Zydek napisał, że paladyni nie mogą się uczyć czarów z ksiąg. Reszta wymienionych profesji, tj. skrytobójcy, złodzieje i wojownicy, owszem, nie mogą, ale paladyn jest profesją czarującą i nic nie stoi mu na przeszkodzie, by nauczył się czaru z księgi, która jest do niego "dostosowana" - klasowo, a nie warsztatowo oczywiście :wink: .
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez zydek » Pt lip 08, 2005 3:28 pm

lekkie leczenie, pogorszenie ochrony tych czarow paladyn powinien sie uczyc bez problemu po przeczytaniu ksiegi a jednak nic z tego. Jakich czarow nauczyles sie paladynem z ksiag Kthanidzie?
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Baarian » Pt lip 08, 2005 5:06 pm

Gildia paladynów napisał(a):W stałej ekspozycji sklepu znajdują się:
[Pzm Cena PZ] Rzecz (na ile cię stać)
[ 37 11528 4] księga zdejmowania klątwy (17)
[ 37 12838 4] księga zdejmowania moralności (15)
[ 46 12969 5] wielka księga latania (15)
[ 32 8777 5] księga niszczenia przeklętego (22)
(...)


Więc nie mów Zydku, że paladyn nie umie korzystać z ksiąg i czarować.
Emblemat użytkownika
Baarian
 
Wiadomości: 50
Dołączył(a): So wrz 11, 2004 10:10 pm
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron