Atrybuty

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Atrybuty

Wiadomośćprzez Arthanis » Cz wrz 29, 2005 10:49 am

Mam mądrość 20/25 i 5 sesji ćwiczeń, ale gdy w szkole pisze "tre mad" wyświetla mi, że wytrenowałem już mądrość na maksimum, co to znaczy, czy dopiero od jakiegoś poziomu mogę jeszcze bardziej zwiększyć daną cechę?
"Jeśli coś wydaje się właściwe, to należy się trzy razy zastanowić, czy jest właściwe"
Emblemat użytkownika
Arthanis
 
Wiadomości: 89
Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 2:07 pm

Wiadomośćprzez Lam » Cz wrz 29, 2005 11:22 am

Każdy atrybut ma maksimum "do wytrenowania" i maksimum "do osiągnięcia magią". Pierwsze wynosi zawsze tyle samo dla danej rasy (człowiek może wszystko trenować do 18). Drugie (magiczne) maksimum jest większe o 7, ale nie większe niż 30 dla podstawowego atrybutu oraz większe o 5, ale nie większe niż 26 dla pozostałych.

Innymi słowy, maksimum przy treningu możesz sam obliczyć odejmując 5 lub 7 od całkowitego maksimum, o ile to całkowite maksimum nie wynosi 26 lub 30, bo wtedy może, choć nie musi, oznaczać to dodatkowe ograniczenie :) Czyli jeszcze innymi słowy, po prostu idź i napisz "trenuj", aby wiedzieć, co możesz trenować :)

Z tego dodatkowego ograniczenia wynika też fakt, że jedne rasy, które mają maksimum 26 danego atrybutu, mają go 28 kiedy jest podstawowy, a inne, choć też niby mają 26 nie podstawowego, podstawowego mają go 29-30. Oznacza to, że podstawowego miałyby 27 lub więcej, ale jest ograniczany. Napomknąłem o tym, bo już kilkukrotnie spotkałem się z takimi pytaniami :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lam » Cz wrz 29, 2005 11:30 am

Jeszcze jedna pomocna informacja - trenować możesz do maksimum aktualnej rasy, czyli po przemianie w coś lepszego możesz trenować bardziej, ale ten trening zawsze będzie ucinany do maksimum rasy aktualnej, czyli po powrocie do swojego ciała, nawet, jeśli podczas przemiany trenowałeś do np. 21/26, wracasz na np. 20/25, a po przemianie w kurę szkoda gadać :) Oczywiście nie jest to zapominane i przy odpowiednio dobrej przemianie atrybut wróci na 21.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron