Restart

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Restart

Wiadomośćprzez Scytalus » Śr paź 26, 2005 2:47 am

Witam. Niby problem, który długo nie będzie mnie dotyczył, ale mnie zaciekawił. Rozumiem, że aby uzyskać nieśmiertelność trzeba zaliczyć 4 x 100 poziomów swoją postacią, wtedy jest możliwość awansowania na poziom 103. Po każdej setce restartujemy postać i zaczynamy nową grę. Czytałem w pomocy, że jest sugerowane granie każdej setki inną profesją i rasą. Dlaczego w ten sposób? Czy ma jakieś znaczenie, kim będą pierwsze trzy postaci, skoro i tak nieśmiertelność uzyskuje ostatnia, czwarta, a po restarcie nic nie przechodzi? Wiem, że od 101 poz. stają się dostępne umiejętności innych klas, więc rozumiem, że może lepiej skończyć postacią magiczną, aby mieć więcej many. Ale jakie znaczenie mają pierwsze trzy postaci? Proszę o odpowiedź, ponieważ jeśli ma to znaczenie, pomoże długoplanowo zaplanować postać.

Jeszcze jedno pytanie, dotyczące konkretnie forum. Kilka dni temu napisałem tu wiadomość z zapytaniem o pewne zadanie. Widzę, że ta wiadomość wraz z odpowiedziami została usunięta. Czy w jakiś sposób naruszyła ona regulamin forum? Pozdrawiam.
Scytalus
 
Wiadomości: 10
Dołączył(a): Pt wrz 30, 2005 9:43 pm

Re: Restart

Wiadomośćprzez Lam » Śr paź 26, 2005 10:40 am

Scytalus napisał(a):Czytałem w pomocy, że jest sugerowane granie każdej setki inną profesją i rasą. Dlaczego w ten sposób? Czy ma jakieś znaczenie, kim będą pierwsze trzy postaci, skoro i tak nieśmiertelność uzyskuje ostatnia
Nie zrozumiałeś założenia. Nie chodzi o to, żeby zdobyć 400 poziomów, tylko o to, abyś awansując na wyższy poziom bohatera wiedział troszkę więcej o świecie. Nasze profesje są od siebie różne stylem gry, a nie jest sztuką kończenie jej w kółko tak samo według raz opracowanego schematu.
może lepiej skończyć postacią magiczną, aby mieć więcej many
Ilość many to pierwsze, a ochrona przed wrogimi czarami to drugie, nawet ważniejsze, jeśli planujesz się bić z innymi graczami.
napisałem tu wiadomość z zapytaniem o pewne zadanie. Widzę, że ta wiadomość wraz z odpowiedziami została usunięta. Czy w jakiś sposób naruszyła ona regulamin forum?
Zadania w Lacu nie są obligatoryjne. W Lacu postać rozwija się za pomocą walki, ponieważ jest on mudem bitewnym, a nie przygodowym. Zadania są urozmaiceniem, uprzyjemnieniem, a czasem lekkim ułatwieniem gry, ale do ułatwienia gry wystarczy w sumie zrobić jedno lub dwa zadania przez całe 100 poziomów (o ile nie masz skłonności do ciągłego gubienia ekwipunku). Czyli nie jest nikomu potrzebna wiedza, gdzie są i jak wykonać różne zadania, a jeśli zostanie mu po prostu napisana, odbierze mu to frajdę z samodzielnego wpadnięcia na nie podczas pałętania się po świecie. A przecież nie po to jest forum nowicjuszy, aby im odbierać przyjemność nie dając niczego w zamian! :) Ty chciałeś zepsuć innym zabawę, której sam doświadczyłeś, nieładnie! :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Scytalus » Śr paź 26, 2005 11:26 am

Oczywiście, że przyjemniej jest grać te cztery razy kilkoma postaciami, niż wciąż jedną, chodziło mi tylko o to, czy ich wybór poza ostatnią ma wymierne znaczenie. Co do usunięcia mojej wiadomości, to pytałem tam o problem techniczny, niemożność porozumienia się odnośnie zadania. Odpowiedź na takie pytanie chyba nikomu nie może zepsuć przyjemności gry, co najwyżej oszczędzić frustracji...ale oczywiście gdzie mi, śmiertelnikowi dyskutować z bogami:) Dziekuję za odpowiedź:)
Scytalus
 
Wiadomości: 10
Dołączył(a): Pt wrz 30, 2005 9:43 pm

Wiadomośćprzez Lam » Śr paź 26, 2005 11:55 am

Problem w tym, że odkryłeś tajemnicę istnienia tego zadania i zasugerowałeś, gdzie się należy udać i co zrobić, aby stanąć przed tym samym dylematem, co Ty :) Nic strasznie złego się nie stało, ale nie było sensu, żeby to wisiało dłużej niż odpowiedź i Twoje jej przeczytanie (a sprawdziłem, czytałeś odpowiedź :)). Zresztą, jak już mówiłem, niewykonanie zadania nie jest żadną tragedią z punktu widzenia twojej postaci, pozostaje kwestia honoru, ale to w końcu Twój problem, czy składasz potrzebującym postaciom obietnice bez pokrycia :)
Ostatnio edytowano Pt paź 28, 2005 10:24 am przez Lam, łącznie edytowano 1 raz
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Scytalus » Śr paź 26, 2005 12:14 pm

Cała rzecz polega właśnie na tym, że z przyczyn jak już pisałem technicznych, tej obietnicy nie potrafiłem nawet złozyć...ale rozumiem usunięcie tej wiadomości ze wzlędu na wskazanie istnienia takiego zadania:)
Scytalus
 
Wiadomości: 10
Dołączył(a): Pt wrz 30, 2005 9:43 pm


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron