Kleryk, chętni do współpracy?

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Kleryk, chętni do współpracy?

Wiadomośćprzez Sarven » Wt lis 08, 2005 11:35 pm

Jestem nowy. ale nie w świecie RPG. chcę rozpocząć grę klerykiem, postacią trudną no ale o to chodzi, tylko mam pytanie: czy są w grze ludzie i czy są chętni np. na rajdy, czy coś podobnego, chodzi mi głównie o to czy są skorzy do współpracy. i czy w grze jest dużo ludzi? ponieważ moją przygodę z MUD'ami zacząłem z realmsofchaos.com a tam wszyscy z kontami liczyli w sumie ok. 70 osób. no a mnie gra magiem, czy wojownikiem nie interesuje, bardziej liczę na współpracę. Pozdrawiam. Sarven.

Tak pozatym to gdzie pisze na jakie skille mam zwracać szczególną uwagę przy rozwijaniu mojego kleryka?
Nekromanta, chciałem zostać klerykiem. do 5 poz. jeszcze było dobrze, mogłem zdobywać [doświadczenie?] na arenie, ale potem już dostaje się 1 lub 2 [doświadczenie?], a wilki są dla mnie zdecydowanie zbyt słabe, a kto chce się zadawać i pomagać 5 [poziom?] klerykowi... :(
Emblemat użytkownika
Sarven
 
Wiadomości: 7
Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 11:28 pm
Lokalizacja: Głogów Młp/ k. Rzeszowa

Re: Kleryk, chętni do współpracy?

Wiadomośćprzez Val » Wt lis 08, 2005 11:51 pm

Sarven napisał(a):Jestem nowy. ale nie w świecie RPG. chcę rozpocząć grę klerykiem, postacią trudną no ale o to chodzi, tylko mam pytanie: czy są w grze ludzie i czy są chętni np. na rajdy, czy coś podobnego, chodzi mi głównie o to czy są skorzy do współpracy.
Co to są rajdy?
Sarven napisał(a):i czy w grze jest dużo ludzi? ponieważ moją przygodę z MUD'ami zacząłem z realmsofchaos.com a tam wszyscy z kontami liczyli w sumie ok. 70 osób.
Hmm, siedmiuset osiemdziesięciu użytkowników samego forum chyba mówi co nieco o ilości ludzi na Lacu.
Sarven napisał(a):no a mnie gra magiem, czy wojownikiem nie interesuje, bardziej liczę na współpracę. Pozdrawiam. Sarven.
Jakiego rodzaju współpraca Cię interesuje?
Sarven napisał(a):Tak pozatym to gdzie pisze na jakie skille mam zwracać szczególną uwagę przy rozwijaniu mojego kleryka?
Umiejętności według mnie najważniejsze dla kleryka, to leczące i ofensywne typu oślepienie i pogorszenie ochrony, a więc nie te, które zadają obrażenia. Pozdrawiam.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Śr lis 09, 2005 12:37 am

Lista umiejętności z odnośnikami do pomocy.

Ludzi w grze rzadko spotkasz ponad 20 jednocześnie, ale postaci jest blisko 2000, więc na grupę do rajdu da się umówić (także z tymi, którzy siedzą w grze jedną postacią, a mają inną, która może być zainteresowana). Pewnie Cię zniechęca tak niewielka ilość graczy, ale cóż, jeśli nie przyjdziesz, nie będzie ich więcej, prawda? :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Kleryk, chętni do współpracy?

Wiadomośćprzez Sarven » Cz lis 10, 2005 9:18 am

Rajdy to jakby grupowe ataki na potwory. np. jest w grze jakiś bardzo potężny potwór, którego jedna osoba nie może zabić, więc organizuje wyprawę, najprostrze połączenie to atakujący+osoba lecząca, bardziej złożone to np. Main Tank czyli osoba z najlepszą obroną - np grupa się składa na najlepszą zbroję dla niego + magowie, łucznicy - czyli zabijanie z dystansu + ew. jeszcze kilka wojowników + kapłani, leczący MT. I taką grupą np. rozwalamy wszystkich bossów w podziemiach - nie wiem czy tacy są, ale to tylko przykład.

Chodzi o to, że ja jako kleryk nie jestem w stanie zabjać ponad podstawowe potwory, ale moje umiejętności leczące + wojownik = podział dobrego loota na dwóch.

Chodzi mi o np. siłę, inteligencje - nie wiem jakie są dla mojej postaci najważniejsze

Teraz zobaczyłem - skoro jest w mieście gildia nekromantów to czemu nie jest to jedna z profesjii?
Nekromanta, chciałem zostać klerykiem. do 5 poz. jeszcze było dobrze, mogłem zdobywać [doświadczenie?] na arenie, ale potem już dostaje się 1 lub 2 [doświadczenie?], a wilki są dla mnie zdecydowanie zbyt słabe, a kto chce się zadawać i pomagać 5 [poziom?] klerykowi... :(
Emblemat użytkownika
Sarven
 
Wiadomości: 7
Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 11:28 pm
Lokalizacja: Głogów Młp/ k. Rzeszowa

Wiadomośćprzez Lam » Cz lis 10, 2005 12:33 pm

Właśnie, czemu?

Sarvenie, nie rozumiem połowy z tego, co napisałeś, o co chodzi? W miarę możliwości poproszę po polsku, bo angielski znam, ale Główny Zbiornik chyba źle przetłumaczyłem.
Ostatnio edytowano So lis 12, 2005 12:21 am przez Lam, łącznie edytowano 1 raz
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Kleryk, chętni do współpracy?

Wiadomośćprzez zydek » Cz lis 10, 2005 2:59 pm

Sarven napisał(a):
Chodzi o to, że ja jako kleryk nie jestem w stanie zabjać ponad podstawowe potwory,

jako klerym jestes w stanie zabic WSZYSTKIE potwory, kleryk jest obecnie chyba najmocniejsza profesja na Lacu.
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Lam » Cz lis 10, 2005 3:35 pm

Załóżmy, że nie chcemy w walce zużyć miliona mikstur. Kleryk na 99 nie rozwali kata. Wojownik + kleryk na 99 mają już jakieś szanse. Co do tego, kto jest najmocniejszy, to kleryk jest najbardziej wszechstronny, ale w porównaniu do kogokolwiek jest słabszy albo w obronie, albo w ataku. Za to być może chodziło Ci właśnie o to, że jego wszechstronność jest siłą i gra nim jest naprawdę przyjemna.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Sarven » Cz lis 10, 2005 7:50 pm

chyba nie rozumiecie... chodzi mi oto czy ludzie w lacu np. spotykają się w jakimś pubie czy na forum i zbierają drużyne. wiem jaką kleryk jest postacią i to jak jest wszechstronny, definicja kleryka jako postaci, umiejętności etc. są takie same. CZY W TEJ GRZE SĄ LUDZIE, KTÓRZY CHCĄ WSPÓŁPRACOWAĆ? wiecie co to są rajdy, tłumaczyłem. ide do pubu, albo rzucam hasło: "chodźcie na np. copper dragon'a" czy coś, zbieramy ekipe i idziemy, to że ja jestem healerem to co innego.
Nekromanta, chciałem zostać klerykiem. do 5 poz. jeszcze było dobrze, mogłem zdobywać [doświadczenie?] na arenie, ale potem już dostaje się 1 lub 2 [doświadczenie?], a wilki są dla mnie zdecydowanie zbyt słabe, a kto chce się zadawać i pomagać 5 [poziom?] klerykowi... :(
Emblemat użytkownika
Sarven
 
Wiadomości: 7
Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 11:28 pm
Lokalizacja: Głogów Młp/ k. Rzeszowa

Wiadomośćprzez Lam » Cz lis 10, 2005 8:15 pm

Na najwyższych poziomach wszyscy współpracują i ciągle organizują wypady po jakieś wartościowe graty lub sportowo do wymagających przeciwników (podałem już jeden przykład) lub krain. Nie licz na to na pierwszym poziomie, choć pamiętam grupę chyba z dziesięciu postaci okołodziesięciopoziomowych, która zrobiła kiedyś wypad na kapitana Vadera. Prawie wszyscy polegli, ale przygoda była wyborna :) No ale dawno takiego czegoś nie było. Porządne wypady będziesz organizować pod koniec gry, kiedy nie będziesz mógł sobie powiedzieć "zrobię 20 poziomów i spróbuję znowu", będziesz musiał "zbiorę ekipę i spróbuję znowu".

PS. Czy możesz zacząć pisać po polsku?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Eth » Cz lis 10, 2005 8:21 pm

Sarven napisał(a):chyba nie rozumiecie... chodzi mi oto czy ludzie w lacu np. spotykają się w jakimś pubie czy na forum i zbierają drużyne. wiem jaką kleryk jest postacią i to jak jest wszechstronny, definicja kleryka jako postaci, umiejętności etc. są takie same. CZY W TEJ GRZE SĄ LUDZIE, KTÓRZY CHCĄ WSPÓŁPRACOWAĆ? wiecie co to są rajdy, tłumaczyłem. ide do pubu, albo rzucam hasło: "chodźcie na np. copper dragon'a" czy coś, zbieramy ekipe i idziemy, to że ja jestem healerem to co innego.


eh...
z jakiej ty sie urwales choinki?:>
jestes tweraz w grze - wpisz kto.
zobacz ile gra osob.
5.
slownie piec.

zauwaz iz w grupie moglbys grac z dwiema z tych osob.
akurat ci sie udalo bo faktycznie znalazl by sie wojownik :)
masz dzis szczesliwy dzien ;p
ale idzmy dalej....
uwazasz iz zbierajac ekipe i idac na ten rajd jestescie w stanie pokonac moby ktorych nie pokonalbys sam?
ja grajac troche zauwazylem cos innego :)
jesli gra w grupie to najprzyjemniej i najoplacalniej gralo sie w grupie dwu osobowej...
robiac grupe powiedzmy 4 graczy na poczatkowych poziomach ktorych suma rownala sie kilknascie/dziesiat i tak dostawalismy wpiernicz z mobem ktorego poziom byl 15-20 ;] a ktorego mozna bylo swobodnie zalatwic samemu majac poziom 10.
praktycznie wygladalo to tak ze powiedzmy grupa 10 postaci na 3 poziomie dostawala lupnia od jednego moba na poziomie 12 ;]
ktorego dawalo sie pokonac swobodnie i bez wysilku majac poziom 9....
to ci moze zobrazuje ;]
tak to wyglada MNIEJ WIECEJ :) jesli napsialem cos nie tak to zaraz pewnie mnie ktos poprawi :)


Graczy do wspolpracy znajdziesz na pewno :> ale czy to bedzie to o co chodzi tobie to nie wiem...
chociaz z tego co czytalem to takie wyprawy byly robione ;]
jednak teraz to chyba miejsca nie ma :>
pozdrawiam
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Sarven » So lis 12, 2005 6:32 pm

ok. dzieki za zobrazowanie. sorry za te pytania, ale tutaj nie spotyka sie ludzi na każdym kroku, którzy ci to wszystko objaśnią...

dzięki za fatyge, pozdrawiam.
Nekromanta, chciałem zostać klerykiem. do 5 poz. jeszcze było dobrze, mogłem zdobywać [doświadczenie?] na arenie, ale potem już dostaje się 1 lub 2 [doświadczenie?], a wilki są dla mnie zdecydowanie zbyt słabe, a kto chce się zadawać i pomagać 5 [poziom?] klerykowi... :(
Emblemat użytkownika
Sarven
 
Wiadomości: 7
Dołączył(a): Wt lis 08, 2005 11:28 pm
Lokalizacja: Głogów Młp/ k. Rzeszowa


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron