Dylemat u kupca ...

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Dylemat u kupca ...

Wiadomośćprzez Isgaroth » N gru 11, 2005 8:17 pm

Witam , mam pytanie . Jak kupic np. sztylet u kupca z poziomem 5 , jesli posiada sztylety poziomow 4 , 20 i 30 ???? prosze o szybka odpowiedz z gory dzieki.
Death is only a beggining ... so be prepered
Emblemat użytkownika
Isgaroth
 
Wiadomości: 1
Dołączył(a): N gru 11, 2005 8:13 pm
Lokalizacja: Lublin

Wiadomośćprzez Lam » N gru 11, 2005 8:46 pm

?kup
Czyli robisz:
lista sztylet
Następnie liczysz, który chcesz, wychodzi ci np. trzeci i piszesz:
kup 3.sztylet
To wszystko.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Tahira » Cz lut 16, 2006 2:29 pm

witam... ja mam pytanie dotyczące kupowania... jestem totalnie zielona więc może dlatego ono takie głupie... mam problem z kupieniem czegoś do picia. Niby jestem w restauracji, mam pieniądze i wpisuje dokładną nazwę tak jak w liście [i jej wersje bez polskich znaków] i cały czas nie mogę nic kupić bo albo nie ma czegoś takiego, albo nie ma takiego sprzedawcy... pominę że nie pisałam sprzedawcy... podejrzewam, że to z powody iż nazwy napojów są dwuwyrazowe... ale co mi z tego podejrzenia, jak nadal nie wiem jak kupić picie a mi postać z pragnienia umiera...

proszę o pilną odpowiedz, z góry dziękuje.
Emblemat użytkownika
Tahira
 
Wiadomości: 3
Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 12:10 pm

Wiadomośćprzez Lam » Cz lut 16, 2006 3:32 pm

Zgodnie z Twoim podejrzeniem, chodzi o dwuwyrazowe nazwy. Wpisz tylko jedno słowo charakteryzujące dany napój (np. napój, kubek, herbata). Możesz stosować dowolne skróty. "Lista nazwa" (np. ze skrótami "l k") pokazuje Ci, które przedmioty z asortymentu sklepu pasują do skrótu.

Drugi argument poleceń "kup", "lista", "wyceń" i "sprzedaj" to zawsze imię sklepikarza. Pisząc "kup kubek wody" mówisz mudowi, że chcesz kupić "kubek" od sprzedawcy o imieniu "wody".

Swoją drogą, zamiast udawać się do restauracji, polecam Ci wizytę w szkole muda, którą zapewne już znasz. W sklepiku szkolnym jest do kupienia bukłak na wodę. Wpisujesz "kup bukłak" i masz! Bukłak mieści ilość wody wystarczającą na przeżycie kilku dni bez napełniania go, możesz go też napełniać z każdej studni, fontanny czy źródełka (pisząc "napełnij bukłak") bez kupowania kolejnego co chwilę.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Tahira » Cz lut 16, 2006 3:36 pm

dzięki już tam byłam i mam bukłak, szkoda tylko ze nie moge z niego pić

... teraz tylko błądze po szkole y się wydostać i to fontanny dojść... dziękuje za pomoc ;)
Emblemat użytkownika
Tahira
 
Wiadomości: 3
Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 12:10 pm

Wiadomośćprzez Lam » Cz lut 16, 2006 3:40 pm

"Pij" bez argumentów pije ze źródełka/fontanny, jeśli Twoja postać potrafi coś takiego znaleźć w danym miejscu. A ty chcesz pić z bukłaka, tedy musisz wpisać "pij bukłak" żeby się z niego napić. Bukłaki sprzedają od razu napełnione, więc na 100% możesz z niego pić już teraz.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Tahira » Cz lut 16, 2006 3:42 pm

... o dziękuje bardzo. Super w końcu mi nie umiera z pragnienia. zle komende wpisywalam... no tak nie ma to jak byc zielonym. bardzo dziekuje za pomoc :)
Emblemat użytkownika
Tahira
 
Wiadomości: 3
Dołączył(a): Cz lut 16, 2006 12:10 pm


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron