Kawa czy herbata? A może ogryziony sucharek :-)

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Kawa czy herbata? A może ogryziony sucharek :-)

Wiadomośćprzez Delin » Pt mar 17, 2006 6:27 pm

Mam pytanie czym różni się kawa np. od herbaty - obie zaspokajają tak samo pragnienie. Albo np. chleb czy bułka one też różnią się tylko ceną.
Czy to że kupię droższe jedzenie coś da?
Delin
 
Wiadomości: 41
Dołączył(a): N mar 12, 2006 1:43 pm

Wiadomośćprzez Lam » Pt mar 17, 2006 6:34 pm

Picie może być mniej lub bardziej pojące (a nawet może ci się bardziej chcieć pić po wypiciu np. słonej wody).
Picie może być mniej lub bardziej sycące (możesz zaspokoić głód pijąc coś gęstego).
Picia może być mniej lub więcej w pojemniku (szklance, filiżance, butelce, bukłaku). To, że pojemnik się nazywa "butelka" nie oznacza automatycznie, że jest pełna i że zawiera więcej płynu niż inna szklanka.

Jedzenia może być mniej lub więcej. Chleb zaspokoi głód na dłużej niż bułka, bułka na dłużej niż sucharek.

Wysoka cena może być próbą wyłudzenia Twoich ciężko zarobionych monet. Chleb z Midgaardu jest tak samo sycący jak ten z Tolarii, który jest kilka razy droższy. Jest to podyktowane głównie wysokimi kosztami transportu najwyższej jakości mąki z Midgaardu do Tolarii, bo Tolaria oprócz tego, że nie ma własnego młyna, nie za bardzo ma skąd brać tak smaczną pszenicę :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez joerg » So mar 18, 2006 10:42 pm

bo Tolaria oprócz tego, że nie ma własnego młyna, nie za bardzo ma skąd brać tak smaczną pszenicę :)
Na Drimith nie widziałem jeszcze pszenicy, ale młynarza w młynie tak. Po co więc sprowadzać chleb, skoro ma się młyn pod nosem? :)
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Wiadomośćprzez Gerino » So mar 18, 2006 11:06 pm

On wytwarza mąkę kukurydzianą, z niej się tradycyjnego chleba nie piecze :)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Lam » So mar 18, 2006 11:06 pm

Nie chleb a mąkę. Młyn nie jest w Tolarii, a na Drimith i nie miele pszenicy ztcp, a pszenica z Leanderu jest po prostu trzysta razy smaczniejsza i nie chce rosnąć w wilgotnym i nieco chłodniejszym klimacie Drimith. Po co ta dyskusja?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Delin » So mar 18, 2006 11:07 pm

Ja się tylko pytałem o różnicę między kawą a herbatą - a wywołałem niechcący dyskusję o transportowaniu żywności.

To ja już nie będę lepiej o nic pytał.
Delin
 
Wiadomości: 41
Dołączył(a): N mar 12, 2006 1:43 pm

Wiadomośćprzez Lam » N mar 19, 2006 2:00 pm

Kiedy czegoś nie wiesz - pytaj. To nie Twoja wina, że zawsze znajdzie się pajac nie przyjmujący świata takim, jaki jest.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » N mar 19, 2006 3:02 pm

Tak jak Delin napisał - on nie pytał o to. Lam, wywołałeś dyskusję, która nie była potrzebna, i której nie chciałeś:P.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » N mar 19, 2006 3:20 pm

Pytał także o chleb, a ja mu odpowiedziałem najlepiej jak potrafię, aby nie musiał dopytywać. Że joerg nie mógł się powstrzymać od bezmyślnego komentarza nie doczytując, co napisałem, to nie tylko nie Delina, ale też nie moja wina. Zamykam temat, bo pytanie znalazło już odpowiedź.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron