Pytanie o czarowanie

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Pytanie o czarowanie

Wiadomośćprzez Tinfello » So cze 24, 2006 2:17 pm

Mianowicie walcze, i aby wyczarowac mag pocisk (mam 75%) musze wpisać czaruj magiczny pocisk lis. Ale w walce ciagle pojawiaja sie nowe linie. Wpisuje czaa.. i juz mi ucieka ? Co zrobic aby czarowac w walce ?
Tinfello
 
Wiadomości: 9
Dołączył(a): So cze 24, 2006 2:14 pm

Wiadomośćprzez Tinfello » So cze 24, 2006 2:21 pm

No i wogole pisze cos. Cokolwiek a tu mi pisze przychodzi np taki Khori z polnocy. Albo przekupka zachwala towar i szlag trafia co pisalem .. Co robic ?
Tinfello
 
Wiadomości: 9
Dołączył(a): So cze 24, 2006 2:14 pm

Wiadomośćprzez Reif » So cze 24, 2006 2:23 pm

Nic nie znika... Grasz z telnetu? Sciagnij jakiego prostego klienta, do gry w Laca wystarczy zupelnie GMud lub Putty.

Na stronie Laca masz instalator, zainstaluj go a bedziesz mial putty skonfigurowane ;)

A GMud -> google :P
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Lam » So cze 24, 2006 3:00 pm

Jeśli użyłeś Instalatora Laca, dostałeś program PuTTY. Nie ma tam odrębnej linii poleceń, wszystko pokazuje się na ekranie, za zachętą. Kiedy mud wysyła Ci nowe informacje, piszesz dalej w kolejnym wierszu. To, co wpisujesz, nie jest jednak kasowane, możesz pisać dalszą część polecenia.

Jeżeli nie pamiętasz, co wsześniej pisałeś, możesz użyć kombinacji ctrl-R - ten skrót pokazuje Ci wszystko, co do tej pory wpisałeś w danej linii.

Tak naprawdę, to wpisywanie pełnych długich poleceń i tak nie przyniesie Ci sukcesu w mudzie zręcznościowym. Mamy w zamian skróty i aliasy.
Konkretnie, polecenie typu:
czaruj "magiczny pocisk" lis
można skrócić do:
c ma
(c to skrót od "czaruj", "ma" to najkrótszy skrót "magicznego pocisku", a celu ataku ("lis") nie musisz wcale podawać podczas walki, jeżeli właśnie z nim walczysz).

W przypadku czarów, które nie dają się tak ładnie skracać (bo jest kilka czarów o podobnym początku nazwy), możesz zrobić alias, na przykład:
alias wn c "wykrycie niewidki"
po czym zamiast pisać:
c "wykrycie n"
(samo "wykrycie" to skrót od "wykrycie zła"), możesz wtedy napisać tylko:
wn
(bo tak nazwałem alias powyżej).

Tym sposobem możesz przypisać jakiemuś nieistniejącemu skrótowi (np. "x" - nie ma żadnego polecenia na tę literę, ale Lac pozwala stworzyć taki alias) swój czar ofensywny i w trakcie walki operować tylko takimi skrótami, żeby było szybciej. Używając aliasów nie potrzebujesz zastanawiania się, czy nie popełniłeś literówki podczas walki, gdzie każda sekunda zwłoki jest ważna. Kiedy stoisz na ołtarzu i chcesz do kogoś zagadać, wystarczy czasami pomóc sobie za pomocą ctrl-R.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron