Złodziej

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Złodziej

Wiadomośćprzez Soe » Wt lip 04, 2006 5:08 pm

Witam! Wybrałem profesje "złodziej" tylko nie wiem dokładnie, w jakie umiejętności inwestować:roll: oraz czy "podwójny atak" i "unik" działa automatycznie? Mam nadzieje, że ktoś mi da kilka porad:roll:.

PS: mam już 4 poziom a to, co ćwiczyłem: Drugi atak:25%, krycie się 25%, unik 50 %
Emblemat użytkownika
Soe
 
Wiadomości: 6
Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 10:39 pm

Wiadomośćprzez Reif » Wt lip 04, 2006 5:22 pm

Na razie trenuj (czyli rozwijaj madrosc/budowe itd)...
Tak drugi atak/uniki dzialaja automatycznie. Umiejetnosci moze cwiczyc do 75%, do 100% dociagniesz uzywajac ich.
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Soe » Wt lip 04, 2006 6:15 pm

Uhm... dzięki (:

Tylko jeszcze nie wiem w co opłaca się inwestować ...
Emblemat użytkownika
Soe
 
Wiadomości: 6
Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 10:39 pm

Wiadomośćprzez joerg » Wt lip 04, 2006 6:37 pm

Reif ci napisał, w mądrość i budowę. Poza tym sam trener radzi ci co jego zdaniem powinieneś trenować na początku.
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Re: Złodziej

Wiadomośćprzez Soe » Wt lip 04, 2006 6:47 pm

Soe napisał(a): tylko nie wiem dokładnie, w jakie umiejętności inwestować:roll:
umiejętnośći ...
Emblemat użytkownika
Soe
 
Wiadomości: 6
Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 10:39 pm

Wiadomośćprzez Lam » Wt lip 04, 2006 8:39 pm

Najważniejsze w walce będą dla ciebie trzy umiejętności: uniki, drugi atak i pochwycenie. Nie znaczy to, że powinieneś kompletnie zaniedbać resztę, co najwyżej możesz sobie ćwiczenie odłożyć na później, aby najpierw zając się atrybutami (warto).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Soe » Wt lip 04, 2006 8:41 pm

Dzięki :)

Hm... Tylko, do którego poziomu w same atrybuty inwestować...:roll:
Emblemat użytkownika
Soe
 
Wiadomości: 6
Dołączył(a): Pn lip 03, 2006 10:39 pm

Wiadomośćprzez Val » Śr lip 05, 2006 2:19 am

Mój sposób to wytrenowanie mądrości tak, by wraz z przedmiotami dawała dwadzieścia jeden, co daje sześć sesji ćwiczeń na poziom. Wtedy co poziom trenujesz jeden atrybut i ćwiczysz jedną umiejętność, chyba że trenujesz atrybut wiodący - w Twoim przypadku zręczność, która kosztuje trzy sesje. Wtedy możesz wytrenować ją jeszcze raz, a jeśli nie chcesz, bo nie, to masz trzy sesje na ćwiczenie umiejętności. Od dziesiątego poziomu będziesz miał jeszcze jedną, bardzo ważną umiejętność, jaką jest rozbrajanie. Jest to bardzo przydatna umiejętność w walce z przeciwnikiem uzbrojonym w dobry oręż.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez joerg » Śr lip 05, 2006 3:43 am

O ile dobrze pamiętam, to ty ostatnio zwróciłeś uwagę Lamowi i Gerino, że pomagają na siłę, a teraz co? Sam to robisz. Powycinaj trochę, mi takich rzeczy nikt nie mówił aż do rozpoczęcia trzeciej setki.
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Wiadomośćprzez Val » Śr lip 05, 2006 5:29 am

Mój błąd:).
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez pinusaristata » Wt kwi 10, 2007 8:31 pm

mam małe pytanie również odnośnie złodzieja - dlatego też liczę na szczęście że ktoś czyta "stare" tematy i zajrzy tutaj - otóż moje pytanie jest związane z umiejętnościami ukryj i skradaj się. Czy aby być niewidzialnym powinienem ich używać razem (tak mi się wydaję - tak jak jest w grach rpg typu BG czy IWD). Drugie pytanie dotyczy sztyletowanie - czytałem temat o nim, ale nie rozwiązuje on moich wątpliwości - jak bardzo się zwiększają obrażenia przeze mnie zadawane - w opcjach mam włączone * i atak ze sztyletowaniem zabiera mniej więcej tyle samo punków życia co i bez niego.
Emblemat użytkownika
pinusaristata
 
Wiadomości: 29
Dołączył(a): N kwi 08, 2007 11:52 am
Lokalizacja: L. P-9-74 ;)

Wiadomośćprzez Lam » Wt kwi 10, 2007 9:33 pm

Ukrywanie to nie niewidzialność - ukrywasz się do momentu wykonania dowolnej czynności wymagającej najmniejszego ruchu, a niewidzialność działa cały czas. Oprócz tego różne rasy różnie reagują na te dwa sposoby "znikania". Jest bardzo dużo ras, które widzą Cię mimo ukrycia, więc niewidka jest o niebo lepsza też z tego powodu.

Skradanie to coś zupełnie innego i działa tylko na graczy (nie widzą, kiedy się przemieszczasz między pomieszczeniami). Nie ma niczego wspólnego z widzeniem Twojej obecności w pomieszczeniu. Skradanie jednak pomaga przy okradaniu (zwiększa szansę powodzenia).

Sztyletowanie to tylko jeden atak. Musisz nim zaczynać walkę. Jest to napisane w pomocy.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez pinusaristata » Wt kwi 10, 2007 10:22 pm

1)
Ukrywanie to nie niewidzialność


ok - rozumiem - ake chodziło mi tu o "namiastkę" niewidzialności (taką jak np. w BG, którego jest fanem - od razu odpowiem na zarzut typu "nie można porównywać tych 2 gier" - to tylko objaśnienie do tego o co mi chodziło)

2)
Skradanie (...) działa tylko na graczy


w takim razie co daje możliwość ukrycia się przed wzrokiem potworów (nie-graczy) - czyżby "Ukrycie" - mi jakoś nie działa (słaby [poziom?]?) /// chodzi mi o to, żebym mógł się bezpiecznie poruszać między lokacjami (niezauważony) - czy ww. umiejętności mogą być w tym jakoś pomocne - czy w tym wypadku może pomóc tylko czar nieidzialność itp.

3)
Sztyletowanie to tylko jeden atak. Musisz nim zaczynać walkę. Jest to napisane w pomocy.


SZTYLETOWANIE polega na wbiciu sztyletu w plecy zaskoczonego
przeciwnika zadając mu znaczne obrażenia.


Z tego opisu moim zdaniem wynika to, że sztyletowanie zadaje dodatkowe obrażenia ("znaczne") - w poprzednim fragmencie dwuznacznie napisałem "zwiększają obrażenia przeze mnie zadawane" - co można było odczytać że /próbuje/ używać sztyletowania w każdym ataku - w takim przypadku przepraszam - to że jest tylko jeden taki atak na danego stwora i tylko na początku to już wiem :grin: , ale nadal nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie - jakie są to obrażenia - czy istnieje jakiś mnożnik sztyletowania (znów BG :smile: ), czy jakieś dodatkowe punkty do trafienia i obrażeń itp. - jeśli tak to jak sie przedstawia sprawa - tego akurat w POMOCY nie znalazłem, a chciałbym wiedzieć jak się ma sprawa z technicznego punktu widzenia. Z powyższego opisu dowiedziałem sie tylko to, co znalazłem w pomocy (ach, nawet Bogowie po wielu latach/wiekach... dostają obsesji na punkcie odsyłania zwykłych "szaraczków" do "Wielkiej Księgi Wszechwiedzy" (skrót - Pomoc), sądząc, jakoby śmiertelnicy nigdy jej nie używali :grin: , co jest ewidentną nieprawdą :wink: )
pozdrawiam
Emblemat użytkownika
pinusaristata
 
Wiadomości: 29
Dołączył(a): N kwi 08, 2007 11:52 am
Lokalizacja: L. P-9-74 ;)

Wiadomośćprzez Lam » Wt kwi 10, 2007 10:29 pm

Powtórzę: skradanie nie robi wrażenia na nikim poza graczami. Agresywne moby wykonują niejako "patrz" co chwilę i atakują, kiedy Cię widzą, a nie, kiedy widzą, że nadchodzisz.

Nie dostaniesz czaru, który uodparnia na wszystko, co może Cię napotkać. Każdy głupi wie, że aby skutecznie bronić swojego zamku, musi obstawić wejścia strażnikami, którzy widzą ukrytych i niewidzialnych. Poza czarami, wiele magicznych ras ma to "wbudowane". Zajdziesz na pewno dalej, ale nie przejdziesz świata wszerz i wzdłuż na 5 poziomie z niewidką.

Udane sztyletowanie zadaje znacznie większe obrażenia, ale na Twoim poziomie, z Twoją bronią i poziomem wyćwiczenia, możliwe, że nie zawsze to zauważasz. Uzbrój się w cierpliwość.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez zayl » Wt kwi 10, 2007 10:31 pm

w takim razie co daje możliwość ukrycia się przed wzrokiem potworów

Niewidzialność, ale i tak nie uchroni Cię przed wszystkimi (tu też mobkami). Co do niewidzialności, ona jest dobra - ale raczej na graczy mało skuteczna, polecam:
http://lac.pl:3999/pomoc?p=demaskowanie
http://lac.pl:3999/pomoc?p=wykrycie+niewidki

Sztyletowanie owszem zadaje większe obrażenia, to zalezy od trafienia oczywiście - możesz go tylko połaskotać lub zadać bardziej krytyczny cios.
Emblemat użytkownika
zayl
 
Wiadomości: 47
Dołączył(a): N sie 21, 2005 10:27 pm

Wiadomośćprzez Cirvil » Wt kwi 10, 2007 11:10 pm

Niewidzialność rozwiąże większość problemów z poruszaniem się nie będąc zauważonym między mobkami, lecz niektóre rasy ją widzą. Ukrytych widzą prawie wszystkie.

Nie wiem, jaki jest mnożnik dla sztyletowania. Nie wiem nawet, czy jego skuteczność zależy od premii celności i obrażeń. Im lepiej wyćwiczysz, tym częściej wychodzi. A zaczynając walkę z przeciwnikiem o bliskim ci poziomie możesz zabrać mu około 25% pierwszym ciosem, pod warunkiem, że nie ma na sobie czarów obniżających otrzymane obrażenia, typu uświęcenie. Na naprawdę wysokich poziomach będzie to zapewne mniej, lecz kilka(naście) tur walki pewnie zaoszczędzisz.
§ 196: Jeśli obywatel wybił oko jednemu z obywateli, należy wybić jego oko.
Emblemat użytkownika
Cirvil
 
Wiadomości: 176
Dołączył(a): So mar 11, 2006 12:06 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez pinusaristata » Śr kwi 11, 2007 12:21 am

ok - dzięki za odpowiedzi - mój poziom wiedzy wzrósł :grin:
Emblemat użytkownika
pinusaristata
 
Wiadomości: 29
Dołączył(a): N kwi 08, 2007 11:52 am
Lokalizacja: L. P-9-74 ;)


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron