Pomoc z profesjami

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Pomoc z profesjami

Wiadomośćprzez Skrzyp » So sie 26, 2006 5:11 pm

Witam. Jestem nowy nie tylko w Lacu ale również wogule w MUDach. Dotychczas grałem kilka godzin jako Złodziej (dobiłem do poz. 5). Wiem raczej niewiele. I dlatego:

Chciałem zapytać jaką profesję czy rasę najbardziej polecacie. Coś ciekawego i w miarę prostego do gry. Taki np. złodziej był w porządku ale trochę za słaby jak dla mnie. Do tego sprawa okradania wydaje się mało skomplikowana i dająca niewiele przyjemności.
Z góry mówię że nie dla mnie "profesje" w stylu wampir. Nie lubię męczyć innych graczy ; ) Mag pewnie za trudny do gry na początku... Reszty profesji po prostu nie znam. Powiedzcie proszę w czym np. są dobre a w czym słabe. Nie potrzeba mi idealnych wzorów postaci ale przyjmę chętnie drobne wskazówki na początek. Aha, i nie odsyłajcie mnie do pomocy bo czytałem ją wzdłuż i wszerz. Potrzebuję za to opinii żywego człowieka.

Z góry bardzo dziękuję. : )
Skrzyp
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): So sie 26, 2006 5:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Gerino » So sie 26, 2006 5:17 pm

Wojownik krasnolud. Gra nim wygląda zwykle następująco: wpisujesz "zabij mob" i idziesz na herbatę. Z jednej strony łatwe i przyjemne; z drugiej nudne jak cholera.

Ciekawszy jest skrytobójca. Moim zdaniem równie mocny, ale wymaga poświęcenia wielu godzin na treningi...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Skrzyp » So sie 26, 2006 5:25 pm

Nie boję się trudności w grze. Zależy mi na tym żeby było ciekawie i żeby koniec końców postać była w miarę silna (jak na początkującego).
Zaczynam się zastanawiać nad Magiem. Byłoby na prawdę trudno ale to jest po prostu ciekawe... No nie wiem. Tylko bym grać nie umiał :/

A co takiego jest w skrytobójcy?
Skrzyp
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): So sie 26, 2006 5:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Aerion » So sie 26, 2006 5:29 pm

Łatwo i raczej ciekawie gra się też szpiegiem, bo, jak pisze w pomocy, jest to połączenie maga, złodzieja i wojownika. :wink:
Często trafia, ma ciekawe zdolności, od najbardziej początkowych poziomów może ćwiczyć czary ofensywne.
Emblemat użytkownika
Aerion
 
Wiadomości: 91
Dołączył(a): So maja 06, 2006 7:46 pm

Wiadomośćprzez Gerino » So sie 26, 2006 5:32 pm

W skrytobójcy? A przejrzyj listę umiejętności.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Skrzyp » So sie 26, 2006 5:47 pm

Zdecydowałem się jednak na Maga. Zdechnę chyba przy graniu nim bez doświadczenia no ale... Będzie ciekawie! :razz:
Mógłby mi ktoś poradzić jak mniej więcej nim grać na początku? Oraz jaka rasa najlepiej pasuje? Myślałem o pół-elfie...
Skrzyp
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): So sie 26, 2006 5:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Gerino » So sie 26, 2006 6:03 pm

Elf lub sektoid.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Skrzyp » So sie 26, 2006 6:07 pm

No to dzięki. Lecę się bawić.
Skrzyp
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): So sie 26, 2006 5:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Reif » So sie 26, 2006 8:36 pm

gerino napisał(a):"Wojownik krasnolud. Gra nim wygląda zwykle następująco: wpisujesz "zabij mob" i idziesz na herbatę."



O cytuja mnie :P
Ja jednak na poczatek polecam woja, zeby poznac swiat.
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Gerino » So sie 26, 2006 8:45 pm

A cytują, skoro to najlepszy opis :)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Skrzyp » So sie 26, 2006 9:23 pm

Świetnie, to woj. Ale... Jak nim grać. W co dawać punkty itp. Czy w mądrość żeby łapać więcej umiejętności czy w powiedzmy siłę albo budowę? Nie chciałbym sobie zepsuć całkiem pierwszej postaci.
Skrzyp
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): So sie 26, 2006 5:00 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Gerino » So sie 26, 2006 9:33 pm

A tam, potem i tak zrobisz drugą, i trzecią. Nic tak nie uczy, jak własne błędy. Ponadto w samym Lacu umieszczono sporo pomocy - mud-szkoła ze swoimi plakatami, opisy każdego czaru i umiejętności. Popróbuj różnych kombinacji, aż w końcu znajdziesz tę, która najlepiej pasuje do twojego sposobu gry.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Reif » So sie 26, 2006 9:40 pm

Skrzyp napisał(a):Świetnie, to woj. Ale... Jak nim grać. W co dawać punkty itp. Czy w mądrość żeby łapać więcej umiejętności czy w powiedzmy siłę albo budowę? Nie chciałbym sobie zepsuć całkiem pierwszej postaci.


Kolejnosc to madrosc->budowa->reszta atrybutow...
Jezeli chcesz zrobic 100tke to i tak wytrenujesz wszystkie atrybuty.
Polecam szybko wycwiczyc wieksze obrazenie/drugi/trzeci atak/parowanie.
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Myisab » Pn sie 28, 2006 2:08 pm

I szal, jak bedziesz w 12:)
"Lecz pamiętaj naprawdę nie dzieje się nic, i nie stanie się nic aż do końca..."
Emblemat użytkownika
Myisab
 
Wiadomości: 77
Dołączył(a): Śr maja 03, 2006 4:37 pm
Lokalizacja: B-B


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron