Rozwoj Mnicha

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Rozwoj Mnicha

Wiadomośćprzez Gie Wu Es » Wt paź 10, 2006 12:17 am

Gram mnichem i nie wiem jak go rozwijac chodzi oczywiscie o atrubyty i umiejetnosci. Czy ktorys ze starszych stazem graczy moglby mi pomoc.

Z gory dziekuje

PS. Gram mnichem krasnoludem wiem ze to nie zadobre polaczenie ale taka mam wizje postaci :lol:
Emblemat użytkownika
Gie Wu Es
 
Wiadomości: 1
Dołączył(a): Pn paź 09, 2006 11:55 pm
Lokalizacja: Z ŁODZI

Wiadomośćprzez Lam » Wt paź 10, 2006 9:35 am

Na początku będziesz trenować mądrość, ale krasnolud mnich ma maksymalną 23. Tyle samo sesji ćwiczeń masz przy 21 mądrości, nie musisz więc walczyć o więcej kosztem innych atrybutów na początku gry.

Mnich ma rewers i może "ssać" manę, więc są dwie szkoły - ładowanie wszystkiego w życie i czasem rewers, a czasem ssanie, albo ładowanie wszystkiego w manę, wtedy jej szybsze ssanie, ale życie tylko przez rewers.

Podstawowym atrybutem mnicha jest budowa, a Ty z czasem wyciągniesz ją aż do 26. Inteligencji nie wyciągniesz ponad 23, więc wyglądałoby na to, że najlepiej skoncentrować się na budowie, wybierając "ścieżkę życia". Ćwiczyć umiejętności za jedną sesję ćwiczeń nie będziesz mógł (do tego potrzeba inteligencji 25), a do ćwiczenia w dwóch sesjach wystarczy inteligencja 19 (a nawet 18 - wyjdzie 74%, trzeba uważać).

Najważniejszą umiejętnością z poziomów 1-10 będzie zakażenie (wielu powiedziałoby, że jedyną wartą ćwiczenia od razu).

Może jacyś lepsi mnisi mają ochotę podyskutować o tym, co bardziej się opłaca nowicjuszowi?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Cirvil » Wt paź 10, 2006 10:21 am

Nie powiem teraz nic nowego dla kogoś, kto gra trochę dużej, ale warto wspomnieć, iż trochę poźniej (nie pamiętam poziomu, chyba coś około 30) mnich dostaje czar "przyspieszenie" pozwalający na dwukrotnie szybsze rzucanie czarów, używanie buław etc.
Warto również przeczytać książkę lekkiego leczenia. Jest ona na 22 poziom, lecz "zrozumieć" ją można na 28. Co prawda mnichowi, jako profesji z wysoką budową i czarem regeneracji, życie odradza się szybko, lecz dobrze jest mieć możliwość sprawnego podleczenia się bez konieczności zasypiania.
Opłaca się, w każdej możliwej sytuacji, odprawianie rytuału smierci nad ciałami pokonanych przeciwników w celu uzupełnienia zapasów many, która mnichowi (mimo czaru regeneracji) odnawia się dość wolno. Alternatywą jest noszenie ze sobą dużej ilości "artykułów" uzupełniających zapas energii magicznej, lecz jest to dość kosztowne i zdarza się, że w ferworze walki pojemnik z zapasami ulega zniszczeniu wraz z zawartością (uwaga na ziejących!).
Mam nadzieję, że tych kilka drobnych uwag pomoże młodym graczom wykorzystać w pełni możliwości tej jakże przydatnej (a przy okazji dość potężnej) profesji.
§ 196: Jeśli obywatel wybił oko jednemu z obywateli, należy wybić jego oko.
Emblemat użytkownika
Cirvil
 
Wiadomości: 176
Dołączył(a): So mar 11, 2006 12:06 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Aerion » Pt paź 13, 2006 9:08 pm

Niedawno ukończyłem grę mnichem i pomyślałem, że także coś tutaj dodam. Moim zdaniem, mnich w pełni rozwija skrzydła gdzieś w okolicach 15 poziomu, do tego czasu warto zainwestowac w dobry sprzęt i atrybuty. Zgodzę się z tym, że zakażanie to bardzo dobry czar i naprawdę warto z niego korzystac. Potem dochodzi także spowolnienie, a z czarów ochronnych warto wycwiczyc lodową tarczę oraz wyżej wspomniane przyspieszenie. Taka kombinacja powinna Ci zapewnic zwycięstwo w większości walk.
Emblemat użytkownika
Aerion
 
Wiadomości: 91
Dołączył(a): So maja 06, 2006 7:46 pm

Wiadomośćprzez Morth » So paź 14, 2006 4:15 pm

Nie chcąc Ci mieszać w głowie Gie Wu Es, powiem tylko, że Aerion guzik wie. :)
Ostatnio edytowano N paź 15, 2006 7:52 pm przez Morth, łącznie edytowano 1 raz
Emblemat użytkownika
Morth
 
Wiadomości: 130
Dołączył(a): Śr lut 01, 2006 1:29 am
Lokalizacja: Zabrze

Wiadomośćprzez Astien » N paź 15, 2006 10:32 am

Morth napisał(a):Niechcąc Ci mieszać w głowie Gie Wu Es, powiem tylko, że Aerion guzik wie. :)
Emblemat użytkownika
Astien
 
Wiadomości: 7
Dołączył(a): Cz sty 05, 2006 5:41 pm
Lokalizacja: opactwo Merrad

Wiadomośćprzez Azazel » N paź 15, 2006 6:07 pm

Ja mnichem zdobyłem 8 pzm i sądzę, że w tym temacie moge potwierdzić tylko jedno: Aerion naprawdę guzik wie ;p
...quid stupes tamquam hircus in eruilia...
Emblemat użytkownika
Azazel
 
Wiadomości: 20
Dołączył(a): Śr sie 23, 2006 11:37 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Wiadomośćprzez Lowarely » Pn paź 16, 2006 6:06 pm

A jeśli gra się mnichem elfem, to są jakieś zmiany? Znaczy, czy lepiej ćwiczyć co innego czy też to samo, co u mnicha krasnoluda?

Pytam tutaj, bo bez sensu zakładać inny temat o tym samym...
Emblemat użytkownika
Lowarely
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): Pn wrz 11, 2006 11:27 am

Wiadomośćprzez Lam » Pn paź 16, 2006 9:24 pm

Mnich elf będzie miał budowę 24, a inteligencję 26 - różnica chyba spora. Orrun by mógł powiedzieć, ile many mu wyszło :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lavedonar » Pn paź 16, 2006 10:33 pm

Lam napisał(a):Mnich elf będzie miał budowę 24 (...)


mnich elf ma 23 budowy. wiem, bo właśnie nim gram :razz:
Lann'ane Amcoran, Loralhal
Emblemat użytkownika
Lavedonar
 
Wiadomości: 1
Dołączył(a): Pt paź 06, 2006 3:38 pm

Wiadomośćprzez Lam » Wt paź 17, 2006 8:24 am

Omsknęła mi się ręka :) Oczywiście 23. Żeby się zrehabilitować, nadmienię też, że elf ma niewielki dodatek do odradzania się many.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron