kilka pytań

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

kilka pytań

Wiadomośćprzez Vistiari » Pt sie 31, 2007 1:15 pm

jestem ciemnym elfem nekromantom na 3 poziomie i mieszkam w Vergardzie i popierwsze nie ma w tym mieście gildii nekromantów więc może mi ktoś powiedzieć gdzie znajduje się najbliższa i jak tam dojść również postacie pytają mnie czy chce zadanie i jak pisze zadanie to piszą że nie ma żadnego czy poprostu nie ma żadnych zadań czy ja coś żle robie
jest również para szukająca dziecka i pyta mnie o pomoc a ja nie wiem jak odpowiedzić wiem że był już taki temat ale wpisuje wszystkie możliwe odpowiedzi i nic
mam również pytanie gdzie mogę polować bo siedzenie na arenie szkoły już mnie troche nudzi i jaką powinnam mieć broń czy może jako nekromanta lepiej żebym żadnej nie miała?

prosze o szybką odpowiedź

pozdrawiam
Vistiari
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 11:28 am

Wiadomośćprzez Cirvil » Pt sie 31, 2007 2:09 pm

Po pierwsze: nekromantą.
Teraz dalej:
Jest gilda. Od południowo-zachodniej wieży (czy strażnicy - nie pamiętam dokładnie nazwy) idź ulicą na wschód i zaraz potem skręć na południe.

Co do broni - jeśli nauczysz się umiejętności "porażający dotyk" to broń nie jest Ci niezbędna.

A tak w ogóle - zajrzyj do działu "jak grać" na stronie. Tam znajdziesz odpowiedź na pozostałe pytania (i zapewne wiele innych). Pamiętaj - do mobów i graczy się mówi, względnie szepcze (później dojdzie jeszcze telepatia). Proste, prawda?
§ 196: Jeśli obywatel wybił oko jednemu z obywateli, należy wybić jego oko.
Emblemat użytkownika
Cirvil
 
Wiadomości: 176
Dołączył(a): So mar 11, 2006 12:06 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Vistiari » Pt sie 31, 2007 6:43 pm

mam jeszcze jedno pytanie jak wyjąć z urny ten miecz który się chce jak jest w niej pełno różnych a nie można używać nazw dwuwyrazowych a jak piszę wcześniej numer tego miecza to jest brany za drugi wyraz i to samo z wrzucaniem czegoś do urny i jeszcze z kąt mam wiedzieć który przedmiot jest leprzy i który wziąć pomóżcie prosze

pozdrawiam
Vistiari
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 11:28 am

Wiadomośćprzez Val » Pt sie 31, 2007 8:09 pm

1. Jak to jest brany za drugi wyraz? Jeśli jest mnóstwo mieczy w urnie, to wbijasz: wez <numer>.miecz. Ewentualnie, jak nie chce Ci się liczyć, to bierzesz wszystkie miecze z urny (wez wsz.miecz u), odchodzisz gdzieś na bok, żeby nikomu nie przeszkadzać, upuszczasz wszystkie miecze (upu wsz.miecz), biegniesz znowu do urny, bierzesz z niej te miecze, których wcześniej nie udźwignęłaś, wracasz w swoje ustronne miejsce i sprawdzasz każdy miecz po kolei, a jak Ci nie pasuje, to wyrzucasz go znowu do urny (komendą wyślij, żebyś nie musiała popierdzielać). W końcu znajdziesz swój ulubiony miecz, hura!
2. Aby porównać przedmioty należy:
a) posiadać umiejętność identyfikacja,
b) przymierzać każdy przedmiot i sprawdzać jak bezpośrednio wpływa na Twoje cechy, kp i bonusy.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez joerg » Pt sie 31, 2007 10:11 pm

2. Aby porównać przedmioty należy:
a) posiadać umiejętność identyfikacja,
b) przymierzać każdy przedmiot i sprawdzać jak bezpośrednio wpływa na Twoje cechy, kp i bonusy.
Aby porównać dwa przedmioty, można jeden z nich zdjąć, wpisać polecenie PUNKTACJA, założyć z powrotem, znów wpisać PUNKTACJA i porównać statystyki. Natępnie dla drugiego to samo: zdjąć, PUNKTACJA, założyć, PUNKTACJA. Takie porównywanie ma dwie wady: kłopot z niezdejmowalnymi przedmiotami (ale i tak można się ich pozbyć) oraz to, że nigdy nie widać obrażeń broni i na początkowych poziomach nie widać klasy pancerza (magicznej klasy pancerza również) i premii (obrażeń i celności - to w broni), więc na początku tym sposobem nie sprawdzi się która z dwu broni daje więcej do celności albo zadaje większe obrażenia.

Najlepszym sposobem by porównać dwa przedmioty jest czar indentyfikacja. Jeśli ma się odpowiednią profesję i poziom, można go wyćwiczyć i używać poleceniem CZARUJ IDENTYFIKACJA <przedmiot>. Jeśli nie spełnia się tych dwóch warunków to od dziesiątego poziomu można kupić zwój identyfikacjii używać wydając polecenie RECYTUJ ZWÓJ <przedmiot>, ale do tego trzeba mieć wyćwiczoną umiejkę CZYTANIE PERGAMINÓW.
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Wiadomośćprzez Adaro » So wrz 01, 2007 2:52 am

A najlepiej w ogóle nie grać.

Żartuję. A co do przedmiotów - możesz je też PORÓWNYWAĆ jeżeli masz przedmiot danego typu w inwentarzu (np. miecz) a drugi przedmiot tego samego typu w ekwipunku (na sobie).

Wystarczy wpisać:

por (co) w tym wypadku miecz, w więc por miecz

Otrzymasz ogólną informację, która broń jest lepsza (więcej zadasz nią obrażeń) oraz która wpływa na twoje atrybuty, o ile oczywiście będziesz miał szczęście i wpadnie Ci w ręce aż tak dobra broń.

I tak:

Kod: Zaznacz cały
<pierwsza broń>          miecz krwi  [ 17]
<trzymane w rękach>      lutnia  [  5]

<369ż(100%) 90m(100%) 255r 16940dś> zal sz
Zaprzestajesz używania miecza krwi.
Wyciągasz jako broń zardzewiałą szablę.

<369ż(100%) 90m(100%) 255r 16940dś> por miecz
Miecz krwi wygląda lepiej niż zardzewiała szabla (na tobie).
Założenie miecza krwi wpłynie dodatkowo na twe atrybuty.
Założenie zardzewiałej szabli wpłynie dodatkowo na twe atrybuty.

Emblemat użytkownika
Adaro
 
Wiadomości: 13
Dołączył(a): Śr kwi 03, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Val » So wrz 01, 2007 7:52 am

Joerg, dziękuję, ja już nie miałem siły na rozwijanie tych abe. Ale miałem kaca wczoraj:)).
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Vistiari » N wrz 09, 2007 11:42 am

mam jeszcze jedno pytanie a mienowicie jestem już na 5 poziomie i nie wiem jak mam nabić sobie doświadczenie bo na arenie polowanie zwykle daje bardzo malutko doświadczenia a gdy zwierzęta zbiegną się razem to mnie zabiją albo musze uciekać i trace więcej doś. niż go zyskuje na szczury w mieście też poluje ale podczas walki albo przychodzi strażnik albo następny szczur i znów trace więcej niż zyskuje i jeszcze chciałam zapytać o mikstury leczące czy mogę je wypić podczas walki i za pomocą jakiej komendy je wypić?

proszę o szybką odpowiedź

pozdrawiam
Vistiari
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 11:28 am

Wiadomośćprzez Achven » N wrz 09, 2007 11:55 am

A ciemnym elfem jesteś.
Pije się [mikstury] za pomocą komendy polknij.
Postaraj się być dobry, wtedy strażnicy nie powinni cie bić.
Co do reszty nie znam się.
Ostatnio edytowano N wrz 09, 2007 1:06 pm przez Achven, łącznie edytowano 1 raz
Emblemat użytkownika
Achven
 
Wiadomości: 46
Dołączył(a): N sie 20, 2006 4:25 pm

Wiadomośćprzez joerg » N wrz 09, 2007 12:16 pm

Postaraj się być dobry
To jest ona :)

Do Vistiari: http://lac.pl:3999/pomoc?p=krainy
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Wiadomośćprzez Val » N wrz 09, 2007 12:29 pm

Pije się za pomocą komendy "pij". Z pomocą komendy "połknij" łyka się mikstury i inne aptekarskie wyroby.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Vistiari » Pt wrz 14, 2007 9:57 pm

wciąż próbuję polować w różnych miejscach od żłobka po las poszłam też do morii ale wciąż jak uda mi się nazbierać trochę doświadczenia to coś mnie zabija albo muszę uciekać proszę poradżcie mi coś nie chce na zawsze zostać na 5 poziomie :sad:
Vistiari
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 11:28 am

Wiadomośćprzez Aerion » Pt wrz 14, 2007 11:29 pm

Musisz być po prostu BARDZO ostrożna przed zdobyciem poziomu - tzn. bić przeciwników, z którymi na pewno dasz sobie radę (polecenie rozważ <przeciwnik>, ale to już chyba było, ocenia, jakie masz szanse - 1. porównuje poziom a 2. punkty życia). Radzę też nie atakować mobów, jeśli te stoją w grupach - w 90% przypadków zaatakują Cię kupą i wtedy możesz pożegnać się ze zdobytym doświadczeniem.
Emblemat użytkownika
Aerion
 
Wiadomości: 91
Dołączył(a): So maja 06, 2006 7:46 pm

Wiadomośćprzez Achven » So wrz 15, 2007 12:01 pm

Zrób restart i zacznij zwykłym elfem w Leanderze. Lepszy "dojazd" wszędzie. Więcej graczy których można się poradzić i poprosić o pomoc. Łatwiejsze moim zdaniem krainki. Więcej hobbicko-złodziejskich zabójców :smile: .

Bardzo ważna komenda "skan". Pozwoli ci sprawdzić czy w pobliżu nie ma agresywnych mobów.
Emblemat użytkownika
Achven
 
Wiadomości: 46
Dołączył(a): N sie 20, 2006 4:25 pm

Wiadomośćprzez Gerino » So wrz 15, 2007 12:37 pm

Drimith jest moim skromnym zdaniem o wiele lepsze. Łatwe do zapamiętania drogi, dużo mobów na wszystkich poziomach, generalnie dość bezpiecznie.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Vistiari » Pn wrz 17, 2007 8:29 pm

właśnie wpadłam w dół pułapkę nie mogę z niego wyjść ani się przenieść do świątyni powiedzcie co mam zrobić?

pozdrawiam
Vistiari
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): Pt sie 31, 2007 11:28 am

Wiadomośćprzez Angath » Pn wrz 17, 2007 8:45 pm

Musisz się zabić (samobójstwo) :grin:
Angath
 
Wiadomości: 17
Dołączył(a): Śr cze 07, 2006 2:34 pm

Wiadomośćprzez Lam » Wt wrz 18, 2007 7:11 am

Możesz też poprosić kogoś, aby Cię wyciągnął. Niektóre pułapki nie pozwalają na to jednak - wtedy naprawdę musisz się zabić (albo poczekać, aż umrzesz z głodu).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron