Pytanie

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Pytanie

Wiadomośćprzez Lennar » Cz lis 15, 2007 3:19 pm

Ja jestem nowy w swiecie Laca i znajac zycie to bede mial rozne pytania. Na poczatek sie przywitam zeby nie bylo, a wiec
Witam wszystkich serdecznie :P
No to na poczatek mam 1 male pytanie.
Czy przedmioty w Lacu niszczeja ? Np czy mi sie moze rozleciec zbroja miecz polamac itp. Bo nigdzie nic o tym nie znalazlem.
Z gory dzieki za pomoc :P
Lennar
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:56 pm

Re: Pytanie

Wiadomośćprzez sediius » Cz lis 15, 2007 3:32 pm

Przedmioty w Lacu nie starzeją się, ale mogą zostać zniszczone prez pewne czary (detonacja i dezintegracja) oraz przez potwory, które zieją ogniem, kwasem lub zimnem (np. smoki)
sediius
 
Wiadomości: 15
Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 11:22 pm

Wiadomośćprzez Aerion » Cz lis 15, 2007 4:26 pm

Do tego dodam jeszcze, że po zatruciu broni przez złodzieja tę po pewnym czasie przeżera rdza. Przed dezintegracją i detonacją uchroni rzucony na ekwipunek czar przekonanie, natomiast przed smoczymi oddechami nie wynaleziono niestety ochrony.
Emblemat użytkownika
Aerion
 
Wiadomości: 91
Dołączył(a): So maja 06, 2006 7:46 pm

Wiadomośćprzez Ral » Pt lis 16, 2007 12:14 pm

A ochrona przed zionięciem, to co?
Jednak najskuteczniejsza jest mimo wszystko abstynencja (co równa się w tym świecie ubóstwu) :(


Aerion napisał(a):natomiast przed smoczymi oddechami nie wynaleziono niestety ochrony.
Emblemat użytkownika
Ral
 
Wiadomości: 60
Dołączył(a): Wt sie 15, 2006 1:01 pm

Wiadomośćprzez Aerion » Pt lis 16, 2007 12:36 pm

Ochrona przed zionięciem nie jest całkowita - nadal musisz, przy walce z jakimś smokiem, drżeć o swoją skrzynię ze skarbami.
Emblemat użytkownika
Aerion
 
Wiadomości: 91
Dołączył(a): So maja 06, 2006 7:46 pm

Wiadomośćprzez Ral » Pt lis 16, 2007 4:24 pm

Ale napisałeś, że nie wynaleziono ochrony, odnosiłem sie tylko do tych konkretnych słów, przy czym dodałem, że najlepszą ochroną jest poskromienie swej chciwości. :)
Emblemat użytkownika
Ral
 
Wiadomości: 60
Dołączył(a): Wt sie 15, 2006 1:01 pm

Wiadomośćprzez Lennar » Pt lis 16, 2007 7:47 pm

Ja mam nowe pytanie.
Czy mozna w grze umawiac sie na granie ? Uzywajac realnych godzin itp?
I czy mozna napisac komus cos w stylu "wpisz to i to to ci zadziala" czy trzeba sie az tak bardzo wczuwac ze trzeba pisac "wypowiedz slowa..." itp
Z gory dzieki za pomoc :p
Lennar
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:56 pm

Wiadomośćprzez Achven » Pt lis 16, 2007 9:37 pm

Skoro można mówić :-) ;-) :-D to dlaczego nie.
Nie takie rzeczy sobie gracze mówili jak ich było więcej.

Uważaj bo pewne słowa są blokowane przez muda. Możesz usłyszeć, że nie podobają się bogom. Użycie całkiem niewinnego mogło by sie wydawać słowa przy uzdrowicielu może się skończyć przemianą w osła. Za wymiotowanie na innych natomiast nic Ci nie grozi :) Takimi atrakcjami raczyli się kiedyś pamiętam gracze z dwóch nielubiących się klanów.
Emblemat użytkownika
Achven
 
Wiadomości: 46
Dołączył(a): N sie 20, 2006 4:25 pm

Wiadomośćprzez Aerion » Pt lis 16, 2007 11:31 pm

Choć warto odgrywać swą postać - można się ciekawie pobawić tytułem i opisem i przez to podkreślić swą indywidualność.
Emblemat użytkownika
Aerion
 
Wiadomości: 91
Dołączył(a): So maja 06, 2006 7:46 pm

Wiadomośćprzez Lennar » So lis 17, 2007 6:27 pm

No i kolejne pytanie :P
Jak sie sprawdza jakie mam umiejetnosci wycwiczone i na ile procent ?
Nie moge tego nigdzie znalezc
I czy jesli zaczelem cwiczyc jakas umiejetnosc i mam ja zalozmy na 50% to czy musze ja wycwiczyc pkt cw do 75% zeby jej uzywac czy moge od 50% ja cwiczyc praktyka ?
Z gory dzieki
Lennar
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:56 pm

Wiadomośćprzez Lam » So lis 17, 2007 6:54 pm

Grając w Laca napisz:
?ćwicz

Dziwne, że nie mogłeś tego nigdzie znaleźć, bo zaczynając grę powinieneś był ukończyć szkołę. Tam na samym początku znajduje się pomieszczenie z nauczycielem, gdzie możesz przeczytać na plakacie m.in. "Aby dowiedzieć się, co możesz ćwiczyć oraz ile sesji ćwiczeń ci pozostało, napisz "ĆWICZ"."

To, co nie jest napisane wprost w pomocy, to fakt, że umiejętności możesz używać choćby od 1% wyćwiczenia - po prostu nie będzie ci wychodzić (zależnie od umiejętności, wychodzi źle albo nie wychodzi wcale). Można też wyćwiczyć umiejętności od 1% do 100% wyłącznie ich używając, bez pomocy nauczycieli, ale Ty na razie nie rób tego na siłę :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lennar » So lis 17, 2007 9:07 pm

Teraz widze, patrzylem na to w pomocy a nie widzialem :p
Lennar
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): Śr lis 14, 2007 7:56 pm


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron