Problem z atrybutami

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Problem z atrybutami

Wiadomośćprzez deffers » Pt cze 27, 2008 1:52 pm

A ja ostatnio mam taki problem: mam 3 poziom, 5 zgonów(wiem, troche sporo ;)) jestem elfem nekromantą i mam NIEPEŁNE ATRYBUTY!!! Na przykład mam siłe 13/21! Oto dowód:
Mieszkaniec Leanderu, Deffers nekromanta
-------------------------------------------------------------------------------
Wiek: 17 lat (7 godzin) Moralność: neutralna
Sił: 13/21 Poziom: 3 Rasa: elf
Int: 13/26 Pkt Dośw.: 3471 Profesja: nekromanta
Mąd: 17/27 Życie: 61/61 KP, MKP: źle
Zrę: 13/24 Mana: 105/105 OPC: źle
Bud: 14/21 Ruch: 110/110 Inwentarz: 32/33, 20/44 kg
Ćw: 1 Złoto: 1.246 Zabójstwa: 65 (0 graczy)
Strona: 20 Bank: 0 Zgony: 5 (0 z rąk graczy,
Tchórz: 0 Pkt Zadań: 0 2 wykrw., 0 samob.)
Głód [ ] Pragnienie [ ] Nietrzeźwość [ ] Ukrycie [ ] Niewidka [ ]
Klątwa [ ] Otrucie [ ] Brak tlenu [ ] Palące słońce [ ] Lot [ ]
-------------------------------------------------------------------------------


Działają na ciebie czary:
Czar: "magiczna osłona".
Czar: "błogosławieństwo".
Czar: "błogosławieństwo".
Czar: "taktyki bitewne".
Czar: "taktyki bitewne".


Jak widać, nie mam żadnej klątwy ani nic z tych rzeczy, ale jednak pomniejszone atrybuty mam :/. Czy może ktoś mi powiedzieć skąd takie coś i ew. jak to naprawić?? Bo przeszykałem całe forum i takiego czegoś nie znalazłem :/.
Z góry dziękuję za szybką odpowiedź.
:D
deffers
 
Wiadomości: 34
Dołączył(a): Pt cze 27, 2008 1:39 pm

Re: Problem z atrybutami

Wiadomośćprzez Aerion » Pt cze 27, 2008 2:23 pm

A pamiętasz, jakie trenowałeś atrybuty na początku gry? Jako nekromanta masz premię +2 do mądrości, oprócz zwiększyłeś ją treningiem. Włożyłeś też PN w budowę.
Na początku gry zaczynasz z wszystkimi atrybutami o wartości 13, oprócz atrybutu który jest wiodący dla twojej profesji - wojownik ma zwiększoną siłę, złodziej zręczność itd. Być może w ogóle nie wytrenowałeś nic więcej poza mądrością i budową, zwłaszcza, iż masz 3 poziom. Jeśli zaś masz gorsze atrybuty niż wcześniej, zdejmij cały ekwipunek i załóż go ponownie - możliwe, że omyłkowo założyłeś ekwipunek odejmujący atrybuty, taki też się zdarza.
"I cannot be caged. I cannot be controlled. Understand this as you die, ever pathethic, ever fools."
Jon Irenicus, BG 2
Emblemat użytkownika
Aerion
 
Wiadomości: 91
Dołączył(a): So maja 06, 2006 7:46 pm

Re: Problem z atrybutami

Wiadomośćprzez Kethrax » Pt cze 27, 2008 4:04 pm

Chciałbym też zwrócić Twoją uwagę na poradnik, który znajduje się w dziale "jak grać". Myślę, że rozsądnym byłoby inwestowanie sesji ćwiczeń w mądrość (na początku), żeby otrzymywać więcej sesji ćwiczeń na każdy zdobyty poziom. Warto też rozważyć, czy nie jest dobrym pomysłem zaopatrzenie się w przedmioty, które magicznie zwiększają mądrość. Można je założyć w momencie zdobywania poziomu, aby podbić na tę krótką chwilę mądrość.

Doświadczeni gracze zdobywając każdy poziom utrzymują swoją mądrość, budowę, a w niektórych przypadkach również inteligencję i zręczność na najwyższym możliwym poziomie.

Przepraszam za chaotyczny styl wypowiedzi, jestem bardzo zmęczony. :(
Kethrax
 
Wiadomości: 354
Dołączył(a): Pn lis 15, 2004 3:24 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z atrybutami

Wiadomośćprzez Lam » So cze 28, 2008 8:25 am

Mam pewną teorię: zapewne wcześniej miałeś wyższą siłę, bo skorzystałeś z darmowej siły olbrzyma, rzucanej na żądanie przez jednego ze sług w szkole. Wszystkie czary działają pewien czas, a potem się kończą, tak się też stało i z tym. Na trzecim poziomie możesz tam wrócić i poprosić o siłę olbrzyma jeszcze raz, ale później będziesz musiał radzić sobie inaczej.

Także w szkole były do kupienia bransoletki dające siłę - być może je kupiłeś, ale po śmierci przypadkiem założyłeś na ich miejsce jakieś zwykłe wiązadła? To również tłumaczyłoby spadek siły do podstawowej.

Tak czy inaczej, problem opisany został dziwnie, ale jednak sądzę, że "niepełne" i "pomniejszone" atrybuty należy odczytać jako mniejsze, niż już kiedyś miałeś :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Problem z atrybutami

Wiadomośćprzez phobos » So cze 28, 2008 12:58 pm

ja mam ten sam problem, od samego początku gry
phobos
 
Wiadomości: 12
Dołączył(a): N cze 22, 2008 7:53 pm

Re: Problem z atrybutami

Wiadomośćprzez Aerion » So cze 28, 2008 1:13 pm

Radzę korzystać z czarów u sługi bogów, póki jeszcze możesz - od 6 poziomu będziesz musiał wydawać na to sporo złota, a siła olbrzyma naprawdę dużo daje.
"I cannot be caged. I cannot be controlled. Understand this as you die, ever pathethic, ever fools."
Jon Irenicus, BG 2
Emblemat użytkownika
Aerion
 
Wiadomości: 91
Dołączył(a): So maja 06, 2006 7:46 pm

Re: Problem z atrybutami

Wiadomośćprzez Val » N cze 29, 2008 4:34 pm

Wydaje mi się, że nikt nie zrozumiał Twojego problemu i wszyscy tłumaczą Ci odpowiedzi na pytania, których nie zadałeś. Jeśli się nie mylę, pod postacią "niepełnych" atrybutów masz na myśli to, że Twoja siła wynosi 13/21, a nie 21/21. Problemu nie ma, 21 to po prostu najwyższa możliwa siła dla Ciebie - wynikająca z Twojej rasy i profesji. Masz 13 siły i tyle, a współczynnik za kreską - 21 - daje Ci obraz tego, jak silny możesz się stać. Wiadomo przecież, że Twój cherlawy i chorowity elf nekromanta (siła maksymalna 21) nie będzie nigdy silniejszy niż, dajmy na to, potężny olbrzym wojownik (siła maksymalna 29 chyba). Liczba za kreską pomaga też wtedy, gdy już masz przedmioty zwiększające cechy i gdy mając powiedzmy w punktacji 19/21 siły masz jeszcze dwa magiczne pierścienie czy amulety, które dodają po plus dwa do siły. Wiesz wtedy, że aby zwiększyć swoją siłę do maksimum, możesz użyć tylko jednego, a drugi sprzedać i w to miejsce na palcu wcisnąć powiedzmy naparstek. Mam nadzieję, że pomogłem.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Re: Problem z atrybutami

Wiadomośćprzez deffers » N cze 29, 2008 6:29 pm

Dzięki, Val. Właśnie wróciłem znad jeziora, wchodzę na forum, a tam- caaaaałaa masa odpowiedzi na moje pytanie:D. Czytam i czytam, ale -chwila!- niestety, nikt nie zrozumiał takiego N00Ba jak ja ;). Padły bardzo różne odpowiedzi, jednakże tylko ty mnie zrozumiales :D. Jeszcze raz przepraszam wszystkich użytkowników forum za ten problem, a także dziękuje za takie szybkie odpowiedzi. Myśle, ze ten temat mozna juz zamknąc.

Jeszcze raz dziekuje wszystkim, którzy zabrali głos w moim problemie.
:grin:
deffers
 
Wiadomości: 34
Dołączył(a): Pt cze 27, 2008 1:39 pm

Re: Problem z atrybutami

Wiadomośćprzez Lam » N cze 29, 2008 8:28 pm

Do głowy by mi nie przyszło, że ktoś, kto skończył szkołę (a więc także trenował, brał czary wpływające na atrybuty oraz magiczne przedmioty o takich wpływach), może nie wiedzieć, po co było to trenowanie, czary i przedmioty (bo że nie czytał plakatów ani strony "jak grać", nie jest żadną niespodzianką; co innego, że on musiał nigdy w życiu nie słyszeć o grach RPG).

Ci, którzy odpowiadali na pytania, których nie zadano, uznali jak jeden mąż, że problem nie może być aż tak prosty, skoro zamiast przeczytać jednen z wyżej wymienionych zasobów, lub po prostu ?atrybuty, zadano pytanie tu :) Uważam, że jesteśmy usprawiedliwieni :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Problem z atrybutami

Wiadomośćprzez deffers » Śr lip 02, 2008 8:35 pm

Aj, tam. Musicie mi wybaczyc bo jestem NOOBem :P :dance:
deffers
 
Wiadomości: 34
Dołączył(a): Pt cze 27, 2008 1:39 pm

Re: Problem z atrybutami

Wiadomośćprzez Val » Cz lip 03, 2008 12:27 am

Uwielbiam tę emotikonę:)).
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Re: Problem z atrybutami

Wiadomośćprzez deffers » Pt lip 04, 2008 6:46 pm

No bez kitu, moja to tez ulubiona :dance: (nawet lepsza niz ta z bomba!:D :blowingup: )
deffers
 
Wiadomości: 34
Dołączył(a): Pt cze 27, 2008 1:39 pm


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron