Problem z kluczem w Szkole

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Problem z kluczem w Szkole

Wiadomośćprzez Grizz » So paź 18, 2008 5:25 pm

Witam.
Dostałem klucz w Szkole Muda, ale po śmierci coś nie mogę go znowu dostać - jakby zniknął, a nie mogę go podnieść po walce. Tak samo nie mogę znaleźć słoika miodu, którego zresztą nie potrafiłem dać odpowiedniej postaci. Proszę, pomóżcie mi. Z góry dziękuję.
Grizz
 
Wiadomości: 2
Dołączył(a): So paź 18, 2008 5:18 pm

Re: Problem z kluczem w Szkole

Wiadomośćprzez Lam » So paź 18, 2008 5:49 pm

Wszystkie klucze, które ze sobą nosisz, znikają po wyjściu z postaci. Drugi egzemplarz klucza będzie tam, gdzie był pierwszy. Co to znaczy, że nie możesz go podnieść po walce? Masz pełny inwentarz? Kreatura nie ma klucza?

Miodek był częścią zadania i był jednorazowy. Znalazłeś już złodzieja miodu, więc sprawa została rozwiązana. A że nie oddałeś go komu trzeba, to tylko Twoja strata (dostałbyś punkt zadań). Nie przejmuj się tym za bardzo :) Ale dlaczego nie potrafiłeś go dać? To jedna z prostszych czynności...
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Problem z kluczem w Szkole

Wiadomośćprzez Grizz » N paź 19, 2008 7:52 pm

Co do klucza: jest napis, że leży klucz. Daję weź klucz, ale wyświetla mi, że nic takiego tu nie ma. Wpisuję "sp"
i oprócz tego, co kiedyś upuściłem nie ma tego, co wypadło z potworka. A klucz chyba dostałem po tym, jak po śmierci wpisałem "weź wszystko ciało", ale potem chyba zniknął. Dokładnie nie wiem, bo jakoś się tym nie przejmowałem. Może nie mogę go podnieść, bo wyłączyłem autopodnoszenie, ale przecież wpisuję "weź" - może trzeba "weź klucz ciało"? Nie próbowałem. Ale pewnie i tak już się nie dostanę do tamtego ciała.

Co do słoika miodu: wpisywałem chyba "daj słoik <postać>" albo daj <postać> słoik" i "'zadanie", ale ta postać nic potem nie mówiła i dalej pyta, co z tym słoikiem.

Dziękuję za pomoc i przepraszam, że tak mieszam.
Grizz
 
Wiadomości: 2
Dołączył(a): So paź 18, 2008 5:18 pm

Re: Problem z kluczem w Szkole

Wiadomośćprzez Lam » N paź 19, 2008 9:36 pm

Nie ma opcji autopodnoszenia, jest za to "rabowanie", które wyciąga wszystko z ciał przeciwników. Sądzę, że właśnie tę opcję wyłączyłeś.

Kiedy "rabowanie" było włączone, Twoja postać robiła "weź wszystko ciało" po zabiciu przeciwnika.

Po wyłączeniu "rabowania", Twoja postać robi "patrz w ciało" po zabiciu przeciwnika. Wyraźnie masz wówczas napisane "ciało <kogoś> zawiera:", dalej jest lista nazw przedmiotów (a nie zdania, że coś tam leży), kolory też są inne niż przedmiotów leżących na ziemi. Bardzo szybko nauczysz się to rozróżniać.

Ciała działają jak pojemniki. Należy "wyjmować" z nich rzeczy, pisząc "weź <przedmiot> ciało" (za ?weź). To, co ofiara nosiła przy sobie, nie leży bezpośrednio na ziemi i zwykłe "weź <przedmiot>" nie zadziała.

Do tamtego ciała się z pewnością nie dostaniesz, bo dawno zgniło. Ale nie przejmuj się - znajdziesz kolejną kreaturę z kolejnym kluczem.

Ze słoikiem niestety musiałeś popełnić literówkę. Na pewno działa "daj <przedmiot> <postać>". Następnym razem polecam korzystanie z pomocy (?daj).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron