Obrażenia zadawane przez broń

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Obrażenia zadawane przez broń

Wiadomośćprzez Kethrax » So gru 11, 2010 1:42 am

Nie jestem nowicjuszem, ale nie znam odpowiedzi na następujące pytanie: jakimi kryteriami się kierować przy wyborze lepszej broni?

Oto przykład:
Potężny miecz Mattisa jest typu broń, dodatkowe właściwości: błyszczy, lojalne.
Waga: ponad sześć kilogramów, wartość: 17467, poziom: 92.
Jest wykonany z mithrilu.
Obrażenia: od 23 do 74 (średnio 48).
Wpływa na siłę o 1.
Wpływa na życie o 45.
Wpływa na premię celności o 39.
Wpływa na premię obrażeń o 43.


I druga broń:
Demoniczny pejcz jest typu broń, dodatkowe właściwości: błyszczy, złe, magia, antydobre, antyneutralne.
Waga: siedem i pół kilograma, wartość: 11306, poziom: 97.
Jest wykonany ze skóry.
Obrażenia: od 50 do 100 (średnio 75).
Wpływa na premię obrażeń o 35.
Wpływa na premię celności o 35.


Obie bronie posiadam obecnie. Jak widać, jedna dodaje wyższe premie, inna niższe. Jedna zadaje średnio 48 obrażeń, a druga średnio 75.
Dla potrzeby tego postu przyjmijmy, że demoniczny pejcz w ogóle nie dodaje nic do premii, dobrze? To spowoduje, że przykład będzie bardzo przejaskrawiony.

I teraz pytam:
Czy pejcz byłby lepszy, nawet bez żadnych premii, bo zadaje większe obrażenia? Czy jednak może miecz, ponieważ dodaje sporo do premii. Czy premię do obrażeń należałoby sumować z obrażeniami broni aby przeprowadzić to porównanie?

Bardzo proszę o odpowiedź. Problem nie dotyczy tylko tych dwóch broni ani mnie konkretnie. Na każdym poziomie gracze spotykają się z różnymi rodzajami broni. Którą zatem najlepiej wybrać?
Kethrax
 
Wiadomości: 354
Dołączył(a): Pn lis 15, 2004 3:24 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Obrażenia zadawane przez broń

Wiadomośćprzez Thail » N gru 12, 2010 9:23 pm

Nie wiem jak to jest w rzeczywistości, ale ja osobiście sądzę, że trzeba patrzeć na premie do obrażeń i celności.
Jakby nie patrzeć, im są większe, tym większe obrażenia zgarnia przeciwnik i częściej go trafiasz.
Najlepiej założyć raz jedną, a raz drugą... hmmm chociaż pytanie jest naprawdę ciekawe:-D
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron