http://www.lac.pl/

Forum dotyczące naszej strony www, księga gości, księga skarg i zażaleń.

Moderator: łowcy trolli

Wiadomośćprzez Grzechu » Wt sie 21, 2001 12:08 am

A więc Tanis do nas powrócił...
Czyli można go pomęczyć o jakieś zmiany/usprawnienia na stronie.
Jacyś chętni do tego?
Jacyś chętni do pomocy?
Jakieś propozycje?
Grzechu [LAC]
Emblemat użytkownika
Grzechu
władca Valisandrii
 
Wiadomości: 353
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: W-wa

Wiadomośćprzez Puebla » Śr sie 29, 2001 11:28 am

Ja proponuje, zeby w koncu byl jakis odnosnik do FORUM, bo to wyglada tak, jakby nie istnialo.
Puebla
 
Wiadomości: 214
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Gliwice

Wiadomośćprzez Lam » Śr sie 29, 2001 4:08 pm

Zdecydowanie więcej tekstów uświadamiających, dla początkujących, oraz samouczek pod tytułem "jak zapisać postać, czyli jak zrobić drugi poziom w skończonym czasie". Nie żartuję. Ktoś, kto chce pomóc mudowi, zwrócił mi uwagę, że strony nie ma co reklamować, bo raz, że nie zachęca do gry, dwa, nie daje o niej praktycznie żadnych pożytecznych informacji, no i trzy, nie jest tak naprawdę napisane, jak to zacząć, i że trzeba zrobić drugi poziom żeby zapisać, i jak to uczynić... Czytanie plakatów w szkole może i może czegoś nauczyć, ale zdecydowanie lepiej byłoby mieć obok okienko ze ściągawką... To naprawdę warto napisać. Artykuły o mudach są tak kretyńskie i spisane z tak maksymalnie nieautorytatywnych źródeł, że nikomu nie chce się ich czytać. Najlepszym kawałkiem tej strony jest ciut niepełne i nieaktualne FAQ... Proponuję napisać połowę tekstu od początku, zmienić FAQ, przepisać to i owo... Chętnie wziąłbym na kilka godzin każdą z podstron celem korekty... FAQ nadaje się już teraz, innych uznaję, że nie ma... Ale gdy będą...
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Grzechu » Cz sie 30, 2001 1:31 am

To mnie nie wkurwiaj, tylko pisz!
Od dawna Ci mówiłem, zanim Tanis miał net, żebyś sam to zrobił, czemu nie? Sam masz net na stałe od jakiegoś czasu, ale TY wolisz opierdalać innych, siedzieć cicho, albo biadolić lub też pouczać.
Strona jest na koncie laca, a Tanis mówi, że strony raczej poprawiać nie będzie.
Więc Lamie mój drogi, nie mów co chcesz tam widzieć, tylko to zrób - i nie mów mi, że to trudne, czy czasochłonne czy co tam...
Jesteś w stanie to zrobić.
Grzechu [LAC]
Emblemat użytkownika
Grzechu
władca Valisandrii
 
Wiadomości: 353
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: W-wa

Wiadomośćprzez Grzechu » Cz sie 30, 2001 1:34 am

P.S. Jeśli będę miał stałe łącze i do tego czasu jeśli nikt w sprawie strony nic nie zrobi, to zgłaszam się na ochotnika (kurwa, ktoś musi, tylko miałem nadzieję, że mamy więcej bogów niż 2-3...), ale to, jak mówię, dopiero po niedługim czasie od momentu jak będę (mam nadzieję) miał net na stałe.
Grzechu [LAC]
Emblemat użytkownika
Grzechu
władca Valisandrii
 
Wiadomości: 353
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: W-wa

Wiadomośćprzez Lam » Cz sie 30, 2001 9:43 am

Gdyby wszystko na stronie napisał debil (ja), nie miałoby to treści, więc gdyby była to forma bez treści, nie miałaby waloru obiektywności. No więc byłby to formalizm. I to jest groźne, ale formalizm jest jeszcze groźny dlatego, że jakby nie było tam treści, to po prostu możnaby podkładać tam różne treści, i może nawet takie, które by nam nie odpowiadały.

Malarze holenderscy malowali ludzi starych i pokurczonych. Nie ukrywali brzydoty swoich modeli, ale pokazywali ich piękno, bowiem mieli dystans do swego tworzywa. Na naszym mudzie jesteśmy zarazem tworzywem i twórcami, otóż gdyby ktoś był niedoskonały fizycznie, nie wiedziałby, gdzie kończy się i gdzie zaczyna się jego brzydota. Nie sposób, żeby miał właściwy dystans do samego siebie. To jest powód, dla którego sądzę, że osobiście nie mogę już dłużej brać udziału w robieniu tej strony. Nie umiem znaleźć dystansu.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Yorl » Wt wrz 11, 2001 8:38 am

Witajcie

Popieram Spoka, sam nakłoniłem kiedyś paru ludzi z mojej szkoły na Laca ale niestety szybko się zniechęcili ponieważ nie wiedzieli o co chodzi. Równie denerwujące jest kiedy któs podchodzi do mnie podczas Lacowania i się pyta co to jest...
Cholera jak to wytłumaczyć:)

Destro The Tłómacz
Yorl
 
Wiadomości: 23
Dołączył(a): Pn sie 27, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Łódź

Wiadomośćprzez Idril » Śr wrz 12, 2001 6:23 pm

2001-09-11 08:38, Yorl napisał(a):
Witajcie

Równie denerwujące jest kiedy któs podchodzi do mnie podczas Lacowania i się pyta co to jest...
Cholera jak to wytłumaczyć:)


Hmm... U mnie uż nikt nie pyta. Chyba się przyzwyczaili. A na wytłumaczenia, że to "taka gra po sieci, tylko bez grafiki" zawsze reagowali jeszcze głupszą miną, niż podczas zadawania pytania...
Idril Kelebrindal
Emblemat użytkownika
Idril
 
Wiadomości: 300
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: godzinę drogi od Grzecha i dwie od Lama

Wiadomośćprzez Yorl » Wt wrz 18, 2001 9:15 am

Heh
Jakos tam staralem sie wytlumaczyc, cytuje:)
"To jest taki prawie Rpg tylko ze z literkami zamiast grafiki":)

Destro
Yorl
 
Wiadomości: 23
Dołączył(a): Pn sie 27, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Łódź

Wiadomośćprzez Puebla » So wrz 22, 2001 2:14 pm

Ja proponuje, zeby ktos pomoce dla poczatkujacych w koncu napisal. Bo ja na poczatku w ogole nie qmalam o co chodzi, jak sie chodzi (pierwszy raz w ogole w MUDa jakiegokolwiek gralam) jakie sa komendy, co robic itp. Proponuje, zeby byl ktos taki, kto moglby pomagac graczom (jakis bog), ale nie leczyc, tylko oprowadzac po swiecie. Tzn. uswiadomic takich nowych jakie sa komendy o co w ogole chodzi itp.
Ja nawet bym mogla to zrobic, bo nudze sie okropecznie na tym ircu. Tylko bym musiala sobie przypomniec jak to bylo gdy mialam 0 godzin i nic nie rozumialam z tego dziwnego MUDa ;)
Puebla
 
Wiadomości: 214
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Gliwice

Wiadomośćprzez Yorl » Pn wrz 24, 2001 9:06 am

2001-09-22 14:14, Puebla napisał(a):
Tylko bym musiala sobie przypomniec jak to bylo gdy mialam 0 godzin i nic nie rozumialam z tego dziwnego MUDa :wink:


Heh stare dobre czasy gdy sie powolutku, kawalek po kawalku odkrywalo cos tak pieknego czym jest jest Lac:) To bylo cos. Te czasy juz nie wroca :sad: Normalnie sie wzruszylem :')

Destro
Yorl
 
Wiadomości: 23
Dołączył(a): Pn sie 27, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Łódź

Wiadomośćprzez Grzechu » Wt wrz 25, 2001 12:55 pm

2001-09-22 14:14, Puebla napisał(a):
Ja proponuje, zeby ktos pomoce dla poczatkujacych w koncu napisal. Bo ja na poczatku w ogole nie qmalam o co chodzi, jak sie chodzi (pierwszy raz w ogole w MUDa jakiegokolwiek gralam) jakie sa komendy, co robic itp. Proponuje, zeby byl ktos taki, kto moglby pomagac graczom (jakis bog), ale nie leczyc, tylko oprowadzac po swiecie. Tzn. uswiadomic takich nowych jakie sa komendy o co w ogole chodzi itp.
Ja nawet bym mogla to zrobic, bo nudze sie okropecznie na tym ircu. Tylko bym musiala sobie przypomniec jak to bylo gdy mialam 0 godzin i nic nie rozumialam z tego dziwnego MUDa ;)

Nie widzę przeszkód...
To zacznij sobie przypominać, a co za tym idzie - pisać.
Grzechu [LAC]
Emblemat użytkownika
Grzechu
władca Valisandrii
 
Wiadomości: 353
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: W-wa

Wiadomośćprzez Puebla » So wrz 29, 2001 7:57 pm

No wiec tak. Zalozylam sobie postac i postalam sobie poczytac te "Czy wiesz, ze:" i stwierdzilam, ze ta pomoc calkowicie wystarczy takim mlodzikom, co siem nie znaja na mudach, albo poprostu na LACu ;P
Poporostu "nowi" powinni czytac te helpy, a nie od razu je wylaczac, bo przeszkadzaja. Najpeirw czytamy, pozniej gramy. Jakby kazdy tak poczytal najpierw, to gra bylaby ciekawsza, bo bysmy wiedzieli o co w niej chodzi i prostsza, bo znalibysmy wiekszosc potrzebnych komend na poczatku.
Wiem, ze ten post nie ma sensu, ale musialam cos tam napisac, nie? ;>
Puebla
 
Wiadomości: 214
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Gliwice

Wiadomośćprzez Lam » Wt paź 09, 2001 6:50 pm

Mimo wszystko powinno być więcej pomocy na stronie, zanim w ogóle się ktoś weźmie do gry. Więcej uświadamiania, tekstów nie tylko dla orłów... Kiedyś Eomer miał robić mapy rysowane ręcznie, nie zrobił. Kiedyś ktoś... itd.

Ja myślę, że instytucja boga pomagającego graczowi jest potrzebna. Bóg taki miałby coś w stylu podglądania graczy, ale tylko pierwszopoziomowych. Gracze tacy często piszą coś bez kropki na początku, mylą kanały, mylą polecenia, nie chce im się wszystkiego czytać... Wtedy trzeba ich zainteresować rozmową, odpowiadać konkretnie na pytania, a nie prowadzić za rączkę. Bóg służy wtedy wiedzą encyklopedyczną, dla kontrastu z wiedzą typowo podręcznikową oferowaną przez szkołę muda. Oczywiście wraca tu temat FAQ, które nie jest dobre dla początkujących (powinno zostać mocno poszerzone, a gracze powinni być zachęcani do wnikliwego wczytywania się weń).

Chyba tyle ode mnie w tej chwili. Kiedyś się jeszcze odezwę.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez megan » Śr lis 07, 2001 12:14 pm

2001-09-29 19:57, Puebla napisał(a):
No wiec tak. Zalozylam sobie postac i postalam sobie poczytac te "Czy wiesz, ze:" i stwierdzilam, ze ta pomoc calkowicie wystarczy takim mlodzikom, co siem nie znaja na mudach, albo poprostu na LACu ;P
Poporostu "nowi" powinni czytac te helpy, a nie od razu je wylaczac, bo przeszkadzaja. Najpeirw czytamy, pozniej gramy. Jakby kazdy tak poczytal najpierw, to gra bylaby ciekawsza, bo bysmy wiedzieli o co w niej chodzi i prostsza, bo znalibysmy wiekszosc potrzebnych komend na poczatku.


fajnie, tylko z tego co ja pamietam to najwiekszy klopot mialam z jedzeniem i piciem. nigdzie nie jest napisane ze mozesz jesc rece i nogi potworkow ani gdzie zdobyc jedzenie. juz w 1/3 czytania wszystkich podpowiedzi, komend, pomocy do nich itd stajesz sie glodny. i to przeszkadzadza najpierw w poznaniu muda a po drugie w zrobieniu upragnionego poziomu. czy nie mozna np. wprowadzic glodu i pragnienia od 2 poziomu? niech gracz sobie wtedy umiera juz ile chce, ale postac ma.
Emblemat użytkownika
megan
 
Wiadomości: 56
Dołączył(a): Wt sie 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Vorthax » Cz lis 15, 2001 10:27 am

Z tego co piszecie wyciagnalem prosty wniosek: nowi gracze powinni byc kierowani na forum. Po dosc krotkim czasie z ich pytan i odpowiedzi na nie powstanie niezle (jak sama nazwa wskazuje) FAQ.
Wystarczy tylko osmielic nowych graczy do zadawania pytan.
Vorthax
 
Wiadomości: 16
Dołączył(a): Cz maja 31, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Ktos » So kwi 06, 2002 1:00 am

Mysl to jest conajmniej nieglupia...
- AAARRGH! Zawył Viader ...Ju dont noł de pała...of de dark sajd of moc...
Ktos
 
Wiadomości: 73
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Muireann » Śr kwi 24, 2002 5:44 pm

2001-09-18 09:15, Yorl napisa³(a):
Heh
Jakos tam staralem sie wytlumaczyc, cytuje:)
"To jest taki prawie Rpg tylko ze z literkami zamiast grafiki":)

Destro


Ciekawy pomys³, ale jedno ALE. Otó¿ to, o czym piszesz, to Roguelike np. Adom. Proponuje co¶ innego, ale ¿eby co¶ wymy¶lic, trzeba mieæ mózg, a z tym u mnie krucho :))).
Muireann <FONT COLOR=red> Siubhail </FONT> Tully
"Should we blame the <FONT COLOR=red>M</FONT><FONT COLOR=yellow>A</FONT><FONT COLOR=red>T</FONT><FONT COLOR=yellow>C</FONT><FONT COLOR=red>H</FONT><FONT COLOR=yellow>E</FONT><FONT COLOR=red>S</FONT>?"
Muireann
 
Wiadomości: 44
Dołączył(a): Wt mar 26, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Torun

Wiadomośćprzez Muireann » Śr kwi 24, 2002 5:55 pm

Ciekawy pomys³... ja proponujê, ¿eby po prostu napisaæ takie FAQ, i po wpisaniu 'nowa' poinformowaæ takiego, ¿e warto przeczytaæ info na jakim¶ tam adresie, np. http://pomoc.lac.pl/. W ten sposób byæ mo¿e mniej osób zniechêca³o by siê do Laca. A napisanie FAQa to pare dni roboty. W sumie niedu¿o.

A tak w ogóle, to bogowie powinni dawaæ postaciom mo¿liwo¶æ jego zmiany. O ile wiem, to ogranicza sie to do zmiany wpisu w pliku oraz jego nazwy (ech ten Envy20...), zamiast pakowaæ do lodówki.

Bo kto lubi patrzeæ, jak
K³apouchy wk³ada miecz do urny na dary.


My¶lê, ¿e to nie by³oby wiêkszym problemem.
Muireann <FONT COLOR=red> Siubhail </FONT> Tully
"Should we blame the <FONT COLOR=red>M</FONT><FONT COLOR=yellow>A</FONT><FONT COLOR=red>T</FONT><FONT COLOR=yellow>C</FONT><FONT COLOR=red>H</FONT><FONT COLOR=yellow>E</FONT><FONT COLOR=red>S</FONT>?"
Muireann
 
Wiadomości: 44
Dołączył(a): Wt mar 26, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Torun

Wiadomośćprzez tharanduril » Pt gru 26, 2003 7:53 pm

2001-09-29 19:57, Puebla napisał(a):

nigdzie nie jest napisane ze mozesz jesc rece i nogi potworkow ani gdzie zdobyc jedzenie.

To te kawałki do tego służą? Dobrze wiedzieć:).
"Jak eksploduje bomba, to widać zmiany. Dziura w ziemi, jakieś flaki na drzewie. Słowem, widać zmiany."
tharanduril
 
Wiadomości: 166
Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: zwykle z domu

Wiadomośćprzez Nieobecny » Pt gru 26, 2003 9:00 pm

Lam napisał(a):Gdyby wszystko na stronie napisał debil (ja), nie miałoby to treści, więc gdyby była to forma bez treści, nie miałaby waloru obiektywności. No więc byłby to formalizm. I to jest groźne, ale formalizm jest jeszcze groźny dlatego, że jakby nie było tam treści, to po prostu możnaby podkładać tam różne treści, i może nawet takie, które by nam nie odpowiadały.

Z... Znamy się mało... Logika jak z Rejsu. ...Czy są jakieś pytania?
Emblemat użytkownika
Nieobecny
 
Wiadomości: 143
Dołączył(a): Wt lut 04, 2003 5:35 pm
Lokalizacja: z Mordu

Wiadomośćprzez Val » So gru 27, 2003 4:39 pm

Tharanduril, zmień avatarka, bo myślałem, że to Thail o to pyta:).
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?


Powrót do www.lac.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron