NoWa sTrOnA

Forum dotyczące naszej strony www, księga gości, księga skarg i zażaleń.

Moderator: łowcy trolli

Wiadomośćprzez Val » Pn cze 02, 2003 2:58 pm

Lam napisał(a):Chyba, że chcesz wysypu wiadomości Gerino, Valdraba i nowego objawienia debilizmu na forum - Salaoha.
Weź się w końcu odpierdol, bo od dłuższego czasu nie piszę, a jeśli to staram się na temat. Omadaha, nie tak źle, jak myślałem.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez omadaha » Pn cze 02, 2003 3:11 pm

Cofam wszystko co napisałam o twojej znajomości htmla, o kurwieniu itp moich odzwykach skierowanych do ciebie. Pisałam to w złości, przepraszam. Moi rodzice są ważni, owszem, pisząc to miałam na myśli ogólny stosunek mój do nich a nie to, że są ważni dla Laca bo oni o tym pojęcia nie mają.
Ważne jednak, że twoje uwagi przeczytałam jeszcze kilkakrotnie, przeanalizowałam dogłębnie, zrozumiałam i zamierzam wyciągnąć wnioski. Zabieram się do tematu na poważnie, bo o poważnej rzeczy jest tu mowa. Mój stosunek znacznie się do Ciebie zmienił bo teraz patrzę na te wypowiedzi inaczej. Za pierwszym razem była to dla mnie tylko bezpodstawna krytyka. Zrozumiałam w czym tkwi szkopuł. Powiem Ci nawet, że ttwoje uwagi cenię bardziej niż przeciętne pochlebstwa. Mało tego - jesteś bardzo krytyczny bo taka jest twoja rola i uznanie to chyba najwyższe wyróżnienie jakie mozna uzyskać u Lama. Nie mylę się prawda?
Jeśli chodzi o pilnowanie porządku w moim temacie to już nie jest moje zadanie. kasować wiadomości innych nie mogę, co najwyżej ich upominać a to jeszcze bardziej zaśmieca. Mogę więc tylko apelować o pisanie na temat i nieodpowiadanie na notatki niekierowane do Was.

Co do wysypu notek od Salaoha, Valdraba i Gerino to powiem jedynie, że pierwszego nie znam, drugi to mój dobry znajomy i pierwszy raz słyszę o nim niepochlebną wiadomość a Gerino - cóż...nie znam go na tyle, żeby się wypowiadać o tym, czy poziom jego tekstów jest czy nie jest wysoki. Prywatnie b. miły.

Proszę o jeszcze, choć nie wiem czy jestem gotowa (ale o tym pisałam już prywatnie)... :)
Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne.
William Szekspir
omadaha
 
Wiadomości: 46
Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:16 pm

Wiadomośćprzez Lam » Pn cze 02, 2003 3:56 pm

Właściwie, to nawet mi się podoba, co napisałaś. Próbujesz mnie przekupić?

Valdrab jest generalnie konfliktowy i miał okres zwiększonego "rzucania się". Ale faktycznie, już nie jest tak źle, więc trochę honoru muszę zwrócić, choć zaznaczam, że bez podstaw nikt nie dostał się na tę krótką listę przykładów "pustych wichrzycieli".
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Grzechu » Pn cze 02, 2003 5:17 pm

Lam napisał(a):Właściwie, to nawet mi się podoba, co napisałaś. Próbujesz mnie przekupić?

Oj, Lamik, Lamik (zwrot dozwolony wyłącznie wybranym ;]), teraz ja cię musze trochę ochrzanić :) Drugie zdanie nie jest na miejscu. Chyba że pojawiło by się tam ";)"
Widać że dziewczyna się stara... normalnie nikt tak szybko się z tobą nie zgadza, nie wiem czy zauważyłeś :)
W każdym razie chce dobrze, bo chce zrobić tę stronę i żyjcie już po prostu w zgodzie :)

Omadaha: na twoją prośbę pokasowałem trochę wiadomości niezwiązanych z tematem i będę to robił nadal :)

OWOCNEJ PRACY! :)
Grzechu [LAC]
Emblemat użytkownika
Grzechu
władca Valisandrii
 
Wiadomości: 353
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: W-wa

Wiadomośćprzez omadaha » Pn cze 02, 2003 6:25 pm

Grzechu: Dzięki :)
Lam: To ja czekam z niecierpilowością na generalne zatwierdzenie mojego pomysłu, tzn - strona w klimatach forum - drewniana. Jeśli nie to prosze o jakąś inną propozycję. Tak czy siak to wam w pierwszej kolejności ma się strona podobać, bo to Wy ją zatwierdzacie. Mam racje nie? Ok - tak jak pisałam - kolorki - jak forum, drewno, kamyczki, skałki, pochodnie, trójdzielna budowa.
Czekam na komentarz.
Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne.
William Szekspir
omadaha
 
Wiadomości: 46
Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:16 pm

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Pn cze 02, 2003 9:41 pm

Omadaho:
    * Dodaj linka do http://www.lacmud.prv.pl/ do podpisu, bo bez sensu jest szukanie tego gdzieś na początku tematu (szczególnie, że już mamy drugą stronę)
    * Nie rób strony w klimacie forum, bo raczej nie ma szans na zaistnienie. Generalnie, nowa szata graficzna forum została wprowadzona wyłącznie dlatego, że mdlił mnie poprzedni wygląd. Nie było nawet zgodności co do tego, czy ten jest lepszy od poprzedniego.
Gerino:
    * Masz ostatnią szansę poprawienia podpisu. Fakt, że nie jestem tu nawet moderatorem, w niczym ci nie pomoże.
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez omadaha » Pn cze 02, 2003 9:47 pm

Ulryk:
ad 1. Wedle życzenia pod każdym moim postem będzie odnośnik
ad2. Nie ma sprawy nie robie w klimatach forum, dogadałam się z Tanisem, chyba (popraw mnie jeśli się mylę Tanis ;)) i razem spróbujemy coś stworzyć.

Grino: Ładny avatar, ale podpis możesz skrócić, denerwuje nie tylko moderatorów, bogów, administratora, ale tez użytkowników bo jest przydługi.

http://www.lacmud.prv.pl/
Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne.
William Szekspir
omadaha
 
Wiadomości: 46
Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:16 pm

Wiadomośćprzez tanis » Wt cze 03, 2003 5:07 pm

Witam!
chcialem podzielic sie z wami kawalkiem mojej tworczosci
licze na porzadna krytyke i sugestie

http://jajko.acn.waw.pl/sickboy/lac/index.html
Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez tanis » Wt cze 03, 2003 10:32 pm

widze ze zainteresowanie nowa strona bylo i juz go nie ma
wezcie sie ludzie wypowiedzcie bo chce wiedziec czy mam sobie wogole glowe zawracac, bo to w koncu jakas moja praca jest
i nie chce tego robic jak stwierdzicie potem ze to na psi wytrysk sie nadaje.
dziekuje za uwage
Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Śr cze 04, 2003 2:09 am

Ech, Tanisie. Powiem ci szczerze, że trochę smętny ten projekt.

Choć od poprzedniej wersji z okienkiem na środku, obecna wersja wygląda lepiej, to nadal nie chciałbym widzieć tego, jako wizytówki Laca.

Generalnie, strona sprawia wrażenie betonowego placu.

Być może zmieniając (ale to dość mocno) kolorystykę, dodając jakieś stylizowane obramowanie i odrobinę żywej grafiki w klimatach fantasy, da się dopracować tą stronę. Ciężko mi nawet powiedzieć dokładnie co i jak pozmieniać, bo niestety nie mam zbytniego zmysłu do tworzenia stron :)

Pozdrawiam.
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez tanis » Śr cze 04, 2003 11:37 am

no dzieki wielkie wreszcei ktos napisal. no ja ze swojej strony moge powiedziec ze stawialem na szarawe kolorystyki z krwistoczerwonym
a strona mialabyc prosta w wygladzie i co za tym idzie bardzo przejzysta
niestety grafik ze mnie dupny i wiele do twojej wizji to nie zrobie :)
ale moze ktos sie znajdzie kto potrafi ladnie rysowac to razem mozan zrobic cos naprawde fajnego
Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Khrell » Śr cze 04, 2003 11:45 am

Hmm... moje zdanie na cały ten temat wygląda tak:

Omadaha:
Twoja strona jest po prostu świetna! Lacowy klimat, kolorystyka super, kod też, prawde mówią zazdroszczę Ci Twych umiejętności bo ja też jestem grafikiem ;) Gdyby Twoja strona stanęła na http://www.Lac.pl byłbym wniebowzięty :) nowi gracze, którzy zobaczą TAKĄ stronę od razu wejdą na Laca zobaczyć czy jest tak dobry jak strona ;)

Tanis:
Hmmm nie obraź się ale Twoja strona się do tego celu nie nadaje :) może dlatego że nie ma w niej odrobiny klimatu fantasy(?) no może czcionka jest ładna ;)

O dotychczasowej stronie:
Heh, strona może i ma klimat, ale jest taka hmm... jak to Gerino ujął szkolna...
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Borry » Śr cze 04, 2003 11:51 am

A inne strony? Zobacz temat
http://forum.lac.pl/viewtopic.php?t=311 . Tam masz odnośniki do czterach stron czterech twórców.
Emblemat użytkownika
Borry
 
Wiadomości: 48
Dołączył(a): Wt mar 25, 2003 6:27 pm
Lokalizacja: Z mamusi i tatusia

Wiadomośćprzez omadaha » Śr cze 04, 2003 3:39 pm

Uwaga
Bardzo dziękuję za udzielanie się, wszelkie pochwały i konstruktywną krytykę.
Khrell: dzięki ;)
Tanis: strona twoja podoba mi się średnio dlatego robimy przetarg. Jedno co Ci powiem robisz fenomenalne napisy z cieniami! Wyślij mi jak możesz czcionkę z LOGO i (o ile to nie sekret) napisz jak robisz te błyszczące cienie i w jakim programie

Jestem w trakcie robienia nowej strony, tak dla kontrastu. Narazie jestem chora i mam w szkole zaliczenia co wiąże się ze zmiejszoną ilością czasu.
Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne.
William Szekspir
omadaha
 
Wiadomości: 46
Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:16 pm

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Śr cze 04, 2003 3:42 pm

Tanis napisał(a):niestety grafik ze mnie dupny i wiele do twojej wizji to nie zrobie

Bez przesady, gdybym uważał swoje wizje za wartościowe, to bym może sam próbował coś z nimi zrobić. Co do ciebie natomiast, mam pewność, że potrafisz robić bardzo dobre strony (bo kto znas może się pochwalić kilkoma tysiącami wejść dziennie?). Tak więc ufam, że projekt to potrafiłbyś zrobić dobry, gdybyś miał do tego jakiegoś porządnego grafika.

Z tego co widzę, kilka osób tu orientuje się w obróbce grafiki (przynajmniej tak podają). Można zorganizować jakąś współpracę i wtedy jest szansa na coś naprawdę dobrego.

Co na to powiedzą, sami zainteresowani?
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez omadaha » Śr cze 04, 2003 5:17 pm

Po prostu piszcie co o tym sądzicie, a ja będę brała pod uwagę, poprawiała itd. Oczywiście to jest baza tylko, jednakże dopasowane do każdej rozdzielczości...
http://www.republika.pl/omadaha/s2/
Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne.
William Szekspir
omadaha
 
Wiadomości: 46
Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:16 pm

Wiadomośćprzez Grzechu » Śr cze 04, 2003 5:23 pm

Mogłoby być gdyby nie ten telewizor znowu pośrodku :/
Pergamin - okej, ale nie ograniczony prostymi krechami czarnymi w dodatku :(
Poza tym jak pergamin to porgamin, po co marmur na środku? :)
A ten scroll na górze za wolny.

Na razie tyle ;)
Grzechu [LAC]
Emblemat użytkownika
Grzechu
władca Valisandrii
 
Wiadomości: 353
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: W-wa

Wiadomośćprzez omadaha » Śr cze 04, 2003 5:54 pm

Troszkę poprawiłam stronkę graficznie...czekam na opinie
Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne.
William Szekspir
omadaha
 
Wiadomości: 46
Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:16 pm

Wiadomośćprzez Semeion » Śr cze 04, 2003 6:20 pm

Marmurowy telewizor też nie jest zły sam w sobie, ale chyba wymaga choćby subtelnej oprawy. Oczyma wyobraźni widzę coś w rodzaju trójżyłowej celtyckiej plecionki z węzłami w narożnikach. Kolory srebra, złota i brązu dla żył wydają się najbardziej odpowiednie. I pastelowa zgaszona zieleń jako tło plecionki.Ale pomysł jest niesprawdzony i nie wiem, jak naprawdę by to wyglądało. Jeżeli niedobrze, nie będę się upierał.
Pozdrowienia.
Za stodołą gdzieś na płocie
Kogut gromko pieje
Zaraz przyjdę, miła, do cię
Tylko się odleję
Emblemat użytkownika
Semeion
 
Wiadomości: 49
Dołączył(a): So maja 31, 2003 1:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Śr cze 04, 2003 6:22 pm

Projekt generalnie lepszy od twojego pierwszego.

Niestety, zmiany które w nim wprowadziłaś pogorszyły jakość całości. Bez sensu jest taki placek na środku ekranu. Trzeba zrobić jakieś wykończenie brzegów tego.
Te boczne panele (wieści i menu) też nie najładniej są wykończone na brzegach (poprostu nie są). Ale projekt może być ciekawy, więc chyba warto nad nim pomyśleć.
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez Gerino » Śr cze 04, 2003 7:27 pm

Mi się podoba. Sprytne rozwiązanie co do rozdzielczości.
Aha, wg mnie choć trochę powinno poprawić ścięcie rogów tego pola.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Śr cze 04, 2003 7:34 pm

Mi się podoba. Sprytne rozwiązanie co do rozdzielczości.
Aha, wg mnie choć trochę powinno poprawić ścięcie rogów tego pola.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez tanis » Śr cze 04, 2003 8:58 pm

no wiec ja tez sie wzialem za swoja strone
prosze o uwagi, a konkretnie czy tlo wam sie podoba ewentualnie jakies propozycje
czcionki, tlo, przyciski itp

prosze cos sugerowac
ja wiem ze nie da sie dogocic wszystkim ale moze do lakiegos kompromisu dojdziemy
http://jajko.acn.waw.pl/sickboy/lac/index.html
Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Śr cze 04, 2003 9:08 pm

O kurde. Wiedziałem, że potrafisz coś z tego wyciągnąć :)
Teraz mi się podoba bardziej, choć jeszcze muszę to przetrawić na spokojnie, by wypluć jakieś uwagi.
W każdym razie, IMHO zmiana na lepsze.
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez Gerino » Śr cze 04, 2003 9:15 pm

Ze strony Tanisa podoba mi się bardzo grafika na górze. Po prostu taka hmm... głęboka. Ale tło już nie, zbyt ponure;/
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez tanis » Śr cze 04, 2003 9:30 pm

no wiec prosilem o jakies propozycje
a narazie slysze ze to fajne a tamto nie
jak mowicie ze tlo zle to powiedzcie chociaz jaki kolor
to nie jest problem w sumie podmienic w tych grafach

a poza tym pomyslelismy razem z Omadah± o takim menu lub podobnym ale chodzi o to ze na takim zwojubedzie. co wy na to?

tutaj projekt graficzny czesci strony:
http://jajko.acn.waw.pl/sickboy/lac/projekt1.gif
sorka ze w gifie :)
Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez tanis » Śr cze 04, 2003 9:32 pm

a pomysl na ta grafike na gorze to sciagnalem od Lackjawa :)
powiedzcie jak wam sie logo podoba
Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez tanis » Śr cze 04, 2003 9:54 pm

moze zasmiecam foruma ale pozniej to sie usunie
zrobilem z innym zwojem
luknijcie czy moze tak jest lepiej
http://jajko.acn.waw.pl/sickboy/lac/projekt2.gif


i piszcie jak najwiecej propozycji
nawet beznadziejnych a moze cos mnie zainspiruje
bo jak nie wiem co myslicie to nie robie nic
Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Lavertan » Śr cze 04, 2003 9:59 pm

Wydaje mi się, że ten drugi zwój lepszy, ale to tylko moje skromne zdanie :), innych uwag nie mam, ogolnie ok.
Emblemat użytkownika
Lavertan
 
Wiadomości: 62
Dołączył(a): Wt sty 21, 2003 3:22 pm
Lokalizacja: nikt jeszcze nie wrocil z tego miejsca

Wiadomośćprzez Gerino » Śr cze 04, 2003 10:21 pm

Maruda ze mnie: Napis brzydki :D Dałbym taki mniej metalowy, może jakis ognisty?
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Sea » Śr cze 04, 2003 10:27 pm

Z Twoich projektów Tanisie pierwszy wydaje mi się najlepszy (tzn, pierwszy z trzech ostatnio przedstawionych ;) ). Uważam ponadto, że zastąpienie czerwonego menu zwojem jest niefajne, ale to pewnie dlatego, że nie gustuje w drewnie i postrzępionym papierze. Ogólnie jestem zwolenniczką jak najprostszych form i uciekania od konwencji drewna i klimatów leśnych w stronach dotyczących fantasy ;) Opinia, jak to często bywa, jest subiektywną, więc prosze przebywających tu licznie ekologów o nie wytaczanie mi procesów słownych. Jeśli zwój jest konieczny to zdecydowanie ten drugi. A najlepiej jakby byl przezroczysty z literkami odróżnijącymi się od tła i wyraźnym konturem (taki szkic), aczkolwiek nie wiem czy da się technicznie uzyskać taki efekt.
Sea
 
Wiadomości: 91
Dołączył(a): Cz lis 01, 2001 2:00 am
Lokalizacja: z Nigdzie

Wiadomośćprzez tanis » Śr cze 04, 2003 10:31 pm

no ja tez chcialem strone zrobic jak najprostsza wiem co jest teraz modene a co nie
wiem rowniez ze praktycznie wszystko jestem w stanie zrobic na stronie
prostota to podstawa
ale wiekszosc ludzi ktora wejdzie musi byc przyciagnieta jakos i musi poczuc tego klimatu troche
wiec stwierdzilem ze taki design jest jak najbardziej wskazany

apropos. jak ci sie podoba wyglad forum laca? :)
Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez tanis » Śr cze 04, 2003 10:56 pm

Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Śr cze 04, 2003 11:04 pm

Zdecydowanie w tych projektach ze zwojem, czegoś brakuje. Choć ja w przeciwieństwie do Seasee nie jestem przeciwnikiem papieru na stronach. (czego efektem jest nowy wygląd tego forum, który jak się okazuje, nie przeszkadza jedynie nielicznym. Ja i tak uważam go za dużo lepszy od SubRed). Zgadzam się z nią natomiast, że to co widnieje pod adresem http://jajko.acn.waw.pl/sickboy/lac/index.html wygląda najprzyzwoiciej z ostatnich trzech projektów.

Jedyne co zwraca narazie w tamtym designie moją uwagę jest brak zamknięcia przestrzenie po prawej stronie. Chodzi o to, że tekst jest w miarę wyśrodkowany, po lewej jest menu, natomiast po prawej szarość. Być może ten tekst powinien być wyśrodkowany na szerszym obszarze? (tak by dochodził bliżej prawego marginesu). Z drugiej strony, będzie wtedy chyba zbyt rozciągnięty. Ty jesteś specem, więc może coś zaproponujesz ciekawego. Ja tylko tak zwracam uwagę :)

To na razie tyle (czyli dożo tekstu, a treści tyle, co 2 linijki :()
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Śr cze 04, 2003 11:06 pm

hmm..., właśnie dojrzałem ostatnią propozycję. Z pergaminów, to ona jest najlepsza. Przy czym ten pergamin, to jest trochę ni w pięć ni w dziesięć. Musiałbym zobaczyć, jak to się komponuje z jakimś przykładowym tekstem.
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez tanis » Śr cze 04, 2003 11:16 pm

ta strona co jest pod adresem http://jajko.acn.waw.pl/sickboy/lac/index.html
najbardziej mi sie osobiscie podoba, ale pomysl z pergaminem nie jest tez zly
teraz moznaby sie dogadac jak robimy :)

jak to pergamin ni w 5 ni w 10?
z textem juz masz przeciez
na srodku strony chyba nie damy pergaminu
trza cos innego wymyslic
bo sie zrobi z tego jakas skladnica pergaminow
Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Sea » Cz cze 05, 2003 12:50 am

tanis napisał(a):
apropos. jak ci sie podoba wyglad forum laca? :)



No cóż, brakuje tu tylko wielkiej choinki i płonącego kominka na środku. Chyba dalej nie muszę mówić... ;)

Martwi mnie trochę fakt, że niektórzy przeliczają ilość na jakość. W kraju tandeciarzy wiadomym jest, że najwiecej osób okrzyknie najbardziej naćkane strony najładniejszymi. Mówię rzecz jasna o laikach. W obecnych czasach webdesign jest postrzegany często jako sztuka i ja osobiście wolę porównywać to co widze do rzeczy lepszych, które widziałam wcześniej. Wiadomo, że nie mam tu teraz na myśli strony Laca, gdzie bardziej liczy się część informacyjna od grafiki, a i mozliwości są przypuszczam nieporównywalnie mniejsze. To taka prywatna dygresja odnośnie Twojego pytania Tanisie. Jeśli ktoś miałby ochotę to zapraszam - http://nnk.art.pl/natarcie/
Sea
 
Wiadomości: 91
Dołączył(a): Cz lis 01, 2001 2:00 am
Lokalizacja: z Nigdzie

Wiadomośćprzez tanis » Cz cze 05, 2003 9:18 am

nie sposob sie z toba nie zgodzic

a co do wystawy natarcie netartu to "napewno pojde". dzieki za cynk (symbol chemiczny Zn :))
Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Lam » Cz cze 05, 2003 9:56 am

Muszę przyznać, że wreszcie Omadaha zrozumiała. Ale faktem jest, że jej strona w tej sekundzie nie jest do końca taka, jaka być powinna lub musi, by nie przynosić wstydu (tu popieram pomysły zaokrąglania i trójżyłowego czegoś). Nie wiem też, czy jest sens istnienia kolumny "Wieści", której w innych projektach stron nie ma, bo być nie powinno (w końcu jakie wieści widzieliście na stronie Laca kiedykolwiek? Ten temat też był w wątku poruszany, jak widać, bez echa).

Zaskoczył mnie natomiast Tanis, który chyba wreszcie zobaczył własną stronę na tle innych i zrobił coś naprawdę fajnego. Osobiście nie mam niczego przeciwko pergaminom, a pergamin na pewno lepiej podkreśla funkcję jadłospisu niż jakieś napisy prosto na stronie. W przeciwieństwie do Seasee, wcale nie uważam, jakoby pergaminy, kamienie i drewno nie były modne/nie przystawały na stronach o tematyce średniowiecznej. Ostatni projekt (z tłem pod pergaminem i bardziej czytelnymi literami) jest najfajniejszy z przedstawionych. Nie zgadzam się też, jakoby strona Tanisa była bardziej ponura od omadahowej. Kiedy Omadaha wytworzyła stronę zupełnie ciemną, cieszyliście się, że jest mroczna jak Lac, kiedy Tanis zrobił bardziej stonowaną, nagle odzywają się głosy, że jest ponura - nie rozumiem tego. Moim zdaniem Tanis szukał kompromisu między mrokiem a elegancją, nie rezygnując przy tym z klimatu i udało mu się to. Sami tego chcieliście, więc nie bijcie piany, jeśli nie wygrywa wasz faworyt/faworytka, tylko krytykujcie konstruktywnie (co za modny zwrot). Z własnej krytyki śmiem zauważyć, że u Lackjawa logo ma szerokość 1600, przez co wejdzie na ekran mojemu koledze grafikowi, a 1280 już będzie za mało. Dodatkowo nie wiem, czemu tak dużo miejsca zostało na dole. Nie uważam, by ktokolwiek w naszych czasach używał rozdzielczości 800x600 z własnej woli (chyba, że z głupoty), więc wielkość obrazków i liter jest słuszna. Logo po lewej zmieniłbym, bo jest mało czytelne (mimo, że ten metal jest taki w miarę w klimacie, ale to nie jest ważniejsze od zrozumiałości napisu :)). Nie wiem, czy rozsądne jest mieszanie czcionek (inna na górze, inna po lewej, inna na tytuł, inna pod spodem). Mieszanie czcionek wywodzących się z różnych miejsc/kultur (właściwie nie wiem, dlaczego jakieś czcionki są gotyckie, inne celtyckie, inne siakie czy owakie, może tak naprawdę są kompatybilne?) nie jest chyba zbyt dobrym strzałem. No i tyle na razie. W moim prywatnym rankingu strona Tanisa dogania Lackjawa, zobaczymy, co z tego wyniknie.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez tanis » Cz cze 05, 2003 12:07 pm

dzieki Lamiku za wsparcie
juz sie biore do pracy
a jak ktos mi powie co mam zrobic na srodku strony to jest mistrzem bo mi brakuje pomyslu
zaraz przerobie gore strony na 1600 :) zrobilem na 1280 bo to najwieksza rozdzielczosc jaka mi idzie :)
pytanie mam jeszcze drugie: czy robic druga kolumne po prawej stronie? czy zostawic cale menu po tej lewej
Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Semeion » Cz cze 05, 2003 1:31 pm

W sprawie trójżyłowego czegoś. Wczoraj wieczorem zajmowałem się chwilę węzełkowaniem i doszedłem do wniosku, że czerożyłowa będzie lepsza. Jest równie efektowna, a lepiej zaplata się na narożnikach. Bez zbytniego kombinowania. Z barwami trzeba poeksperymentować, ale zdaje się, że czwarta może być np. metalicznie granatowa z wężową teksturką. W sumie, jak się sprężę, to pewnie mogę coś takiego napisać.
Za stodołą gdzieś na płocie
Kogut gromko pieje
Zaraz przyjdę, miła, do cię
Tylko się odleję
Emblemat użytkownika
Semeion
 
Wiadomości: 49
Dołączył(a): So maja 31, 2003 1:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Semeion » Cz cze 05, 2003 1:41 pm

A co do strony Tanisa, mnie też najbardziej podoba się wersja bez pergaminu. Jest najbardziej jednorodna stylistycznie.
Za stodołą gdzieś na płocie
Kogut gromko pieje
Zaraz przyjdę, miła, do cię
Tylko się odleję
Emblemat użytkownika
Semeion
 
Wiadomości: 49
Dołączył(a): So maja 31, 2003 1:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez tanis » Cz cze 05, 2003 2:53 pm

ja juz postanowilem ze bedzie z pergaminem, a jak sie komus nie podoba to niech sam zrobi sobie strone LACa :)

pytanie mam tylko na jaka szerokosc zrobic ten pergamin?
250 px? czy to za duzo?

p.s.
strona i tak bedzie robiona pod dyktando najwyzszych bogow czyli Lama i Grzecha przede wszystkim, a reszta to moze sobie sugerowac
jak skoncze to moge udostepnic grafiki to sie pobawicie w te zylkowania, ja nie wiem o co chodzi i pewnie bym nie dal rady tego zrobic z moimi umiejetnosciami graficznymi i brakiem czasu
Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Semeion » Cz cze 05, 2003 3:44 pm

Żyłkowania odnosiły się do projektu Omadahy. Chodzi o plecionkę czterech nici, zawęźlonych na rogach. Taki celtycki ornament z irlandzkich ksiąg i drewnianej architektury, z pewnością kojarzysz. Co do uwag do twojej strony, oczywiście, że były to jedynie sugestie. w końcu jest twoja.
Za stodołą gdzieś na płocie
Kogut gromko pieje
Zaraz przyjdę, miła, do cię
Tylko się odleję
Emblemat użytkownika
Semeion
 
Wiadomości: 49
Dołączył(a): So maja 31, 2003 1:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Semeion » Cz cze 05, 2003 3:47 pm

A może każdy zrobi sobie stronę, jaka mu odpowiada. Będzie ją sobie sam aktualizował i nienawidził pozostałych za ignorancję...:P
Za stodołą gdzieś na płocie
Kogut gromko pieje
Zaraz przyjdę, miła, do cię
Tylko się odleję
Emblemat użytkownika
Semeion
 
Wiadomości: 49
Dołączył(a): So maja 31, 2003 1:06 pm
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Malven » Cz cze 05, 2003 4:08 pm

Tanisie! Ja bym wolał, żeby była pojedyńcza kolumna z lewej strony bo i tak całe menu się mieści, a pozostaje większy obszar na treść. Mi też trochę bardziej podobały się czerwone literki, ale ten ostatni pergamin też moim zdaniem wygląda bardzo fajnie. Generalnie jak na dziś dzień twoją stronę nominuje jako mojego osobistego faworyta... A do reszty: wysilcie te wasze twórcze łepetyny, musicie go przegonić!! :lol:
Malven
 
Wiadomości: 35
Dołączył(a): So mar 02, 2002 2:00 am

Wiadomośćprzez tanis » Cz cze 05, 2003 5:58 pm

Lamiku: teraz twoj kolega grafik na szerokosci ekranu 1600 px nie zobaczy luki zadnej :)
troszke postaralem sie poprawic ustawienie tych grafik u gory strony i chyba teraz wyglada to lepiej.
w logo zmienilem czcionke i chyba teraz text jest bardziej jednolity
tzreba teraz wymyslic jak zorganizowac srodek strony tam gdzie beda najwazniejsze tresci
mi sie w sumie podoba tak jak jest teraz i juz bym tego nie zmienial (ewentualnie czcinke i kolor textu)
jak cos sie tam jeszcze doda to wyjda kolorowe jarmarki, blaszane zegarki, pierzaste koguciki i baloniki na druciku :) kno' am sayin'? :)
strona juz jest dobra, ale co zrobic zeby byla doskonala? :)
czekam na propozycje [url]sickboy@kurde.pl[/url]

strona jest aktualizowana co jakis czas ale caly czas pod tym samym adresem. dla mniej kumatych podam go poraz ostatni:
http://jajko.acn.waw.pl/sickboy/lac/index.html
Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez omadaha » Cz cze 05, 2003 7:27 pm

Widzę, że mój zdecydowany brak sił witalnych wcale projekom nie zaszkodził a wręcz przeciwnie, teraz wszyscy robią strony! He, he. Co do pegaminu (na stronie Tanisa) to pewnie dlatego wam się nie podoba (w większości), że był to mój pomysł. Mam od zawsze słabośc do pergaminów na stronach fantasy.
Do Lama: zgadzam się z twoją ostanią notką w tym temacie w 100% procentach
Tanis: projekt3 - podoba mi się niezmiernie - zmień tylko literki tak jak Ci poleciłam na GG - a będzie wogóle super.

Może w wakacje zabirę się na poważnie do zrobienia jakiejś Lacowej strony. Na powaznie znaczy w tym wypadku, że zrobi jedną, ładną, spójną strnę. Dpiero po tym przedstawię ją na forum, żeby go niepotrzebnie nie zaśmiecać co robiłam (chyba) do tej pory.
Musze popracować nad rozgryzieniem możliwości innych poza Picture Pubilshure programów. A tak przy okazji czy ktos wiem jakie narzędzie w tym programie robi efekt fadeingu (jak w Logo Tanisa, który ten efekt uzyskał w photoshopie).
Okej narazie pozdrawiam i życzę owocnej pracy. Hmmm zauważyliście, że ostatnio strasznie się ten temat rozkręcił :D...
Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne.
William Szekspir
omadaha
 
Wiadomości: 46
Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:16 pm

Wiadomośćprzez tanis » Cz cze 05, 2003 8:04 pm

hehe
nareszcie ruch na forum jakis :)

chociaz temat powinien miec wiecej osob aktywnych

przedstawiam kolejna rzecz pod dyskusje
czekam na propozycje jakies 2 godziny a potem robie jak uwazam
http://jajko.acn.waw.pl/sickboy/lac/projekt1.gif poprzednia wersja jest juz nieaktualna wiec i [wiadomości?] sa nieaktualne

czekam w niecierpliwosci na wasze oceny i propozycje
Choc nasze zycie pierdniecia nie warte...

...eviva l'arte!

gadu-gadu #1270016
tanis
 
Wiadomości: 38
Dołączył(a): Pt sie 10, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Wawa

Wiadomośćprzez Corey » Pt cze 06, 2003 3:27 pm

<b>Omadaha:</b> Stronka 1 jest Ok - spełnia większość obowiązujących standardów. Druga taka sobie. Moze by spróbować uzyć czcionki z 2-giej w 1-szej?.

<b>Tanis:</b> Twoj projekt tez jest niezły. Jezeli chodzi o zaznaczanie, to uważam ze podswietlanie(jasna otoczka) wyglada lepiej. Projekt1 jest lepszy.

Jezeli chodzi o strone <b>Lackjaw</b>a, to nie za bardzo mi podchodzi - moze i ogolna koncepcja jest ciekawa, ale nie pasuje do tematyki Laca.

Owocnej pracy wszystkim web-mastachom ;)
Acha! Ludzie, jezeli juz krytykujecie jakies pomysły, to krytykujcie je konstruktywnie, a nie ze jak cos sie nie podoba to huzia :-?

<b>Drodzy bogowie-pamietajcie, ze strona ma sie podobac graczom i potencjalnym graczom, a nie wam, bo ta strona jest dla nich</b>
Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano Pn cze 09, 2003 3:16 pm przez Corey, łącznie edytowano 1 raz
Co Cie nie zabije, uczyni Cie silnym.
A jesli zginiesz ???
No coz... Nikt nie jest doskonaly.
Corey
 
Wiadomości: 29
Dołączył(a): Śr lut 20, 2002 2:00 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do www.lac.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron