Odznaczanie tematów

Forum dotyczące naszej strony www, księga gości, księga skarg i zażaleń.

Moderator: łowcy trolli

Odznaczanie tematów

Wiadomośćprzez Verlog » N kwi 18, 2004 11:10 am

Dlaczego jak w dziale np Opowiadnia mam 7 nieprzeczytanych odznaczonych tematów wejde żeby zobaczyć które potem nagle musze wyjść i są już odznaczone jako przeczytane wrrr a nie chce mi sie grzebać w datach i godzinach żeby obliczyć które przeczytałem a które nie
Emblemat użytkownika
Verlog
 
Wiadomości: 303
Dołączył(a): Pn sty 05, 2004 10:32 pm

Wiadomośćprzez Lam » N kwi 18, 2004 2:44 pm

Chodzi o to, że nie widzisz tematów, których w całej historii swojego pobytu na forum nie czytałeś? Nie znam forum, które by to umożliwiało (mimo, że znam takie, które pamiętają takie rzeczy dłużej i lepiej niż to).

A może chodzi Ci o to, że wchodząc do forum, w którym są nowe wiadomości, a tam od razu nie ma nowych, albo są nowe, ale klikanie w pomarańczową karteczkę zwraca błąd? Korzystam z wielu przeglądarek i łącz i muszę przyznać, że mam to samo pod Mozillą w sieci Chello, ich przezroczyste proxy mi się wcina. Ustawienie serwera proxy na w3cache.icm.edu.pl eliminuje problem, więc to chyba nie jest wina forum jednak :)

Inna sprawa, że czasem zdarza się, że otwieram wiele tematów naraz, czytam je sobie, a potem forum pokazuje mi, że któregoś jeszcze nie czytałem mimo, że nic się w nim nie zmieniło. To nie jest aż tak uciążliwe, bym nie mógł z tym żyć, więc żyję :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Verlog » N kwi 18, 2004 3:54 pm

O to mi chodzi że są zaznaczone wiadomości nieprzeczytane na czerwono na forum jak wchodze na forum Laca według i naprzykład jest tak na czerwono tam 5 tematów oko ucho noga ręka głowa a ja przeczytałem temat głowa i sie odznaczył kiedy tu nagle dajmy na to musze wyjśc na pole i wyłaczyć komputer i jak wejde na nowo na Laca to tematy noga głowa ucho i oko są zaznaczone jako przezcytane chodz nawet do nich nie zaglądnełem.
Emblemat użytkownika
Verlog
 
Wiadomości: 303
Dołączył(a): Pn sty 05, 2004 10:32 pm

Wiadomośćprzez Lam » N kwi 18, 2004 4:27 pm

To zupełnie normalne. Po zamknięciu przeglądarki wygasa Twoja sesja. Chyba nie oczekujesz, że forum będzie pamiętało przez najbliższe 10 lat, które wiadomości widziałeś, a które jeszcze nie i wciąż Ci pokazywało wszystkie tematy jako nowe/zmienione? Ja bym nawet nie chciał takiej opcji, a Ty jeśli chcesz, sprawdź, czy phpBB 2.2 ma mieć taką opcję. To forum nie ma i nie będzie jej miało, ponieważ oznacza tematy jako nowe, jeśli zmieniły się od ostatniej wizyty I jeśli ich nie widziałeś w danej sesji. Po zakończeniu sesji (wylogowaniu lub zamknięciu przeglądarki) zaczyna oznaczać od nowa. Najprostsze wyjście - nie wchodź na forum jeśli nie masz czasu czytać go :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » N kwi 18, 2004 6:20 pm

Na forum u Verloga tak jest i na paru innych, które znam też.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez muzgus » N kwi 18, 2004 6:43 pm

bo tak jest skonstruowana obsłga sesji na forach phpbb. tak to trzeba by robić ogromne coookies, w których byłyby informacje o każdym wątku osobno. dziękuję.
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Lam » N kwi 18, 2004 7:00 pm

Nie, wystarczy zapamiętać taką ogromną ilość danych w bazie danych, związaną z danym użytkownikiem forum. I tak robią niektóre fora, ale też po jakimś czasie nie zaglądania do forum uznają, że po prostu nie chcesz tego widzieć. To działa tak i tyle, ja go przepisywać nie mam zamiaru, zachęcam wszystkich do udzielania się na forum Verloga dopóki nie pojawi się oficjalna wersja phpBB2 z obsługą takich rzeczy. Ja tymczasem zajmę się Lacem, bo to dla niego żyję, nie dla jakiegoś forum. Wybaczcie!
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lam » N kwi 18, 2004 7:00 pm

Valdrab napisał(a):Na forum u Verloga tak jest i na paru innych, które znam też.

Jak?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » N kwi 18, 2004 7:04 pm

Tak, że po wyłączeniu przeglądarki widzisz, co już przeczytałeś, a czego nie.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Verlog » N kwi 18, 2004 8:26 pm

Mówisz i masz :D
Emblemat użytkownika
Verlog
 
Wiadomości: 303
Dołączył(a): Pn sty 05, 2004 10:32 pm

Wiadomośćprzez muzgus » Pt kwi 23, 2004 11:49 pm

http://rpgnet.clanmckeen.com/demo/viewtopic.php?t=1643

pozwolę umieścić sobie adres do moda do forum, który wprowadzi taką zmianę... :)
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Ludzix » So kwi 24, 2004 2:51 pm

Patche... i nie wierzę! To forum jest w wersji 2.0.8?! Ale stareeee... :D
Ludzix
 


Powrót do www.lac.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron