Strona tylko do informacji ogólnych? SKANDAL!

Forum dotyczące naszej strony www, księga gości, księga skarg i zażaleń.

Moderator: łowcy trolli

Strona tylko do informacji ogólnych? SKANDAL!

Wiadomośćprzez Februs » Wt lis 02, 2004 3:24 pm

Wpadłem na pomysł taki: Na stronie Laca byłyby nowości o rzeczach dziejących się w jego świecie, np. o konkursach, o tym że 1 - poziomowiec zabił Slaanesha, że jakiś Bóg odchodzi itd.
Dzięki temu strona będzie częściej odwiedzana przez graczy. Co o tym myślicie :cool: ?
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez Val » Wt lis 02, 2004 4:43 pm

Od tego jest forum.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Khrell » Wt lis 02, 2004 7:50 pm

Czemu nie? "Nowości ze świata" mogłyby być prowadzone przez jakiegoś gracza bądź małą grupę graczy. Niekoniecznie na oficjalnej stronie Laca - ale mógłby na niej być odnośnik do owych nowości.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Powsinoga » Wt lis 02, 2004 7:54 pm

Jest w tym jeden malutki sęk. Zwykle takie "nowinki" wisiałyby górę czasu i by się nie zmieniały. I rzadko pojawiałoby się tam coś ciekawego. Co mnie obchodzi, że ktoś tam przeszedł na taki a siaki poziom, ktoś na 1 zdefasował kogoś na 100... nie wiem jak innych ale mnie osobiście takie rzeczy niewiele obchodzą... :???:
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Śr lis 03, 2004 3:03 pm

Od tego to są noty na PP.
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

No wiecie, ziąs...

Wiadomośćprzez Ladzix » Śr lis 03, 2004 4:02 pm

To nas nie obchodzi. Można tam zamieszczać ogłoszenia w stylu: "Smok pokonany przez 6-ciopoziomowego gracza!" czy "Ślóp! pszyjćcie"
"Złość piękności szkodzi. Słowem, widać zmiany."
Emblemat użytkownika
Ladzix
 
Wiadomości: 170
Dołączył(a): Cz paź 28, 2004 4:56 pm
Lokalizacja: z domu :)

Wiadomośćprzez Val » Śr lis 03, 2004 4:08 pm

Zmieniłem zdanie. Przykład:
Potrzebna grupa młodych, odważnych poszukiwaczy przygód, którzy nakreśliliby mapę Florycji! Proponowana nagroda: 50000.
Takie coś można oczywiście zrobić w formie zadania, jakie są czasem organizowane przez bohaterów, ale nie każdy ma taką możliwość. Powiedzmy, że taki Przeciętny Nowy Gracz wpadł na zajebisty pomysł na zadanie i ma do tego dobre chęci, które pozwoliłyby na stworzenie i umieszczenie na stronie Laca, mapy jakiejś krainki. Oczywiście musiałby wyłożyć na to 50000, ale dla Laca, który jest dla PNG życiem, nic trudnego zabić kilku bogatszych mobków. Jak jednak ma taki PNG zawiadomić o zadaniu innych? Najłatwiej byłoby mu napisać ogłoszenie na słupie, ale nie ma takiej możliwości na Lacu. Może też ogłosić to na forum, ale oczywiście jakaś banda skurwieli, którzy mają się za niewiadomo kogo i nie chcą tak naprawdę, żeby Lac był coraz lepszy, zacznie PNG od razu obrzucać błotem i mówić, że zakłada on kretyńskie i bezsensowne tematy, podczas gdy sami ich nie przeczytali, a zasugerowali się jedynie imieniem autora[pozdro, Februs]. Poza tym nie każdy zagląda na forum.
Odnośnik na stronie, moderowany rzecz jasna przez grupkę graczy, która chce coś zrobić dla Laca, a nie tylko mówi, byłby skarbnicą dla PNG, który szuka na Lacu nie tylko okazji do pokłócenia się, ale i dobrej przygody.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez zydek » Śr lis 03, 2004 4:57 pm

Co do tematu, to Valdrabie do takiego celu raczej noty służą bo ktoś mówił, że i tak 3/4 osób nie odwiedza forum, więc nie miałoby pojęcia o zadaniach.
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Val » Śr lis 03, 2004 5:04 pm

Ja właśnie napisałem, że na forum to nie ma racji bytu. Chodzi mi o osobną stronę, do której odnośnik znajdowałby się na stronie głównej Laca. A gdy spojrzysz na ostatnią notkową konwersację na Lacu - 22 wiadomości - to zobaczysz, że większość, która pisze noty, łącznie ze mną, traktuje je jako drugie forum. Oznacza to, że znakomita większość owej większości wyśmiałaby takie zadania z racji tego, że napisał je PNG, a nie na przykład wielki i potężny Thail.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Powsinoga » Śr lis 03, 2004 5:27 pm

Tylko musimy się zdecydować za czym będziemy obstawiać: Za słupem z ogłoszeniami pomysłu Bifara, czy też odpowiednim czymś na stronie www pomysłu Februsa. Albo i za jednym i za drugim.
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez zydek » Śr lis 03, 2004 5:44 pm

Znacznie lepszy by był pomysł Bifara, bo skoro ludzie nie odwiedzają forum, to na stronie Laca tym bardziej nie goszczą, bo nie ma tam nic ciekawego, a skoro by nie uczeszczali na główną stronę, to nie widzieliby odnośnika do jeszcze innej strony.
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Śr lis 03, 2004 6:01 pm

Choć na Lacu jest niewiele ludzi trzymających klimat... Jednak róbmy jak najwięcej w tym kierunku. Jestem za słupem.
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Powsinoga » Śr lis 03, 2004 6:11 pm

Nooo... ja tam w klimat mogę się wczuć gdy gram "sam" czyli jak w okolicy nie szlaja się jakiś wapmir co na słoneczku stokrotki zbiera.
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Arastroch. » Śr lis 03, 2004 6:15 pm

Mi sie wydaje, że za tym i za tym. Może być na słupie kilka wiadomosci i napis: chcesz wiecej? "i tutaj adres", chociaż nie wiem, regulamin Laca pozwala na wstawianie odnośników? Jeśli jest jeszcze jest taka możliwośc, to na słupie pojawiałyby się najnowsze wiadomości ze strony. Poza tym, co my mamy do gadania, ustalimy, a i tak może to nie wejść w życie :).
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Val » Śr lis 03, 2004 6:51 pm

Arastroch, świetny pomysł!! Powiedzmy, że na stronce znajdywałoby się takie archiwum. Zadania wykonane i takie wiadomości, które były umieszczone już jakiś czas temu. A na słupie limit do 30 kartek. A regulamin tworzy się jak przypuszczam cały czas i dla celów Laca, możnaby chyba podać stronę główną Laca...
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Powsinoga » Śr lis 03, 2004 7:01 pm

Od małej autoreklamy jeszcze nikt nie umarł! :grin:
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Val » Śr lis 03, 2004 7:10 pm

Jeśli w takim temacie jak ten, bogowie się nie odzywają, znaczy to, że:
1. Mają nas w dupie.
2. Zauważyli, że temat ten postawił Februs.
3. Pracują nad tym, o czym mówimy.
...4. Robią klany:].
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Arastroch. » Śr lis 03, 2004 7:16 pm

Albo zauwazyli, że dyskusja czasami jest ożywiona, więc wolą nie wchodzić :D.
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Powsinoga » Śr lis 03, 2004 8:24 pm

Teraz są dwa możliwe wyjścia:
1. Nadal si tym nie zainteresują.
2. Przyjdą ze strasznie mądrymi tekstami, i o czym my tu w ogóle gadamy, zawracamy głowę i brednie bredzimy.

I w jednym i w drugim przypadku nie zapowiada się najlepiej. :sad:
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez zydek » Śr lis 03, 2004 8:53 pm

pewnie bedzie tak jak zawsze "skoro to chcecie to niech ktos z was to napisze " :) czyli nic z tego nie bedzie :P
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Bifar » Śr lis 03, 2004 10:30 pm

"Brak wiadomości, to dobra wiadomość."

Dość długo prowadzone są dyskusje i nikt jeszcze tych pomysłów doszczętnie nie skrytykował.
Mam nadzije że to dobry znak.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota,
chociaż co do pierwszego nie mam pewności" - Albert Einstein
Emblemat użytkownika
Bifar
 
Wiadomości: 66
Dołączył(a): Pn mar 22, 2004 7:57 pm
Lokalizacja: Wyszków

Wiadomośćprzez Val » Śr lis 03, 2004 10:43 pm

Tak, ale wiadomości o kartkach i słupach ogłoszeniowych na innych forach również pozostały bez odzewu i to mnie martwi.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Cz lis 04, 2004 1:33 am

Valdrab napisał(a):Ja właśnie napisałem, że na forum to nie ma racji bytu. Chodzi mi o osobną stronę, do której odnośnik znajdowałby się na stronie głównej Laca.

No dobra. Przestałem rozumieć. Nazwij mnie głupim, ale nie pojmuję różnicy między forum (moderowanym aktualnie przeze mnie i Ciebie), a stroną, do której odnośnik znajduje się na stronie Laca. Moim zdaniem jest tak (komentując głównie wiadomości Twoje, Khrella i Powsinogi):
1. Forum to osobna strona, do której odnośnik znajduje się na stronie Laca.
2. Forum jest moderowane przez ludzi, którzy chcą i robią coś dla Laca (nawet Ciebie).
3. Forum jest tworzone przez gracza lub grupę graczy.
4. Forum czytają tylko te osoby, które chcą czytać Wasze pierdolenie. Jeśli bogowie czegoś nie komentują, to dlatego, że Wy pierdolicie i szkoda naszego czasu na czytanie tych piardów, więc w ogóle nie czytają, a jeśli czytają... no dobra, a jeśli czytam (bo tylko ja to jeszcze znoszę), to nie chcę zmieniać tematu z pierdolenia na coś o Lacu, bo i tak nikt tego nie przeczyta - moje wiadomości zawsze są za długie i za mądre, więc jeśli nikt w międzyczasie nie zmieni tematu ot tak, pojawiają się tylko odpowiedzi cytujące jakieś jedno zdanie wyrwane z kontekstu, aby móc... zmienić temat.
5. Forum czytają osoby, którym się chce na nie wchodzić regularnie. Tak samo byłoby z wiadomościami, które byłyby takim samym forum (a konkretnie, to byłoby to samo, co temat, w którym Februs nie może wysłać odpowiedzi).
6. Na stronę zaglądają tylko osoby nowe, po co ktoś miałby codziennie wchodzić na jakąś stronę, aby czytać raz na miesiąc coś nowego na niej? (tu ukłony dla Powsinogi - bardzo mądrze mówisz).
7. Noty są dostępne z poziomu gry i powinni się jej tyczyć. Są świetnym miejscem na ogłoszenia i wiadomości związane ze światem, zwłaszcza, że napastują każdą wchodzącą do gry postać. Że puściliście serię 22 not o gównie? Faktycznie najłatwiej samemu coś zniszczyć, a potem mówić, że się do niczego nie nadaje, bo jest zepsute. Postawa godna kogoś, kto mówi o osobach, które chcą coś zrobić dla Laca. BRAWO!
8. Nie ma sensu omawiać rzeczy, dla których nie byłoby żadnego zastosowania, a już zwłaszcza takich, które są możliwe od początku świata, a i tak nikt tego nie robi.
9. Cokolwiek byś nie pisał o Februsie, jego tematy są kretyńskie w równo 100%, co nie oznacza, że ich nie czytam. Wszystkie Twoje i innych słowa otuchy pod jego adresem są wielkim wrzodem w mojej okrężnicy, ponieważ to tylko go zachęca do pisania jeszcze większych ilości tych bredni. Ten temat sam przeniosłem do tego forum, chociaż zaczął go w Hyde Parku, bo jest na temat, chociaż jedyne, co na ten temat należało mu odpisać to "idź się trochę doucz o Lacu - od tego są noty, a strony nie trzeba codziennie czytać i nie ma potrzeby zachęcać do tego kogokolwiek", a następnie powołać społeczną inicjatywę prowadzenia kroniki, czyli znaleźć kronikarza, któremu chciałoby się od czasu do czasu zrobić wywiad i napisać notę, co oczywiście nie nastąpiło (bo któż miałby to robić dla Laca? I to za darmo! No bez żartów :)).
10. Skończyłem, temat uważam za zamknięty.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do www.lac.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron