Mała zachęta

Forum dotyczące naszej strony www, księga gości, księga skarg i zażaleń.

Moderator: łowcy trolli

Mała zachęta

Wiadomośćprzez Powsinoga » Pt lis 12, 2004 6:17 pm

Jedna, mała rzecz. Spędzam dużo czasu na Forum Opowiadań i bardzo lubię czyyać (a także pisać) historie dziejące się w świecie Laca. Gdybym wcześniej poczuł ten klimat może spędziłbym więcej czasu na Lacu. Moim zdaniem możnaby w formie małej reklamy umieścić na stronie www coś w stylu "patrz jaki tu jest wielki świat, jakie wspaniałe przygody możesz tu przeżyć" i załączne do tego jakieś dobre opwiadanie z Forum Opowiadań. Małe, ale może przesądzić o tym, że jakiś mudocholik wybierze właśnie Laca. Co o tym sądzicie?
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Lam » Pt lis 12, 2004 8:20 pm

Najpierw musiałoby powstać takie opowiadanie, które byłoby na tyle krótkie, żeby ktoś chciał zacząć to czytać, oraz na tyle ciekawe, żeby nie przestał po pierwszym zdaniu (ani żadnym kolejnym).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Thail » So lis 13, 2004 3:44 am

Hmmm małe i ciekawe... pomyśli się, ale tak naprawdę, to zauważyłem, iż Nasze opowiadania są dla osób nie zwiazanych z Lacem zupełnie (no moze nie całkiem) zrozumiałe...
Np. Jeśli ktoś kto nigdy nie grał w Laca przeczyta, że bohater przechadzał się po Midgaardzie, to ten ktoś nie będzie umiał sobie tego miasta wyobrazić nie grając w Laca. To ma swoje zalety, ale osobiście uważam, że to jednak większa wada i zamierzam przy najbliższej okazji trochę nad tym popracować.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez muzgus » So lis 13, 2004 9:25 am

Byłeś kiedyś w Minas Tirith? Albo może w jakimkolwiek innym miejscu, które było w jakimś opowiadaniu? nie? i pewnie nie umiałeś sobie wyobrazić tego, jak to by wyglądało? Chodzi o wyobraźnię. Na tym opiera się koncepcja opowiadania :).
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Powsinoga » So lis 13, 2004 11:37 am

Na dobrą sprawę to na wyobraźni opiera się też MUD.
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Nifir » So lis 13, 2004 5:02 pm

Thail chyba chciał powiedzieć, że w opowaidaniach nie ma opisu miast. Często się pisze: Midgaardzie to, w Midgaardzie tamto, a nikt nie napisał co to jest tem Midgaard, jak wygląda i gdzie się znajduje.
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm

Wiadomośćprzez tharanduril » So lis 13, 2004 5:40 pm

Czyli problem możemy rozbić na kilka składowych:
1. Czy warto podpiąć opowiadanie pod stronę Laca? (czy to ma sens?)
2. Jakie to powinno być opowiadanie?
2.1. Jakie powinno spełniać warunki?


Moje typy:
1. Według mnie warto: reklama, klimat itp. Czy jest sens czytać o czymś, czego się nie zna? Mudy opierają się na wyobraźni graczy, którzy są zmuszeni wyobrażać sobie lokacje, aby wczuć się w klimat gry.

2. Nie wiem, czy na forum opowiadań jest jakiś twór, który sie do tego nadaje, ale zawsze można takowy stworzyć. W tej sytuacji w gestii użyszkodników, którzy mają pomysły i lekką klawiaturę ;), leżałoby spłodzenie czegoś takiego, a Rady Bogów Laca - ewentualne rozpisanie jakiegoś konkursu, który mógłby zmotywować "pisarzy".

2.1. Według mnie: niezbyt krótkie ani długie, z w miarę dokładnym opisem miasta (lub jego części), ciekawe, bezstronne (bez szalenia z wampirami, NWO, KOS-em itp.). Z drugiej strony - powinno oddawać klimat Laca (więc jakiś wampir byłby wskazany). Kwestia wyważenia akcji.
Być może jakieś wskazane warunki przeoczyłem, więc można je jeszcze doformulować.

Thail napisał(a):Byłeś kiedyś w Minas Tirith? Albo może w jakimkolwiek innym miejscu, które było w jakimś opowiadaniu? nie? i pewnie nie umiałeś sobie wyobrazić tego, jak to by wyglądało?

No, nie będziemy chyba tolkienowskich opisów na dwie strony umieszczać ;)

Być może ktoś zauważy, że ten post w dużej części opiera się na wypowiedziach poprzedników. Nie zaprzeczę.
"Jak eksploduje bomba, to widać zmiany. Dziura w ziemi, jakieś flaki na drzewie. Słowem, widać zmiany."
tharanduril
 
Wiadomości: 166
Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: zwykle z domu

Wiadomośćprzez Ghrhambra » N lis 14, 2004 12:33 am

Thail napisał(a):Hmmm małe i ciekawe... pomyśli się, ale tak naprawdę, to zauważyłem, iż Nasze opowiadania są dla osób nie zwiazanych z Lacem zupełnie (no moze nie całkiem) zrozumiałe...
Np. Jeśli ktoś kto nigdy nie grał w Laca przeczyta, że bohater przechadzał się po Midgaardzie, to ten ktoś nie będzie umiał sobie tego miasta wyobrazić nie grając w Laca. To ma swoje zalety, ale osobiście uważam, że to jednak większa wada i zamierzam przy najbliższej okazji trochę nad tym popracować.


Jak dla mnie to wasze opowiadania są zbyt mocno związane z Lacem.
Moje prywatne zdanie jest takie, że lepiej by chyba było, gdyby to były opowiadania nie tyle dziejące się w świecie Laca, co inspirowane przez niego. Czyli mówiąc po ludzku (Polucek - taką ksywę dostał jeden gość)
trochę więcej fantazji literackiej. Czyli mówiąc jeszcze inaczej po ludzku
autor w swoim utworze ma święte prawo do "przeinaczania" pewnych faktów, jeśli tylko zgrywa mu się to z jego tworem (nie zjadłem "u" :P).
Nie piszcie "reportaży", tylko opowiadania.
P.S. To wszystko, to tylko moje prywatne zdanie, a nie napad z bronią w ręku.
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez Thail » N lis 14, 2004 12:40 am

Wiesz Ghrhambro jak przeinaczę np. rasę jakiegos gracza, to mi chyba głowę ukręcą, ale masz dużo racji. Co do tego, czy opowiadania powiązane z Lacem powinny być na forum Laca, to gdzie mają być?
Na forum Studni?
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)


Powrót do www.lac.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron