Przemiana

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Przemiana

Wiadomośćprzez Aquila » Wt lut 06, 2007 2:54 pm

Fajne zaklęcie... Zgromadzilem trochę kasy i próbuję zmienić się w coś innego (preferowane - jakiś smok...), ale to długa droga... byłem pegazem, goblinem, słoniem, a ostatnio jakiś rasista zamknął mnie w ciupie za bycie trolem... Ach, Leanderscy strażnicy. Zero tolerancji... Goblin był najlepszy, lepszy nieznacznie od niziołka - trochę silniejszy i wydawało się, że zwinniejszy, natomiast trola nie miałem okazji wypróbować - zanim po cichutku opuściłem Midgaard, żeby się rozkoszować życiem barbarzyńskiego stwora i straszyć ludzi w okolicach Ofcolu pochwycono mnie i uwięziono. Mam więc pytanie i prośbę - czy ktoś kiedyś przemienił się w coś silniejszego niż mój troll? I czy siła może znacznie wzrastać po przemianie niezależnie od poziomu postaci? (Bo spaść potrafi na pewno... Jako pegaz byłem tak cienki, że wykończył mnie wilk z chmarą niedźwiedzi za zachodnią bramą...) A prośba - Bogowie Laca, nie chcę się pozbawić tak silnego ciała... Więc jeśli to możliwe przenieście mnie w jakieś miejsce, gdzie trollom się jako tako egzystuje... Choćby na bagna... Wiem, że jak mój troll umrze, znowu stanie się hobbitem i odrodzi w Midgaardzkiej świątyni. Niemniej... Fajnie jest być trollem:) Z tego, co zrozumiałem, jeśli się nie umrze, przemiana jest pernamentna? Pozdr
Aquila
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): Cz gru 21, 2006 8:16 pm
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Lam » Wt lut 06, 2007 2:59 pm

Przemiana kupiona w gildii trwa jakieś 100-200 godzin. Spadnie sama.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Wt lut 06, 2007 4:31 pm

Moja pierwsza przemiana to był demon. Bardzo miło się grało, z człowieka w demona, z zamiarem zmiany w sektoida wtedy chyba:).
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Varena » Śr lut 07, 2007 4:18 pm

Moja jedyna przemiana sprawiła, że pojawiły mi się śliczne macki ;]
Pralka czyści, Pralka radzi, Pralka nigdy cię nie zdradzi!!!
Emblemat użytkownika
Varena
 
Wiadomości: 241
Dołączył(a): Cz cze 24, 2004 1:55 pm
Lokalizacja: z Mydlina

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez zydek » Śr lut 07, 2007 5:29 pm

Aquila napisał(a): Mam więc pytanie i prośbę - czy ktoś kiedyś przemienił się w coś silniejszego niż mój troll? I czy siła może znacznie wzrastać po przemianie niezależnie od poziomu postaci?


ja bylem bogiem, demonem, smokiem, smokowcem, baatezu, wilkolakiem, shamblerem i paroma innymi rasami ;)
najlepsza rasa jednak jest bog, wszystkie jego statystyki wynosza 26 :) nie liczac premi za klase postaci ;) atrybuty sa przypisane do rasy wiec niewazne czy bedziesz mial 1 czy 100 poziom jesli zmienisz rase to automatycznie zmienia Ci sie takze i statystyki.
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Gerino » Śr lut 07, 2007 10:07 pm

Ta, najlepszą, statsiarz się znalazł :>
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez harold » Pt lut 09, 2007 12:25 pm

powiedzcie czy przemiana jest jednorazowa? za kazdym razem trzeba placic?
harold
 
Wiadomości: 1
Dołączył(a): N lut 04, 2007 9:40 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Pt lut 09, 2007 1:05 pm

Jakkolwiek można by to pytanie rozumieć: tak i patrz wyżej.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Gothique Amour » Cz mar 08, 2007 4:18 am

Bóg, smok, demon? :o
Zaczynam zabawę od zaraz!
Niestety miałam kiedyś okazję doświadczyć najgorszego skutku przemiany, ... w przedmiot.
Wtedy to i nawet z gildii wyjść nie mogłam, bo jak np otworzyć drzwi?
Czy może przytrafić się coś gorszego? ==' ...
Emblemat użytkownika
Gothique Amour
 
Wiadomości: 11
Dołączył(a): Pn paź 23, 2006 6:39 am
Lokalizacja: Glasgow

Wiadomośćprzez Val » Cz mar 08, 2007 4:29 am

Ryba?
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Gothique Amour » Cz mar 08, 2007 11:42 am

Ryba?

Brzmi nieciekawie, ale...

Bądź przedmiotem i mów o poczuciu godności...
Ja byłam zła :]
''...Widwinternight
Descending me like flakes of snow
I embrace the cold
For a life that morrows...''
Emblemat użytkownika
Gothique Amour
 
Wiadomości: 11
Dołączył(a): Pn paź 23, 2006 6:39 am
Lokalizacja: Glasgow

Wiadomośćprzez Gerino » Cz mar 08, 2007 4:06 pm

Coś gorszego? Może, na przykład: elf, człowiek, krasnolud...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Thail » Pt mar 09, 2007 3:06 am

Czy może przytrafić się coś gorszego? ==' ...

Kiedyś były pomieszczenia, gdzie nie upływał czas.
Wyobraź sobie, że jesteś nieśmiertelna (nie możesz umrzeć), rzucasz sobie przemianę i nagle zostajesz rybą :roll:
Normalnie bomba :lol:
(To tylko przykład wymyślony:-P Broń bogowie, żeby mi się takie coś kiedyś przydażyło:-P)
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez muzgus » Pt mar 09, 2007 8:28 am

Wtedy o ile wiem można było chodzić rybą po lądzie, więc nie było tego problemu ;)
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Lam » Pt mar 09, 2007 8:40 am

Musicie wypominać?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez muzgus » Pt mar 09, 2007 3:06 pm

Ja nie wypominam, broń boże - przecież to nie z twojej winy :)
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez joerg » Pt mar 09, 2007 3:16 pm

Ale co wypominać? Przecież nigdy nie dało się chodzić rybą po lądzie.
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Wiadomośćprzez Cirvil » Pt mar 09, 2007 3:19 pm

Dobrze, że latać mogą :cool:
§ 196: Jeśli obywatel wybił oko jednemu z obywateli, należy wybić jego oko.
Emblemat użytkownika
Cirvil
 
Wiadomości: 176
Dołączył(a): So mar 11, 2006 12:06 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Volmanti » Wt maja 15, 2007 10:34 am

Jakis mag mnie kiedys zmienil w wieloryba bylo nieciekawie :/ ale sa tez fajne przemiany bardzo ciekawie wyglada aniol illithid(czy jakos tak) demon i pare innych :)
Emblemat użytkownika
Volmanti
 
Wiadomości: 32
Dołączył(a): Śr mar 22, 2006 12:43 am

Wiadomośćprzez joerg » Wt maja 15, 2007 1:58 pm

Jak dostałem przemianę w hipopotama, od razu poszedłem do piekarni i zakupiłem parę bochenków chleba bez żadnego problemu :) Nie mówię, że piekarz nie powinien sprzedawać wypieków zwierzętom, ale... jak sobie to wyobraziłem, wyglądało to dość zabawnie :)
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez deffers » Pt lip 04, 2008 6:59 pm

Ja kupilem przemiane 4 razy i NIE wyszlo mi to na zdrowie :cry: . Stracilem tyleeee kasy (mam dopiero 5 poziom wiec 7000zlota *4 to sporo dla mnie) a przemienilem sie:
#najpierw w 'przedmiot' :sad:
#potem w pantere :mad:
#jeszcze raz w pantere (wtedy to sie ostro wkurzylem) :evil:
#a przed chwila zamienilem sie w.... SZCZURA!!!!!! Jeszcze gorzej niz pantera :klatwa:
Ale po mimo tych nieudanych prob nie rezygnuje! Zbieram kase i wracam do gildii nekromantow po kolejna przemiane :dance: . Mam nadzieje ze teraz mi sie trafi bog, lub chociaz demon :dance:
deffers
 
Wiadomości: 34
Dołączył(a): Pt cze 27, 2008 1:39 pm

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez Shanner » So lip 05, 2008 1:08 pm

ech... nie znoszę być wielbłądem, osłem, antylopą... massakra. nie lubię walczyć z magicznymi mobami.
Shanner
 
Wiadomości: 12
Dołączył(a): Wt maja 27, 2008 11:58 am

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez zydek » So lip 05, 2008 2:14 pm

?wyciszenie
?strefa ciszy

i po problemie ;)
a granie jakims zwierzatkiem nie jest takie zle;) spytajcie Nifira :)
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez Shanner » So lip 05, 2008 3:26 pm

Taaa wojuwnikiem czary... no chyba, że jest na to pergamin/buława/różdżka. Nieważne. w każdym razie zmieniło mnie w coś ciekawego: githyanki. Czy ktoś wie z was co to takiego (pomoc jest dość lakoniczna).
Shanner
 
Wiadomości: 12
Dołączył(a): Wt maja 27, 2008 11:58 am

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez Lam » So lip 05, 2008 3:47 pm

Oczywiście jeśli masz pod ręką bestiariusz D&D, możesz napisać pomoc nt. ras, zachęcam :)

Nie wiem, jak to jest z tymi bestiariuszami, bo tam się coś pozmieniało na przestrzeni dekad (np. koboldy z psowatych zrobiły się gadami), ktoś mądrzejszy może podpowiedzieć, na czym to my się dokładniej wzorujemy :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez Val » So lip 05, 2008 4:40 pm

Skoro są dedekowskie stwory, takie jak Githyanki, które w żadnym innym multiwersum się nie pojawiły, to raczej na dedekach, powinno się opierać. Ja mam bestiariusz, ale potrzebowałbym przykładu POPRAWNEJ pomocy dla rasy, żeby cokolwiek z tym zdziałać.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez zayl » So lip 05, 2008 8:40 pm

Githyanki charakteryzuje zielona skóra z plamami i humanoidalny wygląd. Zamieszkuje dryfujące w sferze astralnej zwłoki bogów. Czczą srebrne miecze, swoją broń i zarazem relikwie, za wszelką cenę starając się odzyskać każdy egzemplarz, jeśli został utracony. Są śmiertelnymi wrogami githzerai, a ich wspólnymi nieprzyjaciółmi są illithidzi (Łupieżcy Umysłów), choć githyaniki nie są w stanie zjednoczyć się z githzerai przeciwko nim. Githyanki przez długi okres byli niewolnikami illithidów i pragną się zemścić. Posprzeczali się jednak z githzerai na temat sposobu ich eksterminacji, co zapoczątkowało nienawiść pomiędzy tymi rasami. Githyanki są nieśmiertelne, dopóki przebywają w sferze astralnej, jednak po jej opuszczeniu zaczynają się starzeć.
Źródło: wikipedia.
"Jestem tak podekscytowany, że chyba umyje dzisiaj wszystkie zęby."
Woody Allen
Emblemat użytkownika
zayl
 
Wiadomości: 47
Dołączył(a): N sie 21, 2005 10:27 pm

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez Val » N lip 06, 2008 2:24 pm

Wg adekowskiej księgi potworów Githyanki mają żółtą skórę. Żyją w strefie astralnej (lub na Pierwszej), owszem, ale nie w zwłokach bogów (sic!), tylko w olbrzymich zamkach. Srebrne miecze wg bestiariusza należy się tylko władcom siedzib. Nie posługuj się tylko wiki, większość wiedzy na temat światów dedekowskich tam zawartej pochodzi z Baldura, Tormenta itp, które to gry nie do końca oddają realia;).
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez Lam » N lip 06, 2008 5:06 pm

A sprawdzicie koboldy?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez Val » N lip 06, 2008 6:31 pm

Wg dedekowego bestiariusza:
Koboldy to tchórzliwa, sadystyczna rasa małych humanoidów, z zacięciem rywalizujących z ludźmi i nieludźmi o pożywienie i miejsce do życia. Nie znoszą gnomów, atakując ich natychmiast. Koboldy rzadko kiedy mają więcej niż 1 m wzrostu i pokryte są łuskowatą skórą w kolorach od ciemnego brązoworudego do czarnorudego. Pachną mokrym psem i stojącą wodą. Ich oczy płoną jak czerwone iskierki, a wszystkie koboldy mają dwa małe rogi (w kolorze od jasnobrązowego do białego). Ze względu na skłonności koboldów do noszenia podartych, czerwonych lub pomarańczowych szat, ich niechwytny, szczurzy ogon i mowę, przypominającą szczekanie małych piesków, często nie traktuje się ich poważnie. Jest to często błąd kończący się śmiercią, gdyż koboldy nadrabiają brak wzrostu i siły zaciekłością i nieustępliwością.
Coś jeszcze? Tylko odpiszę wieczorkiem, bo idę do kina:).
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez Gerino » Pn lip 07, 2008 12:59 am

Musisz już kupować bilety na dwuosobowe kanapy, czy jeszcze nie? :angel:
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez Val » Pn lip 07, 2008 2:19 am

Do Luny zawsze biorę te miejsca za filarem na kanapie:). Nawet jak sam idę, bo jest wtedy luźniej, a rzadko kto ma ochotę usiąść obok samotnego kolesia na kanapie:P. Choć z reguły z dziewczyną tam chodzę. I nie już, bo to ta sama co zawsze:). A jeśli chodzi Ci o to, że jestem tłusty... Owszem, jestem, ale nie aż tak, żeby siadać na dwóch fotelach.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez Shanner » Wt lip 08, 2008 1:27 pm

urrrwał nać!
Zostałem delfinem... - to boli!
Shanner
 
Wiadomości: 12
Dołączył(a): Wt maja 27, 2008 11:58 am

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez deffers » Cz lip 10, 2008 8:56 am

Jeeeeess!!! W końcu!!!! Wczoraj kupilem przemiane w gildii i udało mi się!!! W końcu zamienilem sie w coś sensownego!!! W jednorożca!!!! :dance:
deffers
 
Wiadomości: 34
Dołączył(a): Pt cze 27, 2008 1:39 pm

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez joerg » Cz lip 10, 2008 11:52 am

Ja bym się tak nie cieszył... Mało jest dobrych siodeł ;)
Boże spraw, by nam się chciało, tak jak nam się nie chce.
Alan Alexander Milne
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez deffers » Cz lip 10, 2008 3:53 pm

Arggghhh!!! Nie dobijaj mnie :smile: !
A z resztą lepiej być jednorożcem niż przedmiotem, bo na przedmiot to nawet i najlepsze siodło nie wejdzie :dance: !
deffers
 
Wiadomości: 34
Dołączył(a): Pt cze 27, 2008 1:39 pm

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez Periivo » N lip 13, 2008 2:47 pm

hey ja jestem w gildii... i kupiłam rozproszenie magii i nic.... nie odmieniłam się....... co teraz?
Periivo
 
Wiadomości: 9
Dołączył(a): Śr sie 29, 2007 2:05 pm
Lokalizacja: Suwałki

Re: Przemiana

Wiadomośćprzez Kethrax » N lip 13, 2008 2:55 pm

m z się - zabijasz się i lecisz po nową przemianę

albo

szukasz kogoś na 103 poziomie lub z zaufaniem na 103 i prosisz o rozproszenie. Kiedyś takie rozproszenie usuwało wszystko.

A nawiasem mówiąc, najlepiej nazbierać kasy, upuścić gdzieś w gildii, upuścić sprzęt i biegać. Po kilkudziesięciu samobójstwach zwykle otrzymuje się coś ciekawego. :) Oczywiście ta metoda jest skuteczna tylko na poczatku, kiedy utracone doświadczenie odrabia się błyskawicznie.
Kethrax
 
Wiadomości: 354
Dołączył(a): Pn lis 15, 2004 3:24 pm
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron