10 poziom i co dalej?

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

10 poziom i co dalej?

Wiadomośćprzez phobos » So lip 12, 2008 3:52 pm

stanąłem właśnie w miejscu, gdzie większość nowych graczy przestaje grać. mianowicie mam 10 poziom. prałem gobliny, niedzwiedzie itd. tylko że teraz nie mam pojęcia gdzie grać dalej. najczęściej nie ma kogo spytać w grze. mam 10 poziom, 60 pkt zadan i co dalej? dalej gdzie nie pójde w poszukiwaniu przygód, przeciwnicy są dużo za dużo za trudni do pokonania a postacie typu chłopiec w miejscu zasadzki na poludniu od miasta lub bard w karczmie niedaleko tego chlopca nie maja mi nic do powiedzenia. krece sie bez celu, od czasu do czasu zabije mnie wojownik w namiocie na pustyni albo dostane 0 pkt doswiadczenia za wilka. na stronie laca nie ma zadnych informacji o lokacjach, czy początkowych misjach. fajnie jest jak samemu sie cos odkryje ale niech cala gra od początku do konca nie bedzie tajemnicą. jest niby lista krain ale co z tego jak nigdzie nie jest napisane jak tam mniej wiecej dojsc. obierzyswiat nie jest wcale pomocny w tej sprawie. niby poznam droge do jakiegos miejsca ale nawet jak tam dojde to na wstepie zostane unicestwony. w ogole to krainy ktore zna obierzyswia nie pokrywaja sie z tymi z listy. mialem kiedys zadanie: przyniesc cos ze srebrnych gor. drogi do nich nie znalazlem u obierzyswiata, na liscie krain tez ich nie bylo. okazalo sie pozniej ze ta lokacja ma zupelnie inna nazwe. włocze sie tak po swiecie laca w nadziei ze znajde cos ciekawego ale troche za dlugo to trwa. moim zdaniem to wszystko wymaga dopracowania.
phobos
 
Wiadomości: 12
Dołączył(a): N cze 22, 2008 7:53 pm

Re: 10 poziom i co dalej?

Wiadomośćprzez Lam » So lip 12, 2008 4:35 pm

Na początku dziękuję za krytyczną wiadomość na temat Laca. Przy okazji tych podziękowań pozwolę sobie zasugerować większe przykładanie się zarówno do tego, jak się pisze, jak i do tego, co się pisze. Wystarczy, że gazety ostatnio publikują "kwiatki" z matur. W większych ilościach takich rzeczy nie czyta się z przyjemnością.

Przejdę teraz do analizy treści.

Zaczynasz od tego, że większość graczy przestaje grać w okolicach 10 poziomu. Jest to nieprawdą i tak się składa, że to ja mam dane na ten temat :)

Swoją drogą, nie samym poziomem elf żyje. Ani na poziomie 100 gra się nie kończy, ani robienie poziomu 11 nie jest jedynym, co można robić na 10. To są jedne z celów, ale jeśli masz chwilę bezradności w temacie doświadczenia, rozejrzyj się po świecie, połaź w grupie, może znajdziecie fajne przedmioty, może wtedy będzie łatwiej, a może po prostu będziecie się dobrze bawić.

Dalej piszesz, że nie ma graczy, z czym nie ma jak polemizować, ale zauważ, że kiedy gra 10-15 osób, da się jednak znaleźć kogoś do grupy (w tej chwili gra czworo, z czego dwóch jest na poziomach 7 i 8, w sam raz dla Ciebie). Grupy są podstawą gier internetowych i twórz je, kiedy możesz :) Pomóż komuś dziś, on pomoże Ci jutro. Razem zawojujecie więcej. Tak samo, wiele osób ma po kilka postaci i jeśli grupa z Tobą będzie fajną przygodą, będą wybierały ją od rozwijania innej postaci. Z mojego punktu widzenia, grupy wydłużają czas gry graczy (bo zawsze jeden nie chce drugiego puścić aż nie zrealizują jakiegoś celu), więc tylko się cieszyć :)

Dalej piszesz, że gdzie się nie zapuścisz, tam Cię zaraz młócą. Z poznawaniem świata wiąże się nieodłącznie niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu postaci w najmniej spodziewanych miejscach. Jednak o ile zabójca-gracz może Cię dopaść za każdym razem gdzie indziej, o tyle silni, agresywni mieszkańcy krain trzymają się swoich krain i nie zmieniają swoich nazw. Ćwicz uciekanie, ubierz się dobrze, nie bój się prosić o uświęcenie (lub je kupować), więcej ćwicz uciekanie... Wówczas będziesz w stanie uniknąć zgonu podczas eksploracji nowych dla Ciebie miejsc, a agresywnych przeciwników będziesz potrafił omijać w przyszłości (przynajmniej do momentu, kiedy się na nich odegrasz).

Dalej piszesz, że krainy znane przez obieżyświata nie pokrywają się z tymi z listy, po czym sam przyznajesz, że po prostu nie każda nazwa miejsca jest nazwą krainy, bo tego, co nie zna obieżyświat, nie ma też na liście. Chyba mogę ten fragment pominąć jako nie przemyślany? :)

No i na koniec: na tym polegają zadania, żeby wymagały czegoś nie tylko od Twojej postaci, ale także od Ciebie. Poznawanie świata i czytanie opisów powinno być frajdą dla kogoś, kto gra w mudy, a więc nie powinieneś narzekać. A nie każde zadanie musisz od razu wykonać, jeśli jest dla Ciebie na razie za trudne.

PS. Też bym chciał, żeby świat był bardziej dopracowany, a bard każdemu miał coś do powiedzenia, ale pamiętaj, że grasz w darmową grę tworzoną przez ochotników, których... chwilowo brak :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: 10 poziom i co dalej?

Wiadomośćprzez deffers » N lip 13, 2008 8:47 pm

O kurde, Lam :eek: ! Ty to chyba nie masz co robic w domu, takie długie [wiadomości?] piszesz :grin: !
Ale ogólnie uważam że był to bardzo przydatny post. Mi też się przyda jak nabiję 10poziom :bow: (na razie dopiero 5 :dance: )
deffers
 
Wiadomości: 34
Dołączył(a): Pt cze 27, 2008 1:39 pm

Re: 10 poziom i co dalej?

Wiadomośćprzez phobos » Śr lip 16, 2008 7:24 pm

skoro obierzyswiat zna wszystkie lokacje to dlaczego nie mozna dowiedziec sie od niego jak dojsc do Królestwa Juargan? Na liscie krain jest taka lokacja.
phobos
 
Wiadomości: 12
Dołączył(a): N cze 22, 2008 7:53 pm

Re: 10 poziom i co dalej?

Wiadomośćprzez zayl » Śr lip 16, 2008 7:30 pm

O tą drogę musisz już spytać podróżnika z Drimith.
"Jestem tak podekscytowany, że chyba umyje dzisiaj wszystkie zęby."
Woody Allen
Emblemat użytkownika
zayl
 
Wiadomości: 47
Dołączył(a): N sie 21, 2005 10:27 pm

Re: 10 poziom i co dalej?

Wiadomośćprzez Gerino » Śr lip 16, 2008 9:21 pm

O patrz pan, jak wymyślił, sam nie pamiętam którędy to :doh:

Od pomostu na południe a potem w przeciwną stronę niż do Twierdzy, nie?
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Re: 10 poziom i co dalej?

Wiadomośćprzez Lam » Śr lip 16, 2008 9:30 pm

Nie :(
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: 10 poziom i co dalej?

Wiadomośćprzez Gerino » Cz lip 17, 2008 12:53 am

A no tak, to jak do Equilanu. Mówiłem, że sobie wymyślił takie cholera-wie-gdzie :P
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Re: 10 poziom i co dalej?

Wiadomośćprzez Val » Pt lip 18, 2008 11:01 pm

To chyba od pomostu na północ, na rozwidleniu dróg na wschód i do końca, aż na południu zobaczysz wodospad. Stamtąd to już rzut beretem do Królestwa Juargan.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?


Powrót do Nowicjusze



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron