Barbarzyńca, półork i bard przy ogniu siedzieli...

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Barbarzyńca, półork i bard przy ogniu siedzieli...

Wiadomośćprzez Powsinoga » Śr kwi 13, 2005 5:41 pm

Mam kilka nowych pomysłów (nie jęczcie, dawno już żadnego nie publikowałem :wink: ) w kwestii ras i profesji, zresztą niejeden z nich jest zaledwie doszlifowaniem pomysłów niegdyś zgłoszonych, zatem:

Rasy:

Półork - denerwuje mnie, że nie ma żadnej tępo-mięśniackiej rasy, którą mogliby sobie wziąć "twardziele", czyt. kolesie, którzy chcą mieć silną postać do bicia. Pasowałaby też taka rasa do kilku przygłupów, wtedy mogliby chrzanić od rzeczy, gulgotać nieklimatyczne bzdury (Tak, wiem ,nie czepiajcie się mnie, że sam dzisiaj klimat popsułem wspominając o "smurfach" ale się przecież poprawiłem :>) i wychodziłoby na to, że to są po prostu bezsensowne wrzaski tępego półorka, a nie idiotyzm siedącego "po drugiej stronie" wyliniałego gracza. Półork byłby rasą o dużej sile i budowie, zaś o dziadowej inteligencji i mądrości.

Wilkołak - rasa pod dyskusję. Coś już o tej rasie mówiono, ale czas, by ciężar bycia "tymi złymi" rozlazł się nie tylko po wampirach z Familiae, jak jest obecnie. O wilokołakach zaraz sobie pogadamy.

Profesje:

Barbarzyńca - to akurat nie jest aż takie ważne, bo barbarzyńcę można spokojnie zastąpić odpowiednim wojownikiem, ale można by zmajstrować takiego utępionego wojownika, o zdolnościach spod znaku "Silniejsze miąchnięcie dębową pałą"

Bard - o tej profesji sporo myślałem. Atrybuty etc. - jak w przypadku szpiega, umiejętności - wiele takich "ciekawych", kilka młóckarskich, można by dodać jakieś różne pieśni bitewne, kilka prostych zaklęć, jako rekompensatę ogólnej słabości dałoby się oczarowanie (żeby pan bard mógł się wyręczyć sługusem), może jakieś zaklęcie, dzięki któremu przez najbliższe godziny mamy korzystniejsze ceny w sklepach? Zresztą bard to raczej troszkę przenośne określenie, lepsze byłoby "pan do wszystkiego-do niczego" Ale jego zaistnienie mogłoby być całkiem ciekawe.

Siewca Zła (hahaha :twisted: ) - posiadamy wiele profesji które mogą, lub są "niesympatyczne" - może być dowolna klasa w rękach złego, lub nekromanta, skrytek, złodziej... tymczasem do galerii "tych stworzonych" do bycia niedobrym powinna dołączyć swoista postać istnego anty-paladyna, okrutnego, mięśniakowatego Siewcy Zła, który niszczy wszystko co dobre i prawe na tym świecie! :twisted: Umiejki - jakaś odwrotna wersja "Wrzenia krwi", możliwość zadania sobie krwawego ciosu - w zamian wszystkie atrybuty, bonus uderzeniowy etc. podniesione, możnaby to nazwać "Krwawa ofiara". Cała profesja może zostać zadedykowana Ulrykowi z Hagledon. :twisted:

Serdecznie zapraszam do dyskusji nad powyższymi.
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Re: Barbarzyńca, półork i bard przy ogniu siedzieli...

Wiadomośćprzez Alucard-away » Śr kwi 13, 2005 6:02 pm

Powsinoga napisał(a):Wilkołak - rasa pod dyskusję. Coś już o tej rasie mówiono, ale czas, by ciężar bycia "tymi złymi" rozlazł się nie tylko po wampirach z Familiae, jak jest obecnie. O wilokołakach zaraz sobie pogadamy.

Akurat wilkołak jest na 90% ukończenia. Może kiedyś jak mi się zachce skończę go. :)
Emblemat użytkownika
Alucard-away
 
Wiadomości: 180
Dołączył(a): Wt sty 06, 2004 4:22 pm

Re: Barbarzyńca, półork i bard przy ogniu siedzieli...

Wiadomośćprzez zydek » Śr kwi 13, 2005 6:10 pm

mozna by tez bardziez zroznicowac korzysci wynikajace z rasy, bo roznia sie tylko atrybutami. Mozna by np. zrobic aby ciemne elfy do stawaly co 5 poziomow 1 opc, krasnoludy co kilka poziomow pare dodatkowych punktow uderzenia, sektoidy troche many.

np. dla ciemnego elfa:
Gratuluję!!! UDAŁO CI SIĘ ZDOBYĆ POZIOM!!!
Zyskujesz: xx/xxx pu, xx/xxx m, xx/xxx r, x/x ćw.
Dodatkowo otrzymujesz 1 opc.
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Tzeentch » Śr kwi 13, 2005 6:10 pm

Antypaladynem jest nekromanta.

Co do półorków - patrz

http://bledomat.lac.pl/?numer=291.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Powsinoga » Śr kwi 13, 2005 6:17 pm

No - to mi się podoba, taka strefa "greenskinów".

Pomysł Zydka o zróżnicowaniu też jest dobry :smile:

A co sądzicie o moich pozostałych pomysłach?

PS. Ciekawe jak na naszą paplaninę zareagują bogowie? :anxious:
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Gerino » Śr kwi 13, 2005 6:22 pm

A ja bym wolał "prestiżówki" :P 50 poziomów wojem i dopiero wtedy dopuszczają mnie do paladynów, którym to kończę setkę; Najpierw jako mag uczę się podstaw, a potem wybieram sobie szkołe, czy to AD&D-owskie przyzwań, iluzji itd. czy bardziej "normalne" jak ognia, wody, śmierci (nekromanta). A zamiast "siewcy zła" widziałbym "władcę mroku" - coś jak w Heroes of M&M 3, taki mroczny rycerz.

Tak czy inaczej, pisać sobie można, bo to i tak jest sprawa prosta: pomysłów nie zabraknie nigdy. Rąk do pracy - zawsze.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Thail » Śr kwi 13, 2005 9:53 pm

Bard - o tej profesji sporo myślałem. Atrybuty etc. - jak w przypadku szpiega, umiejętności - wiele takich "ciekawych", kilka młóckarskich, można by dodać jakieś różne pieśni bitewne, kilka prostych zaklęć, jako rekompensatę ogólnej słabości dałoby się oczarowanie (żeby pan bard mógł się wyręczyć sługusem), może jakieś zaklęcie, dzięki któremu przez najbliższe godziny mamy korzystniejsze ceny w sklepach? Zresztą bard to raczej troszkę przenośne określenie, lepsze byłoby "pan do wszystkiego-do niczego" Ale jego zaistnienie mogłoby być całkiem ciekawe.


Powsinogo, co do tej profesji mam duże plany, lecz nie będe mógł ich za szybko zrealizować. Widzisz tempo mojej pracy może nie jest za szybkie, ale jak za coś się wezmę, to męcze do skutku. Kilku umiejek brada mam już opisanych, zamysł również, więc myślę, że mógłbym się tym zająć w dalekiej przyszłości.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Gerino » Śr kwi 13, 2005 10:08 pm

A masz kogoś, kto to napisze? :P
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Thail » Śr kwi 13, 2005 10:42 pm

Nie, ale do krainki też nikogo nie miałem, a teraz praktycznie tworzę krainki z pamięci. Jedynym moim problemem są progi i tyle, ale tego też nauczę się.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Gerino » Śr kwi 13, 2005 10:46 pm

Obawiam się, że pisanie krain to sporo łatwiejsza rzecz, ale cóż, nie mam porównania, więc to tylko takie gdybanie:P
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Powsinoga » Cz kwi 14, 2005 12:32 pm

Wymyślenie i dokładne zaprojektowanie to jest już pierwszy krok - ja wiele tych moich, rzekomo "nieprzydatnych" pomysłów tworzę z nadzieją (ją zawsze mieć można), że jakiś bóg pomyśli "No, po raz pierwszy od 2 miesięcy mam mniej roboty w Lacu!" i wtedy może sięgnie po szczegółowy, dopracowany projekt czegoś, i jak już zamierza go napisać, to prznajmniej nie musi się głowić, co jak ma wyglądać.

Więc moim zdaniem wymyślanie & projektowanie nie jest aż tak przegraną sprawą. :grin:
Ostatnio edytowano Cz kwi 14, 2005 2:19 pm przez Powsinoga, łącznie edytowano 1 raz
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Lam » Cz kwi 14, 2005 1:18 pm

Powsinoga napisał(a):nie mam nic do roboty w Lacu!

Obrazek
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Powsinoga » Cz kwi 14, 2005 2:18 pm

raz pierwszy od 2 miesięcy

Ahaaa, więc Lamie przez całe 2 miesiące nie znajdujesz nawet chwili czasu wolnego od Laca? Moje kondolencje, współczuję. :lol: Już poprawiam posta :lol: Tak lepiej? :razz:

A tak na marginesie - nie uznasz, że powinieneś mówić za siebie, fanatyku, nie jesteś jedynym bogiem. Wątpię czy Ulryk czy Grzechu, przez 2 miesiące nie mają chwilki odpoczynku. :smile: O, tu chyba znalazłem argument, że twoje śmiechy-chichy tym razem nie mają oparcia ogólnego, a jedynie w Twoim przypadku, hehehehe :lol: (Nie żebym szacunku nie miał.)

PS. Jedno małe pytanie - ciekawe, czemu zawsze mnie się obrywa? Chyba tu pasuje coś, co powiedział bodajże Pinochet, czyli
Ja wcale nie jestem dyktatorem. To wszystko przez tę moją zbójecką gębę.
Jakbym się wypowiadał w stylu "Dupa", to nie byłoby się niehybnie czego czepiać, chyba, że ktoś by się uwziął. :sad:
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Februs » Wt maja 31, 2005 10:48 am

A może coś takiego:

Rzemieślnik - Miałby umiejki potrzebne do wytwarzania broni. Ale najpierw musiałby mieć do tego potrzebne materiały i umiejętności takie jak wytwarzanie małych mieczy czy coś w tym stylu. Potem sprzedawałby to sklepom, albo graczom. Na wyższych poziomowach umiałby podrasować nieco broń, nabić kolcami czy coś w tym stylu. Potrzebne materiały kupowałby w sklepie albo na brawurowej wyprawie zdobywał. Np. do wytworzenia broni takiej a takiej potrzebne by było x sztuk stali albo miedzi. Oczywiście walczyć też by trochę umiał - 2 atak, parowanie, ratowanie chyba wystarczy. Posiadałby też umiejętności kupieckie, takie jak "wciskanie". Im większą miałby zręczność, tym lepszą broń może wykonać i dlatego jego bonusem mogłaby być zręczność.

Co o tym sądzicie?
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez Khrell » Wt maja 31, 2005 11:31 am

Znowu to samo: Miałby, srałby. Masz pomysł na profesję? To ją zrób. Nie umiesz? To skontaktuj się z kimś kto umie. On mówi, że kilka pomysłów na umiejeczki nie wystarczy? To...
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Februs » Wt maja 31, 2005 2:14 pm

Rzucam tylko propozycję, gdy zajdzie potrzeba, mógłbym opracować więcej rzeczy.
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Wt maja 31, 2005 2:45 pm

Dam ci mój miecz z infinitum (albo innego twardego cholerstwa) a ty nabijesz go kolcami, dobra? :)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Powsinoga » Wt maja 31, 2005 3:11 pm

Dam ci mój miecz z infinitum (albo innego twardego cholerstwa) a ty nabijesz go kolcami, dobra? :)
Wiesz, co to jest udawanie profesjonalnej roboty przez kowali? ;) Odbierzesz miecz, fajnie, cały nadziany kolcami ze wszystkich stron, kurde jak on to zrobił. Zapłacisz, odjedziesz i dopiero wtedy zobaczysz, iż kolce są przyklejone kropelką :wink:
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Gerino » Wt maja 31, 2005 3:28 pm

Ta, nie mówiąc juz o przydatności takiego zabiegu... Ale i tak wszystko co było do powiedzenia powiedział Khrell.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez (Ja)Szczurzyca » Wt cze 21, 2005 8:00 pm

Pan Gerino ma rację jeśli chodzi o klasy prestiżowe. Ale ja mam jedno malutkie marzenie. Żeby po około 50-tym poziomie klasy takie jak mag, psionik, nekromanta mogły wybrać, czy nie chcą zostać liczami. Licze nie musieliby być źli jak wampiry (np. w systemie AD&D jest Baelnorn, który, jak najbardziej, dobry jest!). Można by wtedy wprowadzić im także czar rasowy, dzięki któremu nikt oprócz kleryków i nekromantów nie rozpoznałby w nich istoty nieumarłej!

Wiem, że i tak wam się ten pomysł nie spodoba... zresztą i tak Lac spełnił moje wymagania pozwalając mi grać Obcą Istotą (sektoid). O tym zawsze marzyłam!
Ej, dlaczego nie mogę być liszem? Ja chcę być liszem! Lisz, lisz, lisz!
Nieumarły mag - to jest to!

A Sektoidzi są super!
Emblemat użytkownika
(Ja)Szczurzyca
 
Wiadomości: 83
Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 4:51 pm
Lokalizacja: Kraków, NH

Wiadomośćprzez Thail » Wt cze 21, 2005 8:33 pm

Hmmmmmmmmmmmmm osobiście mnie Twój pomysł bardzo zainteresował, a w szczególności wzmianka o czarach rasowych...
W sumie można się nad tym zastanowić, mamy wiele ras, które mogłyby mieć specjalne umiejętności/czary, problem w tym, że nie zawsze rasa idzie w parze z profesją :grin:
I np. krasnolud mag ma znacznie ciężej z maną niż elf mag ponieważ ma niższą intę i mądrość. Z drugiej strony wprowadzić taką umiejętność rasową jak "zwiększona wytrzymałość"; w końcu krasnoludy słyną ze swojej niesamowitej siły i wytrzymałości. Pomysł warty rozpatrzenia i umieszczenia w miejscu takim jak:
http://bledomat.lac.pl/
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez (Ja)Szczurzyca » Wt cze 21, 2005 8:45 pm

No, to niedługo zabieram się do błędomatu! Ciekawe, czy choć jeden mój pomysł zostanie przyjęty...
Ej, dlaczego nie mogę być liszem? Ja chcę być liszem! Lisz, lisz, lisz!
Nieumarły mag - to jest to!

A Sektoidzi są super!
Emblemat użytkownika
(Ja)Szczurzyca
 
Wiadomości: 83
Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 4:51 pm
Lokalizacja: Kraków, NH

Wiadomośćprzez Alu » Wt cze 21, 2005 10:04 pm

Jak dla mnie lepszym pomysłem byłoby zrobienie zaawansowanych klas, ie. grasz złodziejem, robisz setkę i przy restarcie masz do wyboru klasę zabójcy. =P Swoją drogą, błędomat chyba powinien być do zgłaszania *błędów* - jak sama nazwa wskazuje, a nie chorych pomysłów - od tego powinien być jakiś pomysłomat. =)
Emblemat użytkownika
Alu
 
Wiadomości: 84
Dołączył(a): N gru 21, 2003 10:47 pm

Wiadomośćprzez Reif » Wt cze 21, 2005 10:19 pm

Jakbys nie zauwazyl bledomat jest podzielony na trzy czesci....
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez (Ja)Szczurzyca » Wt cze 21, 2005 10:51 pm

Rzeczywiście, nazwa jest trochę myląca, ale wszystko się wyjaśnia po wejściu. Jednak mój pomysł z liczem chyba nie wypali, bo byłaby to zbyt potężna postać. I na dodatek sprawiałaby problemy np. przy wejściu do świątyni (na pewno odczuwałaby jakis 'malutki' dyskomfort :grin: ).

Zresztą byłoby to i tak dodatkowe obciążenie dla twórców Laca. Choć postać Licza wydaje mi się nad wyraz pociągająca. Taka... nie mogę znaleźć innego słowa... romantyczna! Nie, może lepiej mroczna! Nie, to nie to... w każdym razie bardzo ciekawa i kropka.
Ej, dlaczego nie mogę być liszem? Ja chcę być liszem! Lisz, lisz, lisz!
Nieumarły mag - to jest to!

A Sektoidzi są super!
Emblemat użytkownika
(Ja)Szczurzyca
 
Wiadomości: 83
Dołączył(a): Wt cze 21, 2005 4:51 pm
Lokalizacja: Kraków, NH

Wiadomośćprzez Arthanis » Śr cze 22, 2005 8:17 am

(Ja)Szczurzyca napisał(a):Jednak mój pomysł z liczem chyba nie wypali, bo byłaby to zbyt potężna postać.

Zawsze można by mu obniżyć różne cechy, aby był w miarę "uczciwie" ustawiony.
"Jeśli coś wydaje się właściwe, to należy się trzy razy zastanowić, czy jest właściwe"
Emblemat użytkownika
Arthanis
 
Wiadomości: 89
Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 2:07 pm

Wiadomośćprzez Februs » Pt cze 24, 2005 9:13 pm

Każda postać odpowiednio poprowadzona może być potężna lub słabiutka. Jednak do tego trzeba dobrego gracza.
Emblemat użytkownika
Februs
 
Wiadomości: 411
Dołączył(a): Wt lip 20, 2004 6:11 pm


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron