Pojemność portfela

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Pojemność portfela

Wiadomośćprzez joerg » Wt mar 04, 2008 4:03 pm

A może było by warto przy okazji zrobić coś z tym nieograniczonym portfelem, w którym można nosić miliony złotych monet?
Boże spraw, by nam się chciało, tak jak nam się nie chce.
Alan Alexander Milne
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Re: Pojemność inwentarza - raz jeszcze

Wiadomośćprzez Lam » Wt mar 04, 2008 6:51 pm

Kiedyś miałem w kieszeni dwa miliony złotych (polskich) i nie widziałem w tym problemu.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Pojemność inwentarza - raz jeszcze

Wiadomośćprzez joerg » Wt mar 04, 2008 7:27 pm

Miałem się rozpisać o pieniądzu, bilonie, banknotach, bankach centralnych - ale to wszystko jest opisane w "Złoto, banki, ludzie" M. Rothbarda. Powiem tylko, że jeśli w Lacu nie istnieją banknoty, to twoja analogia jest nietrafiona (chętnie wyjaśnię dlaczego). Jak by nie było, to ty uznajesz czy w ogóle należy coś z tą sprawą zrobić i jeśli tak, to czy zrobić to przy okazji zmiany zasady działania inwentarza - ja tylko chciałem zwrócić uwagę na tę kwestię.

Dopisek: jest coś, co może zmienić postać rzeczy. Jeśli założymy, że z moich 213456 monet 213400 mam w banknotach, które sobie muszę wyobrazić, a 46 złotych monet mam w złotych monetach - to w porządku. W takim razie jednak mam pytanie: jak to się dzieje, że mogę upuścić każdą ilość monet nie większą od ilości złota, które przy sobie mam, skoro część moich złotych monet jest w banknotach?
Boże spraw, by nam się chciało, tak jak nam się nie chce.
Alan Alexander Milne
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Re: Pojemność inwentarza - raz jeszcze

Wiadomośćprzez Gerino » Wt mar 04, 2008 10:15 pm

Magiczne złoto? Wierzysz w kule ognia, bramy czy nieumarłych, a w automagiczną zmianę nominału monety i ich ew. grupowanie nie? :)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Re: Pojemność portfela

Wiadomośćprzez Nifir » Wt mar 11, 2008 7:20 pm

Bez przesady, nawet Flinstonowie mieli karty kredytowe! .:)
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron