tworzenie krainek

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Wiadomośćprzez Morfoth » So mar 30, 2002 7:25 pm

Jestem bardzo chętny na robienie krain. Czy musze zatem umieć kodować, czy moge tylko pisać pomieszczenia. Przyślijcie mi szablon, na którym byłyby napisane wrzystkie statsy mobów. Pomyślałbym nad mobkami i zrobiłbym pare nowych. Gdyby się wam spodobały moglibyści (mówie do bogó) umieścić je w mej kraince. Prosze więc o odpisanie bym wiedział, czy jest to możliwe. Myśle, że jest też paru innych chętnych więc tym bardziej powinniśmy poruszyć ten temat na forum.
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Wiadomośćprzez mandos » N mar 31, 2002 8:14 am

problem z pisaniem krainek polega wlasnie na tym, ze najwiekszy problem/najwiecej czasu zabiera kodowanie. samo wymyslenie krainki/mobkow to w sumie pryszcz.
"Przy takiej ilosci zalet nie trzeba byc skromnym"
mandos
 
Wiadomości: 231
Dołączył(a): Pn cze 25, 2001 2:00 am
Lokalizacja: a kogo to obchodzi.

Wiadomośćprzez Morfoth » N mar 31, 2002 10:03 am

Powstaje jeszcze jedno pytanie, a mianowicie:
Jakim językiem programowania kodujecie LACa?
Bo jestem takim samoukiem i cośtam (niewiele) z c++ potrafie :smile:.
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Wiadomośćprzez mandos » N mar 31, 2002 5:13 pm

poszukaj na necie programiku MZF. generalnie tworzysz krainke w tym, potem siadasz i przerabiasz kod na kompatybilny z lacem (kilka istotnych roznic - nie jest to moze trudne ale strasznie monotonne i meczace). zobacz sobie ten programik, jak stwierdzisz ze costam by ci moze wyszlo - napisz do grzecha - on zajmuje sie graczami pragnacymi pomoc.
"Przy takiej ilosci zalet nie trzeba byc skromnym"
mandos
 
Wiadomości: 231
Dołączył(a): Pn cze 25, 2001 2:00 am
Lokalizacja: a kogo to obchodzi.

Wiadomośćprzez Morfoth » N mar 31, 2002 8:48 pm

dzięki Mandos.
Jakoś wydaje mi sie że nikt inny się tą sprawą nie zainteresował.
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Wiadomośćprzez Morfoth » N mar 31, 2002 11:39 pm

nurtuje mnie pytanie:
Jakie zmiany wprowadzic po napisaniu krainki?
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Wiadomośćprzez Ktos » Pn kwi 01, 2002 12:31 am

tez bardzo bym kcial tworzyc krainki...
- AAARRGH! Zawył Viader ...Ju dont noł de pała...of de dark sajd of moc...
Ktos
 
Wiadomości: 73
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez mandos » Pn kwi 01, 2002 2:35 am

2002-03-31 17:13, mandos napisał(a):
napisz do grzecha - on zajmuje sie graczami pragnacymi pomoc.
"Przy takiej ilosci zalet nie trzeba byc skromnym"
mandos
 
Wiadomości: 231
Dołączył(a): Pn cze 25, 2001 2:00 am
Lokalizacja: a kogo to obchodzi.

Wiadomośćprzez Lam » Wt kwi 02, 2002 12:50 am

Co się robi po napisaniu to ty się zastanowisz po napisaniu, jeśli dojdziesz do tego miejsca. Podpowiedź: metoda proponowana przez Mandosa czyli MZF daje krainę bez odmiany przez przypadki, które musisz dopisać, oraz bez obsługi kilku innych rzeczy, które nie do końca muszą cię obchodzić. Przyjmujemy krainy w formacie Envy 2.0, jeśli byłaby naprawdę dobra, na pewno ktoś zająłby się dostosowaniem i wpięciem w świat.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Muireann » Cz kwi 04, 2002 5:59 pm

Wiec prosze o dostarczenie dekumentacji chocby jako link na forum niech se ludziska zobacza a co wam szkodzi.

Jak ktos chce to moge mu tej doqmentacji poszykac na envy.com ale wiecie - lenistwo.
Muireann <FONT COLOR=red> Siubhail </FONT> Tully
"Should we blame the <FONT COLOR=red>M</FONT><FONT COLOR=yellow>A</FONT><FONT COLOR=red>T</FONT><FONT COLOR=yellow>C</FONT><FONT COLOR=red>H</FONT><FONT COLOR=yellow>E</FONT><FONT COLOR=red>S</FONT>?"
Muireann
 
Wiadomości: 44
Dołączył(a): Wt mar 26, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Torun

Wiadomośćprzez Lam » Cz kwi 04, 2002 7:42 pm

Nie widzę potrzeby udostępniania dokumentacji komuś, kto miałby dzięki niej działać na szkodę LACa. Znajomość jego działania jest potrzebna tym, którzy chcą działać na jego korzyść. Nie zabronię nikomu poszukiwania dokumentacji do Envy czy innych mudów, ale też nie jest wskazane, by gracz wyobrażał sobie, jak wszystko działa. To ma być piękny, średniowieczny, fantastyczny świat, a nie ciągi bitów. Graczu! Wczuj się w swoją postać! Ona żyje!
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gloin » Pt kwi 05, 2002 9:43 am

racja (R)
Ashes To Ashes, Dust to Dust...

"Khazad! Khazad! Baruk khazad! Khazad ai-menu!
Emblemat użytkownika
Gloin
 
Wiadomości: 287
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Muireann » Wt kwi 09, 2002 4:47 pm

JA dostalam sie do dokumentacji LACa. Wiele rzeczy mnie zdziwilo, wiele potwierdzilo obawy, ale to nie zmienia faktu, ze dobrze sie bawie. W koncu zawsze jest ten dreszczyk, ze nastepny pokoj ma flage T (pozdrowienia dla tych ktorzy wiedza o co chodzi :), podobnie jak w niejakim RPGu codzacym na 286 jest szansa 1/1000 na smierc po wejsciu do ciemnego pomieszczenia. Dopeiro wtedy odczuwa sie prawdziwy strach (a tam ma sie ino jedno zycie :). I uwazam, ze fakt znania kodu (mam Enve na swym kompie, napisalam edytor krainek) nic nie daje, oprocz doswiadczenia w pisaniu w C i metodach programowania.

A jesli ktos nie chce czytac kodu, to "niech sie odpierdoli (hi Lam :)".

Pozdrowka. Muireann.

PS. Postaram sie zmienic ten wqrzajacy podpis :)))

_________________
Muireann <FONT COLOR=red> Siubhail </FONT> Tully

<A href="http://www.fun.from.hell.pl/2002-01-17/oblakanie.html">Test na oblakanie :)))</A>

<font size=-1>[ Ta wiadomo¶æ zosta³a zmieniona przez: Muireann dnia 2002-04-11 13:42 ]</font>
Muireann
 
Wiadomości: 44
Dołączył(a): Wt mar 26, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Torun

Wiadomośćprzez Corey » Cz kwi 18, 2002 3:46 pm

2002-04-09 16:47, Muireann napisal/(a):
(...) W koncu zawsze jest ten dreszczyk, ze nastepny pokoj ma flage T (pozdrowienia dla tych ktorzy wiedza o co chodzi :) (...)

Chodzi ci o flage < TRAP >. Tzn. ze zaliczasz zgona zaraz po wejsciu do pomieszczenia?
:)

Aha - czy ja tez moge robic krainy? :)
Bogowie - okazcie swoje milosierdzie :)




Co Cie nie zabije, uczyni Cie silnym.
A jesli zginiesz ???
No coz... Nikt nie jest doskonaly.

<font size=-1>[ Ta wiadomosc zostal/a zmieniona przez: corey dnia 2002-04-18 15:52 ]</font>

<font size=-1>[ Ta wiadomość została zmieniona przez: corey dnia 2002-04-18 17:43 ]</font>
Corey
 
Wiadomości: 29
Dołączył(a): Śr lut 20, 2002 2:00 am

Wiadomośćprzez Muireann » Cz kwi 18, 2002 4:32 pm

Tak. Znam takie miejsce na Lacu, ale to sugestia ('Uwazaj, to moze byc pulapka!').

PS do Lama: zrob inne metody smierci, tzn zeby nie tracilo sie doswiadczenia. Pisales ze, cytuje,
(...) gracz bedzie tracil doswiadczenie, dopoki nie zaimplementuje innych sposobow smierci.

To by bylo na tyle. A jak chcesz robic krainki, to skontaktuj sie z Grzechem (on sie tym zajmuje), a poza tym kosmam@hoga.pl, on chce robic. Mowil mi. Zreszta zaraz mu zapodam maila :))).
Muireann <FONT COLOR=red> Siubhail </FONT> Tully
"Should we blame the <FONT COLOR=red>M</FONT><FONT COLOR=yellow>A</FONT><FONT COLOR=red>T</FONT><FONT COLOR=yellow>C</FONT><FONT COLOR=red>H</FONT><FONT COLOR=yellow>E</FONT><FONT COLOR=red>S</FONT>?"
Muireann
 
Wiadomości: 44
Dołączył(a): Wt mar 26, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Torun


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron