pomoce na LACu

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Pt maja 24, 2002 10:41 am

Witam.
Jak wiecie, pomoc na LACu jest dość rozbudowana i chcemy, by pomagała odpowiedzieć na wszelkie pytania nowych graczy. Chciałem was prosić o sugestie, jakich pomocy brakuje, oraz które są błędne/nieaktualne. Możecie zgłaszać propozycje tutaj, lub wysyłać mi na <A HREF="mailto:ulryk@lac.pl">maila</A>.
Bardzo proszę o nie pisanie wiadomości nie na temat.
Pozdrawiam, <font color='red'>Ulryk</font>
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez Kesor » N maja 26, 2002 12:12 am

Myślę, że przede wszystkim powinno sie zacząć od początku. odpowiedzieć tym, ktorzy pierwszy raz na najczęściej zadawane pytania.
Czyli : co to jest moralność, jak się przedstawia sprawa z kp, itp .
Mnie osobiście bardzo boli fakt, że nie można w żaden sposób inaczej jak tylko podczas tworzenia postaci dowiedzieć się charakterystyk ras. To by sie przydało.
Emblemat użytkownika
Kesor
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Cz kwi 25, 2002 2:00 am

Wiadomośćprzez Atok » Pt gru 20, 2002 4:55 pm

Mnie brdzo boli (Auu) brak jakiegokolwiek opisu mud'a od strony technicznej: co i jak działa, dlaczego działa itp. ]
Atok
 
Wiadomości: 40
Dołączył(a): Wt gru 17, 2002 4:54 pm
Lokalizacja: Kraków

Wiadomośćprzez Gwynbleid » Śr sty 29, 2003 12:00 am

moim zdaniem brak przedewszystkim !! INSTRUKCJI OBSŁUGI !! czyli co jak z czym... niby jest komenda pomoc, do której wszyscy mnie odsyłają, ale jest ona strasznie nie czytelna, i ciężko cokolwiek w niej coś znaleźć... a poza tym brak tam wielu inf. dla "lamerów" (takich jak ja :wink: ) typu: gdzie można dostać zadanie etc...
Ordrune
Gwynbleid
 
Wiadomości: 7
Dołączył(a): N sty 26, 2003 10:03 pm
Lokalizacja: Torun

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Cz sty 30, 2003 12:34 am

Gwynbleid napisał:
niby jest komenda pomoc, do której wszyscy mnie odsyłają, ale jest ona strasznie nie czytelna, i ciężko cokolwiek w niej coś znaleźć...

Mi chodzi właśnie o tą pomoc. Pomoc o której wspomniałeś powinna raczej znaleźć się na stronie (a tej jakoś nie ma komu uaktualniać). Nie mniej, jeśli w którejś pomocy coś jest niezrozumiałe, to podaj konkretnie, co w którym miejscu. I pamiętaj, że nawet najlepsza pomoc wymaga by ją przeczytać. Jeśli komuś się nie chce szukać ani czytać, to już jego problem. Pomoc jest dostępna i staramy się by była aktualna.

gdzie można dostać zadanie etc...


Zupełnie bez sensu. Zadania powinny wymagać od graczy odrobiny wysiłku (choćby przy odnajdywaniu ich). Niemniej, być może pojawią się w bliżej nie określonej przyszłości jakieś zadania w gildiach, albo w innych podobnych miejscach. Wymaga to jednak wielu przygotowań i czasu na opracowanie wszystkiego. Póki co, zadań należy szukać samodzielnie, najlepiej zwiedzając i odkrywając świat.

Pozdrawiam, Ulryk
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez Gerino » So mar 01, 2003 9:35 pm

A ja znalazłem błąd: W pomocy "morderca złodziej itp." jest napisane że Flagę MORDERCA dostaję sie za ZABICIE, a dostaje się za ZAATAKOWANIE postaci 5 poziomów niżej...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Val » N mar 02, 2003 6:37 pm

Tak... Dzięki temu zyskałem trzy poziomy. W tył.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Nieobecny » Pt mar 21, 2003 6:09 pm

Gerino napisał(a):A ja znalazłem błąd: W pomocy "morderca złodziej itp." jest napisane że Flagę MORDERCA dostaję sie za ZABICIE, a dostaje się za ZAATAKOWANIE postaci 5 poziomów niżej...

Błąd błędem. To można, a nawet wskazane jest poprawić. Jednak to, iż flage dostaje się już za samo zaatakowanie wg mnie jest uzasadnione i nie należy zmieniać. Inaczej np. ktoś mógby kogoś ustawicznie bić i uciekać, gdy tamten miałby już śmiertelnie mało pu. Tego przykłady i powody możnaby na wielość sposobów rozpatrywać. Oczywiśćie należałoby zachować możliwośc usunięcia flagi po pomyłkowym i różnych od morderczych intencjach jej nabycia. Ta furtka jest, a nawet jest potrzebna, by nasi wspaniali bogowie, nie mogli ze zbytnim naciskiem nadużywać i karać niepomiernie w porównaniu do wykroczenia, które były niezamierzone i przypadkowe. Mówie tu o nabawieniu się przykrego oflagowania za np. niespodziewane wejście gracza na teren lokacji gdzie inny gracz, właśnie miażdzy przeciwników jakimś czarkiem obszarowym..
Emblemat użytkownika
Nieobecny
 
Wiadomości: 143
Dołączył(a): Wt lut 04, 2003 5:35 pm
Lokalizacja: z Mordu

Wiadomośćprzez Gerino » Pt mar 21, 2003 7:50 pm

Ja mówiłem o zmianie POMOCY.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron