Problem poczatkujacego

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Problem poczatkujacego

Wiadomośćprzez Barakiel » Pt maja 31, 2002 4:31 pm

Co mam napisać kiedy "NPC prosi mnie o pomoc" ??
Tak, jestem całkowicie zielony i przyznaję się do tego bo K%$#% chciałbym sobie w końcu pograć, a świat Laca rzuca mi kolejne wyzwania takie jak nawiązanie kontaktu z komputerowym ziomkiem...
Może ktoś wtajemniczony kopnął by mi na konto zbiór podręcznych rad dla początkujących --> "pierwszy kontakt"
StoneMX@poczta.onet.pl
Do for the Cru...
Emblemat użytkownika
Barakiel
 
Wiadomości: 6
Dołączył(a): Pt maja 31, 2002 4:21 pm
Lokalizacja: 100% krakowskiego podziemia

i JAK?

Wiadomośćprzez tOMEK » Wt cze 18, 2002 11:23 pm

I co dostales cos? bo ja tez jestem zainteresowany...
tOMEK
 
Wiadomości: 3
Dołączył(a): Wt cze 18, 2002 11:17 pm

Re: Problem poczatkujacego

Wiadomośćprzez Nyslin » Cz cze 20, 2002 9:11 pm

Proponuję, abyście zajrzeli do sekcji "Jak grać" znajdującej się na stronie LACa. Jak sam tytuł działu wskazuje, są tam podpowiedzi, jak grać i od czego zacząć :) To nie wszystko...Początkującym graczom wyświetlają się podczas obecności na mudzie podpowiedzi, które ułatwiają znacznie grę i odpowiadają, na niektóre pytania. Poza tym, istnieje pomoc, do niemalże każdego polecenia, jakiego użyć można na mudzie. Napiszcie "pomoc" (ewentualnie użyjcie znaku zapytania). Sądzę również, że obecni na LACu gracze udzielą odpowiedzi na Wasze pytania, jeśli będą mięli czas i ochotę, rzecz jasna ;)

Pozdrawiam
Nyslin
Nyslin
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Cz lut 21, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Tarnów

odp

Wiadomośćprzez tOMEK » Pt cze 21, 2002 1:55 am

Tak, tylko jak na mnie "Jak grać" jest dosyc ubogie. Pomoc - tak, ale jeszcze trzeba wiedziec o co zapytac. Interakcje z NPCami sa moim problemem i wg. Ciebie co mam napisac zeby sie dowiedziec np. jak dostac sie do jakiejs krainy (pewnie to banalne na tyle ze nie wpadlem... :) I wogole nie wiem jak z nimi zagadac...
Ponadto uwazam ze gdyby te pomoce poczatkowe po prostu rzucic do pliku to ich wartosc informacyjna by wzrosla... Srednio wygodne jest zapisywanie co ciekawszych info, skoro mozna je miec wszystkie obok w oknie albo wydrukowane
A jesli chodzi o pytanie innych graczy to myslalem ze to forum jest wlasnie po to zeby komus podczas gry nie zawracac glowy pirdolami nie zwiazanymi ze swiatem gry
Pozdrawiam
Tomek
tOMEK
 
Wiadomości: 3
Dołączył(a): Wt cze 18, 2002 11:17 pm

Wiadomośćprzez Barakiel » Pt cze 21, 2002 10:07 am

Nie mosisz sie tlomaczyc, znam twoj bol...
Mnie ten problem juz nie dotyczy, mialem to szczescie ze spotkalem Ulryka, ktory mi pomogl i wiele zeczy wyjasnil. Wiem jedno, ja zaczynalem gre baaardzo wiele razy i ty tez nie powinienes sie tak od razu dolowac, bo jezeli ci zalezy na grze to sie wyrobisz:)
Jezeli masz jakies konkretne pytanko to ja zawsze moge pomoc o ile znam odpowiedz...
Do for the Cru...
Emblemat użytkownika
Barakiel
 
Wiadomości: 6
Dołączył(a): Pt maja 31, 2002 4:21 pm
Lokalizacja: 100% krakowskiego podziemia

:)

Wiadomośćprzez tOMEK » Pt cze 21, 2002 11:25 pm

Dzieki - pewnie skorzystam z propozycji jak tylko sesja mi sie skonczy... Na razie wole nie grac :)
tOMEK
 
Wiadomości: 3
Dołączył(a): Wt cze 18, 2002 11:17 pm

Wiadomośćprzez torgal » Wt sie 27, 2002 2:52 pm

jak karzdy zaczynalem kiedys :)))) ale pomoc nadchodzila z karzdej strony i stary nie boj sie [pytac ale miej tez umiar zapewniam cie ze jezeli nie bedziesz naduzywal cierpliwosci graczy karzdy ci pomoze tak bylo ze mna
zycze kolejnych poziomow w tej nalogowej grze :)))))
Emblemat użytkownika
torgal
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): Wt sie 27, 2002 2:33 pm
Lokalizacja: elblag

Wiadomośćprzez Kocur » Cz sie 29, 2002 12:22 pm

musisz byc twardy :-))
Emblemat użytkownika
Kocur
 
Wiadomości: 8
Dołączył(a): Pt kwi 19, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Poznan

Wiadomośćprzez torgal » Wt wrz 10, 2002 11:45 am

po pierwsz czemu tu na forum nic sie nie dzieje ???
po drugie ten wlasciwy problem mam klopoty z wykorzystywaniem wycwiczonych umiejetnosci proponowalbym aby na stronie laca wstawic wytlumaczenie (co robia jak i kiedy danej umiejetnosci uzywac) bardzo bylbym dzwieczny
Emblemat użytkownika
torgal
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): Wt sie 27, 2002 2:33 pm
Lokalizacja: elblag

Wiadomośćprzez zajcew » Wt wrz 10, 2002 2:23 pm

A dojść do tego samemu nie łaska? :) W końcu, po to jest tyle ras i profesji do wyboru aby eksperymentować, komu i kiedy co sie przyda.
Emblemat użytkownika
zajcew
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Cz sty 10, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Kraków

Wiadomośćprzez torgal » Wt wrz 10, 2002 4:40 pm

dobra spoko do czego sluzy mozna dojsc samemu ale jak uzywac danych umiejetnosci??? grajac teraz psionikiem nie moge rozgrysc kilku umiejetnosci a nie bede non stop zawracac ludziom dupy za przeproszeniem moim zdaniem powinny byc jakies podpowiedzi na ten temat przynajmniej podstawowe informacje dotyczace uzywania wycwiczonych umiejetnosci
Emblemat użytkownika
torgal
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): Wt sie 27, 2002 2:33 pm
Lokalizacja: elblag

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Wt wrz 10, 2002 9:41 pm

Polecam wpisać "pomoc <umiejętność>".
Ulryk
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez omadaha » Pn maja 26, 2003 2:39 pm

A ja polecam takie tajne, znane tylko doświadczonym graczom wyrażenie: "Przepraszam, czy ktoś możę mi pomóc i wyjaśnić jak <tutaj_twój_problem>". Trudne nie? Wiecie - kultura przełamuje bariery, a konkretnie - nie zdażyło mi się żeby ktoś nie pomógł, albo nie odpowiedział.
Życie nie jest ani lepsze, ani gorsze od naszych marzeń. Jest tylko zupełnie inne.
William Szekspir
omadaha
 
Wiadomości: 46
Dołączył(a): Pn maja 19, 2003 8:16 pm


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron