Lac a sprawa polska

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Lac a sprawa polska

Wiadomośćprzez Lam » Śr wrz 25, 2002 12:45 pm

Lac w najnowszej wersji wzbogacił się o obsługę Unikodu (fanfary!). Konkretnie, powinien teraz obsługiwać polskie litery zakodowane w standardzie UTF-8, o którym można sobie poczytać na przykład tu. Eksperymentowałem tylko z xtermem (xterm -u8), jeśli ktoś ma inne unikodowe terminale (w poniedziałek zobaczę jak wygląda na konsoli Linuksa z pl_PL:UTF-8, może też z PuTTY, zdaje się, że obsługuje UTF-8), zapraszam do testowania.

A tak mógłby wyglądać Lac, gdyby wszyscy obsługiwali UTF-8:
Obrazek
Proszę nie czepiać się (autorskiego, luźnego) tłumaczenia, chodzi tylko o możliwość swobodnego pisania np. runami.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Abaddona » Pt lis 01, 2002 11:50 am

A co mi da UTF, skoro nie mam u siebie skrzyzowania cyrylicy z instrumentami rolniczymi? :) (jesli ktos uwaza mnie za skonczonego osla, bo zadalem to pytanie, to niech o tym nie pisze, mi to zwisa :>)
A co do tresci przekazu to odczytuje z niego "Mozesz oddac wszystko za frajer, i tak nie bedziesz bezinteresowny, ale to nie szkodzi, bo Pan i tak bedzie zadowolony."
przepraszam za lekkie zboczenie z tematu :>
niebo jest żółto-zielone
Emblemat użytkownika
Abaddona
 
Wiadomości: 163
Dołączył(a): Pn lut 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: skąd mam wiedzieć

Wiadomośćprzez Lam » Cz lis 07, 2002 1:22 am

Abaddona napisał(a):A co mi da UTF, skoro nie mam u siebie skrzyzowania cyrylicy z instrumentami rolniczymi? :)

To runy. Jeśli będziesz miał unikodowy terminal, będziesz miał i to i literki Klingonów i inne wymysły. To jest bajer, ale UTF-8 jest pierwszym standardem, który jest na tyle zdrowo pomyślany, że da się go zastosować w informatyce :) No i trzeba wspierać tę inicjatywę, żeby się nigdy więcej nie p* z pseudo-standardami, których nic nie obsługuje, albo z klientami mudów nie obsługującymi w ogóle polskich liter (albo obsługującymi wszystkie poza ś, ale tylko windowsowym, ale tylko windowsowe ź wyświetlającym, brawo ci państwo!). No i wreszcie będzie sobie można pogadać z jakimiś Francuzami i Rosjanami nie zmieniając czcionek co sekundę (bo Chińczyków raczej nigdy nie będę rozumiał).
Abaddona napisał(a):A co do tresci przekazu to odczytuje z niego "Mozesz oddac wszystko za frajer, i tak nie bedziesz bezinteresowny, ale to nie szkodzi, bo Pan i tak bedzie zadowolony."

Dobrze odczytujesz, bo to jest taki jakiś katolicki tekst, oni mają takiego boga chujowego. Dlatego tylu ludzi gra w Laca, który jest normalnym światem.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Abaddona » Cz lis 07, 2002 12:31 pm

Lam napisał(a):Dobrze odczytujesz, bo to jest taki jakiś katolicki tekst, oni mają takiego boga chujowego. Dlatego tylu ludzi gra w Laca, który jest normalnym światem.


Co jak co, ale do kościoła w Polsce chodzą miliony, a w Laca (tak na mój gust) to grają co najwyżej setki :P
niebo jest żółto-zielone
Emblemat użytkownika
Abaddona
 
Wiadomości: 163
Dołączył(a): Pn lut 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: skąd mam wiedzieć

Wiadomośćprzez Lam » Cz lis 07, 2002 1:11 pm

Abaddona napisał(a):Co jak co, ale do kościoła w Polsce chodzą miliony

Ty serio z tymi milionami? Nie miałem pojęcia, że ludzie są tak głupi :(
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Cosmathy » Wt wrz 30, 2003 5:20 pm

No pięknie... zapuściłem sobie PuTTY z UTF-8, mam Windę 2000 (wbudowany Unikot)...

Na screenie widzę super runy, ale chciałbym:

a) zobaczyć to samo u siebie na termie
b) samemu pisać "krzaczorami" :D.

Co do b), to mimo że wpisuję cyrylicę, to Lac ją zjada :(. A co do a), to zastanawiam się, jak zrobić obsługę takich ładnych runów w Windowsie (a mój Red Hat aktualnie leży martwy na /dev/hda5 i czeka na lepsze czasy :( ).

Јά ςΉςέ ϋηίκφτα!
| uwolniony |
Cosmathy
 
Wiadomości: 189
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 1:16 pm

Wiadomośćprzez Tzeentch » Wt wrz 30, 2003 6:25 pm

W ciągu całej historii wyborów w Polsce (no, może poza pierwszymi, choć też nie do końca) miliony Polaków głosowało za socjalistami. I tu nie ma co sądzić - stąd trzeba spierdalać, bo ludzie są BARDZO głupi.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Val » Śr paź 01, 2003 10:30 am

A co z teraterm pro? Ja tam nigdzie runów nie widzę... Może gdyby ktoś mi powiedział gdzie, oprócz Limbo można je znaleźć...
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Cosmathy » Śr paź 01, 2003 12:20 pm

Taaaaaak! Redhat działa :). Czy on ma wbudowane w czcionkach znaki typu runy albo SIERP I MLOT (kumpel mowil ze jest cos takiego :D).

Jak sobie zrobie obsluge polskich krzakuff, to moze zaczne grac z linuxa :).
| uwolniony |
Cosmathy
 
Wiadomości: 189
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 1:16 pm

Wiadomośćprzez Malven » Śr paź 01, 2003 12:31 pm

Uruchomiłem Unikod, ale u mnie w Puttym choć mud wypisuje polskie znaki prawidłowo, to jednak naciśnięcie CTRL+A nie daje mi Ą tylko <C4><85>. Oczywiście po wciśnięciu Entera już wszystko jest dobrze ale chciałbym jednak widzieć co piszę po ludzku.
Czy ktoś zna jakieś lekarstwo?
Malven
 
Wiadomości: 35
Dołączył(a): So mar 02, 2002 2:00 am

Wiadomośćprzez Cosmathy » Śr paź 01, 2003 1:00 pm

Nie mam pojęcia jak to rozwiązać :(. Też mam ten problem w PuTTY... chociaz może się skończy, bo przerzuciłem się na Linucha, i w terminalu (w Xach, nie na konsoli) polskie znaki chodzą prawidłowo i unikot jest. Układ klawiatury PL.
| uwolniony |
Cosmathy
 
Wiadomości: 189
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 1:16 pm

Wiadomośćprzez Tzeentch » Śr paź 01, 2003 1:48 pm

A ja uruchomiłem klienta Putyn - i nawet pod jednym klawiszem jest w cyrylicy słowo KGB :)
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Cosmathy » Śr paź 01, 2003 2:36 pm

E tam, nie umiesz skonfigurować. Ja się dobrze ustawi to pod F1-F12 są kolejne zwrotki hymnu ZSRR, a Ctrl Alt Del odpala głowice jądrowe na Amerykę :D.
| uwolniony |
Cosmathy
 
Wiadomości: 189
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 1:16 pm

Wiadomośćprzez Sirith » Śr paź 01, 2003 2:43 pm

To mam pomysł - LAC zdobywa świat! :D
"Welcome to dying!"
"Ashes to ashes, dust to dust..."
Emblemat użytkownika
Sirith
 
Wiadomości: 158
Dołączył(a): So kwi 26, 2003 9:47 am
Lokalizacja: Gildia Złodziei w Leanderze

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Śr paź 01, 2003 4:42 pm

Przepraszam za głupie pytanie, ale... jakiego rodzaju są "runy" i jak brzmi odmiana przez przypadki liczby pojedynczej i mnogiej? Mam z tym problemy, bo to nowe dla mnie słowo (nieoczytany jestem :cool: )
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Lam » Śr paź 01, 2003 5:01 pm

Lac nie obsługuje UTF-8, a jedynie mikroskopijny podzbiór zbioru wszystkich znaków, jakim są litery używane w polskim alfabecie. Innych nie ma i nie będzie, bo póki co przytłaczająca większość wciąż używa ośmio, a nawet siedmiobitowych terminali, na których żadnych fikuśnych znaczków zobaczyć by nie mogli. Z tego powodu w Lacu wciąż pozostaje olbrzymia ilość bezsensownego kodu służącego konwersji polskich literek na kilka różnych standardów, z tego też powodu nigdy nie będzie krain z runami. Niektórzy nie doczytali w mojej pierwszej wiadomości "tak mógłby wyglądać", rozumiejąc chyba "tak wygląda".
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Morfoth » Śr paź 01, 2003 5:09 pm

a co zrobić, żeby się takie krzaczory w krainie pojawiły?
(wiem Lamie, nie bawisz się windą, ale może ktoś wie czego użyć?)
2B || !2B
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Wiadomośćprzez Cosmathy » Śr paź 01, 2003 5:34 pm

Oj tam... ja proponuję inne rozwiązanie: term z obsługa Unikota można sobie ściągnąć za darmo... więc o czym jeszcze rozmawiamy? :D Proponuję podać ludziom URL do Putty (jakby sami znalezc nie mogli) i dawac czadu. A co to, nie moze byc krainek po chińsku? ;)
| uwolniony |
Cosmathy
 
Wiadomości: 189
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 1:16 pm

Wiadomośćprzez Tzeentch » Śr paź 01, 2003 6:41 pm

EOB:
- liczba pojedyńcza - runa
- liczba mnoga - runy

Jak widać, runy są rodzaju żeńskiego.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Śr paź 01, 2003 8:12 pm

Dziękuję. Teraz okazało się, że pytanie o odmianę okazało się zbędne, bo na podstawie tego, co mi podpowiedziałeś, sam umiem ten rzeczownik odmienić.

P.S.
To jest totalnie nieistotne w tym temacie, ale wg mnie pisze się "pojedynczy".
Ostatnio edytowano N sty 04, 2004 8:53 pm przez xxŁoś(EOB), łącznie edytowano 1 raz
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Val » Cz paź 02, 2003 8:38 am

To ktoś mi odpowie???
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Jemkit » Cz paź 02, 2003 9:39 am

A kiedy nauczysz sie czytac ze zrozumieniem?

Lam napisał(a): Niektórzy nie doczytali w mojej pierwszej wiadomości "tak mógłby wyglądać", rozumiejąc chyba "tak wygląda".
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Cz paź 02, 2003 11:37 am

Lam napisał(a):Z tego powodu w Lacu wciąż pozostaje olbrzymia ilość bezsensownego kodu służącego konwersji polskich literek na kilka różnych standardów, z tego też powodu nigdy nie będzie krain z runami. Niektórzy nie doczytali w mojej pierwszej wiadomości "tak mógłby wyglądać", rozumiejąc chyba "tak wygląda".


Ja tam ufam, że kiedyś jeszcze zobaczę w krainach krzaczki. Jeśli nawet nie nastąpi globalna rewolucja i nie wkroczą wszechobecne terminale obsługujące unikod, to istnieje całkiem sporo bezsensownego kodu, konwertującego literki w jednym standardzie, na inne. Można próbować wyświetlać runy w utf-8, a w innych standardach zamieniać je na odpowiadające im litery. Nie mniej, jest to zadanie dość trudne i czasochłonne. Nie mniej ufam, że kiedyś może zostać zrealizowane.
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez Tzeentch » Cz paź 02, 2003 1:59 pm

EOB:

Tylko wg. Ciebie na szczęście.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Lam » Pn paź 06, 2003 1:29 pm

Ulryk napisał(a):Można próbować wyświetlać runy w utf-8, a w innych standardach zamieniać je na odpowiadające im litery.

Bardzo problematyczne. Z prostego powodu - nie ma na świecie alfabetu lub używającego go języka, który ktokolwiek kiedykolwiek by jakoś fonetycznie przełożył wyłącznie na polskie znaczki. Ktoś może się kłócić, że przecież Japończycy potrafią używać naszego alfabetu do pisania swoich nazwisk, ale czy Takeshi będzie się czytać Takeszi, czy może oni tak sobie uprościli, a u nas lepiej odwzorowywałoby to Takeszy? Skąd wziąć słownik takich przekształceń dla wszelkich znaczków, jakich moglibyśmy używać, gdybyśmy mieli po prostu terminale UTF-8? Nawet runy, które wyżej wmalowałem, nie tłumaczą się tylko na literki a-z, a gdyby nawet tak to napisać, większość nie zrozumie, o co chodziło, nie widząc. Co więcej, niektórzy specjalnie by wyłączali obsługę unikodu, żeby lepiej rozumieć, co jest gdzie napisane, a możliwe, że "niekŧórzy" stałoby się szybko "wszystkimi". I wtedy wrócilibyśmy do tego, co mamy teraz, do pisania Miden'nir zamiast jakichś "krzaczków". Czyli cały wysiłek kilkumiesięczny dużej ekipy programistów i tłumaczy poszedłby na marne i zakończyłby się powrotem do punktu wyjścia :) A temu wszystkiemu można zaradzić po prostu konwertując ludzi na UTF-8. Pozostaje pytanie - po co? Źle nam z tym, co mamy?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lam » Pn paź 06, 2003 1:35 pm

Tzeentch napisał(a):EOB:

Tylko wg. Ciebie na szczęście.

Nie rozumiem. Twoim zdaniem po "wg" stawia się kropkę, a poprawna forma to "pojedyńczy"? Chyba nie tylko wg xxślimaka (normalnie aż mi głupio, że biorę stronę tego pacana).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Tzeentch » Pn paź 06, 2003 5:11 pm

O kurdę, FAKTYCZNIE:(

EOB, zwracam honor. Błagam, powiedz mi, że sprawdzasz ze słownikiem każde moje słowo. Wnioskując po dawniejszych Twoich wypowiedziach nie sądzę, abyś dysponował wielką wiedzą w dziedzinie ortografii :]
Ostatnio edytowano Pt paź 10, 2003 1:51 pm przez Tzeentch, łącznie edytowano 1 raz
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Alandar » Pn paź 06, 2003 11:27 pm

No pomysl Ulryka choc ciekawy to rzeczywiscie conajmniej problematyczny... Na poczatek coby ludzi przekonac do UTFa i jego mozliwosci moze po prostu warunek do descr_proga sprawdzjacy standard wyswietlania polskich krzaczkow? Proste w wykonaniu... Daje pewne mozliwosci...
Hmm... co do nazw... to moze dodac cos w stylu kolejnego przypadku... i gdzies tez sprawdzac standard... ale tu juz musicie sami pokombinowac bo nie wiem jak to dokladnie dziala.
Rzeczy powinny być tak proste jak to możliwe, ale nie prostsze. - A. Einstein.
Emblemat użytkownika
Alandar
 
Wiadomości: 125
Dołączył(a): Cz lis 22, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Lam » Wt paź 07, 2003 9:48 am

W nawiązaniu do wiadomości Alandara, muszę tu się poważnie nie zgodzić. Naszym największym problemem (jako Laca i jego ekipy) jest całkowity brak mocy przerobowych. Nie dość, że tak naprawdę nie miałby kto robić takich descr_progów, czy wymyślać tłumaczeń literek, o czym już pisałem, to dodatkowo wolałbym, żeby zamiast robić to, zrobił milion innych, potrzebniejszych rzeczy, które zrobione nie są i byłyby zaakceptowane przez wszystkich bez potrzeby nakłaniania ich do używania Unikodu (nie wspominając o braku możliwości technicznych w przypadku wielu naszych graczy).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Alandar » Wt paź 07, 2003 11:00 pm

Lam napisał(a):nie miałby kto robić takich descr_progów

Tu pewnie masz calkowita racje... Ale moze kiedys... gdzies... znajdzie sie smialek ktory podejmie sie takiego wyzwania... na poczatek wystarczylo by kilka takich wstawek... "propagandowych" ze tak sie wyraze...
Lam napisał(a):zrobił milion innych, potrzebniejszych rzeczy

Coz niejednoktornie na forum poruszany byl temat tego ze ktos chce cos robic dla Laca ale nie zna C i nie chce sie go uczyc... To byloby pole do popisu wlasnie dla takich osob. Oddzielna kwestia jest czy te osoby rzeczywiscie chca cos robic... i czy starczy im zapalu.
Lam napisał(a):nakłaniania ich do używania Unikodu

No i wlasnie tu calkiem nie zrozumiales idei.... chodzi o zachecenie ich, a nie naklanianie czy tym bardziej zmuszanie. Jeszcze duuuzo wody w rzekach uplynie zanim bedzie mozliwe usuniecie pozostalych standardow i pozostawienie tylko Unikodu. O ile w ogole bedzie to mozliwe, ale to bylby kolejny kroczek w tym kierunku... A chyba wlasnie po to dodales do Laca obsluge tego standardu.

PS. Mialem cos jeszcze napisac ale juz 20 min kombinuje i nie moge sobie przypomniec. Jak mnie cos takiego wk... denerwuje :)
Rzeczy powinny być tak proste jak to możliwe, ale nie prostsze. - A. Einstein.
Emblemat użytkownika
Alandar
 
Wiadomości: 125
Dołączył(a): Cz lis 22, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Lam » Śr paź 08, 2003 10:16 am

Alandar napisał(a):Coz niejednoktornie na forum poruszany byl temat tego ze ktos chce cos robic dla Laca ale nie zna C i nie chce sie go uczyc... To byloby pole do popisu wlasnie dla takich osob. Oddzielna kwestia jest czy te osoby rzeczywiscie chca cos robic... i czy starczy im zapalu.

Jeśli ktoś nie umie nauczyć się C, nie będzie też umiał nauczyć się pisania progów. Mają one zmienne, stałe, operatory przypisania, porównania, arytmetyczne, instrukcje sterowania przepływem, dodatkowo zupełnie inną składnię w liniach kodu, a inną w liniach poleceń. Aby to zrozumieć, trzeba rozumieć istotę programowania i napisać w życiu kilka programów w jakimkolwiek języku, po czym nauczyć się nowego, mocno ograniczonego i wymagającego obchodów, aby wykonać z pozoru bardzo proste czynności. Programista C nauczy się Perla. Będzie na niego klął, ale napisze, co będzie chciał. Programista Perla nauczy się C. Też będzie na niego klął (pewnie mniej niż tamten), ale napisze, co będzie chciał. Laik, który nie nauczy się C, nie nauczy się też Perla. Laik, który nie nauczy się Perla, nie nauczy się C. A zapał jest największym problemem. Ja posunę się nawet dalej i powiem, że wątpię, by ktoś, kto nie jest w stanie nauczyć się programowania, był w stanie zrozumieć, jak działają krainy. W końcu są tylko bazą danych dla kodu w C, więc przedłużeniem jego konwencji (które z kolei wynikają z architektury komputerów). Bez edytora jest to dla takich ludzi niemożliwe. Z edytorem potrzebowaliby sporo pomocy kontekstowej.

W drugiej kwestii, wolę zniechęcać tych o zapale jamnika szczekającego na dobermana. I tak gówno z tego będzie. A ci o zapale i wytrwałości himalaisty i tak nie dadzą się zniechęcić, a coś z nich przynajmniej będzie. Innymi słowy, do szukania igły w stogu siana stosuję mocny elektromagnes, zamiast dokładnie oglądać każde źdźbło i sprawdzać, czy dam radę na nie nawlec nitkę.
Jeszcze duuuzo wody w rzekach uplynie zanim bedzie mozliwe usuniecie pozostalych standardow i pozostawienie tylko Unikodu. O ile w ogole bedzie to mozliwe, ale to bylby kolejny kroczek w tym kierunku... A chyba wlasnie po to dodales do Laca obsluge tego standardu.

Napisalem ją po to, żeby każdy mógł grać z terminala w Unikodzie, którego nie może przełączyć w tryb ośmiobitowy, a nie, żeby wprowadzić do Laca cyrylicę. Tutaj zrobiłem tylko demonstrację możliwości Unikodu, która kiedyś mogłaby przerodzić się w rzeczywistość, ale wcale nie musi. Raczej chodziło mi o to, żeby każdy zrozumiał, co to jest i dlaczego jest lepsze, a potem jeśli siądzie przed unikodowym terminalem, wiedział, że może sobie na nim przynajmniej pograć w Laca :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pn paź 20, 2003 7:02 pm

Obrazek
Elder futhark - The oldest Germanic runic alphabet, still used for divination.


To są te runy, o których tu mowa?
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

cron