Nowe profesje

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Nowe profesje

Wiadomośćprzez Gerino » Cz mar 06, 2003 6:07 pm

Pamiętam, jak kiedyś Lam odpowiedział mi na pytanie o nowe profesje, że ich nie będzie, chyba że je napiszę. No to zapytowuwuję się, czy jest jakaś instrukcja do tego? Może to była ironia (a raczej na pewno) jednak ja bardzo chętnie posłucham odpowiedzi >: ]
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Ghrhambra » Pt mar 07, 2003 10:29 am

A masz jakieś ciekawe koncepje?
Pochwal się za wczasu bom ciekaw niezmiernie :)
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Nekromaty i inne fanty

Wiadomośćprzez Yal » Pt mar 07, 2003 10:11 pm

Bedzie nekromata a na 100% bedzie jeszcze cos innego:) Musimy tylko pOczekaC :)
Pozdrawiam
Yal, Szukajacy szczescia
Emblemat użytkownika
Yal
 
Wiadomości: 9
Dołączył(a): N lut 23, 2003 8:48 pm
Lokalizacja: z Lendaru...

Wiadomośćprzez Val » N mar 09, 2003 5:15 pm

Z tego co wiem, to nekromanta ma się ukazać, gdy Instredd zrobi gildię. A wiem z własnych źródeł, że Instredd odszedł z LAC-a, bo mu się nie podoba atmosfera. Nie mówił mi tylko, czy oznacza to też przerwanie pracy nad krainką, która jest już w fazie końcowej tworzenia. Cóż. Nie jest jedynym i jak tak dalej pójdzie, to wiele osób może zrezygnować z pracy nad LAC-em.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Ulryk-away » N mar 09, 2003 9:06 pm

Z tego co wiem, to (...)


Najwyraźniej niewiele wiesz.
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez Val » N mar 09, 2003 10:40 pm

Jeśli chodzi o Instredda, czy o profesję?
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Gerino » Pn mar 10, 2003 8:02 pm

NIe zrozumieliśmy się troche ;) Ja pytałem, czy jest jakaś instrukcja jak stworzyć nowe profesjie itp. Bo niektórzy mają chęć i ochote ale wiedzy brakuje ;>
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez DarkJames » Wt mar 11, 2003 2:49 pm

To moze jakis programista z laca da record profesji (strukture w c) to moze da sie cos wykolowac chyba ze to kilka struktur i nie robia tego na licencji Open Source
UMUD DEVELOPING
DarkJames
 
Wiadomości: 1
Dołączył(a): Wt mar 11, 2003 2:36 pm

Wiadomośćprzez Ghrhambra » Wt mar 11, 2003 2:54 pm

Śmiem twierdzić, że problemem nie jest "mechaniczne" stworzenie postaci, tylko jej merytoryczne opracowanie. Czyli wymyslenie umiejetnosci, oczywiscie umiejki trzeba zakodowac, ale to już raczej Lama w tym glowa (sam zrobi albo znajdzie ludzi)
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez Gerino » Wt mar 11, 2003 7:16 pm

Hmm DarkJamesie czy mógłbyś mówić po polskiemu?
A co do merytoryki, to raczej najmniejszy kłopot. Co do nowych umiejek, to bierze się stare, zmienia nazwę i pare liczb (z powiedzmy np. -20 do -30 KP) i koniec roboty. Chyba, że to nie jest takie proste...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Morfoth » Wt mar 11, 2003 9:28 pm

To co za różnica czy grasz taką czy inną postacią? Umiejki powinny być świerze, pachnące, wiejące nowością. Na cholere mi nowa postać, w której zmieni się nieznacznie pare parametrów... Trza troche ruszyć mózgownicą i zrobić coś ciekawszego! Jak masz wene to napisz choć z 5 nowych umiejek (teoretycznie)... Myślę, że dokończenie Nekro to bardziej złożona sprawa, trzeba go przetestować pod wieloma względami, nie można puścić profesji co będzie miała wpizdu bug'ów. Chciałbyś się nagle obudzić i stwierdzić, że Twoje kościotrupy jak masz wysoką moralność to atakują Ciebie?

peozedeero
2B || !2B
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Profesje...

Wiadomośćprzez Tzeentch » Śr mar 12, 2003 3:14 am

Ja chętnie zrobię nową profesję... Wiem jak to się robi i wiem, jak się robi umiejki... Nawet pomoc wiem, jak napisać ;)

Chętnie zrobię profesję Rangera (Heh, po polsku, powiedzmy, gajowego lub myśliwego), a także druida, elementalistę oraz druida.

Jakieś propozycje?

Pozdrawiam...
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Jeszcze jedno...

Wiadomośćprzez Tzeentch » Śr mar 12, 2003 3:20 am

Błagam, zklikwidujcie wojownikom i złodziejom możliwość korzystania ze zwojów, różdżek i buław! No i niech NIE MAJĄ możliwoci czarowania!

Dalej, niby czemu klasy mają być równe i sprawiedliwe? Cóż, mag na niskim poziomie ma być chłopcem do bicia, na wyższych poziomach powinien być niezwyciężony... To ma być RPG, a nie konkurs na najbardziej wyważone klasy zawodowe...
Nie da się zindywidualizować klas zawodowych, jeśli większość klas zawodowych ma identyczne umiejętności...

Zdrówko...
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Kościotrupy...

Wiadomośćprzez Tzeentch » Śr mar 12, 2003 3:24 am

Morfothu... Kościotrupy NIGDY nie zaatakują swojego stwórcę, o ile nie wyda on im takiego rozkazu... To zwykłe automaty. Co innego demony... Tak, z nimi należy najpierw podpisać pakt... Vide profesja demonologa...

A tak w ogóle, to mam nadzieję, że nekromanta nie będzie miał wstępu do miasta. Taki kat na widok nekromanty powinien dostać szału, jeszcze większego, niż na widok mordercy...
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Gloin » Śr mar 12, 2003 4:13 am

Ekhm, z czego wiem..to Ranger to po Polsku powinien byc Łowca.
Pozdrawiam
Tzeentch spierdoliles juz rase, po co masz robic profesje?
Ashes To Ashes, Dust to Dust...

"Khazad! Khazad! Baruk khazad! Khazad ai-menu!
Emblemat użytkownika
Gloin
 
Wiadomości: 287
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Instredd » Śr mar 12, 2003 10:00 pm

Z tego co wiem, to nekromanta ma się ukazać, gdy Instredd zrobi gildię.


Gowno wiesz. Gildia byla gotowa od sylwestra a nekro byl wtedy w testach alfa. Ja sie wywiazalem z powierzonego mi zadania juz.

A wiem z własnych źródeł, że Instredd odszedł z LAC-a, bo mu się nie podoba atmosfera.


Masz kiepskie źródła ;)

Nie mówił mi tylko, czy oznacza to też przerwanie pracy nad krainką, która jest już w fazie końcowej tworzenia.


W sumie to nic ci nie mowilem :)

Nie udzielalem sie ostatnio na Lacu - fakt. Mialem inne zajecia, czasami nie moglem, czasami nie mialem ochoty. Nie przypuszczalem jednak ze gdy w koncu sie pokaze wszyscy po kolei beda sie mnie pytac czy juz mi zdjeli bana, czy juz mam nowy komputer bo tamten sie rozwalil lub czy wrocilem bo sie przeciez wqrwilem i wszystkich zbluzgalem. Nie wiem co jeszcze nagadal wam glownie Yal i tajemnicze zrodlo Valdraba (domyslam sie jakie) ale bredzili jak potluczeni.

Z drugiej strony niezle sie usmialem jak mi ludzie opowiadali ze nie mam wstepu na laca za oceny w szkole...

Sory za list nie na temat ale lepszego miejsca do wyjasnien nie znalazlem. [/quote]
Instredd
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 10:12 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Cz mar 13, 2003 4:39 pm

A ja bym chętnie zrobił Wiedźmina ;) Nowe umiejki? Bardzo chętnie ale nie mam o tym zielonego pojęcia.
Co do zmiany wojownika:

Może podzielić obecnego wojownika - mutanta na trzy różne profesje:

1.Rycerz - Nastawiony na walkę wręcz, bez magii i jakiś pierwotych umiejętności (szybkie zdrowienie itp.)

2.Barbarzyńca - Rycerz, tyle że nie tak dobry w posługiwaniu się bronią, ale za to z pewnymi mocami (dla jasności sprawy: nie jakieś magiczne sztuczki, ale zastawianie pułapek, szybkie zdrowienie itp.)

3.Palladyn - taki mix: troche kleryka i troche rycerza. Aby nie było za łatwo, to taki koleś miałby jakieś "powołanie" co nie pozwalało by mu na niehonorowe zachowanie. Nie mam zbytnio pomysłu na tą postać, ale nigdy nie lubiłem Palladynów ;)

Powyższe profesje (druid, Łowca etc.) bardzo mi sie podobaja, i mam nadzieję, że ktoś udostępni jakieś informacje na temat tworzenia profesji...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Cz mar 13, 2003 5:24 pm

Takie ogólne informacje znajdziesz np w:

    Kernighan B.W., Ritchie D.M.:Język C. WNT Warszawa 1987.

Jeśli nadal uznajesz się za chętnego, napisz spis umiejętności dla danej profesji wraz z dokładnym ich opisem. Jeśli będzie to w miarę porządne, to dowiesz się co dalej.
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiedźmin

Wiadomośćprzez Tzeentch » Pt mar 14, 2003 3:41 pm

Heh, bez sensu profesja, w każdym razie na gruncie LACa. LAC powinien być całkiem nowym universum, bez żadnych zapożyczeń... Dlatego też nie podobają mi się krainki jak Rohan i Mordor... No i Shire...
Nie można by ich jakoś przerobić?

Pozdrawiam...
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Gerino » Pt mar 14, 2003 8:14 pm

Ulryku: o C i ogólnie programowaniu niestety nie mam zielonego pojęcia, a i wykucie się kilkuset stron nie pasi mi. Jednak co do tego spisu, to nie ma sprawy. Na kiedy pasuje?
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Yal » So mar 15, 2003 12:39 pm

Instredd napisał(a):
Nie wiem co jeszcze nagadal wam glownie Yal

Na GG ktos podal się za ciebie Instredd i mowil mi cos ze Bana zalapales bo Ci jakis kolega jak poszedles od komputera zfloodowal Laca... I ze jakis bog dal ci bana. Kazal mi mowic na Lacu zeby Ci zdjeli tego Bana. Ja nic wiecej nie mowilem i nie mam zamiaru nic wiecej mowic.
PS. Jak pisac umiejki do postaci to obok pisac ile czar jakis zabiera Pu???
Pozdrawiam
Yal, Szukajacy szczescia
Emblemat użytkownika
Yal
 
Wiadomości: 9
Dołączył(a): N lut 23, 2003 8:48 pm
Lokalizacja: z Lendaru...

Wiadomośćprzez Gerino » So mar 15, 2003 8:41 pm

Właśnie, jak atak załóżmy zadaje obrażenia, to podać to w jakich jednostkach? ilościach, procentach czy móże orientacyjnie (mało, dużo itp ;))
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Ulryk-away » So mar 15, 2003 10:34 pm

Wyraziłem się mało precyzyjnie.
Jeśli nadal uznajesz się za chętnego, napisz spis umiejętności dla danej profesji wraz z dokładnym ich opisem.

To znaczy, że jeśli uważasz się za zdolnego do napisania w C profesji. Bo to, że wszyscy powysyłają opisy jakichś dziwnych profesji nic nie da, jak nie będzie osób które je będą mogły zrealizować.

Ale co by was pocieszyć, dużo prostsze technicznie jest pisanie krain. Tylko to już trzeba z Grzechem ( grzechu@lac.pl ) załatwiać.
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez Gerino » N mar 16, 2003 8:56 pm

Taa, już pisałem do niego ww. temacie we wrześni ubiegłego roku, i dostałem potwierdzenie odbioru, zapowiedź odpowiedzi i nic więcej ;)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Re: Wiedźmin

Wiadomośćprzez Lam » Wt mar 18, 2003 2:25 pm

Tzeentch napisał(a):LAC powinien być całkiem nowym universum, bez żadnych zapożyczeń... Dlatego też nie podobają mi się krainki jak Rohan i Mordor... No i Shire...
Nie można by ich jakoś przerobić?

W zasadzie, to się z Tobą zgadzam. Lac napisany od zera (bez Midgaardu chociażby), lepiej by się prezentował. Wprowadzenie trzech krain było olbrzymim krokiem w tym kierunku. Ludzie jednak wolą się nadal rodzić w starym dobrym Midgaardzie, który znają. My odwaliliśmy (no dobra, ja w tym miałem minimalny udział tak naprawdę, ale piszę w imieniu RenTora, Grzecha, Ulryka, Tanisa i innych) kawał dobrej roboty. Naprawdę. Śmiem zauważyć, że pozostały (prawie, poza jedną, o którą walczę) wyłącznie krainy akceptowalne przez "temat" świata Laca. Zniknęły smerfy, fabryka mobów i tym podobne, nie ma biurowca i wymysłów 20 wieku, wioska Gallów znikła, wszyscy "Iksińscy" (Asterix, Obelix i ich iksowi przyjaciele) poszli sobie, a teren po nich został osiedlony. W ten sposób jak mniemam wyobrażasz sobie pozbycie się krain tolkienowskich i pratchetowskich (na które nie zwróciłeś uwagi, widocznie nie czytając książek, albo nie chciało ci się tutaj pisać o tym). I to jest nawet dobra droga, sprawdzająca się nie tylko na naszym mudzie, ale jest to praca, którą, jak każdą inną, ktoś musi wykonać. I to wszystko, co trzeba pisać na ten temat.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gerino » Pt mar 21, 2003 3:27 pm

Ujmę to tak: Nie mam żadnej wiedzy programistycznej, ale mam chęć tworzenia. Jak mogę sie przydać?
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Lam » Pt mar 21, 2003 5:43 pm

To elementarne, drogi Watsonie. Naucz się programować. Ewentualnie możesz wyklikać jakieś krainy, to jest łatwiejsze i nie wymaga umiejętności programowania (chociaż też jest ona przydatna). Przecież każdy umie coś robić, a jeśli nie umie, może się nauczyć. Czy nie?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gerino » Pt mar 21, 2003 7:49 pm

Jak na to wpadłeś Szerloku??? ;) Ok, kraine moge "wyklikać" (to chyba po polskiemu) tylko jakaś instrukcja, przykład, chociaż zasady...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Krainki...

Wiadomośćprzez Tzeentch » So mar 22, 2003 1:03 am

Ależ będę w siódmym niebie mogąc przerobić krainki na coś innego... Mój mail znasz... Wiesz, że umiem - na co czekasz? Chyba, że nadal mi nie ufasz, Lamie...
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Gerino » So mar 22, 2003 5:44 pm

Czy ty masz manię prześladowczą i paranoidalna schizofremię, czy degustowałeś ruski koniak?
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

???

Wiadomośćprzez Tzeentch » N mar 23, 2003 7:57 am

A to do kogo było, Gerino?
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Gerino » N mar 23, 2003 3:55 pm

Kto się poczuł, to był adresatem ;>
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Lam » Pn mar 24, 2003 12:12 pm

W sprawach krain standardowo odeślę do Grzecha. Ja tu nie mam za dużo do gadania :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron