polskie znaki

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

polskie znaki

Wiadomośćprzez marjan » So kwi 19, 2003 2:25 pm

Witam.Zaczynam dopiero moja przygode z mudami ale jakos ciezko mi to idzie.nie to zeby brakowalo wyobrazni bo gralem sporo w war hammera,cyber punka itp. problem jest natury czysto technicznej.jedynym dobrze dzialajacym standartem polskich liter (przy teście )jest win (3) ale w samej grze juz nie jest tak jak być powinno.nie dzialaja mi litery ą,ś a poza nimi wszystko jest ok.jak sie domyslacie troche to przeszkadz bo nie mozna np. rozwijac mĄdroŚci i takie tam.licze na pomoc bardziej doświadczonych graczy i pozdrawiam.
marjan
 
Wiadomości: 1
Dołączył(a): So kwi 19, 2003 2:04 pm

Wiadomośćprzez Gerino » So kwi 19, 2003 3:28 pm

Wyłącz polskie znaki ;> (chyba polskie 5)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Jemkit » So kwi 19, 2003 3:32 pm

Madrosc mozesz trenowac, gdyz nie musisz uzywac polskich literek by cokolwiek trenowac - napiszanie tren mad jest rownoznawcze napisaniu tren mąd.
Po drugie polskie literki mozna uzyskiwac w inny sposob - np. by napisac ć nalezy wpisac `c.
A po trzecie to wina lezy po Twojej stronie - masz cos zle skonfigurowane, pewnie ktos nas zaraz oswieci co (tez tak czasami mam) :).
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Lam » Śr kwi 30, 2003 12:24 pm

Wnioskuję, że gracz używa standardowego telnet.exe z Windows. Jest to rozwiązanie niefortunne z kilku powodów. Każdy rozumie, że telnet, jako protokół uniksowy, a także jako program emulujący uniksowy terminal, jest przez twórców systemu Windows celowo potraktowany po macoszemu. Każdy wie, że telnet z Windows nie obsługuje kolorów, źle obsługuje echo lokalne (obsługa strzałek, kasowania znaków, brak ^R, czyli pokazywania aktualnie edytowanej linii), że niektóre kody olewa albo interpretuje niepoprawnie. Ale chyba nie każdy rozumie, że ten telnet jest (jednak) zgodny z zachowaniem uniksowych terminali, które znaki 0-31 traktują jako znaki kontrolne, także, gdy mają ustawiony 8 bit, czyli są znakami 128-159. A tam właśnie znajdują się w Windows znaki ą i ś. Twórcy wspaniałego standardu CP-1250 nie myśleli o tym, że część Windows sama nie będzie mogła tych liter obsługiwać. Nie byłoby problemu, gdyby telnet z Windows tłumaczył sobie te literki, tak jak umie to robić PuTTY (używa czcionek Windows, ale przyjmuje dane zgodne z Polską Normą oraz międzynarodowymi normami ISO). No i zagadka się rozwiązała, a moja rada - używaj PuTTY.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron