mana:) a kleryk...:)

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

mana:) a kleryk...:)

Wiadomośćprzez Krzysiek » Pn cze 16, 2003 8:43 am

Jak wiec jest z odnawianiem sie many? Ja mam tak ze niezaleznie od inteligencji przybywa mi 8 pkt many/godzine. Czy tak jest poprawnie?
bo sie juz pogubilem....
Krzysiek
Krzysiek
 
Wiadomości: 23
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 4:43 pm

Wiadomośćprzez Lam » Pn cze 16, 2003 9:42 am

Sprawdź podczas snu oraz po przemianie - sam się przekonasz, że inteligencja wpływa na odnawianie many (jednak :)).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Krzysiek » Pn cze 16, 2003 10:38 am

Co znaczy przemiana?

Czyli inteligencja wplywa tylko na odzyskiwanie many podczas snu?
W takim razie należalo by poprawic opis "pomoc inteligencja" bo z tego wynika ze wplywa na to zawsze,
a to bardzo duza róznica bo najbardziej się przydaje podczas dlugiej walki- konczy sie mana i jako kleryk(czy inne postacie czarujace tez tak maja?) nie mozna za dużo z robic. Natomiast gdy jestem z bezpiecznym miejscu i sobie spie to to, że mana bedzie sie odradzac troche szybciej czy troche dluzej tak bardzo mnie nie interesuje.
Krzysiek
 
Wiadomości: 23
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 4:43 pm

Wiadomośćprzez Lam » Pn cze 16, 2003 10:55 am

Co znaczy przemiana?

Zmiana rasy postaci w inną. Podczas przemiany masz atrybuty i inne cechy rasy, w którą się przemieniłeś. W to wchodzi ilość jedzenia i picia, którą musisz zużywać, w to wchodzi prędkość leczenia się i odzyskiwania many, w to wchodzą rasowe umiejętności (widzenie w ciemności, wykrywanie ukrytych postaci, latanie, pływanie, oddychanie pod wodą itd. itp.).

Czyli inteligencja wplywa tylko na odzyskiwanie many podczas snu?

Nie, także podczas odpoczynku.

W takim razie należalo by poprawic opis "pomoc inteligencja" bo z tego wynika ze wplywa na to zawsze, a to bardzo duza róznica

Właściwie można to tak zrozumieć, jeśli się chce, ale wcale to z tego nie wynika.

bo najbardziej się przydaje podczas dlugiej walki- konczy sie mana i jako kleryk(czy inne postacie czarujace tez tak maja?) nie mozna za dużo z robic. Natomiast gdy jestem z bezpiecznym miejscu i sobie spie to to, że mana bedzie sie odradzac troche szybciej czy troche dluzej tak bardzo mnie nie interesuje.

Krótko grasz i mało wiesz. Przede wszystkim, podczas walki trudno się skupić na zbieraniu energii magicznej z otoczenia. Można to osiągnąć ćwicząc medytację, ale nadal śpiąc i odpoczywając zawsze będzie się odradzało szybciej. Poza tym, widocznie nie oddalałeś się zbyt daleko od miasta, skoro zawsze udawałeś się do bezpiecznych miejsc na sen. Podczas dalszej gry wróżę Ci wiele sytuacji, kiedy będziesz chciał sobie pospać w mniej bezpiecznej okolicy, by móc szybko powrócić do walki i ją skończyć (póki co postacie sterowane przez muda nie zasypiają po walce, więc masz szansę wrócić silniejszy).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Krzysiek » Pn cze 16, 2003 2:09 pm

Lam napisał(a):Zmiana rasy postaci w inną. Podczas przemiany masz atrybuty i inne cechy rasy, w którą się przemieniłeś. W to wchodzi ilość jedzenia i picia, którą musisz zużywać, w to wchodzi prędkość leczenia się i odzyskiwania many, w to wchodzą rasowe umiejętności

To znaczy, że w innych rasach inteligencia wplywa na szybkosc odnawiania many?

Właściwie można to tak zrozumieć, jeśli się chce, ale wcale to z tego nie wynika.

Niemniej jest to jednak mylące(niewierzę, że tylko ja tak zrozumiałem).
Proponowałbym jakieś zaznaczenie typu:
"c)na szybkosc odnawiania się many podczas snu i odpoczynku"
obecnie nic tam nie ma, że dotyczy to _tylko_ snu i odpoczynku.
Krótko grasz i mało wiesz. Przede wszystkim, podczas walki trudno się skupić na zbieraniu energii magicznej z otoczenia.

Ja wcale nie mówię inaczej. Podczas walki z resztą mana odnawia mi się _tak_samo_ szybko jak gdy nie walczę( a nie spie czy odpoczywam) Pozatym nie marudzę o tym że podczas walki ma nie być wolniej niz nie walczać(to jest oczywiste) tylko o wplywie inteligencji na odnawianie sie many.(ktory podczas walki jest zerowy)
Bo przy takim układzie jak teraz waga inteligencji nie jest tak duzo jak mi się wydawało (po przeczytaniu "pomoc int")
Można to osiągnąć ćwicząc medytację, ale nadal śpiąc i odpoczywając zawsze będzie się odradzało szybciej. Poza tym, widocznie nie oddalałeś się zbyt daleko od miasta, skoro zawsze udawałeś się do bezpiecznych miejsc na sen. [/qoute]
Poczytam wiec cos o tej medytacji.Ok, czyli pisze, że przyspiesza. ale nie ma to nic wspołnego z inteligencja chyba?
Bezpieczne miejsce mam na mysli takie, gdzie odważe się zasnąc czyli np. nie ma tam paskudnego potworka:)
Podczas walki przecierz nie moge spac:)
[qoute]Podczas dalszej gry wróżę Ci wiele sytuacji, kiedy będziesz chciał sobie pospać w mniej bezpiecznej okolicy, by móc szybko powrócić do walki i ją skończyć [/qoute]
a żeby to zrobic musze najpierw uciec.
(póki co postacie sterowane przez muda nie zasypiają po walce

póki co:)

Krzysiek
Krzysiek
 
Wiadomości: 23
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 4:43 pm

Wiadomośćprzez Lam » Pn cze 16, 2003 3:52 pm

Krzysiek napisał(a):To znaczy, że w innych rasach inteligencia wplywa na szybkosc odnawiania many?

inteligencia?
W każdej rasie wpływa, ale to rasa wpływa. Pytałeś się, co to jest przemiana, odpowiedziałem. Nie ma to niczego wspólnego z inteligencją, chociaż napisałem, że atrybuty różne rasy mają różne.

Bo przy takim układzie jak teraz waga inteligencji nie jest tak duzo jak mi się wydawało (po przeczytaniu "pomoc int")

Widocznie nie wiesz, jak ważne jest ćwiczenie umiejętności i że ilość many zdobywanej z poziomem zależy bezpośrednio od inteligencji.
a żeby to zrobic musze najpierw uciec.

Wcale nie.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Krzysiek » Pn cze 16, 2003 5:40 pm

Lam napisał(a):Widocznie nie wiesz, jak ważne jest ćwiczenie umiejętności i że ilość many zdobywanej z poziomem zależy bezpośrednio od inteligencji.

To akurat wiem.
Chodziło mi o bład (moim zdaniem) w opisie inteligencji
jest
"Od INTELIGENCJI postaci zależą trzy rzeczy:
(...)
c) jak szybko odradza się mana na godzinę gry."

a według tego jak to działo powinno być

"c) jak szybko odradza się mana na godzinę gry podczas snu i odpoczynku"

różnicę chyba widac?

Pozdrawiam
Krzysiek
Krzysiek
 
Wiadomości: 23
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 4:43 pm

Wiadomośćprzez Thail » Śr cze 18, 2003 9:00 am

Hmm Krzysiek.
Szybkość odradzania się many i energi życiowej można przyśpieszyć odpowiednimi czarami.
Dlatego mag ma czar medytacja bo dla niego najważniejsza jest mana, mnich ma regenerację itd.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Tzeentch » Śr cze 18, 2003 2:22 pm

Medytacja to umiejętność, nie czar. Chyba, że jesteś gotowy kopanie nazwać czarem ;).
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Thail » Śr cze 18, 2003 5:17 pm

Hmmm wszystkie czary są w umiejkach, np. ściana ognia, promień księżyca, to mogłem się pomylić.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Gerino » Cz cze 19, 2003 2:26 pm

Czary się czaruje, a medytacja jest automatyczna (Jak uniki) więc jest to oczywista różnica. Ale ja się czepiam :D
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Tzeentch » Cz cze 19, 2003 3:06 pm

Bo umiejętność rzucenia danego czaru jest umiejętnością. Ale nie każda umiejętność jest czarem.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Krzysiek » Cz cze 19, 2003 7:10 pm

[quote="Thail"]Hmm Krzysiek.
Szybkość odradzania się many i energi życiowej można przyśpieszyć odpowiednimi czarami./quote]
Wszystko pięknie, ale ja nie o tym jak przyspieszyc odnawianie,:)
Pytam czy inteligencja ma wplywac na szybkosc odradzania sie many zawsze czy tylko podczas snu i odpoczynku.....
Krzysiek
Krzysiek
 
Wiadomości: 23
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 4:43 pm

Wiadomośćprzez Thail » Cz cze 19, 2003 8:50 pm

Tego niestety nie wiem, ale myślę, że ma jakiś wpływ.
A najlepiej spać jeśli chce się, aby wszystko odnawiało się jak najszybciej.
I należy pamiętać, że lepiej nie spać w niebezpiecznych miejscach.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Krzysiek » Pt cze 20, 2003 3:02 pm

Thail napisał(a):Tego niestety nie wiem, ale myślę, że ma jakiś wpływ.

Sprawdziłem doświadczalnie i nie ma wpływu..
I należy pamiętać, że lepiej nie spać w niebezpiecznych miejscach.

Tego juz doświadczyłem:)
Krzysiek
Krzysiek
 
Wiadomości: 23
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 4:43 pm


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron